banner banner banner banner

Сергій Кравченко: Не буде в Україні китайської вакцини. Китайська компанія навіть не знає про якісь контракти на її постачання

Інтерв'ю епідеміолога Сергія Кравченка виданню Шарий.net

Сергій Кравченко: Не буде в Україні китайської вакцини. Китайська компанія навіть не знає про якісь контракти на її постачання
112.ua

Сергій Кравченко

Військовий епідеміолог

Інтерв'ю епідеміолога Сергія Кравченка виданню Шарий.net

Журналіст: Ви раніше говорили, що це дурість, що не можна зареєструвати українську вакцину на українському ринку. Чому?

Сергій Кравченко: Усе, що відбувається в Україні, усе, що пов'язано з вакцинопрофілактикою безпосередньо з коронавірусною хворобою, уже перетворилося на мракобісся якесь. ВООЗ ще в лютому 2020 року провела перший технічний комітет з розроблення вакцин, визначила критерії, процедури й дала рекомендації всім державам світу для того, щоб перейти на процедуру екстреної реєстрації вакцини від Covid-19 у зв'язку з тим, що необхідно подолати цю надзвичайну ситуацію в короткий час. Якщо йти за повною процедурою, то це потребує дуже багато часу: від 5 до 10-12 років. Якщо ми будемо чекати стільки часу, то в нас пандемія вже закінчиться, і невідомо, з якими наслідками. Тому таку рекомендацію винесли на ВООЗ. Цей комітет працює безперервно, з лютого. Від України там немає представника. Від РФ - Денис Юрійович Лагунов, заступник директора цента Гамалеї, розробник вакцини "Супутник V". Мало того, Україна ще за часів Уляни Супрун була позбавлена права голосу в ВООЗ у зв'язку з тим, що не платила внески.

Влада каже, що неможливо зареєструвати російську вакцину на українському ринку. Ви кажете, що це не так.

Я наголошую на лукавстві органів державної влади України, тому що вони посилаються на те, що Україна не може зареєструвати вакцини від Covid-19, у яких не завершено третю фазу клінічних випробувань. Так, на цю мить у світі зареєстровано 8 вакцин за процедурою екстреної реєстрації, і жодна з цих вакцин до кінця не завершила третю фазу проведення клінічних випробувань.  

Доходимо висновку: Президент брехав, причому абсолютно безсовісно.

Всесвітня ініціатива COVAX виявилася дефіцитною на 21-й рік на 20 млрд дол. Органи держвлади України розраховували від COVAX отримати вакцину компанії Pfizer. А вони планують закінчити третю фазу клінічних випробувань у 2023 році. Щодо вакцини компанії Moderna, теж американської, на яку частково розраховувала Україна завдяки COVAX, то третю фазу клінічних випробувань заплановано на 2022 рік. Третя фаза вакцини AstraZeneca, яку розробив Оксфордський університет, закінчиться в 2023 році. Вони вже зареєстровані та використовуються, але зареєстровані за процедурою екстреної реєстрації, яку рекомендувала ВООЗ. Повне досьє щодо цих вакцин буде сформовано після третьої фази клінічних випробувань. Така сама ситуація щодо чотирьох китайських вакцин.

Новини за темою

Президент України сказав, що Україна буде закуповувати китайську вакцину.  

Чотири китайські вакцини сьогодні зареєстровано за процедурою екстреної реєстрації. З червня ці вакцини використовувалися в Китаї на правах тимчасової реєстрації для подолання епідемії в провінції Хубей і в місті Ухань. Дві вірусні вакцини виробництва компанії "Синофарм": одна векторна вакцина - аналог, але неповний, російської вакцини "Супутник V" та вірусна вакцина компанії "Синовак". Вони точно так само зареєстровані за процедурою екстреної реєстрації. Третю фазу клінічних випробувань у них не закінчено. Cansino і "Синовак" планують закінчити проведення клінічних випробувань до кінця 21 року, і одна з вакцин "Синофарма" - у 2022 році. ВООЗ перерахувала 8 вакцин, в тому числі російську "Супутник V", які зареєстровано за процедурою екстреної реєстрації та які сьогодні почали використовуватися.

Для мене на першому місці в будь-якому разі стоять векторні вакцини. Недарма більшість компаній і наукових центрів, які розробляють вакцини, сьогодні працюють над векторними вакцинами. Така технологія використовується в російській вакцині "Супутник V", американській Johnson & Johnson, китайській Cansino. Векторні технології самі вивчені, просунуті, найбезпечніші, і за імуногенною ефективністю вони на першому місці. Враховуючи те, що вакцина РФ є двокомпонентною, то, звичайно, вона тепер посідає перше місце, тому що сама ідея двокомпонентної вакцини дуже цікава, дуже ефективна. Хороший ефект імуногенності, епідеміологічний ефект, і вона прекрасно використовується за схемою прайм-буст вакцинації.

Її можливо зареєструвати?

А чому ні, якщо весь світ перейшов на процедуру екстреної реєстрації? У нас є закон України про лікарські засоби.

А чим тоді керується державна влада, коли говорить, що це зробити не можна?

Тому що шахраї. Це ж бариги в нас при владі. Їх крім заробітку нічого не цікавить. Вони ж просто орієнтовані на постачання інших вакцин, через "прокладки". Мало того, для того щоб спростити цю процедуру у своїх корупційних заробітках, вони попросовували під себе деякі зміни до чинного законодавства України. Під виглядом боротьби зі всесвітньою пандемією в нас було розроблено пакет законодавчих ініціатив. Було внесено зміни до закону України про лікарські засоби: норма паралельного імпорту, посилання на ВООЗ і на регулятори економічно розвинутих держав. Це свідчить про те, що до України можна завозити й використовувати не зареєстровані в Україні лікарські засоби, такі як імунно-біологічні препарати, в тому разі, якщо вони пройшли перекваліфікацію ВООЗ або їх схвалено регуляторами економічно розвинутих держав. Тому цілком можливо, що російська вакцина "Супутник V" потрапить до України через Бразилію, тому що вона там буде масштабуватися. Відмова від вакцини "Супутник V" є божевільною, тому що РФ і Центр Гамалеї є єдиними у світі, хто готовий надати трансфер технологій, для того щоб могли налагодити самостійне виробництво на території України. Для всіх інших країн це заробіток, комерція. Ну, і для нашого шахрая, який сидить у ВР.

Ви говорили, що Степанова буде звільнено, що Ляшко – це маріонетка Супрун. А жодних змін немає.

Для того щоб його не звільнили – він утік на лікарняний. Затягнув цей процес. Дотягнули до Нового року. А тепер планується вже й зміна всього Кабміну. Я знаю, що обговорювалися і Юлія Тимошенко, і Ігор Палиця на прем'єра. А на міністра МОЗ поки основна кандидатура - Ляшко. Його любить президент. Може, вони інтелектуально близькі люди.

А ваша кандидатура якою би була?

Якщо з провладної команди, тобто заступник секретаря РНБО Олексій Соловйов. Він професійна людина. Але в нього є одна проблема - він одружений на племінниці Миколи Азарова.

Новини за темою

А Комаровський?

Ми з ним колись списувалися - він не хоче. Для того щоб подолати весь цей бардак, потрібна людина зі стрижнем, з характером. Я б рекомендував директора Інституту ім. Шалімова Олександра Григоровича Усенка.

Ми бачимо, що з'являються новини, що люди, які вакцинувалися російською вакциною, все одно хворіють коронавірусом. Чому це відбувається?

Люди, які вакцинуються іншими вакцинами, теж хворіють. Але переносять цю хворобу в легшій формі. 100% ефекту домогтися неможливо під час роботи з РВІ, до яких зараховано й Covid-19 та який є також особливо небезпечною інфекційною хворобою. Якщо взяти вакцину від кору, то все одно зустрічаються казуїстичні випадки, коли провакцинований пацієнт захворює. Наше завдання при вакцинації від Covid-19 – вплинути на загальний показник летальності, максимально його знизити за допомогою вакцинопрофілактики. І домогтися ми цього можемо за допомогою вакцини, і не тільки російської. Я просто вважаю, що вона максимально збалансована і для нашої країни є пріоритетним вибором, враховуючи те, що нам дають технології. З векторних вакцин на першому місці "Супутник V", за ним іде AstraZeneca. Центр Гамалеї та Оксфорд співпрацюють. На третьому місці – вакцина компанії "Johnson & Johnson", потім китайська Cansino. Потім уже йдуть вірусні вакцини. А вакцина Pfizer базується на невивчених технологіях, які ніколи щодо людини не застосовувалися. Третя фаза випробувань закінчиться в 2023 році – тоді ми дізнаємося віддалені результати. Вакцина не збалансована, не стабільна, температура зберігання – мінус 70 градусів.

Вони не змогли додати туди стабілізатор і консерватор, тому що, судячи з усього, при додаванні стабілізатора й консерватора ця вакцина перетворюється на гримучу суміш. Мінус 70 градусів - це температура рідкого азоту. Щодо вакцини Moderna, яка теж базується на платформі матричної РНК, то її змогли трошки стабілізувати й збалансувати.

Коли в Україні з'явиться вакцина?

Першою з'явиться вакцина "Супутник V".

А як ви оцінюєте заяву влади, що незабаром буде китайська вакцина?

Не буде жодної китайської вакцини на території України найближчим часом у зв'язку з тим, що нас укотре обдурили. Дві українські компанії - "Медичні закупівлі України" і ПрАТ "Лекхім" - підписали між собою договір на постачання китайської вакцини, поки ще не зареєстрованої повністю та не існуючої. У нас є компанія "Лекхім", яка в червні вела переговори з компанією "Сіновак" на підписання договору з дистрибуції та закупівлі майбутньої вакцини. Договір на дистрибуцію вони підписали, а про договір на постачання жодної інформації немає. Одна українська компанія ніби є дистриб'ютором китайської компанії, а друга держкомпанія... Між собою підписали договір про постачання китайської вакцини, яка ще остаточно не зареєстрована в самому Китаї. Я думаю, що компанія "Сіновак" навіть не здогадується, що дві українські фірми підписали між собою угоду про постачання вакцини на територію України.

А чому ЄС не поспішає виділяти Україні вакцину? Ми ж партнери?

В ЄС 500 млн населення. А партнери по чому - по філіжанці кави? Від ЄС не варто чекати допомоги. А в США 335 млн населення власного, плюс Канада 35 млн і Мексика 126 млн.

А в Росії 150 млн, але вона свою вакцину постачає до інших країн.

У них інша ситуація - у них немає комерційної боротьби за ринок між собою. Крім того, вони розробили три вакцини. РФ у розробленні вакцин проблем немає. Крім того, багато проміжних клінічних випробувань інших вакцин відбувалося на території РФ. РФ диверсифікує свої ризики, тому в них буде використовуватися близько п'яти власних вакцин і, крім того, будуть зареєстровані, напевно, китайська та британські вакцини. Вони за необхідності будуть до них звертатися. Для того щоб дати право вибору громадянам, вони створюють умови для реєстрації. Це нормальна адекватна політика  розсудливої ​​держави, а не української, в якій ми живемо сьогодні.

На цей момент компанія "Лекхім" подала документи до Міністерства охорони здоров'я на реєстрацію російської вакцини "Супутник V". Якщо МОЗ і державний експертний центр затягнуть цей процес реєстрації або за надуманими причинами відмовлять у реєстрації, отже, відбудеться реєстрація вакцини "Супутник V" в Україні за судовим рішенням.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>