banner banner banner banner

Савченко – це фактор, з яким вже нічого не можна зробити, Путін підсунув нам переворот

Народний депутат Вадим Рабінович в інтерв'ю "112 Україна" розповів, чому повернули Надію Савченко, яким генпрокурором буде Юрій Луценко і чому сам він не хоче асоціюватися з "Опозиційним блоком"

Савченко – це фактор, з яким вже нічого не можна зробити, Путін підсунув нам переворот
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

Народний депутат Вадим Рабінович в інтерв'ю "112 Україна" розповів, чому повернули Надію Савченко, яким генпрокурором буде Юрій Луценко і чому сам він не хоче асоціюватися з "Опозиційним блоком"

Влащенко: Сьогодні події тижня ми обговорюємо з народним депутатом України Вадимом Рабиновичем.
Вітаю, Вадиме Зіновійовичу. Що для української політики буде означати повернення Савченко?

Рабинович: Я дивився прес-конференцію Савченко і хочу сказати, що це загальнонаціональний лідер. З нею тепер не просто всі повинні рахуватися, а тепер вона стає такою Маргарет Тетчер української політики. Я думаю, що українська політика просто перевернулася. Її манера, її система підходу – всі "піджачні" з політики пішли. Я не розумію, хто її зупинить в цьому політичному бігу, якщо вона сама себе не зупинить і сама не наробить дурниць. Я думаю, що це один з найсерйозніших кандидатів у президенти України, який консолідує всіх патріотів. Я думаю, що це дуже серйозний удар по "Самопомочі", Ляшку. Я не бачу, хто з нею на цьому фланзі може змагатися. Дуже цікава історія з Тимошенко виходить. Тимошенко зараз треба навчитися стати іншою. Якщо вона це зможе – вона на плечах Савченко залишиться в політиці і пройде далеко. Якщо ж вона цього не зуміє, то вона себе знищить. Але вона розуміє, що карта ось так лежить. Савченко правильно сказала, що вона з "Батьківщиною", а у неї розгорнута політична структура по країні. Це великий шок для всіх, і розумні люди повинні переосмислити абсолютно все. Я думаю, що Савченко – це фактор, з яким вже нічого не можна зробити, і я вважаю, що Путін нам підсунув переворот в Україні.

- Савченко дуже  підготовлена. Звідки цей фактор підготовленості?

- Я не відповім на це питання. Вона тримала два роки сухе голодування і приїхала у відмінній фізичній формі – не схудла. Рівень її ораторських можливостей і швидкість відповіді - просто унікально було. І я не розумію, як це могло взятися нізвідки.

- Ви не захочете бути в спілці з цією політичною силою, яку буде представляти Надія Савченко?

- Я не розумію, чим я можу бути цікавий будь-якому союзу з Савченко. У мене є свій виборець, з яким я поки працюю. Підходи до ведення політичної інтриги повинні бути зовсім іншими, з урахуванням того, що вона для мене перевернула сторінку паркетних дипломатів.

- Які перспективи політичної сили Саакашвілі на тлі повернення Савченко, на тлі його непростих стосунків з президентом?

- У Саакашвілі, незалежно від Савченко, був крах усіх його політичних систем, тому що в нашій країні на простій риториці можна протриматися якийсь проміжок часу. Йому дали конкретну ділянку роботи – якби він туди не йшов, всі б думали, що він розумний. Зараз найнижчий рейтинг у нього в Одесі, тому що вся Одеса знає, що він там витворяє. Я розумію, що це у нього такий драйв, кокаїновий, але я думаю, що так не можна, як він вчора увірвався до людей.

- Що значить – кокаїновий драйв?

- Вся Одеса говорить, що він весь час на якихось важких... заходить у кімнату, а потім виходить весь збуджений і бігає.

- Може, це просто темперамент?

- Тому я завжди пропонував йому поставити крапку на цих плітках – дати шматочок волосся на аналіз. Він не хоче. Я вважаю, що Саакашвілі, на відміну від Савченко, – це трагедія України. Тому що, коли сюди приїжджають пройдисвіти, які вже довели, що вони пройдисвіти, яких власна країна розшукує по 19 кримінальних злочинах, які звинувачуються у тортурах, вбивствах, насильстві над ув'язненими – він приїжджає сюди і вчить нас жити. Запитайте в одеситів, де вони гуляють кожен день. Вчора кавказець там збив людину – приїжджає група і відбиває його у поліції. У мене до Саакашвілі настільки негативне ставлення... я просто ненавиджу, коли над нами нескінченно ставлять досліди. Тому Міхо нехай їде до себе до Грузії і доводить там у себе, де він побудував гарну правоохоронну систему, як треба чесно жити. Якщо він із в'язниці звідти вийде. Або перемагає на виборах і тих саджає – але у себе.

- Як ви вважаєте, яким генеральним прокурором буде Юрій Луценко?

- Не знаю. У нас Савченко прийшла і сказала, що вона навчалася на фронті і ув'язниці. Луценко також сказав, що навчався у в'язниці.

- Але ж ви теж там були.

- Я не проти людей, які там були. В принципі, Луценко, коли сказав, що він почекає 100 днів – так роблять мудрі люди. Але хотілося б, в душі, іншого. Що таке прокуратура, ми знаємо давно, і я не зовсім розумію, навіщо треба 100 днів розбиратися, щоб зрозуміти, що вони розвалили всю ту систему. Я вважаю, що якщо він щось зробить сінгапурське – посадить своїх трьох друзів, президента, прем'єр-міністра, – тоді він геніальна і хороша людина. Якщо він розповість, куди поділося все вкрадене Яценюком і чому він ходить вулицею з охороною з 9 осіб, тоді він буде хорошим генпрокурором.

- Цього тижня пройшов з'їзд "Опоблоку". Ви що-небудь знаєте про це? Що вирішувалося за лаштунками цього з'їзду?

- Я не був на з'їзді і не знаю, що вони там вирішували за лаштунками. Я знаю, що народився двоголовий дракон. Колесніков – це група Ахметова, Бойко – це група Бойко-Льовочкін. Моя основна проблема з "Опоблоком" полягає в тому, що я вважаю, що всі люди, які керували нами протягом останніх 15 років, повинні піти добровільно. Тому що є величезна проблема з тим, куди вони нас тягнуть. Савченко не тягне нас у минуле. А нам треба кудись йти. У мене є маса питань до людей, які прийшли під виглядом любові до України, у вишиванках, і обдирають країну. Але у мене таке ж питання до цих, у наглухо застебнутих костюмах, які не можуть запропонувати що-небудь інше.

- Що ви таке дізналися про "Опоблок", чого ви про них не знали, коли ви йшли в "Опоблок"?

- Якщо б сьогодні повернути два роки тому – я б пішов з "Опоблоком" на вибори. В той момент представництво сходу, центру, півдня України було перекошене через революцію. Я завжди повертаюся до приголомшливої розмови в комітеті з транспорту, коли я подав законопроект щодо порто-франко в Одесі. Вони мені сказали: "закон прекрасний, але давайте його у Львові зробимо". А я їм кажу: "у Львові моря немає". Не можна робити з України Рівненщину, Львівщину - я їх всіх люблю, але Україна велика. Я думаю, що я в той момент дуже допоміг "Опоблоку", тому що вони в той момент представляли старе.
- Які, все ж, у вас розбіжності з "Опоблоком"?

- Мене не влаштовують фігури, які його очолюють. Бойко – це політичний лідер, який веде свою групу. З Колесніковим я категорично не згоден. Я не бачу, чого вони хочуть. У них в програмі – треба повернути те, що було. Це не програма, і повернути те, що було – неможливо. Я не хочу до Януковича. Я хочу нормально будувати нову країну. Якщо ти не можеш дати нового - йди. Я хочу будувати нове, у мене є десять кроків, які я бачу, і я їх буду пропагувати.

- Про ваш одеський проект, порто-франко, кажуть, що це олігархи хочуть, де-факто, федералізації.

- Всіх дратує федералізація, а централізація - ні. У чому різниця – ніхто не знає. Може хоч хтось сказати, що в порто-франко йому заважає? Не може. Не подобається назва – прибираємо. В Україні - Крим віддали, нормальний порт – Одеса, Іллічівськ. Це треба розвивати неймовірним чином. Царська Росія створила порто-франко в Одесі, яке дало поштовх для всієї економіки.

- Цей проект практично означає незалежність від центру.

- Ні. Цей проект означає, що на певному етапі одесити будуть жити краще, ніж вся інша Україна. А це дасть можливість всім іншим жити теж краще.

- А чому ви не написали заяву про вихід з "Опоблоку"?

- У мене на президентських виборах було 420 тис. виборців. "Опоблок" набрав 1,5 мільйона. Тому третина моя. Вони мене не хочуть виключати, тому що вважають, що я частина їхнього рейтингу, а я не збираюся писати заяву, щоб віддавати їм мандат. Мені давав мандат не "Опозиційний блок", а я йому давав. У нас було чотири партії, які створювали блок. Я вважаю, що як порядні люди, вони мене повинні виключити, тому що я чесно з ними працював два роки і допомагав їм. Але, тим не менш, я не збираюся на цю тему морочитися. Якщо фракції "Опоблоку" буде зі мною комфортно і далі, то мені це цікаво, і я хочу на це подивитися. Але я веду свою політичну боротьбу і буду сам боротися.

- Навіщо ви літали з Мураєвим до Фірташа, в Відень?

- Я літав до Відня, тому що у мене там є інтерес до Європейської партії. Я зустрічався з Марі Ле Пен в Брюсселі і з правими в Австрії. Це у мене такий єврейський перекіс – тому що ніхто не зустрічається, а я вважаю, що вони зараз зовсім інші, і з ними треба працювати. Крім того, ми там зустрічались з цікавою соціологічною групою, а потім зайшли до Фірташа. Зустріч була 12 хвилин. Я сказав йому, що: "я хочу вийти з "Опоблоку", а ви один з господарів "Інтера" - мене викинуть з "Інтера" на наступний ранок?" Він сказав: "Ні".

- Де ви візьмете гроші на партію?

- На партію потрібно набагато менше грошей, ніж здається, якщо ти не збираєшся вкрасти з цієї каси. Усім потрібні великі гроші, а мені не потрібні великі гроші. Якщо ви думаєте, що Фірташ, Коломойський, всі, кого ви знаєте, ходять і роздають свої гроші партіям – ви помиляєтеся. Вони працюють з якоюсь своєю групою, дуже жорстко. Коломойський працює з "Відродженням" і "Укропом", Фірташ з "Опоблоком". Але слова "ні!" у політиці я ніколи не кажу. Я взагалі не бачу жодної людини, з ким я б не міг піти.

- Ви хочете сказати, що ви пішли з "Опоблоку" без жодних фінансових гарантій від наших олігархів?

- Я сказав Бойку 1 січня, що я від них йду. Я завжди розмовляв тільки з ним, і вважаю, що він найрозумніший серед всіх там. Найвпливовіший. Половина "Опозиційного блоку" "задавлені" кримінальними справами. Вони якщо гавкнуть що-небудь не так – їх відразу всіх пересаджають. І це їхня біда, і Бойко молодець, що зумів їх провести між цими крапельками. Але далі йти нікуди – весь час говорити "чого бажаєте" неможливо. Політика – це мистецтво неможливого, тому я вважаю, що Бойко – це єдиний там політик. Він зумів зберегти свою команду без посадок і залишитися на плаву з рейтингом. Це було досить складно для нього.
- Кого ви вважаєте своїм конкурентом сьогодні?

- Політична сила, яку я очолюю, досить маленька. Але зараз подивимося, скільки людей по країні, які хочуть там працювати. Чи в мене вистачить можливостей, фізичних і матеріальних, не знаю. Але якщо я виходжу звідти, не означає, що я кудись заходжу. У мене немає жодного плану. Я дуже хочу принести якусь користь, я дуже багато чого вмію, багато знаю. У мене є конкретне розуміння, як вийти з ситуації, куди вони нас завели. Але до Яценюка ми могли б зробити одне, а після того, як тут за два роки просто вбили економіку, треба розвертатися і робити інше.

- Якщо завтра вибори, яку ідеологію ви будете людям пропонувати?

- Для мене є абсолютно зрозумілі речі в економіці і в політиці, які треба міняти. Перше, і основне, - треба негайно прибирати інститут президентства в Україні. Він себе дискредитував як такий. Треба людей, які працювали останні 15 років в АП, у Кабміні, в обласних адміністраціях, просто прибрати. Це має бути законодавчо, замість всяких люстрацій. В економіці у мене є п'ять основних принципів. Я думаю, що українська економіка повинна перейти з рейок шокової терапії на ринкові рейки. Ми повинні повністю зняти податки з середнього та малого бізнесу на два роки. Це коштуватиме нашій країні 10 мільярдів доларів, але це дасть можливість і піднятися. Ніякий великий бізнес, якого в країні всього 10-15 підприємств, нічого бюджету не дасть, тому що він буде продовжувати це мінімізувати через кишеню чиновників. Нам потрібно підняти малий і середній бізнес, як це зробила Польща. Для цього нам потрібно взяти українську землю, створити земельний банк, який практично вже був готовий і який зруйнував Яценюк, і під агрокомплекси отримати кредити. Нам треба переглянути всі взаємовідносини з МВФ та іншими фондами. Вони давали кредити відвертим клептоманам, під проекти, які нам не потрібні. Потрібно встановити, куди за останні 10 років пішли ті гроші, які вони нам давали. Треба забрати ці гроші за кордоном, разом з нерухомістю, яку на мільярди набудували, і зняти їх з України. Сьогодні кожен новий українець, який народжується, повинен 10 тис. доларів МВФ.

- Тоді у вас дуже багато суперників, тому що про це говорять Ляшко, Каплін, Тимошенко і багато інших.

- Чудово.

- Ви спілкуєтеся з кимось із людей, які працюють в АП?

- За останні два роки я спілкувався один раз з Борисом Ложкіним, якого знаю по Харкову.

- "Опоблок" нагадує бізнес-групу.

- А які фракції не бізнес-групи? У тому ж "Опоблоці" чотири людини представляють великий бізнес, а решта його обслуговують. Як і у всіх інших фракціях. В БПП, напевно, найбільший відсоток бізнесменів. В НФ майже всі сьогодні займаються бізнесом.

- А як у парламенті депутати займаються бізнесом?

- Є бермудський трикутник: парламент, Кабмін, АП. Всі порядні люди всх часів, потрапляючи туди, стають якимись чудовиськами. Я, як чесна людина, мушу вам сказати, що я так не заробляю, тому не можу відповісти на це питання. Дивлячись що ти хочеш в цьому житті: хочеш заробити там – знайдеш. Так само і на телебаченні – ви можете брати гроші за тих, хто до вас приходить, а можете знаходити цікавих персонажів. Це два однакових підходи, але два різних рівні життя. Я не знаю, як брати гроші за запити – але їх беруть. Ви можете провести один законопроект і заробити півмільярда. Ось зараз був законопроект про легалізацію грального бізнесу. Ось вам і весь заробіток.

- Чи потрібно проводити через парламент закон про психіатричну допомогу й чи потрібно робити експертизу депутатам ВР?

- Я вже поставив один невдалий експеримент над парламентом. Я подав законопроект, щоб з парламентського буфету прибрали спиртні напої. На другий день все прибрали, але досі кілька депутатів з перекошеними обличчями підходять до мене і кажуть: "що ти наробив?". Я вирішив, що я допоміг країні, і тепер вони будуть тверезі приймати закони. Але потім подивився і вирішив, що я не правий – напевно, краще, щоб вони випили. Тому психіатрія не допоможе. Там не просто нездорові є люди, а просто неадекватні. Але люди вибирають таких людей. Я вважаю, що Україна багато помилялася – подивіться на мерів Києва, на мерів ряду інших міст. Я не знаю, хто у нас хворий, хто здоровий, якщо ми тут всі залишилися без нічого, а вони вкрали мільярди і поїхали. Я вважаю, що здоров'я – це бажання щось добре зробити. Я вважаю, що я це можу.

- Чи правда, що синагога Бродського – це місце для зустрічі ділових людей? На свята туди приїжджають багато депутатів, православних. Для чого вони туди приїжджають?
- Маячня якась. Це – "єврейська змова". Я дійсно зустрічаю там багато людей, які з повагою приходять на єврейські свята. Точно так само, як я ходжу. Люди, нормальні, добрі, приходять не обговорювати бізнес, а приходять з повагою. За межею парламенту я цих людей всіх люблю, а в межах – ненавиджу.

- Чи хотіли б ви зіграти в театрі?

- Ні. Я кожен день в ньому перебуваю.

- Чому ви пішли на телебачення?

- Це усвідомлена політична провокація. Я вважаю, що таким чином у мене росте рейтинг і я можу донести свою думку до людей, тому що в залі я це зробити не можу.

- Чи відчули ви смак політики за два роки?

- Ні.

- Остання прочитана книга?

- Навіть не пам'ятаю, коли я читав. Мене інтернет вбив за останні два роки.

- Чи ви вважаєте це проблемою, що багато депутатів не читають?

- Ні, не вважаю. Я достатньо в своєму житті прочитав. У мене бракує інших знань, які я зараз добираю.

- Найвдаліший ваш медіапроект?
- Якщо розглядати як бізнес, то я купив свого часу "Московські новини" і продав їх через два дні рівно в чотири рази дорожче, ніж купив.

- Чи відкритий вам в'їзд до США?

- Не знаю. Якщо хочете, можу спробувати. Я був там останній раз в 2001 році. Я читав в газетах, що мені закритий в'їзд, але жодного разу не чув, що хтось мені про це офіційно сказав.

- Ваш улюблений композитор?

- Я не люблю класичну музику. Ще з часів бітлів я застряг у цій музичній історії. Я з тих часів, коли слухали бітлів, Висоцького, а далі мене не цікавить.

- Чи пробували ви в житті які-небудь наркотики?

- Так, у Голландії, те, що в магазині купували.

- Кого ви вважаєте своїм близьким другом?

- У мене дуже багато близьких друзів. Зі мною працюють люди, які, починаючи від охорони і закінчуючи журналістами, зі мною 20 років.

- Як вас називають?

- Ребе.

- Ківа буде судитися з Саакашвілі. Ви на чиєму боці?

- Я категорично завжди був на боці Ківи.

- Три завдання, які ви ставите перед собою до кінця року?

- Я хочу визначитися зі своєю остаточною політичною позицією. Я обов'язково хочу відпочити, напевно, в Японії. Я дуже хочу побути з дітьми, особливо з молодшим, тому що я його бачу 4 хвилини на день, і мені цього явно не вистачає.

- Дуже дякую, Вадиме Зіновійовичу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>