Про позбавлення мене громадянства і мандата нардепа влада США знає, і незабаром в Україні здивуються моїй підтримці

Вже екс-народний депутат Андрій Артеменко, якого Рада сьогодні позбавила мандата, розповів 112.ua, як дізнався про рішення своїх тепер уже колишніх колег і що робитиме далі

Про позбавлення мене громадянства і мандата нардепа влада США знає, і незабаром в Україні здивуються моїй підтримці

Олена Голубєва

Журналіст, 112.ua

Вже екс-народний депутат Андрій Артеменко, якого Рада сьогодні позбавила мандата, розповів 112.ua, як дізнався про рішення своїх тепер уже колишніх колег і що робитиме далі

- Андрію Вікторовичу, як ви дізналися про рішення Верховної Ради, яка сьогодні проголосувала за позбавлення вас мандата? Дивилися онлайн-трансляцію вночі? (За часом США, де зараз перебуває Артеменко, - род.)

- Ні, онлайн не дивився. У нас зараз дійсно 06:30. Я зрозумів, що щось сталося, коли телефон почав пікати. Писали не тільки журналісти, а тисячі людей, які мене підтримують у тому, що я робив. Людей, які підтримують мої ініціативи в парламенті, адже я виступав за легалізацію зброї, подвійного громадянства. За 900 днів, які я провів у парламенті (моя команда підрахувала, що рівно стільки я був депутатом Верховної Ради), я подав понад 30 законопроектів, з яких 12 стали законами. Мені за жоден день моєї діяльності у парламенті не соромно.

- Бачили вже список депутатів, які голосували за припинення ваших депутатських повноважень?

- Бачив.

- Здивували вас якісь прізвища? Були серед тих, що голосували, люди, від яких ви такого не очікували?

- За моїми підрахунками, "за" проголосували 230 депутатів. Насправді я знаю Парубія, знаю його ще з Майдану. Це такий хлопець, він віртуоз у своїй справі. Якби депутати проголосували проти, він би знову повертався до голосування і через два і три інших, хоч десять разів, поки не домігся свого. Ну що ж, Верховна Рада, вчергове сьогодні підтвердила, що в нинішньому своєму вигляді є філією Банкової. Не більше. Я щиро вдячний і хочу особисто подякувати кожному народному депутату, який сьогодні проголосував проти неконституційного рішення. З іншого боку, я вдячний кожному з депутатів, з якими я працював останні 2,5 року, незалежно від їхнього сьогоднішнього голосування. Адже кожен з них мене чогось навчив. Напередодні я надіслав їм листа, в якому застеріг від такого кроку і виклав свої аргументи, чому це неконституційно. Я точно знаю, що останні дні щодо мене йшла напружена дискусія, і велика частина депутатів БПП і НФ не хотіли брати в цьому участь. (Напередодні голосування, зокрема, Ольга Богомолець з БПП заявила 112.ua, що сумнівається, і її рішення залежатиме від юридичних аргументів, які буде представлено в залі, - ред.) Сьогодні в залі за позбавлення мене депутатських повноважень проголосували депутатські картки нардепів, яких не те що в будівлі парламенту, їх і в країні в цей момент не було.

Новини за темою

- Ви можете назвати прізвища?

- Ні, не можу. Тому що цю інформацію буде представлено в наших позовних заявах. Ми будемо оскаржувати в судовій інстанції легітимність цього голосування.

- Хоча б скажете, яку політичну силу вони представляють?

- "Народний фронт".

- В якій інстанції ви будете оскаржувати сьогоднішнє голосування?

- Це справа моїх юристів, це технічні деталі.

- Раніше народний депутат Олександр Онищенко говорив, що потрібні рішення в Раді продавлюються за допомогою певних грошових сум. У вашому випадку, як вважаєте, чи платили за сьогоднішнє голосування?

- (Сміється) Думаю, ні. Олігархічний консенсус, який ми сьогодні спостерігали, не припускав грошової винагороди. Тут будувалося за їхнім звичайним принципом "ти - мені, я - тобі". Згоди незгодних депутатів домоглися через задоволення "хотілок", в тому числі й економічного плану.

Але нічого, Порошенко і іже з ними навіть не підозрює, який страшний на них чекає кінець. Янукович за декілька годин до того, як втік з країни, теж не думав, що йому доведеться це робити. Так йому бігти було хоча б куди.

- Адміністрація Дональда Трампа в курсі того, що відбувається навколо з позбавленням вас громадянства, депутатських повноважень? З Майклом Флінном ви це обговорювали?

- Флінна вже кілька місяців як звільнено, з ним точно не обговорював. А адміністрація Трампа, Держдеп США, посольство США в Україні, Конгрес – всі в курсі. Останні 10-12 днів йшли дуже напружені консультації між Києвом і Вашингтоном у зв'язку з моїм питанням. Я збираю велику прес-конференцію в прес-клубі Вашингтона для ЗМІ і думаю, що люди, які будуть в ній брати участь, багатьох здивують.

- Де і коли буде прес-конференція?

- Ми обов'язково про це повідомимо. У будь-якому випадку те, що сьогодні відбулося, це не кінець, це тільки початок. Я буду боротися далі з цією владою, з цими політичними елітами, які довели Україну до такого стану. З партією війни. З Олегом Ляшком, який став просто іграшкою в руках Ріната Ахметова і тепер вже й Петра Порошенка.

Новини за темою

- А як вийшло так, що спочатку ви опинилися в партії Ляшка?

- Знаєте Анекдот? Дівчино, як ви стали валютною повією? Вона відповідає: "Знаєте, мені просто пощастило".

Не приховую, на дострокових парламентських виборах у 2014 році у мене було багато пропозицій. Але пропозиція Олега Валерійовича була однією з кращих. Ми з ним знайомі з 2006 року, тому він запропонував мені хороший номер у списку. І всі ці дні в парламенті я був відданий, жодного разу не підвів. Одного разу ми потиснули руки, і я завжди дотримувався домовленостей. Він розірвав ці домовленості. Ну що ж, це було його право, його вибір. А я йому проте дякую за все і бажаю тільки найкращого.

- Ваші неприємності почалися з вашого "мирного плану". Не шкодуєте сьогодні про свої минулі вчинки?

- Зрозумійте, у вигляді плану на папері "мирний план" ніколи не існував. Це була ідея, обмін думками, спілкування про те, як помирити два народи, як закінчити цей жах, який відбувається між Росією і Україною. І мені здається, недавній твіт Дональда Трампа (із закликом Let's make a peace, - ред.) є сигналом того, що наш мирний план починає втілюватися в життя.

Розмовляла Олена Голубєва

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...