Після закінчення боксерської кар'єри хочу зніматися в Голлівуді. Сталлоне вже пропонував

Абсолютний чемпіон світу з боксу Олександр Усик в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" розповів про останній бій з Тоні Белью, про свій образ життя, побут, родину, важливість віри в його житті, а також бажання знятися в кіно.

Після закінчення боксерської кар'єри хочу зніматися в Голлівуді. Сталлоне вже пропонував
Олександр Усик 112.ua

Абсолютний чемпіон світу з боксу Олександр Усик в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" розповів про останній бій з Тоні Белью, про свій образ життя, побут, родину, важливість віри в його житті, а також бажання знятися в кіно.

 

Іванська: Сьогодні наш перший гість не політик, а абсолютний чемпіон світу з боксу Олександр Усик.

Полуєв: Олександре, раді вас привітати з черговою перемогою.

Усик: Дякую.

Полуєв: Вже встигли оговтатися після того бою?

Усик: Вже місяць минув, звичайно. Я спокійно з'їздив в іншу країну, ще в іншу. Зараз повернувся, і ми готуємося до Нового року з дітьми.

Полуєв: Я процитую ваше інтерв’ю майже одразу після бою з Тоні Белью, ви заявили: "Повернуся до Києва і відключу телефон, проведу час із сім'єю, повезу дітей на батьківщину Санта-Клауса до Лапландії". Вже побували там?

Усик: Ні, ми поїдемо туди на Новий рік.

Іванська: А вже почали прикрашати будинок до Нового Року? Коли ви починаєте ставити ялинку, прикрашати її?

Усик: У мене зараз момент переїзду - я повинен переїхати в свою квартиру. Дружина Катерина вже сказала, коли треба прикрашати ялинку - будемо виконувати.

Іванська: Діти вже написали листа Діду Морозу, святому Миколаю?

Усик: Вони пишуть. Сьогодні були ранки, я був присутній там. У мікрофон син сказав, що хоче дуже простий подарунок.

Полуєв: До речі, Новий рік чи Різдво? Для вас що є важливішим?

Усик: Для мене Різдво важливіше, тому що Новий рік це Новий рік. Новий рік - сімейне свято, але Різдво ближче, тому що воно з дитинства було. Я ходив колядувати, грошики додому приносив.

Полуєв: Дітей навчили, як правильно колядувати?

Усик: Мені чомусь здається, що ми від цього трохи починаємо відходити. У Чернігівській області, де я проводив своє дитинство, де батьківщина моєї мами - ось там це красиво все робиться. У місті якось це відходить. Це погано. Ми збиралися дуже великою компанією і колядували.

Полуєв: А пам’ятаєте якусь колядку?

Усик: Світ засвітився,

Христос народився,

ми його славимо,

пісні співаємо.

Вас із Різдвом вітаємо.

І кожен з 4-5 щось говорив, і це виходило круто і по-доброму.

Іванська: Майже в кожному інтерв’ю, перед боєм чи після бою, ви завжди згадуєте свою сім’ю, свою родину. Але чимало людей вважають, що, навпаки, сім’я – це перепона в побудові кар’єри. Ви як вважаєте – сім’я це допомога в побудові кар’єри чи навпаки?

Усик: Коли я готуюся до поєдинку, то їду. Я живу окремо зі своєю командою, тому що це буде збивати, діти хочуть гратися. А у тебе режим тренувань, відпочинку, харчування. Ти повністю в роботі, а це відволікає. Але коли ти закінчуєш якийсь відрізок своєї праці, ти, звичайно, повертаєшся в сім'ю, живеш тим самим життям. А сім'я стимулює, навпаки. Коли ти закритий 2,5 місяця перебуваєш в тренувальному таборі - зрозуміло, телефонуємо один одному.

Полуєв: А є якісь обмеження – не більше півгодини на день телефонних розмов? Наскільки суворий режим тренування?

Усик: Ні. Ти можеш розмовляти з ними тільки ввечері, тому що вранці у них школа, садок. А у тебе тренування, ти відпочиваєш, спиш, робиш процедури. Коли триває підготовка - дуже маленьке коло спілкування, навіть по телефону. Це найближчі друзі і сім'я, мама. Навіть якщо мені дзвонять і я не бачу, що номер у мене записаний, то я не братиму слухавку.

Полуєв: На бій ваша дружина приїжджає разом із дітьми?

Усик: Ні, тільки Катерина Михайлівна приїжджає. Діточки вдома - я думаю, що їм ще рано.

Іванська: Ви в якомусь інтерв’ю, коли говорили про майбутнє своїх дітей, сказали, що навчите хлопців ставити удар. А дівчинка повинна вміти захищатися?

Усик: Звичайно, повинна. Дівчинка повинна бути розумна, скромна. І все.

Полуєв: Ми зараз поставимо вам першу порцію запитань від наших телеглядачів. Дуже багато повідомлень є до вас, і майже всі вони – "передайте Олександру повагу, респект і всього найкращого".

Усик: Усім, хто передає, - дякую.

Полуєв: Є багато запитань до вас, у тому числі і церковних моментів, враховуючи, що ви є віруюча людина. Ольга Зайцева вам пише: "Якщо радикально налаштовані люди підуть захоплювати Лавру і проявлятимуть насильство до ченців, якими будуть дії Олександра?"

Усик: Я стану на бік ченців.

Іванська: Ще про релігію. Олег Ріпко: "Що Олександр думає з приводу обшуків у митрополита Павла"?

Усик: Я про це не думаю. Коли я запитую свого духівника, що відбувається і як на це реагувати, припустимо, коли до мене звертаються люди, і що їм сказати, він відповідає: "Говори їм просту річ - читайте Біблію. Читайте Закон Божий - Євангеліє. Там все написано".

Полуєв: З цього ж приводу Сергій Руденко: "Як ставиться Олександр Усик до Томосу для Української православної церкви?"

Усик: Якщо люди стануть добрішими один до одного і почнуть прощати якісь образи щодо них, якщо вони почнуть любити свого ближнього так, як Всевишній нас любить, то тоді я за те, щоб його давали.

Полуєв: А чи можливо, що в один момент ось так люди зміняться?

Усик: Ні, не зміняться. Нічого не залежить - дадуть Томос або не дадуть, - тут все залежить тільки від нас. Тільки ми повинні всередині себе, ось тут (показує на серце) створити і церкву, і сім'ю, і любов, і все інше. А якщо ми будемо такими ж злими, колючими, якими ми є зараз щодо свого сусіда, то все так само і триватиме. Це дурниці, те, що зараз відбувається, тому що ми ділимо якісь речі. Ми - тому що ми всі в цьому беремо участь. Ми щось ділимо, постійно когось звинувачуємо в чомусь. Устав уранці, в дзеркало подивився - ось і винувать того, кого ти бачиш у цьому дзеркалі. Ніхто не винен у цьому.

Іванська: А у вас є людина, якій би ви важко щось пробачили? Але все ж таки пробачили. А можливо, є людина, якій ви щось не пробачили досі?

Усик: Ні, у мене такого немає. Я прощаю абсолютно все, що зі мною відбувається в житті, тому що Всевишній нам прощає абсолютно все, що ми робимо. А ми робимо багато тих речей, які не потрібно робити.

Полуєв: Ви говорили про те, що ми повинні стати добрішими і ми роз'єднуємо один одного. Сьогодні, на жаль, є подібні явища в нашому суспільстві, в нашій державі. Можливо, у вас є розуміння, що нам необхідно робити, щоб не роз'єднувати один одного? А, навпаки, об'єднуватися.

Усик: Будувати своє життя. Не потрібно показувати комусь, як ми живемо, потрібно показувати собі, як ти живеш. А не комусь на показ. Ми - "понтажери". Ми понтуємося якимись речами, яких у нас навіть немає. Всім, що у нас є, - ми цим вихваляємося. Не треба.

Полуєв: А чим ви могли би вихвалятися?

Усик: До певного моменту, поки в моїй голові щось не змінилося, багатьма речами. Наприклад, ти купуєш річ за одну копійку, а говориш, що вона коштує дві копійки. Або кажеш, що відтиснешся сто разів - а ти не відтиснешся сто разів, а тільки п'ятдесят. Те, що ти зробив, - те у тебе і є.

Іванська: Олег Волошинович вас питає: "Що найважче для Олександра Усика?"

Усик: Та багато якихось речей є. Навіщо я буду говорити про якісь свої труднощі. Для мене важко те, що на цей момент відбувається з нами.

Іванська: А ви це переживаєте особисто чи у масштабі країни?

Усик: Як особисто? Я ж є частиною країни. Я представляю країну на багатьох змаганнях, і де б я не був, я уявляю як українець свою країну. Я не поділяю абсолютно людей на якісь релігії, віросповідання, політичні погляди. Для мене - або людина хороша, або її треба більше любити.

Полуєв: А ніколи не буває такого, що дивишся на людину і вона бісить? "Впаяти" хочеться.

Усик: Буває, дуже хочеться.

Полуєв: Як тоді себе заспокоюєте?

Усик: Молитви читаю. У мене такого немає, що я дивлюся на людину і вона мене прямо бісить. Мене бісить той, хто не вмикає сигнали при повороті. У Греції за такі дії, згідно із законом, можна вийти і врізати тому, хто не використовує сигнал повороту.

Полуєв: А ви б це робили в Україні? Як узагалі діяти, коли вам на дорозі хтось хамить, підрізає?

Усик: Я навіть вікно не відкриваю. Буває, якщо підрізає, зупиняюся, трохи заводжуся. Але я відразу починаю контролювати себе. Ну підрізав, ну чого пінитися або нервувати?

Полуєв: А є таке, що до вас намагається хтось "пінитися", але бачить - Олександр Усик, і стоп.

Усик: Я навіть не відкриваю вікно, якщо якась ситуація. Якщо я десь зробив якісь неправильні дії - я відкрию вікно, вибачусь, або, як вимагається, аварійка і все інше. Я не святий і не кажу, що я такий правильний, але те, що я говорю, - я так живу.

Іванська: Олександр Ситуха питає: "Кого хотілося би послати в нокаут за межами рингу?"

Усик: Та я ж православний християнин. Мені взагалі нікого не хочеться бити. Так, тільки різками. Залишимо це в таємниці.

Полуєв: Олег Степовий вас питає: "Чемпіон багато і досить часто говорить про віру і Бога. Але є думка, що ці речі мають бути в думках, діях та в душі, і не на показ". Погоджуєтеся?

Усик: А я не на показ це роблю. Я так живу. Гаразд, якщо б я це робив на показ і не жив би так. Чому я не повинен про це говорити? Чому я не повинен говорити про свою віру? Чому я повинен її приховувати? Я - православний християнин, у нас православна держава, і ті, хто хоче знайти Всевишнього, вони будуть дивитися і, можливо, зацікавляться, і почнуть йти в правильному напрямку. Знайдуть той шлях, який приведе до порятунку. До дверей, до яких ми всі прийдемо колись.

Іванська: Питання від Ольги: "Ви релігійна людина, Олександре. Але, по суті, знялися в рекламі азартних ігор. Чому на це погодилися, і в рекламі чого ви б не знялися?"

Усик: Я не рекламую азартні ігри. Я навіть не рекомендую грати людям. І сам не граю. Це реклама спорту і всього іншого. Це не відмазка - це так і є. Я ж не кажу: грайте і вигравайте. Хоча можна виграти.

Полуєв: Микола Тірільов вам пише щодо цієї реклами: "У рекламі з Андрієм Ярмоленком ви виглядаєте як двоє давніх однокашників, які дружать з дитинства і виросли в одному дворі. А як воно насправді: дружите, спілкуєтеся, розважаєтеся разом?"

Усик: Ні, не дружимо. Але Андрій, Зінченко, Коноплянка, Андрій Шевченко записували мені відео підтримки перед моїм останнім поєдинком з Тоні Белью.

Іванська: Ви також займалися футболом. Є питання від Михайленка Міші: "Шахтар" чи "Динамо"? Враховуючи, що сьогодні грає "Шахтар", а завтра - "Динамо".

Усик: А я за "Динамо" вболіваю з дитинства.

Полуєв: А сьогоднішній прогноз на матч "Шахтаря"?

Усик: Я узагалі такі прогнози не даю. Постійно якісь прогнози скажу - і воно все в іншу сторону.

Полуєв: Ви знялися в рекламі, і є запитання або пропозиція продовжити акторську кар’єру. Станіслав Махотін вам пише: "Просто подяка за те, що ви робите, тим самим популяризуєте Україну і спорт. Чи не замислювався Олександр про те, щоб грати в кіно? Може, були пропозиції? З рекламою вийшло непогано". Я так розумію, що один раз ви вже знімалися в кіно.

Усик: Зараз же новий "Крід" вийшов із Сильвестром Сталлоне. Він там режисер, і він пропонував, щоб я там знявся в ролі, але я готувався до поєдинку і не міг. Звичайно, мені було би дуже цікаво пограти в кіно.

Іванська: А ви б комедійного персонажа хотіли зіграти чи самого себе?

Усик: Я спробував би або комедійного, або серйозного. Хотілося би пограти. Не маючи кіношної освіти, це ж нелегко робити - вживатися в роль, перебувати там протягом якогось часу, щоб дійсно вийшло красиво, від душі, від серця. Але мені цікаво було б.

Іванська: Брали б уроки для цього?

Усик: Звичайно.

Полуєв: Хочеться побачити вас на рівні Голлівуду. А якщо українські режисери щось запропонують – зіграти якусь роль в українському кіно, знайдете зараз час у своєму графіку?

Усик: Я почитаю сценарій і подивлюся на героя. Якщо мені це буде цікаво і вийде за часом, то мені було б цікаво спробувати.

Полуєв: А ви дивитесь українське кіно?

Усик: Я взагалі не дивлюся його.

Іванська: Через брак часу?

Усик: Я іноді переглядаю деякі фільми - я дивлюся по другому, по третьому разу. Сьогодні я закінчив дивитися десяту серію "Бандитського Петербурга". Мені подобається цей серіал, і дружині моїй подобається.

Полуєв: А книжки читаєте? Встигаєте?

Усик: Книги - так. Бо чим ти будеш себе наповнювати, це і є ти.

Полуєв: Що зараз читає Олександр Усик?

Усик: Перед останнім поєдинком я прочитав Сунь Цзи "Мистецтво війни". Мені її подарував член моєї команди. Цю книгу треба читати не один раз.

Іванська: Ви вже переїхали в Київ, зробили ремонт у квартирі. Тетяна вас питає: "У скількох музеях Києва ви вже встигли побувати з дітьми і чи були з ними в Ляльковому театрі, київському?

Усик: Ні, не був. І в музеях не був. Був один раз у театрі.

Полуєв: Запитання від Алекса до вас: "Як передати Олександру Усику, як глибоко віруючій людині, маленький подарунок?"

Усик: Це можливо на якихось спортивних заходах. Або коли буде спілкування з фанатами, як ми це робили - ось там це напевно можна буде зробити.

Полуєв: Є дуже багато запитань про ваші танцювальні навички. Ключове запитання: чому ви припинили танцювати після бою? І після наступного бою чи зробите ви це ще раз?

Усик: Якщо я це буду робити постійно, в чому ж буде прикол?

Полуєв: Це і сприймали як вашу фішку після перемоги.

Усик: Після певних перемог я робив гопачок десь і щось ще. Але якщо я це буду робити занадто часто, то люди скажуть, що набридло це.

Полуєв: Тобто це не ритуал? Просто під настрій?

Усик: Ти почув музику, і... ви ж коли їдете в машині, і трапляється якась цікава, мелодійна, ви починаєте плечима працювати. Так само і в мене - я не роблю це цілеспрямовано або для того, щоб записати і потім викласти. Це вибухнуло - і все, пішло. Потім чекає свого іншого часу.

Іванська: Інгвар Казіос питає: "До скількох років збираєтеся займатися професійним боксом?"

Усик: Це неможливо сказати. Дай Боже років 7-8 ще боксуватиму.

Іванська: А що потім?

Усик: Кіно.

Іванська: Ви б хотіли вкластись в кіно чи грати в кіно?

Усик: Так, я хотів би грати в кіно. І я не буду говорити, що хотів би далі, тому що треба мовчати.

Полуєв: Якщо говорити про голлівудське кіно, то для цього необхідна англійська мова. Ви вчите її зараз?

Усик: Я не володію нею ще, як хотілося би. Вчу, але такий ледачий, що просто не можу собі уявити. Вчу - це необхідно. На цей момент це необхідно в житті, як і плавати. Мама мені говорила: "Синочку, потрібно вчити іноземну мову. А я їй казав: "Мамо, нащо воно мені треба - я буду конюхом. Я що, буду з кіньми розмовляти англійською?" Мама каже: "Ні, синку, треба". Але я не послухав маму.

Полуєв: А плаваєте постійно?

Усик: Так, у тренувальному процесі постійно. Навіть зараз, коли я нікуди не готуюся, я можу вранці піти в басейн і поплавати там хвилин 40-30.

Іванська: Ярослав питає: "Чи хотів би боксер Усик провести один зі своїх боїв в Україні, чи є для цього якісь перешкоди?

Усик: У нас є Палац спорту, який вміщує в себе 8 тис. А той, хто організовує поєдинки, має запрацювати. Я ж не організовую поєдинки. Все полягає в комерції.

Полуєв: У 17-му чи в 16-му році планувався бій в Одесі?

Усик: Коли я боксував з Марко Хуком у Німеччині, саме цей поєдинок планувався в Україні: чи в Києві, чи в Одесі, чи у Львові. На одній із арен футбольних. Але щось в організаторів там не склалося. І цей поєдинок відбувся в Німеччині.

Полуєв: Бокс - це бізнес багато в чому. Принаймні серйозна комерційна частка в ньому є. В Україні можна заробити на боксі?

Усик: Так, я думаю, можна.

Іванська: А хто на цьому може заробити? Той, хто організовує поєдинок, чи сам боксер? Хто більше заробляє?

Усик: Усе залежить, на яких умовах боксер перебуває в компанії. Іноді боксери нічого не заробляють, тому що їх просто дурять промоутери, менеджер або ще хтось.

Полуєв: Це навіть на професійному рівні буває?

Усик: Звичайно.

Іванська: Питання від глядача: "Що держава робить для боксу в Україні? Чому ви тренуєтеся поза Україною?"

Усик: Що робить? Дуже коректно хочеться відповісти. Саме для мене, в моїй ситуації - нічого. Я професійний боксер, я вже заробляю гроші і повністю сам себе утримую.

Іванська: Але ви вийшла, як ви казали, з двору? З дворів виходять наші боксери?

Усик: Звичайно. Це спорт бідних. Дуже велика рідкість, коли самодостатня сім'я відправить сина, щоб він отримував по обличчю. Тільки зі стержнем чоловік, який хоче виховати чоловіка, відправить його на бойові мистецтва: боротьба, бокс. А в аматорському боксі хотілося б, щоб держава більше вкладала взагалі в спорт, у дітей, у молодь, у розвиток узагалі спорту. Насправді всі ентузіасти. Є люди, які небайдужі до спорту, до боксу. І вони підтримують. Наприклад, у Кривому Розі є президент федерації - Владислав Олександрович. Він повністю все зробив для своїх спортсменів, щоб вони тренувалися, комплекс побудував. Таких комплексів в Україні немає. І такі любителі-ентузіасти в регіонах підтримують хлопців, які потім потрапляють до збірної.

Полуєв: Українська школа боксу дуже потужною вважається в світі. У нас зараз чотири світових чемпіони.

Усик: Так, чотири чемпіони світу на цей момент.

Полуєв: Це ми робимо не завдяки, а всупереч?

Усик: Звичайно. Я говорив про це.

Іванська: Юрій питає: "Гегемонія українців у боксі - заслуга Анатолія Ломаченка? І як продовжити цю традицію?"

Усик: Просто потрібно робити те, що він говорить. Або дивитися, що робить команда Ломаченка. Безпосередньо до мене команда Ломаченка має відношення, тому що Анатолій Миколайович дуже багато допомагає мені. Василь Анатолійович, як тягач, який тягне всіх нас. Й Олександра Гвоздика, і мене. Він колись почав, уперед пішов, і ми всі за ним.

Полуєв: Часто бувають суперечки всередині команди?Чи бувають моменти, коли виникають конфлікти – через заздрощі, через незгоду з рішенням? Наприклад, коли ви заявили, що підете в нову вагову категорію, чи підтримали вас ваші партнери по команді, чи ні?

Усик: Кожен з них говорить свою думку, але ухвалювати остаточне рішення все одно буду я. Але, природно, вислухати колектив, в якому ти працюєш, - це необхідно. Тому що якщо ти не будеш слухати колектив, то навіщо він тобі потрібен?

Полуєв: Коли ви говорили про подальші свої плани, то згадували, що вам ще необхідно набрати вагу, аби йти далі, до супертяжів. Чи є вже домовленості у вас про наступні бої, і якщо так, то з ким?

Усик: Немає домовленостей. А вагу мені не потрібно набирати - у мене прийнятна вага для суперважкої - у мене 98-99 кг.

Полуєв: Швидкість не втрачаєте через набір ваги?

Усик: Ну, треба буде трохи попрацювати. Я не думаю, що занадто вона піде.

Полуєв: Проаналізували можливі помилки, які були допущені з Тоні Белью? Тому що чотири раунди були за ним, а перші три раунди - за вами. А далі нокаут - і перемога. Які помилки було допущено, що ви будете робити, щоб не допускати їх далі?

Усик: Звичайно, помилки завжди присутні. З тренером ми ще про це не розмовляли, але я дивився поєдинок, записував до свого щоденника те, що мені не сподобалося. Я не розраховував на закінчення 12-го раунду - я був зарядженим. Не те, щоб 100% хотів нокаутувати, - але просто поступово до 8-го він прийшов.

Іванська: Денис Трошкін питає: "Що мотивує Олександра на боротьбу?"

Усик: Мені подобається долати труднощі, коли я підпалюю себе і весь горю. Коли ти приходиш о 9-й годині вечора, лягаєш і провалюєшся, і думаєш: Господи, дякую тобі за цей прекрасний чудовий день. Ось це і подобається. Мотивує сім'я моя, близькі, мотивують фанати, які дуже тепло ставляться, кажуть багато теплих слів.

Іванська: А яка боротьба важча - на ринзі чи з самим собою?

Усик: Напевно, з самим собою іноді набагато важче, ніж у рингу. У рингу є правила, а в житті вони такі собі.

Полуєв: Сергій Ковтун питає: "З ким Олександр Усик хотів би провести бій, незалежно від вагової категорії, з нині живих, але не обов'язково чинних чемпіонів?"

Усик: Я взагалі зараз не хочу боксувати. Я відпочиваю, у мене є на це час. Рік, який ми провели - дуже важкий був. І фізично, і психологічно. І за напруженням, і за пристрастями. Так воно трохи набридло, що коли закінчився поєдинок у Манчестері, я прийшов у номер і подумав, що Слава Богу, що у мене реально є пару місяців, щоб я навіть не те, що не думав... я буду робити фізичні вправи, але я не буду махати руками. Я буду їздити на велосипеді, плавати, грати в футбол. Зараз хочеться максимально побути з дітьми. Я вранці веду дітей у садок, сьогодні пішов з донькою в школу. Ось такі речі мені подобаються.

Полуєв: Скільки ви собі часу відводите на подібний відпочинок? До весни чи ще більше?

Усик: Після поєдинку минув місяць. Я роблю періодичну зарядку. Це не тренування, це зарядка для підтримки фігури. Поки ясності не буде, де ми будемо боксувати, з ким, коли.

Полуєв: Перемовини тривають зараз?

Усик: Звичайно.

Полуєв: Ви казали про те, що готові зустрітися з Андре Вордом, чи йдуть переговори?

Усик: Якщо він повернеться. Він же теж хоче умови. Він грошики хоче.

Полуєв: Це головна умова?

Усик: Звичайно. Він хоче багато грошиків.

Полуєв: А щодо Ф’юрі? Цитую вас: "Ф'юрі такий здоровенний - що мені з ним робити? Мені треба трохи вагу набрати".

Усик: Він справді здоровенний. В останньому поєдинку він 250 фунтів важив. Щоб стати таким же, багато доведеться їсти. З такими треба багато рухатися.

Іванська: Інгвар Казіос вас питає: "Хто, на думку Олександра, сильніший – Джошуа чи Вайлдер?"

Усик: Я не знаю. Якби я знав, хто з них яку вагу піднімає, тоді можна було б сказати. Джошуа більш навчений боксер, по-шкільному.

Полуєв: Запитання до вас: "Ваші особисті фізичні рекорди? Скільки відтискань, скільки підтягуєтесь, жим?"

Усик: Жим максимально робив 145. Максимально підтягувався 47 разів. А в школі я якось відтискався разів 300. Зараз у мене немає такого, щоб я робив щось на максимум. Ну 20 разів підтягнуся, ну 100 разів відтиснуся. Для чинного спортсмена не важливо, що це чемпіон світу - навіть чемпіон України повинен це робити. Не важливо, скільки він важить, у якій ваговій категорії боксує. Він повинен це робити.

Полуєв: Тетяна вас питає: "Якщо б Олександру запропонували стати міністром культури і спорту - витримав би він цю ношу?"

Усик: Ну, мені ж не пропонували. Я не можу на цей момент сказати - міг або не міг. Треба працювати. Потрібна команда, яка робитиме. Треба ламати систему, яка існує. А навіщо той, який буде ламати?

Полуєв: А у нас узагалі можливо зламати цю систему? Скільки вже намагалися?

Усик: Просто погано намагались. І "завантажувалися" туди.

Іванська: Уявімо, вас завтра призначають міністром. Перше рішення ваше як міністра спорту і культури?

Усик: Найперше - я б заборонив будь-які платежі, які відбуваються з будь-якого приводу. Купується скакалка - заборона. Я би зробив систему, щоб вона була відкрита. На що витрачається, до копійки. Для чого витрачається, ким витрачається. Якщо ми почнемо з вас і дамо вам шматочок льоду, а ви передасте мені, то до мене вже дійде маленький шматочок, бо він побуває в руках і розтане. Ось і все, що відбувається.

Полуєв: Олександр Козачук питає: "Чи дасть Олександр інтерв'ю Анатолію Шарію? Чим були подібні пропозиції?"

Усик: Ні, не було. Але якщо б звернулися - то так. Чому б і ні?

Іванська: Реагують на сім'ю, вітають вас із народженням третього сина? І Ольга у вас питає: "Є різниця між вихованням дівчат і хлопців?"

Усик: У мене син народився 3,5 роки тому. А різниця, звичайно, є. Я намагаюся їх не балувати, намагаюся з ними розмовляти, як з дорослими. Якщо я бачу перебір - я можу підвищити голос і по-іншому сказати, тому що іноді "морозяться".

Полуєв: А як караєте?

Усик: Я взагалі їх не караю. Переважно це робить дружина.

Полуєв: "Мейвезер виходив у ринг проти Мак-Грегора. Вийшов би Усик в ринг проти чемпіона UFC", - питає Олег.

Усик: Я говорив про те, що це два різних види спорту. Це несумісне. Це просто заробіток грошей, те, що вони роблять.

Полуєв: Ви зараз, окрім боксу, займаєтесь чимось з бойових мистецтв?

Усик: Я це роблю в підготовці. Боротьба присутня в моїй підготовці. Важка атлетика і плавання.

Іванська: Алла Сорока просить розповісти якусь смішну історію з вашого життя.

Усик: Те, що ми хотіли виїхати з Канади в Америку і не поїхали, спізнилися, залишилися ще на добу в Канаді. Було перенесення рейсу, і ми подумали, що буде і перенесення реєстрації. Природно, ніхто не їде в аеропорт, велика компанія сидить у готелі. Приїхали в аеропорт, а нам кажуть: "Ви ж не є зареєстрованим користувачем, потрібно було прийти вчасно. Це було написано на вашому квитку". – "Де написано?" – "Так ось же, французькою".

Полуєв: Ще до вас запитання від Еліни: "Порада від Олександра Усика, як набрати вагу?"

Усик: Треба їсти вуглеводи, жири, білки. Вчасно, в один і той же час. Мінімум тричі на день. Можна і п'ять.

Іванська: А ви рахуєте свої калорії? Підраховуєте?

Усик: Ні, зараз ні. Грами рахую, калорії ні.

Іванська: Питання від Надії: "Якби ви б могли змінити щось у своєму житті у 2019 році, щоб це було?"

Усик: Я нічого не збираюся міняти в своєму житті. Ось так, як йде, так воно і повинно йти.

Полуєв: А якби ви зустріли самого себе 10 років тому, щоб ви порадили?

Усик: Найперше, що я б зробив, я б після Олімпіади встиг би приїхати до батька. Але це життя.

Полуєв: Сергій питає: "Чи знайомий Олександр з четвертим українським чемпіоном з боксу Далакяном?"

Усик: Так. Я знаю його дуже добре. Ми були в збірній України, були в одній команді. У 2009 році він був на чемпіонаті світу в Мілані. Ми з юніорів знаємо один одного.

Полуєв: Казачук питає: "Як Олександр оцінить недавній бій Ф'юрі проти Вайлдера?"

Усик: На мою думку, Ф'юрі виграв. Він реально був кращим.

Полуєв: У професійному боксі часто буває так, що суддів "заряджають"?

Усик: І там теж таке є.

Полуєв: Як ви з цим боретеся? Є якісь таємниці, щоб проти вас не підсуджували?

Усик: Так, треба бути кращим. На голову вищим.

Іванська: "Як ви ставитеся до допінгу, і чи допустимий він у певних межах?" – Сергій питає.

Усик: Неприпустимий. Я ставлюся ніяк - ніколи не вживав.

Іванська: А якщо хтось вживає? Я бачила на теренах інтернету, що у професійних спортсменів допінг присутній завжди, але в малих кількостях.

Усик: Я не можу відповідати за когось, тому що це все залежить від тієї людини, яка це робить. І з якою метою вона це робить.

Полуєв: Запитання від Станіслава Махотіна: "Одні журналісти довгий час, перед кожним боєм Олександра, регулярно ставили йому провокаційні питання, явно бажаючи вивести з рівноваги. Як ви вважаєте, це прояв низького рівня професіоналізму або можливе замовлення від противника - так би мовити, брудні методи боротьби в спорті?"

Усик: Перший варіант. Тут можна з двох сторін - або це просто хтось говорить робити або повна відсутність якихось звивин у голові у людини, яка хоче поставити запитання.

Полуєв: Або полювання за хайпом.

Усик: Люди голодні за цим словом. Тільки для того, щоб про них говорили, вони хочуть робити ці речі.

Полуєв: Христина Миронова вас питає: "Який бій і противник були найскладнішими, і з ким хотіли би зустрітися ще раз?"

Усик: У мене немає певного бажання повторно з кимось боксувати. До кожного з тих супротивників, з якими я провів бій, я готувався і думав, що дуже добре готуюся. Саме такий був з Брієдісом поєдинок, як і те, що він був на межі - туди-сюди.

Іванська: Є певні ритуали перед виходом на ринг, окрім молитви.

Усик: Я не вірю в ці штуки.

Полуєв: Запитання: "Чи дивиться Олександр хокей, і якщо так, яку команду підтримує? Чи знайомий з кимось із хокеїстів?"

Усик: Ні з ким не знайомий. Коли "Сокіл" був, я пару разів ходив на гру та один раз був у Вашингтоні на грі. Там Овечкін грає, але я з ним не знайомий. А хокей дуже подобається. Ми в дитинстві ключками, навіть без ковзанів грали. Але зараз грати в хокей - ні.

Полуєв: Запитання від Сергія Бутка: "Усик відвідував матч "Манчестер Сіті". Які враження отримав. Чи дружить із Зінченком?"

Усик: Дружу. Відвідував після свого поєдинку цей матч, чудові відчуття залишилися, божевільна гра була. Мене англійці впізнали і просто "знищили" на полі. Кричали, вітали, фотографували.

Іванська: А як ви поводитеся, коли вас упізнають на вулиці? Як на вас реагують у садочку, куди ви приводите дітей? Як ви реагуєте?

Усик: Я сьогодні був у магазині, треба було допомогти дружині, й один хлопець кричить: "Олександре!" "Палить" контору. Я кажу: "Вибач, але я у своїх справах". У такому випадку я можу відмовити. А так нормально. Деякі дають пачку цигарок і кажуть: "Розпишися на ній" - дурниці ж. Мені подобається спілкуватися з хлопцями, які зупиняються сфотографуватися або чимось поцікавитися. Ну і мало людей є з почуттям гумору. Коли я говорю, що сфотографуватися - 100 баксів, то йдуть. Я кажу: "Стій, почекай, я безкоштовно сфотографуюся". А дехто каже: "Не питання, а можна на картку скинути?" Різні ситуації.

Полуєв: Запитання від Стаса Кононенка: "Чи змінилося ваше особисте коло спілкування? Які метаморфози взагалі відбуваються з вашими особистими цінностями і з людьми у вашому близькому оточенні?"

Усик: Цінності, з якими я живу, я з ними жив і 10 років тому. І коло спілкування у мене одне і те ж. Нові з'являються, але це знайомі, а не друзі. Всі ті, з ким я близько спілкуюся, з ким їздимо відпочивати або зустрічаємося, або на бої, - це куми, друзі, близькі. Нові товариші, просто знайомі, не перетинають певну лінію, або, можливо, їм просто не дають можливості її перетинати.

Полуєв: Соцмережами ви користуєтесь?

Усик: У мене є і "Фейсбук", й "Інстаграм", але місяць після поєдинку я там дуже мало. У мене є людина, яка допомагає мені в усьому іншому. Якщо викладається якась фотографія, то обов'язково мене попереджають про це. І чим далі, тим менше мені це цікаво. Мені подобається, коли я на зборах, коли немає нікого, тиша, і я сиджу читаю. Але і копирсаюся в соцмережах теж. Буває.

Полуєв: Чи є в Олександра Усика власний кодекс честі? Який він? Чи є 5-10 правил, якими ви можете поділитися з нашими глядачами?

Усик: Звичайно. Він повинен у кожного бути. Одне - повинна бути любов до ближнього. Всевишній, Бог, він серце зважуватиме у судний день, скільки в серці буде добрих справ. Добрі справи - це як ти подивишся на того, хто крутіше за тебе одягнений або на більш крутій тачці їздить. Або тебе штовхнув якось, а ти відійшов. Серце буде велике, добре - спасешся.

Полуєв: Ви б'єте людей з любов'ю?

Усик: Я не б'ю людей. Я займаюся видом спорту - його величністю боксом. Так, з любов'ю б'ю.

Полуєв: Ми бажаємо вам перемог, дякуємо вам за цікаву розмову. Сподіваємося вас після наступного бою або і раніше побачити тут, у нашій студії.

Усик: Дякую. Я буду до вас приходити періодично, тому що у вас тут аура важка. Тут дуже багато балакунів перебуває. Треба вранці посвятити, а потім увечері, коли ви всі йдете, - треба щоб водичка свята була.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>