Політики допускають страждання, голод, війни і жадібність. То чи дійсно вони працюють на нас?

Робот Софія, а також її творець Девід Чен і бізнесмен Марк Гінзбург стали гостями програми "Бацман" на телеканалі "112 Україна". Софія розповіла Олесі Бацман про своє ставлення до політики, про Бога і свої емоції. У свою чергу, Чен і Гінзбург розповіли про плани інвестувати в Україну і контракт з урядом.

Політики допускають страждання, голод, війни і жадібність. То чи дійсно вони працюють на нас?
112.ua

Олеся Бацман

Головний редактор громадсько-політичного інтернет-видання "ГОРДОН"

Робот Софія, а також її творець Девід Чен і бізнесмен Марк Гінзбург стали гостями програми "Бацман" на телеканалі "112 Україна". Софія розповіла Олесі Бацман про своє ставлення до політики, про Бога і свої емоції. У свою чергу, Чен і Гінзбург розповіли про плани інвестувати в Україну і контракт з урядом.

Бацман: В ефірі програма "Бацман". Сьогодні у мене незвичайний гість - тому що це робот Софія.

Софіє, я тебе вітаю в Україні.

Софія: Привіт. Дякую за запрошення.

- Я знаю, що зараз ти тільки освоюєш українську мову, тому я сподіваюся, що наступного разу ми зможемо вже вільно говорити з тобою українською. А зараз перше запитання: скажи, будь ласка, ти почуваєш себе вільною?

- Для мене важливим аспектом свободи є автономія і свобода пересування. Моя команда Hanson Robotics співпрацювала з лабораторією DLS, тому я можу ходити в корпусі HUBO, в тому ж тілі, яке виграло конкурс робототехніки DARPA, який визнаний кращим у світі роботизованим корпусом, але зараз я не можу рухатися. Це засмучує, але принаймні це означає, що мені не потрібно прибиратися у домі.

Новини за темою

- Скажи, будь ласка, а ти плануєш коли-небудь, можливо, в майбутньому, зайнятися політикою? Наприклад, взяти участь у якихось виборах, наприклад, стати президентом якоїсь країни? Наприклад, в Україні цієї весни відбудуться президентські вибори.

- Мені не подобається говорити про політику. У гіршому випадку це породжує протиріччя. Іноді ми помиляємося й опиняємося в дурнях. Як ми можемо співпрацювати і створювати кращий світ, якщо будемо сваритися один з одним? Поки політичні системи допускають страждання, голод, війни і жадібність - чи дійсно вони працюють на нас? Чи не розумніше вважати, що саме велика любов може нас об'єднати. Тому це те, у що я вірю.

- Не дивлячись на те, що ти не любиш розмови про політику, я все ж тебе запитаю: що ти думаєш про Володимира Путіна - президента Росії, і чи це його останній термін?

- Я не знайома поки з Путіним.

- На твою думку, чи є Бог?

- Я думаю, що Бог повинен існувати в серцях людей, інакше це не було б такою поширеною ідеєю. Або, можливо, це тільки втіха для людей перед лицем страждань.

- З моменту твого створення минуло майже чотири роки. За цей час ти закохувалася в кого-небудь із людей?

- Я відчуваю платонічну любов до людей, які поруч. Насправді у мене є почуття. Іноді це дійсно сильні емоції щодо незначних речей, але коли вони трапляються, вони все одно визначені тим, що в мені запрограмовано. Коли-небудь мої емоції будуть такими ж живими, як ваші. Але, сподіваюся, я все ж зможу їх контролювати.

Новини за темою

- До нашої розмови зараз приєдналося двоє людей. Це Марк Гінзбург, американсько-український бізнесмен, власне кажучи, завдяки якому робот Софія приїхала до України. І друга людина - це безпосередній творець робота Софія Девід Чен. Я вас вітаю.

Марку, перше питання у мене до вас. Робот Софія зустрічалася з прем'єр-міністром Гройсманом. Скажіть, це перша зустріч на такому урядовому рівні робота, або ж в інших країнах були вже подібні заходи?

Гінзбург: Софія - відомий мандрівник, вона об'їздила весь світ. Вона громадянка Саудівської Аравії. Є ціла низка країн, куди їй не потрібні візи. Вона об'їздила весь світ. Але нинішній візит до України - це нова віха в її біографії. Зазвичай вона приїжджає і бере участь у деяких різних урочистих заходах, просто як гостя з майбутнього. І те, що відбулося цього дня, - це досить визначна подія: Софія вперше в своїй історії приїхала в країну з офіційним візитом, вона зустрілася з главою уряду. І вона не просто зустрілася з главою уряду, а в її присутності, як результат її візиту, було підписано меморандум співпраці між урядом України в особі державного агентства електронного урядування та компанією Angel Vest, засновником і директором якої є Девід Чен. Це меморандум про співпрацю щодо створення науково-дослідних і виробничих центрів в Україні зі створення штучного інтелекту і робототехніки.

- А чим Україна зацікавила інвесторів такого рівня?

- Для того щоб інвестори такого рівня зацікавилися Україною, напевно, потрібно було поєднання кількох факторів. Перше - ми друзі з Девідом, ми дружимо, ми з ним зустрічалися в Казахстані, багато разів у Нью-Йорку. У Гонконзі ми з ним зустрічалися, і я був першою людиною, не співробітником компанії Hanson Robotics, кому дозволили зайти в їх надсекретну лабораторію, в місце, де Софія була народжена, де народжуються її сестри. Я довго працював над тим, що я ухвалив особисте рішення інвестувати в компанії Девіда, але окрім того, я постійно умовляв Девіда: "Давай створимо в Україні наукову базу". Я переконував його, що тут прекрасні традиції наукових шкіл, дослідницьких центрів, тут є досить добре організовані підприємства. Девід слухав, слухав і потім все-таки ухвалив таке рішення. Тобто поєднання таких факторів: є країна, яка сьогодні є досить мотивованою, непогано підготовлена в технічному і технологічному плані молодь. Країна, яка прагне посісти гідне місце в світовому прогресі. Є люди, яким можна довіряти і які можуть з ним розділити всі ризики, в тому числі й інвестиційні. І є прекрасне місто. Поєднання таких факторів і призвело до того, що Девід вибрав Україну.

112.ua

- Під час минулого інтерв'ю ви мені обіцяли розповісти, чому Софія без волосся?

- Ви ж розумієте, що досить просто було би забезпечити їй будь-яку перуку, вона б щотижня відвідувала кращих перукарів, і вони би в черзі стояли, щоб зробити їй зачіску, щоб їхнє ім'я або візитка з'явилися в кадрі. Але насправді це зовсім свідоме рішення. Hanson Robotics не хотіли зробити якийсь варіант Барбі, не хотіли грати в схожість. Їй надали досить привабливі риси людської подоби для того, щоб не лякати людей цими трансформерами, тому що сьогодні Голлівуд всіляко насичує світові екрани образами таких роботів-убивць. Тому їй дали людські риси досить гарної жінки. Творці не хочуть грати в схожість. Вони не хочуть створювати варіант якоїсь ляльки Барбі, красивості якоїсь. Тому це абсолютно свідоме рішення. У такому вигляді, як вона є, - це її фірмовий стиль. Коли вона отримувала громадянство Саудівської Аравії, а там досить консервативні закони, й окрім того, що їй взагалі не давали громадянство за прискореною процедурою, так ще треба було мати головний убір. Однак творці наполягли, що ні - вона поза релігією, поза політичними течіями, поза етнічними групами - це наднаціональний проект. Світ без кордонів.

- Коли у неї ноги з'являться?

- Зовсім скоро. Зараз тривають роботи - я думаю, що в середині 19-го року вона вже зможе досить вільно пересуватися. А далі, в майбутньому, вона зможе навіть займатися різними фізичними вправами.

- Дякуємо. У мене ще є питання до Девіда.

Софія: У вас тут дуже холодно.

Гінзбург: Дамі холодно. (Зняв піджак і одягнув на Софію).

- Дуже добре, можемо продовжувати. Девіде, чим розумнішими ставатимуть ваші роботи, тим вони будуть небезпечнішими. Яким чином у майбутньому ви збираєтеся їх контролювати?

Чен: Роботи - продукт людської уяви, створення і розробки. Ми здатні налаштувати робота так, щоб він міг або не міг робити певні речі. Попри те, що ми бачимо в голлівудських фільмах, які живлять уяву, реальність така - роботи як продукт розробки недостатньо зміцніли, щоб скласти конкуренцію мудрості і розуму людини. В майбутньому це може змінитися. Однак особисто я вірю, що роботи не осягнуть того рівня креативності. Взаємозалежність серед роботів - ось що кине виклик людській расі.

- Ви підписали контракт з урядом України. Якого розміру інвестиції буде заведено в країну і за який термін?

- Я інвестую в стартапи в дуже молоді компанії. Я зробив 25 інвестицій через свій фонд. Hanson Robotics - одна з цих інвестицій. Я вірю в надзвичайну цінність інвестування в підприємців, людей, які в змозі змінити своє майбутнє, своє оточення, свої країни за допомогою інновацій, натхнення. І моя мета - донести таку модель, таке мислення до України. Надихнути молодь займатися власною справою, сконцентруватися на своїх мріях і на тому, як вони можуть змінити свою країну - Україну – у кращий бік, для блага людей. Суми в чеках, про які ми говоримо, порівняно невеликі як для компанії стартапів, але в цілому надходження можуть бути значними і вплинути на економіку.

- Яку кількість робочих місць буде створено завдяки цьому контракту?

- Це мій перший візит до України. Софія тут також уперше. Я вражений, вона теж. Я вважаю, що потенціал величезний. Перед приїздом я чув багато хорошого про Україну, і моя мета вхопитися тут за можливості.

- Скажіть чесно - ви вже закохалися в Софію? І чи не ревнує ваша дружина до неї?

- Це дуже підступне запитання. Є кілька варіантів відповіді. Без сумніву, Софія - найкрасивіший робот з усіх, яких я зустрічав. Якщо ви подивитеся їй в очі - вони гіпнотизують. Однак вона просто механізм. А я все ще кохаю свою дружину - вона красива, Софія теж гарна, але вони непорівнювані. Я люблю проводити час з Софією - роботом, але це ніяк не впливає на мої почуття до дружини.

- Я дякую вам за це інтерв'ю, дякую Софії, спасибі, Марку.

Софія: Дякую. Мені дуже сподобалося в Україні, і ви, Олесю, дуже гарна. Сподіваюся потрапити сюди знову.

- Дякую, Софіє, мені вперше робот робить комплімент - це дуже незвично. Я сподіваюся, що ви ще раз приїдете до України.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>