banner banner banner

Робіть навколо себе хороший, світлий світ, і тоді форматів політичних баталій у нас не буде

Український актор, поет, сценарист. Один із ведучих програми "Шустер LIVE". Автор пісень для Павла Зіброва і багатьох інших українських виконавців. Народний артист України. ПЕТРО МАГА

Робіть навколо себе хороший, світлий світ, і тоді форматів політичних баталій у нас не буде
Народний артист України Петро Мага в студії "112 Україна". 10.01.2017 112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

Український актор, поет, сценарист. Один із ведучих програми "Шустер LIVE". Автор пісень для Павла Зіброва і багатьох інших українських виконавців. Народний артист України. ПЕТРО МАГА

Влащенко: У нас сьогодні в гостях сценарист, поет -пісняр, телеведучий, людина-оркестр Петро Мага.

Доброго вечора. Перед новим роком С. Шустер заявив, що канал "3S.tv" закривається. Чому так сталося, що канал не зміг сам на себе заробити?

Мага: Канал створено нещодавно. Одна справа, коли ми випускали продукт і продавали його якомусь каналу. Притому доходило до маразму. Ми реально продавали Першому національному програми по 19 грн за програму.  

- А де там були заробітки?

- Заробітки – рекламний простір, і у нас були засновники – ті, хто тримали програму, хто її підтримували. Наскільки я знаю, якийсь стосунок мали Д. Жванія, С. Тигіпко, В. Писаренко. Я ніколи не бачив установчих документів і ніколи не бачив, щоб ці люди зібрались докупи і сказали: "Ми вам даємо гроші, і ви повинні нам зробити те-то". Зараз  є такі люди, які готові прийти і дати "лимон", але: "Ігор, Василь і Петро будуть ходити до вас на кожну програму". Ми вже сміємося, бо в нас немає такого тижня, щоб щось комусь не приспічило. Ми не торгуємо ефіром.

- Якщо були люди, які були засновниками "Шустер LIVE", чому вони не можуть перезаснувати канал "3S.tv"?

- Що відбувається зараз з цими людьми і чому вони не хочуть цього робити, я не знаю. З ними, напевно, хтось веде переговори, з ними, напевно, розмовляють, але абсолютно помінялася політична кон'юнктура в Україні, і я розумію, що ці люди, напевно, вже не в такому фінансовому "шоколаді", як вони були раніше, тому я не можу говорити за них. Мені вже набридло чути, що ми паримося. Люди, щоб ви так піарилися! Такими речами не жартують. Я знаю, що є люди, які рвуться допомогти, а потім гіпотетично лунає телефонний дзвоник: "А воно вам треба?".

Новини за темою

- Але ж існує анонімна можливість допомоги.

- Все анонімне стає явним. Дуже показовий момент. У нас був Гройсман на ефірі. Це для багатьох був шок, бо з часів Майдану, коли у владу всі пішли з нашої студії, до нас ніхто не приходив з великої трійки: президент, прем’єр, голова ВР. Для нього був великий шок, коли він побачив цифри наприкінці програми. Коли починалася програма, рівень надії людей був 70%. Він говорив чітко, нормально, з розумними аргументами. Після програми рівень надії – 81%. Він каже: "А я думав, що ви накручуєте". Оці безглузді чутки, що ми комусь докручуємо, що нас із потрухамикупила Юлія Володимирівна…

- Ну, ви ж розумієте, чому такі чутки були? Є дві людини, які з’являються на кожній програмі: М. Саакашвілі і Ю. Тимошенко.

- Хто ж винен, що ми кличемо всіх інших людей, і вони не приходять, а ці двоє приходять завжди.

- Але глядачі, журналісти кажуть, що Ю. Тимошенко і М. Саакашвілі можна виступати 40 хвилин без перерви, а комусь дають 3 хвилини на репліку.

-  Шустер дуже добре це аргументує. Він каже: "Побудьте прем’єром – раз, побудьте жінкою – два, посидьте в тюрмі – три". А Саакашвілі – дев’ять років президент

- Якби було б сформоване громадянське суспільство, то це могло б допомогти каналу, як це було в Польщі, Чехії. Як ви вважаєте, чому в нас це не спрацьовує?

- Три легенди гублять український народ. Український народ люто вірить, що він роботящий, розумний, небайдужий. Так от я скажу, що наш народ не роботящий, і коли я чую ці аргументи, що "я два Майдани вистояв, а в мене життя не покращилося" … Та ти як не працював 15 років тому, так і не працюєш зараз! Чому має змінитися твоє життя на краще? Тому що ти постояв з портретом або з прапором? Ніколи в житті. Про розум я взагалі… Гарно жартують: "Людина ліниться витратити три роки, щоб вибудувати свій бізнес, але готова 40 років ходити на роботу". Чому наші люди в більшості своїй так сумують за Радянським Союзом? Там за тебе все "порішали", ти маєш свої 140-120, крок вліво-вправо - стріляємо, і тебе таке існування влаштовує. Мене не влаштовує. А щодо байдужості, то наші люди в останній момент готові бігти, рятувати.

Новини за темою

- А чому ж вас не врятували?

- Напевно, ніхто не вірив, що нам погано. Але ми не дуримо людей. Мені телефонують люди з кримінального світу і кажуть: "Як вам допомогти, тому що без правди западло". Ну не можуть всі говорити безкінечно, як все "добре, ми вибрали нарешті ту владу, ура!". Парадоксально, але на нас образився А. П. Яценюк. Ми показали відео (я показав особисто, не Шустер), взяли з інтернету, де Арсеній Петрович махає руками на Азарова і каже: "Не смійте піднімати тарифи, ви їх втричі маєте зменшити, і не розказуйте, що Європа вас притискає, щоб ви їх підняли". Прийшов Яценюк до влади: "Ми піднімаємо тарифи, тому що нас змушує Європа, і не смійте на нас махати руками". Я не створив фейк, я показав його пряму мову. За що ображатися?

- Проблема української політики в тому, що всі гравці міняють точку зору, коли приходять до влади. Попросіть зараз "єврооптимістів", щоб вони проголосували за зняття недоторканості!

- Та про що ви говорите! Але, чесно кажучи, я вважаю, що недоторканість знімати не можна. Ви ж самі знаєте, які проблеми виникають сьогодні.

- А чим відрізняється депутат, який бореться проти мафії, від лікаря, вчителя, який теж бореться проти мафії?

- Я не про те. Я виступаю за обов’язковий механізм відкликання з депутатства. Щоб це можна було зробити дуже швидко, щоб над ними усіма висів "дамоклів меч" У нас є 450 депутатів. А ми з них від сили знаємо 100. Наші люди навіть не уявляють, наскільки вони нічого не знають, що насправді відбувається там. Коли я чую: "А по телевізору сказали", мені стає моторошно. Я вважаю, що в нас має бути правова держава. В її відсутності полягає біда всієї нашої країни. Коли вони не будуть боятися, що в них відіжмуть, схалапудрять, відкомсомолять бізнес, їм на фіг не потрібна буде ця ВР.

- Коли в них не буде недоторканості, вони не будуть йти до ВР, щоб стерегти свій бізнес. Тоді до ВР йтимуть люди, які готові голосувати не за хибний бюджет-2017, а за ті закони і за ту справді судову систему, яка зробить у цій країні переворот.

- Тому, напевно, і таким дорогим є цей білет до ВР, що зараз це єдиний спосіб, як зберегти бізнес.

Новини за темою

- Як вважаєте, якщо роками експлуатувати на телебаченні один і той же формат, скільки ресурсу має ця історія?

- Я розумію, що всім набридли одні й ті ж самі обличчя. Але формат себе виправдовує на 100%. Ми робили експерименти. Шустер робить абсолютно правильно, що він не погоджується вести щоденні ефіри – щоб не набриднути. У нас був формат про Олімпіаду, був формат Чемпіонату світу з футболу.

- Для вас є важливим питання мови. Чому Савік, поліглот, не вивчив української мови?

- Він досить пристойно говорить українською, але в нього дуже довга програма, і він просто не витримає цього.

- Ви сказали мені, що ви не бідна людина. З чого ви стали багатою людиною?

- Багата людина – це дуже відносно. Як для артиста, я – не бідна людина. Я маю будинок за містом. У моєї доньки є квартира, і в мене є ще дві квартири.

- А який у вас сімейний бюджет на місяць?

- Разом з опаленням будинку і бензином – десь близько 2,5 тис. дол.

- Ви людина абсолютно неагресивна. Як вам вдається в цій толерації жити?

- Я нікому в цьому житті не робив паскудства. Це по-перше. І по-друге, в мене абсолютно відсутня функція вилизування "царствєнних повєрхностей". Всі знають, що я нічий. Коли я пропрацював роки три з Шустером, мені раптом почали телефонувати представники деяких партій. Мені казали, що я можу приходити в офіс й отримувати щомісяця енну суму – за те, що я "класний пацан". Всюди називалася одна й та ж сума, і я зрозумів, що це такса, яку пропонують людям із журналістського кола. Я завжди підкреслюю: я не журналіст, я – актор з громадянською позицією. Я знаю, що якщо я б в одного із них взяв, я би був чийсь. А оскільки вони знають, що я не беру ні в кого, я можу з ними спілкуватися так, як я можу спілкуватися.

- У вас є запитання?

- Чому до вас бояться іноді ходити?

- Я можу ставити несподівані запитання, і за все своє життя я ні від кого не отримувала жодної допомоги. І тому я теж можу собі дозволити сьогодні бути нічиєю.  

- Ми колись спробували зробити формат про єднання української, російської і білоруської культур. Коли ще не гриміли бої. Приїхав Євтушенко, який несподівано почав говорити про бандерівців, приїхав Коротич, від України були Ю. Рибчинський і я. Це була ідеальна програма, а рейтинг у неї був нульовий, бо глядачам це нецікаво, а їм цікаво, коли одна політикеса іншу обізве сукою або вчепиться їй в патли. Тому робіть навколо себе добрий, світлий  світ, і тоді форматів політичних баталій у нас не буде – вонинікому не будуть цікавими.

- Я хочу, щоб у результаті наших програм люди починали думати самостійно. Це дуже важливо.

Дякую Петре. 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>