banner banner banner banner

Співак: Я не знаю жодної країни світу, яка віддає свою територію без єдиного пострілу

У "Великому інтерв’ю" кандидат політичних наук Дмитро Співак.

Співак: Я не знаю жодної країни світу, яка віддає свою територію без єдиного пострілу
112.ua

Дмитро Співак

Політичний експерт

У "Великому інтерв’ю" кандидат політичних наук Дмитро Співак.

Вітаю вас. З чим ми підійшли до 29-го дня народження незалежності України?

Місяць тому ми святкували 30-ту річницю суверенітету. А суверенітет держави – це одна з фундаментальних частин незалежності держави. Незалежність – це доля небагатьох і привілей сильних. Важко бути незалежною державою з голою дупою, коли всіма фінансово-економічними, соціальними і політичними процесами керують ззовні. Держава – це "поліс" з грецької і "республіка" – з римської. Держава – це спільна справа, якесь об'єднання. У нас є спільна справа, загальні плани, спільні завдання? У нас взагалі є спільність і об'єднаність всередині країни? У нас існує спільність між соціумом і владою? У них своє життя – у нас своє. Ми живемо в паралельних світах, які не перетинаємося. Але ми ж держава з вами?

- Навіть більше, "кожен з нас – президент".

- Так, і ще ми всі "не лохи". Погано, коли ти усвідомлюєш, що влада щодо тебе чинить так, що їм усім здається, що країну населяють мавпи. Начебто у нас все є: виконавча, законодавча, судова влада, армія, поліція, герб, гімн, прапор. Тобто зовнішні ознаки державності у нас є. У нас є прекрасно написана Конституція, з точки зору соціальної складової, прав людей – це одна з найдосконаліших і демократичних конституцій у світі. Інша річ, що забили на неї. Подумаєш, там написано в 1-й статті: соціальна країна.  Але не буває в соціальній країні реальний прожитковий мінімум удвічі більшим за мінімальну пенсію.  Якщо це так є, це означає, що держава абсолютно свідомо говорить: все, у кого мінімальна пенсія, прошу померти швидше. У такому разі це не соціальна держава, це – соціальний геноцид.

Новини за темою

А що таке суверенітет державної влади? Читаю: це монопольне право на управління всередині країни і незалежність у відносинах з іншими країнами. У нас що, влада має монопольне право на управління всередині країни, у нас ми самі призначаємо наглядові ради або ми Ситника можемо зняти? А з ким ми незалежні? Може, з РФ? З одного боку, говоримо, що вони агресор, а з іншого боку, вони у нас номер один з експорту та імпорту. Від Європи ми незалежні, перед якою танцюємо вальс-бостон? А США – це взагалі наше все. Амшель Ротшильд сказав: "Дайте мені контроль над державними фінансами – і мені буде байдуже, хто у вас ухвалює закони". Це наша нинішня ситуація: США в особі так званих соросят, американського посольства, визначених спецслужб, які повністю і тотально контролюють всі державні фінанси України. Основні фінанси нашої країни зосереджені в монопольних корпораціях, за напрямками. Хто за законодавчою базою контролює ці мільярди? Наглядові ради. Вони контролюють фінанси і стежать, щоб не було корупції. А більшість у наглядових радах становлять громадяни інших держав, які є агентами впливу певних спецслужб. Шевкі Аджунер, який отримує 3 млн дол. на рік і який є вже кілька років головою наглядової ради "Укрзалізниці", хіба щось змінюється? А "смотрящий" за оборонним комплексом Абромавічус? До нього в "смотрящі" підкинули ще Мустафу Найєма. "Укроборонпром" повинен бути найсекретнішим концерном, куди нога іноземного громадянина не повинна ступити. А Новака ж не ми заарештували – його в Польщі заарештували. З Польщі їх виганяють, а ми їх до себе беремо. На жаль, у нас немає монопольного права на ухвалення рішень внутрішньої політики, і у нас немає, на жаль, рівноправних відносин із зовнішнім світом. Пишеться, що повинна бути єдина оборонна і зовнішня політика. У нас є в державі якась єдина оборонна політика, оборонна доктрина? Що ми будуємо, крім того, що ми в американців купуємо катери? Іноді списані, іноді непогані, але втричі дорожче. Ми флот будуємо? У Миколаєві корвет ми вже 13-й рік не можемо добудувати і спустити на воду. А технології застарівають, все гниє.  Практично ровесник нашої незалежності корабель "Україна" – зараз це купа металу, що іржавіє. Це і є картинка, що ілюструє шлях незалежності України. У 91-му році крейсер "Україна" добудували на 85%.  А далі чи то грошей, чи то мізків не вистачило, чи то завдання через океан: знищити флот. Що потім і сталося – морський Чорноморський флот було геть знищено, хоча це було одне з найпотужніших підприємств в СРСР – Чорноморське пароплавство. Китайцям продали під казино те, з чого вони за десять років зробили флагман свій. У нас нічого немає.

- Ми наближаємося до стандартів НАТО.

- У НАТО б розстріляли половину офіцерів і генералів, які брали участь у мародерстві і грабежі своїх солдатів під час бойових дій. Поки хлопці гинули, вони грабували мільярди. Хочете стандарт НАТО – почніть з озброєння. Місяць тому ми придбали в США патрульні катери. Шість нам подарували, а десять нам продали за 600 млн. Фахівці шоковані – що це за вартість катерів таких? І чому ми купуємо у них? Це ж ринок. За рік до цього ми придбали катери класу Island. Вони прийшли взагалі без озброєння, і ми на ці катери встановлювали гармати 2М-3 – 25-мм, Радянського Союзу, 1953 року випуску.

- Де ж активісти, громадськість?

- Та я вже якось хвилююся. Американці, напевно, проти – якщо зарплату там отримуєш, то й не пискнеш.

Ще одна ознака суверенної і незалежної держави – це єдина енергетична система. Якщо вона належить не нам, то як ми можемо керувати тим, що нам не належить? А взагалі у нас є єдина енергетична політика? Баланс енергетичний? Нова влада абсолютно не розуміє, що таке державна політика, все оточення Зеленського давно сидить на потоках. А сам Зеленський дуже змінився, видно, карма така на Банковій. Він уже "забронзовів", йому подобаються кортежі, дурнуваті посмішки чиновників. Попередні "бронзовіли" до другого-третього року – починали себе відчувати царями. А з Володимиром Зеленським метаморфоза сталася за 6–7 місяців.

- Як писав Юрій Андрухович:

"Влада собі як влада: суцільні бандити.

Тодішні хоч мали страх,

А ці нічим не кращі".

- Не маю права говорити – бандити вони чи ні, а ось парламент нікчемний і професійно непридатний абсолютно, очманілий від влади.

- Бувало у вас таке, що під настрій хотілося народитися деінде, але не тут?

- Ніколи не думав про таке. У нас поняття патріотизму спаскудили псевдопатріоти, хлопчики за викликом, що бігають по мітингах, і такі, як Пашинський, які надягають вишиванку, а потім грабують свою країну, армію, солдатів. Жванецький сказав, що патріотизм – це чітке, зрозуміле, добре аргументоване пояснення того, чому ми погано живемо. Нам кажуть, що навколо нас вороги, і ніхто не говорить, що головний ворог України – це корупція. Зачитаю, що є в Україні: Україна – одна з найбагатших країн у світі за запасами природних копалин. Ми посідаємо перше місце в Європі за розвіданими і видобувними запасами уранових руд, друге в Європі й десяте у світі за запасами титанових руд. Друге місце у світі за запасами залізних руд. Третє місце в Європі й тринадцяте – у світі за запасами сланцевого газу. Сьоме місце у світі за запасами вугілля. А скільки ми платимо за електрику, за газ? Скільки сотень мільйонів заробляли і заробляють смотрящі над вугільною сферою? Перше місце в Європі за площею орних земель, третє місце у світі з виробництва та експорту кукурудзи. Ми фантастично багата країна. У нас третє місце в Європі за довжиною мережі залізниць.

Новини за темою

- Тоді нема чого дивуватися, що нам допомагають падати нижче й нижче. Коли реструктуризація боргу перетворилася на те, що вище 4% ВВП, якщо стрибне, то будемо віддавати за борги (Яресько з Яценюком постаралися), то нема чого говорити, що ми багаті.

- У 1991 році ми почали свій шлях розвитку з феноменальних можливостей, з приголомшливо багатою спадщиною, з державотворчими галузевими підприємствами. Це крім того, що ми географічний центр Європи – місто Рахів Закарпатської області. А ми всі на колінах кудись хочемо.

- Заради торговельної угоди з ЄС у нас зібрався Майдан. Колишній прем'єр-міністр Азаров у своїй книзі "Україна на роздоріжжі записки прем'єр-міністра" пише: "Треба виходити на щорічне збільшення темпів зростання 10-12%, потрібно орієнтуватися переважно на інтенсивний розвиток внутрішнього ринку, всебічну кооперацію з Росією, Казахстаном, Китаєм, Індією, іншими азіатськими державами. Саме там наш потенційний ринок, саме там фокусуються сьогодні інтереси основних глобальних гравців".

- Усе пізнається в порівнянні. Коли вони були при владі, я був до них в опозиції. Порівняно з цими хлопчиками у фланелевих жилетках Азаров сьогодні сприймається як стовп державного управління. Державне управління – це наука. Не можна мати перший запис у трудовій книжці – міністр. Перша та основна функція держави – установка та підтримка правопорядку. Якщо ми на першому місці за злочинністю в Європі, у нас відчувається безпека на вулицях? Ні. Це одна з причин тотальної трудової міграції. Не тільки за зарплатою їдуть люди, а й за якістю життя та за безпекою. Я батько трьох дочок і не впевнений у безпеці своїх дітей. Мільйони стволів вогнепальної зброї, щодня стріляють – ніхто нічого не розкриває. Отже, держава не виконує цієї функції. Соціальна функція – це організація системи охорони здоров'я та освіти, яка дає можливість допомагати незаможним і літнім людям. У нас створено все навпаки. Система Семашка загнивала давно, і її потрібно було реформувати. Але те, що сюди привнесли Супрун та її західні куратори, – це вбивство залишків української медицини, це вбивство сільської медицини. Літні люди вмиратимуть, а молодь виїжджатиме з сіл, і це для того, щоб наші транснаціональні куратори вирішили свої глобальні стратегічні цілі – звільнити українські землі від тих, хто на ній живе.

- Можливо, звідти природа цієї антивакцинальної програми. Нам у дитинстві робили щеплення від усіх зараз, які тільки були відомі в медицині. А останніми роками понеслася історія в Україні, що нам не потрібні щеплення.

- Ми ж не можемо не говорити про те, що система освіти в СРСР була визнана однією з найкращих у світі. Система Семашка працювала на попередження, на профілактику – не вічно лікувати хворого, а не допустити хворобу й швидко справлятися з постхворобливим періодом. А що було поганого в нормах ГТО? Ще одна окрема історія суверенної держави – це захист кордонів. Ми не здатні захистити кордони, тому що вже шостий рік ніхто навіть не думає притягувати до кримінальної відповідальності Турчинова й компанію, які без єдиного пострілу здали частину нашої території – наш Крим. Я не знаю жодної країни світу, яка віддає свою територію без єдиного пострілу. Армія потрібна, щоб захищати свою територію, а прикордонники – щоб охороняти свій кордон. Якщо на твою землю ступає нога непроханого гостя, перше завдання армії – захистити свою територію. Ти зобов'язаний це зробити, а Турчинов зробив усе, щоб Крим пішов. І відкритий кордон на сході. Держава тримається на трьох великих колонах: національна безпека, економіка, соціальна складова. І якщо ці три колони вже майже 30 років не ремонтуються, то ці колони потихеньку обрушуються. І якщо ці три колони заваляться одночасно, то настає кінець будь-якій державі. Протягом останніх кількох років державне управління в країні, як таке, державне планування і стратегія, функціонування державних інституцій повністю деградовані. А в такому вигляді держава довго існувати не може. Так нам святкувати й вимовляти красиві гасла про нашу незалежність чи починати вже будувати незалежну державу, на 30-му році?

- Каха Бендукідзе якось сказав: "Не завжди люди при владі поводяться акуратно. У них сеча, вибачте, не в сечоводі, а в голові".

- Каха Бендукідзе – дійсно архітектор грузинських реформ. Але маленька Грузія - 2003 і велика Україна - 2020 – це різна історія.

- А де наші Бендукідзе?

- А в нас всі тимчасовики, приходять грабувати. Усі розуміють, що прийшли, а 4-5 місяців – програми немає, стратегічних завдань немає. "Нам би ніч простояти й день протриматися".

- Греби більше – кидай далі.

- Так, щоб зробити все якнайшвидше, і звалити у відставку, по-тихому. Чому у нас немає свого Бендукідзе? Грушевський писав: "Трагедія України полягає в тому, що нею керують люди, яким вона не потрібна". Коли Порошенко став президентом, я подумав: вперше стала президентом офіційно найзаможніша людина – мільярдер. Проте через рік його ненаситність, безмежна жадібність, заробляти мільярди на війні – я не розумів цього. Зараз до влади прийшов Зеленський, і я вчергове подумав: "Може, він захоче увійти в історію України". Але знову думають не про країну, а про рейтинг. Хіба ви не розумієте, що відбувається розкол у гуманітарній сфері, що політика Зеленського – дзеркальне відображення і продовження злочинної, бездарної, диверсійної гуманітарної політики Порошенка. Щось змінилося? Нічого! Ми зараз не озвучуємо негативну інформацію - ми обговорюємо те, якою б хотіли бачити суверенну Україну на 30-му році незалежності.

- Уявіть, що пишете твір на тему "Якби я став президентом".

- Україна – складна держава. Напевне, найперше, щоб я зробив би: зібрав би перед телекамерами олігархів, які володіють цілими секторами промисловості, і змусив би кожного підписати договір, що ми амністуємо капітали, які були раніше, під 10% і встановлюємо єдині правила гри. Я б переконав їх у тому, що чим дорожчою буде Україна, тим дорожчими будуть їхні активи. Жодних монополій, жодного лобізму в тіньовому секторі – працюємо на країну, і те, що є у їхній власності, ніхто не забере. Потім я сформував би свою команду та сказав би: "Давайте працювати на державу". Третє, що я б зробив: розігнав би 13 антикорупційних органів, послав би подалі всіх радників з-за океану. Ці органи у нас створили США – ніде у світі такого немає. Це реалізація конструкції контролю над повністю корумпованою верхівкою політичної системи України. Причому вони не з корупцією борються, вони просто контролюють наших корупціонерів. А очолює цю конструкцію Ситник. Я б створив єдиний антикорупційний орган, за прикладом Румунії, поставив би перед ним завдання і через 5 місяців вимагав би звіту. Четверте – через ВР я б розігнав всі наглядові ради і прийняв би закон, за яким більшість у наглядовій раді мають складати громадяни України. І, звичайно, я б доручив терміново провести тотальний фінансовий аудит всіх оборонних підприємств і державних монополій.

- Ви сказали про олігархів, що "ніхто у них нічого не забере". А що в Україні ще залишилося, що забирати? Найближчим часом ми можемо втратити АНТК "Антонов", тому що, як розповідають, на догоду одній зі світових авіакорпорацій наше авіабудування загинається. Так само як сільськогосподарське машинобудування, суднобудування – від них незабаром нічого не залишиться. 

Літак "Мрія" З відкритих джерел

- Це не змова проти України – так функціонує світова політична верхівка. Не потрібна Україна сильна і багата – потрібна Україна як придаток ресурсу, територія. Тому нами керують і протягом цих років через корумповану верхівку знищили все, з чим ми прийшли. У нас було все. Найбільший за вантажопідйомністю літак у світі – "Мрія", це "Антонов". Якщо ми змогли це зробити у 1991 році, то ростили ж кадри, були система освіти та підготовки, висококваліфіковані спеціалісти у цих галузях – цими ж підприємствами хтось керував, і не бездарно, як сьогодні. До 1991-року ми ж будували і кораблі, і певні апарати до космічних кораблів СРСР. Шарль де Голль казав: "Наше головне завдання – врешті-решт сказати "Ні" протекторату Америки". Завдання Зеленського, з яким він, напевне, не впорається, – це сказати "Ні" протекторату Америки, МВФ. Це не означає згорнути співпрацю з МВФ, тільки співпрацювати з ним потрібно не у колінно-ліктьовій позі, а за принципом "не хочете, знайдемо гроші без вас, наприклад, у Китаї". Але для цього потрібний міжнародний досвід, потрібний міністр закордонних справ. І не Кулеба, який каже: "Спасибі американцям за продані нам катери". Усі країни у світі торгують між собою. За що "спасибі"? За те, що за півмільярда доларів наших грошей придбали катери? Чому не подякувати за 40 американських електровозів - може, вкласти ці гроші у Крюківський завод? Є стратегічне бачення – використовувати Україну як територію у власних інтересах. І 3 листопада, коли світ дізнається прізвище нового президента США, за будь-якого розкладу на Україну чекають дуже гіркі часи. Байден ніколи не пробачить нам той бруд, який лився з України на нього, його дітей. Якщо ж на посту президента залишиться Трамп, то він спробує укласти з Путіним якусь мирову угоду. І, серед іншого, вони вирішуватимуть нашу з вами долю. Ми самі дозволяємо світу вирішувати нашу долю без нас.

- Пам’ятаєте, як усюди фарбували перила мостів у синьо-жовті кольори. Зараз їду – іржа та бруд. Ганьба! Чому рейтинг націонал-патріотичних сил на виборах 1,7%?

Українці прозрівають. Націонал-патріотичні сили, праворадикальні партії набирають так мало голосів на виборах, тому що вони агресивні та руйнівні. Я колись сказав, що за основу національної ідеї України потрібно взяти гуманітарну політику Одещини. У нас понад 130 національностей в регіоні. Ми відзначаємо всі свята Великодня поспіль, розповідаємо один одному анекдоти, з посмішкою і доброзичливо – і все це не награно, а щиро. Мені б хотілося, щоб так було в Україні. А радикали борються з пам'ятниками, з історичною спадщиною – це мракобісся. Щойно хтось приходить і ділить на "ми" і "вони" – ця історія призводить до руйнування. Я дуже хочу, щоб наші молоді ультраправі націоналісти прочитали історію виникнення загальновідомого режиму в 30-і роки XX ст. у Німеччині. Дуже повчальна історія.

- Ви, як кандидат політичних  наук, схвалили би пропозицію, щоб у виборах брали участь та мали право голосу тільки ті, хто платить податк?. Якщо людина має бізнес і платить податки, то її "гречкою" не засієш.

- Ні. "Гречка" у кожного своя. Концерти, скління вікон у школах, асфальтування доріг – це "гречка". І в цьому закони не допоможуть. Допоки держава загалом погано житиме - 80% населення житиме на межі або за межею бідності – нічого не допоможе. Восени на нас чекають місцеві вибори. Це буде холодний душ для Зеленського, тому що він стане першим президентом, політична сила якого програє вибори мера у п'яти містах-мільйонниках – у Києві, Львові, Харкові, Дніпрі, Одесі. А це завжди був показник сили глави держави.

- До складу виборчих комісіях входять переважно вчительки. Декому приходиться займатися якимись нехорошими речами, а після цього йти в клас і навчати дітей любити Батьківщину.

- Любити Батьківщину натщесерце складно. А любити Батьківщину і виховувати дітей, не розуміючи, як ти можеш прогодувати своїх дітей, теж складно. У будь-якій європейській країні вчителі, лікарі – еліта суспільства. Наші вчителі отримують не зарплату, а допомогу з виживання. А потім ми нарікаємо, що у школах – корупція. Чому Лещенко в "Укрзалізниці" отримує 350 тис. грн, а хірург, який оперує, – 15 тис. грн? І чудовий хірург. А вчителі, які мають велику вислугу років, – 10 тис. років. Немає ротації кадрів, а час йде вперед. У світі з'явилися нові системи освіти, а молодь не хоче працювати. Тому вчителі шукають якогось підробітку. Хіба їм можна цим дорікнути? Виборчі комісії, парламент, поліція – це складові нашого суспільства.

- Але порівняймо рядочок у бюджеті на поліцію і рядочок на освіту.

- Це ж говорить тільки про одне: про багатомільярдну корупцію в цій сфері. Ті, хто мають ловити бандитів, отримують копійки і змушені щось там "кришувати". Інститут дільничних деградовано. А міліція в Радянському Союзі трималася на дільничних. Де всі ці мільярди? В Америці найголовніший поліцейський – шериф. Його всі знають і він знає кожного. І на землі у нього порядок. Натомість наші парламентарії ухвалили закон про злодіїв у законі. Арахамія сказав, що вони ухвалили 250 законів. Але хіба кількість переходить в якість? Функція парламенту (з урахуванням, що ми живемо в парламентсько-президентській республіці) – ухвалення законів, контроль за їх дотриманням та реалізацією, завдання яких – реформування і поліпшення життя окремо взятого громадянина України та держави загалом. Серед цих законів щось вплинуло на наше життя? І тільки відповівши на це, можна сказати, це був ефективний рік роботи "зеленого принтера" чи це просто театр абсурду. Іноді складається відчуття, що багато хто з них голосує, не виймаючи карток і не прийшовши до тями.

- На вашу думку, хто нині є прикладом для молоді, і чи молоді взагалі потрібні  приклади?

- Думаю так. Для мене це був батько-підводник, капітан 1 рангу. Гагарін для всіх нас був кумиром, спортивні були кумири.

- За радянських часів були герої, а нині – секс-символи.

- Кумирів зараз люблять створювати собі в політиці. А ми не кумирів собі створювали, у нас були герої, на яких хотілося бути схожими. Візьміть список затребуваних професій 30 років тому і сьогодні. Сьогодні всі хочуть бути прокурорами, депутатами, працювати в державному секторі, де абсолютно маленька зарплата. Ніхто не хоче працювати в бізнесі й створювати робочі місця. Це офіційно визнана тотальна корупція. Основна корупція – на держпідприємствах, а їх в Україні сьогодні понад 3000. У Франції їх 50, у Швеції – 49. Сьогодні йде розклад і деградація суспільства. Я сьогодні багатьох речей не розумію. Я не розумію мажорства, не розумію, коли батьки везуть своє чадо до школи з двома охоронцями. Щоб боротися з корупцією і знайти доказову базу, подивіться, хто купує нерухомість, хто нею володіє. Статистика говорить, хто практично не виїжджає з країни, цих людей не стосується трудова міграція, їх все влаштовує – і це держчиновники, силовий апарат.

- В Україні за часів незалежності відбулося кілька гей-парадів. Дехто з громадських і політичних діячів брав у них участь на знак підтримки. Ви там були?

- Так я ж там чужий на їхньому святі життя. У цьому плані я не модний – цих європейських цінностей мені ніхто не прищепив. Кожна людина має право вибору, зокрема й своїх сексуальних уподобань. Я проти показної легалізації цієї всієї історії. Я не хочу, щоб моїх дітей виховували в цих традиціях. Це як божевілля в Америці сьогодні: ті, хто ніколи не були рабовласниками, стоять на колінах і цілують ноги тим, чиї пращури ніколи не були рабами. Поліцейські, які стоять на колінах, - міф про надмогуніть каральної машини США розвіяно. І ця Америка нам диктує цінності й хоче розповісти, що таке демократія. Я за те, щоб у кожної людини було право вибору в будь-якій сфері життя, але я проти нав'язливої ​​ідеї це все рекламувати.

- Люди в Києві нині з острахом дивляться, що буде в Києві  років за п’ять – вже все забудовано. На вашу думку, Київ не  є прикладом того, який хаос відбувається в головах наших можновладців по всій Україні?

- Абсолютно не згоден. Все системно, зосереджено, все для себе, все забудовуємо. Це проблема не тільки Києва, а й усіх великих міст. В Одесі забудовується все узбережжя, парковок немає, інфраструктуру ніхто не будує. Я десь вичитав, що добробут держави і ставлення держави до людини визначається тим, який вигляд мають районні поліклініки. Місяць тому міністр МОЗ Степанов сказав: "В Україні медицини практично немає. Є невеликі острівці надання медичних послуг". Це вирок усім міністрам, а Уляну Супрун треба просто посадити. Але цього нам не бачити, тому що її ведуть і курирують транснаціональні корпорації і спецслужби, і вона продовжує доглядати за певними процесами. Їхнє завдання – знищити залишки медицини, тому що перехід із системи Семашка на повністю комерційні рейки в нинішній ситуації в Україні є неможливим. Неможливо сьогодні калькою перекласти американську модель охорони здоров'я на Україну, тому що між селами – відсутність доріг, немає інфраструктури, а поділ на госпітальні округи – це вбивство сільської медицини.

- Так, може, це і є мета, щоб нас лишилося тут 25 млн?

- Це максимум. Транснаціонали ще не все контролюють – вони ще не мають тотального контролю над Верховним судом України. І ось Саакашвілі просуває ідею, що нам у Верховному суді потрібні іноземні фахівці. Покажіть ще одну країну, де в усіх державних органах працюють іноземці!

- Ви своїх дітей якої моралі вчите?

- Мораль не буває якою. Людина або моральна, або ні. Моральні засади прості. Хочу, щоб мої дівчата виросли добрими, чуйними, щоб вони здобули гарну освіту, знали мови. Щоб вони знали, що в транспорті потрібно поступитися місцем літній людині. Хочу, щоб вони якомога більше прочитали класичної літератури, щоб якомога менше в житті стикалися з агресією, злістю, ненавистю. Я вважаю, що чоловік – це годувальник і захисник, а жінка – це сімейний затишоу. Це у мене так, а у когось інакше. Це право вибору кожного, який кодекс створювати всередині своєї сім'ї.

- Я вам дякую за розмову і ще раз із Днем Незалежності України!

- Дякую.

 
Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>