Режисерам мильної опери з поданням ГПУ треба бути трошки покреативнішими

Депутат від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський в інтерв'ю "112 Україна" розповів, чому повернувся в Україну, чи співпрацювала ПР з Манафортом і які його прогнози у справі ГПУ щодо нього

Режисерам мильної опери з поданням ГПУ треба бути трошки покреативнішими
Вадим Новинський в ефірі "112 Україна". "112 Украина"

Наталія Влащенко

Журналіст

Депутат від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський в інтерв'ю "112 Україна" розповів, чому повернувся в Україну, чи співпрацювала ПР з Манафортом і які його прогнози у справі ГПУ щодо нього

Влащенко: Сьогодні гостем нашої програми став народний депутат України Вадим Новинський.

Добрий вечір, Вадим Владиславович. Переміг Трамп і тут же всі стали виставляти фотографії з ним. У вас є фотографії з Трампом?

Новинський: Ні. Але я сподіваюся, будуть.

- Як ви прогнозуєте подальші події? Якими будуть взаємини США і України після обрання нового президента?

- Трамп переміг і партія "Опозиційний блок" його з цією перемогою привітала. Нічого істотного між США і Україною не зміниться. Між елітами - скоріше за все зміниться. Звичайно, ставлення Трампа до тих людей, які говорили на його адресу всякі гидоти, зміниться. Воно не буде таким, як було до цього у президента Обами з елітою України.

- Кажуть, що оточення Трампа відстежувало це все.

- 100%. Але ставлення до народу України не зміниться.

Новини за темою

- Ще одна подія цього тижня - відставка Саакашвілі. Він заявив про створення нової партії. Як ви бачите його подальшу кар'єру в Україні?

- Мені здається, що яскравої кар'єри в Україні у нього не буде. Такої, яка у нього була в Грузії. Те, що він виступив з такими грубими звинуваченнями на адресу влади, мені не подобається. Не можна в політиці переходити на хамство. Коли починають вживати такі слова, як "бариги, покидьки" - це дуже погано. Так неможна робити. Він був губернатором дуже важливої області - Одеської. Його запросили, щоб він своїм досвідом допоміг провести реформи. А крім популізму ніяких реальних дій в Одеській області зроблено не було. На останніх виборах у Грузії партія Саакашвілі зазнала нищівної поразки, тому я не думаю, що його чекає яскрава політична доля в Україні.

Новини за темою

- Тимошенко оголосила про загальну акцію протесту вкладників банків. СБУ впевнена, що протести організовують в Москві, що це рука ФСБ. Чи приєднається "Опоблок" до цих протестів, і як ви оцінюєте ці можливі події?

- Я думаю, що ця акція не допоможе вкладникам отримати свої гроші. Вкладників збанкрутілих банків використовують в своїх політичних цілях Тимошенко і її партія для того, щоб розхитати ситуацію і вплинути на те, щоб якимось чином прийти до влади. Наскільки я знаю, президентом після зустрічі з вкладниками банку "Михайлівський" був внесений закон. Ми поки не знаємо сенсу цього закону, але наша партія буде голосувати за те, щоб вкладники отримали гроші і їх права не були порушені. Наприклад, в 2014 році без будь-яких економічних причин банк "Форум" був оголошений банкрутом. Це зробила нинішня влада - тоді це зробив С. І. Кубів, голова НБУ. Це було зроблено, тому що акціонером банку був В. Новинський, який відносився до Партії регіонів. Владу взяли інші люди, і треба було починати мстити тим людям, які мали хоч якесь відношення до попередньої влади. І в результаті цього постраждали десятки тисяч людей. Після цього була величезна кількість кримінальних справ стосовно моїх компаній, щодо мене, були судові розгляди, які показали одне - керівництво банку "Форум" діяло професійно, в інтересах вкладників, акціонерів банку, і жодної копійки звідти не вивело. Коли В. Гонтарева вивчила матеріали щодо "Форуму", вона кілька разів говорила про це в своїх інтерв'ю, але всі наші зусилля на те, щоб реанімувати банк, не дали успіху. Ми хотіли самі, без допомоги держави, повернути вкладникам гроші, якби банк почав працювати. Але ця влада не дала нам цього зробити. Я не вважаю, що ці події, які будуть на наступному тижні, витівки ФСБ або інших спецслужб. У нас, як тільки якісь проблеми у влади, або народ незадоволений, відразу ж говорять про те, що винна ФСБ. Це не так. Треба владі підійти до дзеркала, подивитися на себе і визначити, хто ж винен у тому, що відбувається з країною. Але ми категорично проти того, щоб розхитувати ситуацію, і партія "Опозиційний блок" не буде приєднуватися до цих акцій протесту, які намагається влаштувати "Батьківщина". "Опоблок" ніколи не буде ні у кого на підтанцьовці. У нас будуть свої заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу людей до тих проблем, які у нас зараз є в країні. Ми категорично проти будь-яких революцій. Ми категорично проти чергового Майдану, щоб знову лилася кров і щоб знову був хаос в країні. Попередній Майдан вже все показав.

Новини за темою

- А що він показав? Як ви ставитеся до подій трирічної давності сьогодні?

- Категорично негативно. Тому що я проти будь-яких революцій. Я за еволюційний шлях розвитку. Революція в жодній країні світу не привела народ до щастя. Завжди був хаос, розруха, кров і повна безнадія у людей. Першим революціонером у світовій історії був диявол. Він повстав проти бога. І всі наступні революціонери - це послідовники диявола. Великий російський пророк Достоєвський в книзі "Біси" все чітко розповів, на сто років вперед, як буде. Так воно і зараз йде, за тим же самим сценарієм. Тому ми вже пройшли революцію, більш-менш країна трохи оговталася від цього. Хоча був втрачений Крим, втрачений Донбас, економіка знаходиться в стані повної розрухи.

- Ви - один з ньюсмейкерів цього тижня.

- Я цього не хотів.

- Багато хто вважав, що ви вже не повернетесь з Афона, тому що за день до вашого від'їзду до ВР було внесено подання про зняття з вас депутатської недоторканності. Чому ви повернулися, чому ви летіли з Гомеля, і які ваші подальші плани?

- Паломницька поїздка на гору Афон була запланована за три тижні до цієї події, яка сталася в четвер. У мене заздалегідь був запланований виїзд в п'ятницю і повернення в неділю або в понеділок. Я не збирався синхронізувати свої дії з ГПУ, яка раптом ні з того ні з сього в четвер оголосила про те, що з приводу мене буде подання до ВР про зняття з мене депутатської недоторканності. Я ніколи за неї не ховався і ніколи нікуди від прокуратури не тікав. Я завжди співпрацював зі слідством, приходив на всі слідчі дії ГПУ. Тому мені нема чого боятися. Я знаю, що ця справа сфабрикована від початку до кінця. Сфабрикована за лекалами московської школи КДБ. Це відомий прийом, коли береться якась подія і їй надається інше значення в результаті лжесвідчення двох людей. Я повернувся з гори Афон в Петербург до своєї сім'ї і з Петербурга у вівторок я повертався через Гомель до Києва. Я не збирався не повертатися. Але при цьому в ці три дні глава СБУ каже, що вони відстежили, що я полетів о 9:30 на гору Афон. Але я цього і не приховував. Потім генпрокурор говорить, що якщо я не повернуся, він буде подавати в Інтерпол на мій розшук. Я розумію, що ГПУ або СБУ, напевно, більше нічим зайнятися, - у нас безпека на вулицях, розкриті всі резонансні справи: справа "одеської Хатині", вбивства Шеремета, Калашникова, Бузини. Режисерам цієї мильної опери, яка проходила три дні, треба бути трошки креативнішими.

Новини за темою

- Чи побоюєтеся ви, що ВР проголосує за зняття з вас депутатської недоторканності?

- Не боюся, але переживаю, як поставляться колеги-депутати до того, що відбувається. Я думаю, що тут буде превалювати політичний аспект у цьому питанні, тому що в цьому поданні 80% йдеться про Януковича і його посібників. І тільки, може бути, 10% говориться про мене.

- Вас намагаються притягнути до кримінальної відповідальності в рамках кримінального провадження, за яким екс-президент Янукович підозрюється в тиску на Українську православну церкву. За версією слідства Янукович причетний до позбавлення волі архієпископа Олександра Драбинка, помічника нині покійного предстоятеля УПЦ МП митрополита Володимира. А ви, нібито, є співучасником цього злочину. Що ви знаєте про це? Чи були ви учасником цих подій?

- Звичайно, був учасником цих подій. У 2013 році стався інцидент, про який знали всі - викрадення черниць Покровського монастиря. До цього викрадення був причетний владика Олександр, у миру Драбинко Олександр Миколайович. У слідства є протоколи його допитів, де він в цьому зізнається. Є стенограма засідання суду, де він це підтверджує. В результаті його показань є особи, які були взяті під варту і перебували там до революції - до 21 лютого. Ніякого тиску з мого боку не було - це все інсинуації, брехня і наклеп. Там не було нічого того, що пише ГПУ в поданні. Кажуть, що тиснули на владику Олександра, щоб Блаженніший митрополит Володимир залишив свій престол. Напевно, на нього було б легше тиснути, коли він знаходиться в камері. Але тодішня влада ставилася з повагою до Блаженнішого Володимира, прекрасно розуміючи, що він тяжко хворий. Він перебував у важкому фізичному стані, до цього у нього було дві клінічні смерті: про це знали всі. І якби він дізнався про те, що з А. Драбинком відбуваються такі події, напевно, це б не додало йому здоров'я. З поваги до Блаженнішого Володимира тодішня влада пішла на те, щоб трошки владику Олександра перевести в інший статус. Він співпрацював зі слідством і дав свідчення на людей, які викрадали черниць. Це спортсмени з боїв без правил, і в результаті його показань їх ізолювали. Звичайно, він мав причини побоюватися за своє життя і він написав заяву в органи МВС, щоб йому дали охорону. Після революції він написав, щоб з нього зняли охорону, і в кінці написав: "Дякую", за те, що його охороняли.

- У вас особисто були якісь зустрічі з ним і якісь контакти?

- Починаючи з 24 серпня, або з 7 вересня, у мене була з ним велика кількість зустрічей з різних причин. Він був у мене в офісі, ми були з ним на Божественній літургії, в лікарні у Блаженнішого Володимира, в його резиденції.

- У вас були хороші стосунки з Володимиром?

- У мене були з ним чудові стосунки. Я ставився до нього з глибокою повагою, як до предстоятеля церкви, як до високодуховної людини. Він пережив розкол церкви і допоміг церкві оговтатися від цього удару в 90-их роках.

- Тобто ви стверджуєте, що все, що написано в поданні - брехня і наклеп?

- Абсолютно повна. Допомагати якимось чином Олександру Драбинку мене попросив і благословив на це Блаженніший Володимир. Тільки після цього я був у цій справі і допомагав Олександру тим, чим міг.

- "Опоблок" представлено двома інтересами - Ахметова і Фірташа-Льовочкіна. Ви, як я розумію, на стороні Ахметова і Колеснікова. Як сьогодні уживаються ці інтереси і в чому ви шукаєте загальну платформу?

- Я не зовсім погоджуюся з тим, що є два центри впливу. У фракції партії "Опозиційний блок" є 43 центри впливу, (43 депутати), і у кожного з них своя думка. У нас немає такого, щоб дали команду і всі пішли строєм. Але ми всі знаходимо компроміси і консенсус між собою. В результаті партійні інтереси завжди тяжіють над інтересами особистісними. А конфлікти є в будь-якій партії. У нас не було глибокого конфлікту, було питання притирок: як притертися і зробити так, щоб партія була єдиним кулаком.

- Чи буде "Опоблок" голосувати за зміни до Конституції в частині мінських домовленостей і особливого статусу Донбасу? Чи не здається вам, що в разі, якщо це буде проголосовано, це буде легалізація бойових загонів Захарченка, а також збереження відкритого кордону з РФ, по суті?

- Збереження відкритого кордону з РФ у мінських угодах не передбачається. Там написано, що на наступний день після виборів і формування місцевих органів влади контроль над держкордоном передається прикордонній службі України. Мінські угоди підписані і їх треба виконувати. Угоди треба або підписувати, або не підписувати. А якщо підписали - треба виконувати. Тому партія "Опозиційний блок" була першою з тих, хто виступав за мінські угоди і підтримала їх після того, як вони були підписані. Всі закони, які будуть внесені до ВР, на виконання мінських угод, ми будемо голосувати двома руками. Мир, як повітря, потрібен країні. Без миру не буде розвиватися економіка.

- Чи не здається вам небезпечним, що на наступний день після виборів скажуть, що це не терористичні загони, а народна міліція?

- Там немає цієї небезпеки. Розведення військ - це один з перших пунктів мінських домовленостей. Тільки після цього йдуть інші пункти: закон про особливий статус, закон про амністію, проведення виборів. І вже далі - контроль над держкордоном. Ми вважаємо, що альтернативи мінським угодам немає. І всі, хто говорить, що повинні воювати далі, не є патріотами своєї країни.

- Скільки ви особисто за ці два роки витратили на утримання "Опоблоку"?

- Я не рахував, але підтверджую, що я один з тих людей, які фінансують партію "Опозиційний блок". Під час проведення виборів я офіційно декларував, що з мого рахунку фінансувалися вибори партії "Опозиційний блок".

- Один з найзнаменитіших роликів - ваш конфлікт з П. Порошенком.

- Це знімала Соня Кошкіна, яка увійшла в кімнату відпочинку в кабінеті керуючого справами ВР. Це відбувалося 20 лютого, всі були на взводі. У цей день відбувалися розстріли на Майдані. Ми зібралися в ВР, щоб думати про те, щоб припинити це кровопролиття. У нас відбулася деяка перепалка. Кошкіна зняла нашу розмову на підвищених тонах, а після цього я вийшов у кабінет керуючого справами, до мене підійшов Петро Олексійович, і ми один у одного попросили вибачення. Але це вже ніхто не знімав і про це ніхто не говорить.

- Я бачила ваші фото з Турчиновим на Майдані. Видно, що у вас хороші стосунки.

- Я на Майдані ніколи не був. Це було 18 лютого і ми йшли разом, коли був піший хід навколо урядового кварталу і пішли перші смерті. І в цей момент ми з Турчиновим попрямували до будівлі АП, щоб там поговорити і зупинити кровопролиття.

- Які у вас сьогодні стосунки з Турчиновим, Порошенком, Аваковим?

- У мене ставлення до Порошенка, як до президента країни, досить поважне. Для того, щоб говорити щось погане про Порошенка, треба одягнути його черевики, костюмчик, посидіти в його кріслі, повідповідати на дзвінки, побути в його шкурі, і після цього критикувати. Але це не означає, що "не судіть - і не судимі будете".

- Деякі журналісти кажуть, що справу, про яку ми з вами сьогодні говорили, замовлено, нібито, Андрієм Деркачем, з яким у вас неприязні стосунки. Наскільки це відповідає дійсності?

- У мене з Андрієм Деркачем відносини прекрасні. Не знаю, як у нього зі мною. Те, що ця справа виникла на підставі депутатського запиту Андрія Деркача - це факт.

- Ходять чутки, що у вас відбувається процес потепління ділових відносин з бізнесменом Григоришиним.

- Ми з Григоришиним партнери в сумському НВО ім. Фрунзе. У нас є суперечка, яка проходить в Лондонському суді. Рішення суду вже було, але він подав апеляцію. Я думаю, що крайній час, коли це все закінчиться - червень наступного року.

- Ви критикуєте чинну владу, але ж ви людина віруюча і православна. А "всяка влада від бога".

- Я можу висловити свою думку з приводу чинної влади. Нинішня влада загнала країну в стан катастрофи у всіх сферах діяльності. Катастрофа в економіці, суцільні поразки на зовнішньому фронті, цілковитий геноцид власного народу з тарифами, повне зубожіння людей - і ми повинні мовчати при цьому? Але, критикуючи, православні люди моляться за цю владу. На кожній Божественній літургії йде молитва за Україну, за владу і людей.

- Як ви ставитеся, як кажуть православні, до "ліберальних цінностей"? До того, що можливі гей-шлюби в країні?

- Це неможливо, категорично негативно.

Новини за темою

- Ви віруючий, але гроші не відкидаєте. Хоча сказано в Біблії, що багаті не ввійдуть у Царство небесне.

- Це не в Біблії, а в Євангелії. Там сказано: "Важко багатому ввійти в Царство небесне, - легше верблюду пролізти через вушко голки". А "вушко голки" - це в стіні Єрусалимській був такий лаз, через який тільки вночі можна було пройти. Ворота закривалися на ніч, а лаз залишався тим, хто запізнився. І для того, щоб верблюду пролізти через цей лаз, потрібно було витягнути ногами в різні боки. Небезпечно не багатство, а прихильність до грошей і жити в ім'я цього "золотого тільця". Гроші - це не мета, а лише засіб для досягнення мети. А мета будь-якої людини - порятунок її душі.

- Чи бентежить вас, що дуже багато молоді сьогодні йде в нові, харизматичні церкви?

- Що таке харизматичні церкви? Харизма, по-грецьки, це талант. А всіх глашатаїв інших віросповідань потрібно гнати поганою мітлою. Наша країна - країна православна.

- У нашій країні є багато представників інших релігій.

- Ми не проти інших релігій, але не треба збивати наших людей в якісь секти і псевдохристиянські вчення.

- Люди завжди йдуть туди, де вони вірять в щирість, чесність і вірність намірів.

- Подивіться, скільки прихильників у канонічної православної церкви в Україні, і скільки прихильників сект. Це мізер. Це люди, які від своєї "зарозумілості" йдуть шукати щось інше.

- Як ви вважаєте, кого більше в ВР - прихожан МПЦ, чи прихожан УПЦ?

- Немає такого поняття московський патріархат. Є Українська православна церква, канонічна. Є УПЦ Київського патріархату. У складі ВР, я думаю, більшість тих, хто є прихильниками Київського патріархату. Велика кількість греко-католиків. Канонічна церква знаходиться в меншості зараз там. Це не є віддзеркаленням загальної ситуації в країні. Коли говорять, що всі соцопитування показують, що позиції канонічної церкви падають, а позиції Київського патріархату зміцнюються, я в це не вірю. Я щонеділі ходжу до церкви і бачу кількість прихожан у тій чи іншій церкві. Парафій канонічної церкви 12,5, а кількість парафій Київського патріархату 4,5 тис.

- Чи готові ви віддати життя за свої релігійні переконання?

- Так.

- Чи вважаєте ви себе членом групи Ахметова?

- Так.

- Могли б ми утримати Крим?

- Могли.

- Чи вважаєте ви Крим українською територією?

- Відкрийте Конституцію, прочитайте, що там сказано. А в Криму живуть громадяни України?

- Звичайно. Чи працював Пол Манафорт з "Опоблоком"?

- Так.

- Як здійснювалися ці оплати?

- Офіційно, за контрактом.

- Чи вдалося вам зберегти свої активи в Криму і на Донбасі?

- Які активи?

- Бізнес-активи.

- Все, що було в Криму, піддавалося різним нападкам, і ми це все продали. Все, що було на Донбасі - дивлячись на якій території. Єнакіївський метзавод працює, нам вдалося зберегти його потенціал. Там працюють 10 тис. людей і отримують гідну заробітну плату.

- Ваш улюблений роман про православ'я?

- "Брати Карамазови". А взагалі я читаю "Житія святих" більше.

- Який з семи смертних гріхів вам здається найменш гріхом?

- Їх десять, взагалі. Гординя - це мати всіх гріхів. А нешкідливих гріхів немає.

- Чому в усьому світі служба в православних церквах йде мовою країни, і тільки в Росії йде старослов'янською?

- Неправда. У Болгарії, в Сербії - церковнослов'янською.

- Чи правильно Льва Толстого відлучили від церкви?

- Так.

- Чи може церква на території храму займатися бізнесом?

- Ні.

- Коли на Афон почнуть пускати жінок?

- Ніколи. Тому що Пресвята Богородиця заборонила з'являтися там жінкам.

- Яку книгу ви ніколи не дозволите прочитати своїм дітям?

- Книги проти Христа.

- Три речі, які ви особисто могли б зробити для України?

- Якби у мене були сили це зробити, то я зробив би так, щоб у країні був мир, щоб процвітала економіка і щоб люди з повагою ставилися один до одного: львівські до донецьких, донецькі до львівських. І щоб ворожнеча і ненависть йшли в минуле, люди поважали і любили один одного.

- Вельми дякую, Вадиме Владиславовичу.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів