banner banner banner

Реформи прокуратури немає, тому що беруть на роботу рабів, які віддано служать

Події тижня ми обговорюємо з лідером фракції "Самопоміч" Олегом Березюком

Реформи прокуратури немає, тому що беруть на роботу рабів, які віддано служать
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

Події тижня ми обговорюємо з лідером фракції "Самопоміч" Олегом Березюком

Влащенко: Доброго вечора. Цього тижня сталося дві події – прийняття бюджетного пакета і арешт Корбана. Це все сталося за одну ніч. Чому все у нас, що повинно відбуватися вдень, відбувається вночі?

Березюк: Ви наводите конкретний приклад насправді дуже складного життєвого процесу - процесу боротьби. Боротьби деспотизму, який в Україні нікуди не зникав, і боротьби людяності. В політиці це називають демократією. Так от, інструмент деспотизму, повітря деспотизму - це репресії і ніч. Всі погані справи зазвичай робляться вночі. І тому поганий, ганебний бюджет – приклад безпрецедентного нахабства, в особливо великих розмірах. І репресії, які є інструментом і повітрям деспотизму, робляться вночі, робляться в лікарнях, без морального прикриття. Доречі, після ще одного голосування в ВР, але позитивного, людського (голосування за право волевиявлення в Кривому Розі) і після неприйняття "Самопоміччю" бюджету проти нашої партії розпочалися також репресії. В Харкові народний депутат Семенуха отримав кримінальну справу, безпричинно. Інші люди, депутати фракції, отримали безпричинні кримінальні справи. Підступно, тихо, нахабно відміненозакон про присвоєння звань для Семенченка. Це – репресії. І це все на фоні грандіозної війни проти демократії, яка називається арешт Корбана, порушуючи всі моральні й інші правила.

- У бюджеті зведені витрати держави будуть збільшені в цьому році з 780 млрд до 940 млрд. Тобто на 17,6% більше. А рівень інфляції буде десь 12%. Закладений величезний дефіцит. Де ми візьмемо додаткові гроші?

- Ми весь час говорили з Мінфіном: "де ви візьмете ці гроші?". Адже не закладено джерел їх наповнення, крім обтинання пенсій, крім обтинання витрат на медицину, освіту, бо вони "роздуті". Так, вони неефективні, але вони не роздуті. І відповіді не почули, тому що уряд і Мінфін не робили ані Податкового кодексу, ані бюджету. Це є приклад професійного невігластва, з західним шармом. Вони замовили це на аутсорсі. Взяли грант, 5 млн гривень, і замовили у потужної, якісної аудиторської компанії ці документи. І компанія зробила дуже якісну роботу – аудиторський, бухгалтерський документ. Де дебет зходиться з кредитом, і прекрасне сальдо. Але момент є такий, що це не має ніякого відношення до реальності, економіки країни і життя людей. Це неможливо наповнити тими навіть обтинаннями, бо нема що обтинати. Люди не дадуть, просто фізично, це зробити. Вони вийдуть на вулицю, бо не будуть мати, що їсти. А є джерела наповнення, але до них не хочуть доторкатися. Джерелом наповнення є недоторкана митниця. За півроку титанічної дискусії і праці з Кабміном ми замість Кабміну зробили половину комунікаційної роботи, з Великобританією – жодного документу для того, щоб на українську митницю зайшов паралельний управлінець і приніс в бюджет половину державного бюджету, гарантовано, немає.

- Фінансування Пенсійного фонду збільшено у два рази. У той же час загальні витрати на пенсії зростуть лише на 10-12%. А куди ж підуть інші гроші?

- Ще одна причина, чому вночі і в такий наглий спосіб безпричинно приймається бюджет,є в тому, що за таким наглим, швидким рейвахом ховається корупційне бажання вкрасти. Бо ні один депутат ВР не зміг прочитати книжку, яку принесли в зал, навіть до половини. Нам її видали за годину-півтори, вночі, фінальну версію документа. Ми дуже хотіли прийняти документ, бо він є не тільки бухгалтерським, фіскальним документом - це має бути документ хоча б існування, якщо не розвитку, це має бути документ фіскальної, психологічної, соціальної стабільності. І є бажання його прийняти, але ми не могли, бо коли ми його відкрили, випадково побачили 25 млн гривень на фестиваль пісні "Будь вільним". Я не знаю, хто це пролобіював, я можу тільки здогадуватися, що це були люди з ДУСі або з АП.

- У соціальних мережах називається прізвище народного депутата Березенка, який до того, як став депутатом, працював в ДУСі.

- Можливо. Це талановита людина щодо різних схем фінансових. Але ми, коли це побачили, сказали російською мовою до уряду: "свободны". Тому що це не справа в 25 млн, хочаякщо ці 25 млн віддати на забезпечення сільських ФАПів медикаментами, то вони б цілий рік мали б за що купувати ліки, - у час війни і кризи так робити є аморально. Це – символ нахабства, безвідповідальності і цинізму влади. І таких "фестивалів" може бути багато. Але як відповідальний державний чиновник ти маєш мати бажання прийняти документ. І ми казали: давайте ми документ приймемо не сьогодні вночі, а, як нормальні люди, у вівторок вдень. І від п’ятниці до вівторка порахуємо.

- А чому так поспішали?

- Прикрити шалене неефективне призначення коштів. Ми гарантуємо, що в тих стрічках, загальних, криється не менше ніж 100 млрд гривень неефективного призначення коштів. Ми зробили заяву за тиждень, що ми не будемо голосувати за бюджет, якщо ми не будемо мати постатейних витрат, з паспортами витрат. Тому що написали мільярди під одну статтю, під цим нема ніяких паспортних даних. Завтра приходить Арсеній Петрович з командою і витрачає це на фестиваль пісні, в медичних закладах. І каже: "за це проголосували". Ми просили до останнього дня, щоб це показали, виставили на сайт – немає. Але тепер, з 1-го січня, вступає в силу антикорупційний закон, який зобов’язує кожну бюджетну установу, в тому числі і Кабмін України, Міністерство фінансів і казначейство, кожного місяця виставляти на сайт свої платіжні документи. Мало того, ми будемо вимагати, я вже говорив про це з головою ВР, те, щоб приймати постанову помісячного розпису Кабміном їхніх інтенцій – витрати грошей. Тому що інакше це просто рай для корупціонерів, цинічних, безпардонних людей, які не розуміють, що за тими мільярдами насправді життя нормальних людей.  

- На субсидії населенню закладена величезна сума – 35 мільярдів гривень. Але з урахуванням того, що загальне споживання газу в 2015 році вже впало з 42 мільярдів кубів до 35, а на потреби населення буде витрачено менше ніж 20 мільярдів, чи не здається вам, що це просто коридор для корупції?

- Я мав, і казав це не раз, повагу до прем’єр-міністра Українияк до людини інтелігентної. Він справді виглядає інтелігентним, особливо в питаннях макроекономічної і фінансової політики. Але за оцих два тижні я з болем в душі розчарувався, бо не побачив, насправді, тої інтелігентності в питаннях фінансової політики країни. Очевидним є факт, що ціна газу на ринку світовому знижується, тому що знижується ціна на нафту, а вони прив’язані. Споживання в країні теж знижується, і не тому, що всі займаються енергоефективними технологіями - люди жорстко обмежили споживання і сидять в напівхолодних хатах, і я це бачу кожного разу. Крім того, економіка не працює, заводи зупиняються, по півзміни працюють або, взагалі не працюють – і споживання знизилося. Математика говорить про те, що треба знизити тариф для того, щоб запрацювала економіка і зажили люди. Ми про це дискутували жорстко з прем’єр-міністром, але він вперто вводить країну в ще одну фіскальну боргову яму, а не дає їй розвитку. Тому що якби тарифи знизилися на 30%, люди б принесли кеш, а сьогодні вони готівку не принесуть в банки. Сьогодні держава в незрозумілий спосіб передає це на місця, субсидіями, і невідомо, хто ці субсидії бере.

- Міністерство фінансів на свої витрати збільшило суму в два рази, а податківці збільшили собі на 30% порівняно з минулим роком, тобто вище 6 млрд гривень. А на що?

- На зарплати. Є така філософія в Кабміні, і вона є правильною за своєю природою: якщо людям не платити грошей, то вони працювати добре не будуть. Але вона в деспотичному, корумпованому, клептократичному суспільстві не працює. Бо клептократ - це хвороба. Йому скільки грошей не давай, яким він багатим не буде – він завжди вкраде. Деспотизм каже: треба підняти зарплату, щоб фіскали працювали, треба зміни. Але для того щоб були зміни – треба змінити людей. А людей не міняють. Якісних людей виводять, а тим, поганим, хочуть платити гроші, щоб вони краще служили системі клептократії. Наприклад,закон про "Трансферне ціноутворення". Прекрасний закон, який мав на меті принести в країну іноземну готівку. Він до сьогоднішнього дня не запрацював – через ДФС. Тому що в них не було спочатку комп’ютерів, а потім людей, яких вони до сьогоднішнього дня вчать. Ми виторгували у прем’єра в цю ніч закон "Про тендерні закупівлі". Не хотіли приймати, але проголосували. Сьогодні читаю: закон запрацює з вересня. А чому з вересня? Тому що до вересня всі тендери пройдуть. Маємо наступну роботу – заставити їх, щоб вони хоча б з другого кварталу запрацювали. Це є система, коли видають себе за реформаторів, навчилися добре говорити, англійською мовою, і ми маємо тепер дискусії з дипломатичним корпусом. Ми кажемо: "Ви мусите почати слухати англійську мову інших людей, які говорять вам альтернативні речі від "реформаторів", які сьогодні при владі". Це все є ілюстрацією звичайнісінької боротьби деспотизму клептократії з людським, демократичним, здоровоглуздячим ладом.

- Опубліковано фотографії, на яких видно, що наші депутати при голосуванні за бюджет натискали одночасно на п'ять кнопок. Буде проаналізовано, хто був у залі, а хто не був? Чому нові обличчя української політики ні в одному ефірі не говорили, що це голосування було незаконним? Чи буде хтось судитися зі спікером, який це голосування узаконив?

- В п’ятницю вранці підходить до мене поважна людина, за віком і досвідом, з БПП і каже: "В нас сталася страшна біда. В нас проголосували картки людей, які пішли з залу, забрали свої картки принципово, і проголосували дублікати". Це означає, що це гниль, яка підставляє нормальних людей, які не хотіли брати участь у цьому. Люди не заявляють, тому що деспотичне обличчя є страшним, а репресії є нелюдяними. І ми прийняли рішення, що ми взагалі будемо оскаржувати цей бюджет, в Антикорупційному бюро. Він є корупційний, в нього є шалена корупціоногенність. Хай бюро на це подивиться і притягне до відповідальності тих, хто його створював: Мінфін, прем’єр-міністра. Ми говорили, що якщо Кабмін не буде покараний за це сьогодні – ми не будемо мати держави. Він має бути покараний відставкою, і насправді прем’єр-міністр був би дуже мудрим чоловіком, якщо б він сьогодні написав заяву про те, що він йде у відставку через те, що він не справився з бюджетом. Він його не робив, він його не узгодив з людьми України, він його протягнув вночі, як слуга деспотичної системи, в страху перед людьми, він не хотів його продовжити на три дні, бо вони потім людей не позбирають. Кабмін має бути покараний, в тому числі через каральну систему України, яка не працює.

- Що відбувається в країні із законністю і правопорядком і чи вірите ви, що ті закони, які з таким порушенням регламенту голосуються, можуть бути сакральними для населення?

- Нажаль, одне з найбільших фіаско України в цьому році – це програш правоохоронної системи і програш в боротьбі з корупцією. Але найкраще, що парламент прийняв в цьому році - це антикорупційне законодавство. Ось парадокс нашого життя : маємо закониі не маємо їхнього виконання. Так робиться, тому що прийнятий закон європейського зразка, щодо нової прокуратури, внаслідок діяльності генерального прокурора, за потаканням головної влади країни, підзаконними актами був перетворений на узурпаційну машину – жодної нової людини в прокуратурі, на різних рівнях. А анонсувалося, що ми змінимо прокуратуру. Нічого не сталося, тому що беруть на роботу рабів, які за те, щоб не піти або в тюрму, або, за непрофесійність, на вулицю, будуть служити віддано. І сьогодні вони служать. І це є обличчям деспотизму, повітрям воно дихає репресій. І ці репресії відбуваються, відразу ми відчуваємо – на другий день, до нашої фракції, до нашої партії. Ми будемо про це вас інформувати. І це відбувається на фоні, справді, спектаклю, безправового спектаклю з лідером партії "Укроп". Винуватий вінчи не винуватий – хай розбирається правоохоронна система. Але ці цирки знецінюють правоохоронну систему, бо вони поступають неправильно. Вони знецінюють судову систему, бо вона виглядає просто безпомічною, і вони вводять людей в тривогу і переживання за себе. В людей виникають асоціації з 37-м роком.

- У всіх країнах світу корупцією займаються правоохоронні органи. У нас корупцією "займаються", тому що вони нічого не можуть зробити, у них немає інструменту, активісти, політики. Найчастіше люди піаряться на цьому. Цього тижня відбувся Антикорупційний форум. Як ви вважаєте, це корисно чи це просто політичний проект, який затіває Саакашвілі?

- Я маю до цієї події амбівалентні, в один і той самий момент, два різних переживання. З одного боку туди примазалася маса корупціонерів, які хочуть прикритися ще декілька тижнів, місяців, років під цією маскою, як це тривало 25 років, і грабувати країну, беззастережно. Маса слуг системи і одної, і другої: і української системи корупції і клептократії, і російської системи узурпації і окупації України. Але там, справді, є потужна група людей, які, можливо, прикриваючись тими невігласами і корупціонерами, хочуть зайти, як троянський кінь, в систему і розвалити її зсередини. Я хочу в це вірити, хоч я після того, як рік працюю в ВР, стаю не просто оптимістом, який поінформований, а я стаю песимістом, який є оптиміст, але поінформований.  

- Депутати знову на місяць пішли на канікули. Люди якої професії мають відпустку у нас 3-4 місяці на рік?

- Третину свого робочого часу парламентарій повинен проводити з людьми. Я тішуся, що я буду мати час поїхати на Волинь, де я мушу заїхати і подивитися, що там робиться. Поїхати в Кривий Ріг, Миколаїв, Одесу для того, щоб набратися енергії відчуття реальності. Тому люди мають розуміти – не знецінювати цей період, бо ті ж самі охлократи і клептократи зараз почнуть "працювати" чотири тижні поспіль, не даючи нормальному депутату хлипнути свіжого повітря людей. Але в цьому парламенті є 60-80 людей, які мусять мати зв’язок з людьми і розуміють його важливість. Буде час, коли будуть вибори в парламент, і люди будуть робити свій висновок. А сьогодні треба розуміти, що якщо ми, депутати, не будемо з людьми – парламенту не буде.

- Ворог не дотримується умов мінських домовленостей, займаються знову населені пункти. Наші кажуть, що вони не можуть порушити мінські домовленості – стріляти не можна. Ми за таку оборону платимо податки, понад 100 млрд на рік?

- Наша позиція є дуже конкретна, і протягом півроку ми її вербалізуємо на всіх рівнях, і мені здається, західні партнери наші нас почули, а внутрішні не хочуть чути. Поки ми жорстко не відмежуємо цю ділянку, економічно (там просто свято контрабанди), мілітарно і не забудемо про будь-які політичні врегулювання, в розумінні виборів, вогонь не припиниться. А для цього треба потужну армію – для захисту, не для наступу. В нас ще довго не буде армії для наступу. Це величезна праця, навчання в першу чергу, не тільки озброєння. Друга річ – ми вже самі вирішили комунікувати з експертами НАТО, які приїжджають допомагати нам і витрачають на це свої гроші. Вони кажуть: "ми вам не дамо зброї, тому що ми в першу чергу повинні з вами навчити воїна, який є у вас адреналіновий і генетичний. Він готовий боротися за країну, але його треба інтелектуально наповнити мистецтвом війни і захисту". А Генеральний штаб уникає зустрічі. Вперше, за півроку стосунків, Генеральний штаб провів повноцінну зустріч з натівськими генералами, які напрошувалися на цю зустріч. Це є або невігластво, тупість, по-простому, або саботаж. Але з другого боку треба відзначити, що народжується воїн і командир. І ми комунікуємо з тими людьми, які бережуть своїми якісними управлінськими рішеннями на фронті десятки і сотні життів. Нам, як цій владі, треба їх шукати і підтримувати. Іноді ми їх підтримуємо навіть так, щоб це не знала влада, тому що, якщо тебе підтримує "Самопоміч", біда може статися з тобою.  

- Постанову ВР щодо Кривого Рогу ви розцінюєте як свою перемогу?

- Це було принципово. Це єдина, найбільша, найважливіша за 25 років перемога влади - влада в країні у вигляді парламенту і фракцій проголосувала і стала на бік людей, захищаючи їхнє право на волевиявлення. Не стала на бік того чи іншого кандидата, а сказала, що це право людей – вибрати ще раз. Можливо, заради цього можна було б працювати в цьому парламенті, що вперше законодавчий орган виконав свою основну функцію, про яку ми ніколи не говоримо – захист свобод і прав.

- Чи змінили ви своє уявлення за рік перебування в парламенті про людську природу? Ви ж лікар.

- Я його утвердив. Людська природа – прекрасна, перфектна, і нам ще так далеко до пізнання цієї природи і використання цієї природи на благо, бо насправді людиною керує любов. Тільки ми робимо все для того, щоб цього не побачити і знецінити. Як тільки доторкається любов до людини – воно все робиться. Я бачу це по фракції - як тільки виникає у фракції важке питання, яке викликає агресію – воно руйнує. Як тільки йде до розуміння - любов і відданість робить чудеса.  

- Якщо ви говорите, що людська природа перфектна, чи означає це, що у нас в парламенті зібралися найкращі, вершки, дійсно еліта?

- Ні.

- Чи буде "Самопоміч" змінювати стратегію?

- Ні. Вона має свої принципи і стратегію. Вона може міняти інструменти, тактику.

- Один із сайтів опублікував список депутатів, які приховали свій бізнес. У цьому списку була ваша Альона Бабак. Має вона бізнес?

- Я думаю, що це випадок з минулого. Такі випадки вже були і раніше. Альона це дослідить і дасть абсолютно прозору і публічну інформацію.

- Кого б ви назвали в Україні людиною року?

- Я думаю, що це якась дуже проста і нормальна людина.

- Чи виправдав президент Порошенко вашу довіру?

- Майже. Президент для мене є символом влади, і я буду біля цього символу стояти.

- Чи закінчиться війна в 2016-муроці?

- Я буду про це мріяти.

- Чи буде загострюватися ситуація на сході після Нового року?

- Думаю, що вона буде стабільно гострою.

- Унітарність чи федералізація?

- Унітарна децентралізована держава.

- Справедливість чи закон?

- Справедливий закон.

- Чи підтримуєте ви ідею заборонити "Іронію долі"?

- Ні.

- Правове поле чи боротьба за справедливість?

- Боротьба за справедливість в правовому полі.

- Як би ви кількома словами охарактеризували податковий кодекс 2016?

- Дуже поганий, із вкрапленнями тих речей, які потрібні для розвитку. Наприклад, зниження ЄСВ.

- За вашими прогнозами, чи будуть серйозні соціальні заворушення в 2016-му році?

- Залежить від управлінської здатності влади. Якщо ми виженемо і покараємо цей Кабмін і призначимо якісного прем’єр-міністра – люди повірять. Тому що я відчуваю, коли я їжджу на Волинь чи на Одещину – люди хочуть спокою і розвитку.

- Чи насторожили вас слова міністра Авакова про те, що у МВС є сили, здатні загасити такого роду заворушення?

- По бюджету хочу сказати. Є підозра, що цей уряд, безглуздий, і владаготуються до внутрішньої війни більше, ніж до зовнішньої. Тому що відсотки, які на армію і на внутрішні війська, значно більші, ніж би це мало бути.

- Коли ви останнього разу були в театрі?

- Недавно був.

- Найрадісніша подія для вас особисто у 2015-му році?

- Декілька днів тому мій молодший син вперше мені подзвонив сам.

- Найсумніша подія?

- Він сказав мені: "Тато, я за тобою скучив".

- Чи згодні ви з пропозицією Турчинова, який пропонує святкувати Різдво за Григоріанським календарем?

- Це не має принципового значення.

- Три речі, які дають вам надію на 2016-й рік?

- Кривий Ріг, Кривий Ріг і ще раз Кривий Ріг.

- Дуже дякую, Олегу Романовичу.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>