Проблема сміття у Львові - це сміття політичне і репресії

Лідер фракції "Самопоміч" Олег Березюк в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" розповів про те, як дивиться на проблему львівського сміття, яким буде бюджет-2017, чому Рада з таким трудом звільнила суддів і про ринок землі

Проблема сміття у Львові - це сміття політичне і репресії
"112 Украина"

Наталія Влащенко

Журналіст

Лідер фракції "Самопоміч" Олег Березюк в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" розповів про те, як дивиться на проблему львівського сміття, яким буде бюджет-2017, чому Рада з таким трудом звільнила суддів і про ринок землі

Влащенко: Сьогодні події тижня обговорюємо з народним депутатом України, лідером фракції "Самопоміч" Олегом Березюком. Добрий вечір, Олеже Романовичу. Чому голосування щодо суддів Майдану відклали на останній день, і проводили голосування з повним порушенням регламентних норм?

Березюк: Ця Рада дуже часто використовується владою, яка належить олігархам, для того, щоб показати ницість влади і принизити владу в країні. Я назвав цю сесію, без перебільшення, епічною баталією між здоровим глуздом і бандитизмом. Хотіли ще гірше – зібрати позачергову сесію і провалити ці всі питання. Відбувся символічний акт: люди, які знущалися над людьми, які мають мантії правосуддя, сьогодні покарані.

- Аваков попросив у суспільства і у ВР нових повноважень для поліції. Чи буде "Самопоміч" за це голосувати?

- Тут справді дуже складне запитання, тому що беззастережно створювати нову поліцейську державу, яка і без того є поліцейською… Сьогодні правоохоронні органи, всі, не захищають тих, хто страждає від бандитизму – в більшості випадків сьогодні бандити володіють правоохоронними органами, за невеликою різницею. Патрульна служба показує елемент людськості, і люди отримують від неї послуги, і вони, навіть, за то гинуть. Тому я б не був абсолютно проти додаткового захисту поліцейських. Але той закон треба прочитати уважно і подивитися, чи там немає прихованої поліцейської держави, де поганий поліцейський, нечесний – буде захищений, а той що виконує – буде незахищений.

- Саакашвілі заявив, що він хоче повернутися в Грузію. Як ви вважаєте, чи повинен президент, який призначав Саакашвілі, і сам Саакашвілі, розповісти, навіщо він приходив, що він зробив?

- Коли людина з таким досвідом прийшла для того, щоб просто поділитися досвідом і навіть потерпіти фіаско – це корисно нам, тим людям, які живуть у цій державі. На цих помилках ми маємо навчитися.

- Щоб поділитися досвідом, він може написати книгу, працювати радником. Але якщо він прийшов на господарську роботу, він повинен забезпечувати життєдіяльність цього району.

- Я багато їжджу країною, у тому числі і по Одещині. Хочу сказати, що Саакашвілі дав там відчуття. Принаймні всі скажуть, що протягом того часу, як Саакашвілі став губернатором, служби, які надають послуги, дозволи, були без корупції. Він показав маленьку можливість, що управлінський процес і губернатор можуть припинити хоча б дрібну корупцію.

- Як ви вважаєте, коли буде прийнятий бюджет 2017? Чим ми будемо покривати дефіцит бюджету?

- Вперше за 25 років бюджет потрапив у парламент і не зник з нього. Це означає, що уряд і прем’єр збираються серйозно обговорювати це з парламентом. Бюджет, справді, складний, але нічим не складніший, ніж всі попередні, але більш прозоріший. А щодо наповнення бюджету – то в "Самопомочі" є відповідь, чим наповнювати - митницею. Кінь не валявся. На митниці годуються декілька олігархів цієї країни. Сьогодні задача уряду – закрити митницю від контрабанди. Це може зробити тільки уряд, з волі президента. Ми задали питання Гройсману устами нашого депутата Жоржія: "Коли ви звільните людину, яка повністю провалила питання ДФС?" Люди переслідуються, підприємці стогнуть, а митниця не закрита.

- Хто підтримує на цій посаді Насірова – Порошенко чи Гройсман?

- Я думаю, що це букет олігархів. Він не належить одному. Тому йому так добре почувається. Ваги і противаги.

- Чия політична воля потрібна для того, щоб отримати ще один бюджет з митниці?

- Це політична воля всіх гілок влади.

- У формуванні контенту судової реформи ваша фракція брала активну участь. Хто буде контролювати суддів за новою реформу?

- Потужний орган, який мав би бути – це Рада правосуддя, теперішня Рада юстиції, яка буде формуватися згідно всіх правил, але через два роки. У цьому вся брехня процесу. Ми прикриваємося страшними реченнями - зміни до Конституції, що врятує нашу державу. Ми за допомогою змін до Конституції звільняємо суддів, а протягом наступних двох років одна людина буде формувати суддівський корпус. Більше того, нагороджуючи цей корпус величезною зарплатою. Це є формування касти. Ручне управління в судовій системі приведе до фіаско цієї державності.

- Чи нам потрібна податкова амністія? Що нам взагалі робити із землею, бо нею все одно торгують?

- Нульова декларація – це для чесних людей, які чесно працюють на своїх підприємствах і з якихось причин не сплачують податки. Вони мають зізнатися, сплатити якийсь відсоток, а далі працювати чесно. Але в ніякому разі нульова декларація не є для жуликів, бандитів, які все життя пропрацювали на прокурорських, суддівських посадах, на посадах державних службовців. Нульова декларація – не для покривання злочинців. Нульовій декларації повинні піддаватися підприємці, а не злочинці. Вони хочуть за допомогою тої нульової декларації легалізувати накрадені гроші і далі керувати державою. Щодо землі – земля землі різниця. Є земля під забудови, а є земля сільськогосподарська, що є золотом України. Хочу сказати – Україна не готова відкрити ринок землі, тому що не в рівних умовах ті, хто можуть її купити. Сьогодні накопичуються гроші в олігархату і, можливо, російського походження, а звичайні фермери не зможуть купити цієї землі. Не можна простовідтерміновувати ринок землі і нічого не робити. Для цього, я вважаю, не дивлячись, що МВФ цього не хоче, нам треба повернути спецрежим у тваринництво, овочівництво і садівництво – це допоможе сімейним фермерам. Мають бути прямі дотації бюджету на сімейні ферми на наступні 3-7 років. Аж потім ми можемо говорити про ринок землі. В Україні за 25 років виріс новий клас людей – звичайних, нормальних людей, які живуть і працюють на землі, але вже є самодостатніми.

- Потрібно хоча б створювати концепцію цієї земельної реформи.

- Зайдіть на сайт "Самопомочі" і прочитайте – кроки до ринку. Скільки вони будуть тривати, залежить тільки від уряду і людей. Не може олігарх скупити всю землю, як скупили всі заводи і винищили їх.

- У вас у фракції були люди, які були проти вашого розриву з коаліцією?

- Звичайно. Така дискусія була, і тривала вона декілька днів і ночей.

- Чому ви не позбавили мандата Гопко, як позбавила мандата Фірсова і Томенка фракція БПП?

- Тому що не вона пішла, а фракція прийняла рішення, що вона має піти. Ми хочемо, щоб нас ідентифікували по наших рішеннях і по наших досягненнях і поразках. Це процес, який називається публічне управління, а не приватна власність у державі.

- На одному з каналів нещодавно, що належить Коломойському, завзято рвали на шматки Садового.

- У тій програми показували все те, що було проти Львова і "Самопомочі" десять років. Старе, як світ. Це програма не проти Садового, а проти нового, дуже складного феномена в Україні – успіху одного міста. Де люди хочуть бути подібні на місто, а не на Садового. І це треба знищити, засипати сміттям і сказати, що такого не було.

- Наскільки зараз вам складно цементувати таких різних людей, які входять у вашу фракцію?

- Я вже два роки працюю управлінцем цієї фракції – у нас єдина група, в якій є групи різних думок. Є метафізики, як Єгор Соболєв, є раціонали, як Жоржій, є метафізики з раціоналами, як Семенченко. Є люди, які мають різні погляди на одну ціль. Справді, непросто це тримати в одному напрямку. Але є група, єдина, яка має одну ціль: – побудови публічного управління в цій державі.

- Чи означає це, що ви вважаєте правильним, коли на суди тиснуть за допомогою пікетів?

- На суди не можна тиснути, але і не можна забороняти людям захищати себе шляхом пікетування. Заворушень я там не бачив, я бачив заворушення біля  "Інтера". Але я вважаю, що ці заворушення були зроблені для того, щоб відволікти нашу увагу від проблем, які справді є в державі.

- Чи є сьогодні у вас, як у керівника фракції, розбіжності з Андрієм Івановичем Садовим?

- Єдине, що є дуже зле – ми стали рідко бачитися. Я більше свого часу проводжу тут, він – у Львові, і це є брак живого спілкування. Але коли спільна мета і спільні інструменти – то воно легко працюється. А ще є інструмент, який базується виключно на довірі – інструмент делегування повноважень. І феномен Садового – він є публічний управлінець, який знає, що таке делегування. Наші відносини такі, як і були – субординативні і дистанційні.

- Чи правда, що партія "Самопоміч" переживає важкі часи з фінансуванням? Правда, що багато офісів партії закриваються?

- Я не знаю, чи в нас закрилися офіси. Зараз у партії звичайні, пересічні люди, які вкладають власні гроші в розвиток ідеї. Я думаю, це справжня партія, а вірніше, її початок. Звичайно, є складнощі розвитку. Розрослися осередки, і деякі люди починають розуміти, що це деспотичний елемент. Але, насправді, партія - це когорта людей, яка разом дискутує і розробляє свою ідею, і досягає її.

- Ви сказали, що Рєпін - український художник і видатний психоаналітик: він передбачив наше майбутнє. У чому його передбачення?

-Подивіться на його картини. Україна буде тільки тому, що вона здатна до публічного управління. Бо козаки - це незріла форма державного, публічного демократичного управління, бо в той час у Росії цар вбиває свого сина. Рєпін – психоаналітик пензля, і нам треба дуже уважно його вивчати. Чугуєв, де він народився, є центр сьогодні національної самосвідомості. Туди всі мають їхати і подивитися, що це за краса і чому там народився Рєпін, який вважав себе зросійщеним козацьким родом.

- Чи відчуваєте ви свою відповідальність за те, що багато людей пішло з фракції? Адже ви ж психотерапевт і розбираєтеся в людях.

- Це демократія і публічне управління. Люди мають право заходити і виходити. Ми будуємо партію, яка є незрілою у тому числі, але у тому, що фракція приймає колективне рішення, це є феномен, за який я гордий.

- Чиє слово було вирішальним при виборі людей у фракцію, ваше або Садового?

- У цей час політрада партії складалася з п’яти людей. І ми розглядали кожну кандидатуру на політичній раді. У політраді були народний депутат Лаврик, голова львівського осередку Дворянин, наш колега Процик. Це буле важке рішення, ми мали важкі дискусії. Але час пройшов, кожен мав свою думку і сьогодні перевіряє її.

- Чому зіпсувалися ваші стосунки з Ляшком? Ви їх вважаєте своїми союзниками?

- У нас абсолютно рівні дистанційні відносини, як були, так і є. Вони є фракція опозиції, і більше нічого.

- Чи є серед опозиції хтось, кого ви вважаєте своїм союзником, ближче, ніж інших?

- Ми маємо свою точку зору, і ми бачимо себе як політичну силу, яка має свою опозиційну платформу.

- Чи відчуваєте ви політичну відповідальність за долю Садового, тому що ви на нього завжди мали безпрецедентний вплив?

- Як людина, я завжди відчуваю відповідальність за те, що я роблю. Але Андрій Садовий - самодостатня особистість, яка на мене багато вплинула, тому що я вважаю його своїм вчителем публічного управління.

- Проблема сміття у Львові – це проблема Садового чи проблема Кабміну?

- Це проблема політичного сміття в Україні і репресій.

- Але це ж Садовий не побудував завод. До чого тут репресії?

- В Україні ні один завод не побудований, і Садовий апріорі не зміг би йог побудувати, тому що міста на цей час взагалі не мали для цього ресурсу. В Україні нема жодного якісного заводу. Є такі попередники.

- Були ж люди, які хотіли за свої гроші побудувати?

- І де вони зараз? Не було таких людей, тому що для того, щоб була економіка, треба було в 30-100 разів підняти тарифи. Цього не буде сьогодні. Львів придумав варіант, і цей варіант лежав півроку в Кабміні. Він аж сьогодні затверджений. Тому сміття у Львові – це знецінення феномену, в якості міста Львова, і це, насправді, сміття політичне і репресії політичні. На превеликий жаль, майже сталінські. Тому що не тільки кримінальними справами, а цілими містами починають тиснути на політичні сили і на феномени.

- Чи використовуєте ви медіахолдинг, який має відношення до Садового, для політичної реклами партії?

- Я у вас був значно більше, ніж на "24 каналі". Ви кличете, бо ви ще тримаєте спину і гідність тих людей, які хочуть об’єктивно подавати інформацію.

- Який із законів, що стосуються валютних кредитів, ви підтримаєте?

- Ми підтримуємо законопроект, який був підтриманий комітетом і який має часткові компенсації тим, хто втратив гроші під час кредитної кризи.

- Ви знаєте, як вас називають у Львові?

- Колись назвали шаманом. Для мене це честь.

- Вам подобається?

- Шамани – це первинні лікарі-психотерапевти, а не чаклуни.

- Чи використовуєте ви навички психотерапевта в роботі з електоратом?

- У мене немає поняття електорату. У мене є поняття людини і поваги до неї.

- Фрейд, на відміну від Юнга, не вважав агресію інстинктом. Хто з них був правий?

- Адлер, який говорив, що є ще одна сила, яка компенсує і робить буфер - суспільність. Відчуття суспільності і приналежності до людського суспільства буферує агресію і робить її продуктивною енергією.

- Скільки грошей з львівського бюджету витрачено на вивезення сміття у Дніпро й в Миколаїв?

- Я не знаю. Це можна запитати у міського голови.

- Як ви ставитеся до ідеї Садового підтримати день російської мови у Львові?

- Я не чув про таку ініціативу.

- Відчуваєте ви себе проповідником, коли приходите до людей?

- Народний депутат України -  це така людина, яка має можливість, право  працювати словом. А слово було першим. Тому я мушу працювати словом і переконаннями, бо політика - це не компроміс, а мистецтво переконання.

- В умовах України гранти в політиці і в журналістиці – на користь чи на шкоду?

- Гранти завжди на користь. Тільки якщо їх правильно використовувати, а не красти.

- Три найбільші небезпеки, які йдуть сьогодні від ВР?

- Сьогодні під тиском олігархату ВР можуть заставити проголосувати за вибори на Донбасі і конституцію так званої децентралізації, яка насправді є деспотизацією країни. Вульгарно відкрити ринок землі. Ця ВР може не прийняти закон, який буде основою розвитку політичної системи – закон про вибори до ВР за відкритими списками, на пропорційній основі.

Дякую.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів