Партійна коаліція або соратництво - це гірше, ніж проституція

Народний депутат Олег Барна в інтерв'ю програмі "Бацман" на телеканалі "112 Україна" розповів про свій скандальний законопроект, який вводить заборону на публічне виявлення будь-яких видів сексуальної орієнтації, а також про те, чому Україна повинна продовжувати торгувати з Росією

Партійна коаліція або соратництво - це гірше, ніж проституція
112.ua

Олег Барна

Народний депутат України

Народний депутат Олег Барна в інтерв'ю програмі "Бацман" на телеканалі "112 Україна" розповів про свій скандальний законопроект, який вводить заборону на публічне виявлення будь-яких видів сексуальної орієнтації, а також про те, чому Україна повинна продовжувати торгувати з Росією

***

Бацман: Доброго вечора. В ефірі програма "Бацман".

Пане Олеже, доброго вечора. Чи не тоді вам спало на думку зареєструвати законопроект, який має заборонити інформацію про сексуальну орієнтацію людини, коли ви за причинне місце виносили з-за трибуни ВР Арсенія Яценюка?

Барна: Причини зовсім різні, так що точно – ні. Ще рік назад я оголосив, що дійсно працюю над таким законопроектом і вивчаю це питання. Питання в іншому – ми бачимо, що робиться з суспільством, з мораллю, з цінностями. І моя позиція щодо цього як українця, як батька, як громадянина, як чоловіка така, що інтимні стосунки – це щось таке сокровенне, таємне. Особливо як брав шлюб в церкві. Тож на публіку їх не варто виносити. Тому що якщо ми сімейні стосунки чи інтимні відносини виносимо на публіку, то ми вже перетворюємо країну на публічний дім.

- Ви розумієте, що якщо ваш закон зараз таки приймуть, то ви перший же від нього можете постраждати. Тому що дуже показова картинка – вона облетіла практично усі ЗМІ: спочатку один дорослий чоловік дарує іншому дорослому чоловіку троянди, а потім за причинне місце виносить його на руках із зали. Скільки вам загрожує за вашим законопроектом?

- По-перше, там тільки штрафи передбачені. По-друге, закон зворотної сили не має. І третій момент: квіти на знак подяки – це не вираження якоїсь сексуальності, а подяки. Чітко було сказано: "за те, що зробив, – на, вступися по-доброму". Це вже інше питання, це вже історія.

Новини за темою

- Ви, як представник української еліти, розумієте, що такі картинки не є добрими для іміджу України у світі? Тому що про нас починають говорити як про країну, яка не може трошки цивілізованішими методами вирішувати свої питання. Коли ви винесли Яценюка, я думаю, ви прокинулися не лише знаменитим на всю Україну, але і всесвітньо знаменитим. Ви це відчули? Автографи почали до вас підходити брати?

- Суть не в цьому. Мене навіть це в деякій мірі озлобило в цьому контексті, коли люди підходили і казали: "О, правильно зробив з Яценюком". То я маю вам казати, щоб ви мені дякували? Ви мені поясніть, як так сталося, що проголосували спершу і дали найбільшу кількість голосів партії Яценюка, оцим балаболам, в результаті чого він став прем’єром, Аваков міністром МВД і багато інших, про яких люди зараз кричать.

- Так це ж ваші партнери по коаліції, це ваші соратники, правлячі.

- Партійна коаліція чи соратництво – це гірше, ніж проституція. Мої товариші і соратники були зі мною в АТО і є на моєму окрузі. Це є звичайні прості люди, і для простих людей і я простий. Але, як треба, тих мажорів поставлю на місце.

- Якби ви були проти цієї коаліції, судячи з такого єднання з цими людьми, про яке ви сказали, то ви мали би, напевно, вийти з БПП, з фракції. Значить, вас ця політика влаштовує, якщо ви не виходите?

- Вона мене не влаштовує. Я, як політик, маю в першу чергу влаштовувати своїх виборців і влаштовувати Україну. І державу в цій ситуації. Тому, очевидно, зараз пріоритетні питання не власні амбіції – треба вміти їх ховати, а ставити питання обстоювання інтересів держави, особливо в цій ситуації. А щодо одного пакту чи іншого, то деколи потрібно зробити і невелике зло, щоб в кінці перемогло велике добро. Тим паче ми знаємо, до чого котився уряд, які були претензії від численних депутатів, які на знак протесту виходили з зали, і дуже багато інших нюансів.

- Яке "велике добро" ви пропонуєте? Про що ви кажете?

- Позитивні зміни. І тільки реформи, позитивні, результативні. На користь і на благо України, і в першу чергу підвищення добробуту людей.

- Чи підпадатимуть опубліковані ваші фото, де ви лише в сімейних трусах, під статтю вашого закону про пропаганду сексуальної орієнтації? Покарання – це лише штрафи чи що?

- Не поняв, коли я викладав в сімейних трусах?

- У вас є фотографії, де ви лежите під машиною, і ви там лише в сімейних трусах.

- Це, здається, 2015-2016 рік, коли я їхав в АТО, везли хлопцям нашої 128-ї бригади підтримку, і за Ізюмом влетів бус в яму. Ми міняли колесо, а так як було всюди болото, то очевидно, що сама дешевша одежа – своя шкіра, яку легко змити. Я роздівся, а хлопці сфотографували та й виставили. Тут не є агресивна реклама чи публічне представлення свого сексуального напрямку. Так що тут нічого страшного немає.

Новини за темою

- Чому ви так геїв не любите? Вони вас чимось образили?

- А хто сказав, що я їх не люблю? Звідки ви це взяли?

- Ви їх любите?

- Я, як українець, дуже толерантний до всіх. Не вдаючись, що я установлених християнських традицій, моральних тощо. Україна, українці мають багатотисячну історію, багатовікове формування своїх моральних цінностей – ми, до речі, толерантні до всіх. В тому числі до орієнтованих неправильно. Тому я чітко заявляю: орієнтуйтеся як бажаєте – правильно, неправильно, вздовж-поперек, зверху-вниз, традиційно-нетрадиційно, тільки я дуже прошу, як батько, як громадянин, як чоловік і як вчитель: не виставляйте це на публіку, особливо коли люди не бажають того бачити. І особливо не показуйте це дітям. Є закриті клуби – будь ласка, там.

- Серед ваших друзів є геї?

- Здається, ні. Не цікавився. Для мене цікава сутність внутрішня людини. І чи він традиційної чи нетрадиційної орієнтації, якщо це нормальна людина – будь ласка. Просто з нормальними цінностями.

- А серед ваших колег-політиків є геї?

- Не знаю. Цим не цікавлюся. Але те, що деякі політики повиставляли деякі свої судження, і це набуло резонансу – нічого дивного немає. Я ще раз кажу: інтимні стосунки не виносяться на публіку. Особливо не треба це дітям показувати. Якщо в Україні, в нашій столиці, повинен бути парад, то це має бути виключно парад нашої перемоги над ворогом. Зараз, я думаю, є набагато глобальніші проблеми. А тут є така мозкова агресія на свідомість нормальних людей. Я думаю, що це не має бути.

- Ви думаєте, що ті, хто вдаються до одностатевих стосунків, – ненормальні?

- Вони, може, і нормальні, але ті, хто з ними виходять на вулицю і показують те, – точно ненормальні. В них є психічні відхилення. Я ж не виходжу на вулицю і не кричу, що я традиційно сплю і традиційної орієнтації. Інтимні стосунки – це має бути сокровенне і таємне, не потрібно їх виносити на публіку. Якщо людина виносить на публіку і розказує, що вона робить зі своєю жінкою чи близькими, показує, вибачте, свої геніталії чи інше – невже можна таких людей назвати нормальними?

Новини за темою

- А ви знаєте про те, що на гей-паради виходить дуже багато людей традиційної орієнтації? Тому що вони просто виходять підтримати тих, хто має нетрадиційну орієнтацію.

- А навіщо їх підтримувати?

- Тому що вони зазнають утисків, у тому числі.

- Хто їх утискає?

- Тому що їх ображають. Можливо, такі люди, в яких подібні до ваших погляди.

- Якщо ображають – значить, те ж саме психічне відхилення. Це говорить про сексуальне збочення. Або про сексуальну стурбованість – одних чи других, якщо ці питання виносяться на публіку.

- А ви могли б захистити гея, навіть в бійку полізти, якщо б побачили, що його ображають при вас?

- Я готовий захистити будь-яку людину, якщо її ображають. Неправильно, якщо напали декілька на одного, якщо сильніший без причини б’є слабшого, якщо ображають дитину. Я завжди захищаю.

- Є геї, яким ви не подасте руки?

- Я не подам руки паскудній людині. Я довіряю дуже багатьом людям, але якщо така людина обманула або просто цинічний брехун – я з цією людиною привітаюся, але руки не подам. Вона просто вичеркнута з мого життя.

- Серед політиків багато людей, з якими так доводиться себе поводити?

- Трохи є.

- Розкажете, хто це для вас?

- Ні. Я не привик повністю відкривати душу, бо дуже багато цим зловживають. Я, на превеликий жаль, на цьому вже не раз обпікся.

- Ви служили в радянській армії. Тяжка була служба?

- Учебка, готували в Афган, десантно-штурмові бригади. Комісію не пройшов по зору – направили в Залізну дивізію. Я був підготовлений, скажемо так.

- Є випадки, коли саме в армії дехто з хлопців стикається з проявами сексуального насильства, особливо з боку старших товаришів по службі. У вас був якийсь такий досвід чи ви знали про щось в оточенні?

- Про таке точно не чув, не знав. Дідівщина була, так. Як себе покажеш, так і до тебе будуть відноситися.

- А в чому ця дідівщина проявлялася?

- Старші по службі над новачками могли знущатися, могли заставляти їх прати портянки, прибирати туалети.

- А як ви реагували на це? Ви тоді дралися?

- В мене цього не було. Я, як молодим сержантом прийшов в частину, то один "дєд" підійшов – але він був "дєд", а я сержант, і щось сказав. Мені погони не дозволяли щось робити, ну і прийшлося "дати". Потім вони мене вночі запросили в туалет, сім чоловік, а я один. Двох встиг налупити, але…після цього занесли мене на ліжко, але зауважали. Але суть не в тому – чоловік, він і в Африці чоловік. Що таке бійка для сільського хлопця, який ходив на чужі села на танці, – все нормально. Бійка – це коли переламані щелепи, руки.

- До Майдану ви багато років працювали вчителем на рідній Тернопільщині. Ви були вчителем математики, фізики, інформатики, допризовну підготовку ви теж викладали і малювання. Ви дітей любите?

- Надзвичайно.

- А діти вас любили?

- То треба їх спитати. Коли кандидатом виставили, то мої випускники мені допомагали. Треба відчувати дитину. Дитину потрібно карати, дитині потрібно давати не те, що вона хоче, а те, що їй потрібно. Вона ще не готова це сприйняти, але з часом, коли виросте, вона це зрозуміє. І випускники мої це дуже розуміють, навіть батьки, які скаржилися директору школи на моє викладання, принципи, методи. "Захист вітчизни", а відмінили кроси по 3 км. В мене цього не існувало – бігали. Кажуть: "в програмі немає". Я кажу: підете в армію, у вас ніхто не буде питати, бігали чи не бігали, – дадуть бойове завдання. Саме цікавіше, що через три роки ті батьки, які скаржилися, коли їхні сини пішли в армію, то вони мене кликали і виставляли могорич. Другий момент: коли ми готувалися до змагань, замість трьох днів секцій було сім. Але діти займали призові місця. Діти відчувають дуже фальш. Я не вважаю, що той є вчитель, який може пройти мимо учня, який п’є пиво, чи вчитель, який "стріляє" сигарети в учня. Це нонсенс. Я собі такого ніколи не дозволяв, і учні знали дисципліну. За два роки "викурив" тютюнопаління у школі.

- Що робили? По губах били?

- Ні, не бив. Свої методи є. Нормативи такі здавали, що якщо він не міг здати нормативу з фізо, по прикладній підготовці допризовній чи з фізики, а ще курив, то для нього були вирвані роки. Діти покарання сприймають – треба виховувати. Вони не простять, якщо тільки вони були покарані задурно. Тобто вчитель не розібрався і покарав безневинного.

- А що ви маєте на увазі під покаранням?

- Я до речі, до дітей в старших класах, де я викладав, на ви звертався. Було – "упор лежачи", по-пластунськи і т. д.

- А дівчат як карали?

- Є різні нормальні методи. Батьків запрошували. Головне, що діти повинні показувати результат. Тільки працею можна досягти успіхів.

- Боялися вас діти?

- Ні. Ми були друзями.

- Про ваші бійки з колегами-депутатами можна серіали знімати. Ви побилися з Юрієм Чижмарем і ребро йому поламали.

- Просто людина була головою обласної держадміністрації, коли я був селищним головою Нагіринців. Цинізм, брехня і популізм – що вони витворяли. Певно, хотіли дерибанити землю, що я їм не дозволяв. А тут почав на ефірі говорити, що я не виплачую людям зарплату, а сам отримую. Але ж вони заблокували мені рахунки на 5 місяців, казначейство, ніхто не отримував зарплату. Він тупо брехав.

- Так навіщо в бійку лізти? Ви ж могли йому пояснити.

- Він гарний політик, гарно говорить – а я не можу говорити неправду. І повірте – правда проти брехні завжди програє. Тому що люди хочуть слухати брехню.

- Другий раз вам сильно дісталося, після того, як ви Яценюка виносили.

- Була шарпанина, махання.

- А коли вас під ВР яйцями закидали, це за що було?

- Явне політичне замовлення "Автомайдану". Я з "Автомайданом" дуже знався під час Майдану. До речі, я організував підвезення шин на Грушевського, коли змінився вітер в ту сторону. Ми підпалили, і дим йшов на "Беркут". І після Майдану займалися волонтерством. А це – не "Автомайдан", це, вибачте, "Автозасранці". Це не ті люди. Коли на передачі керівник "Автомайдану" Олексій Гриценко почав кричати "зрада", я йому сказав: шановний, перед тим, як кричати "зрада", поцікався, хто в 2005-2007 році дерибанив військові частини, продавав території військові, продавав зброю по ціні металолому? В тому числі і найкращий військовий аеродром в Західній Україні, Чортківський, був знищений на моєму окрузі. Почали вивозити плити в 2006-му році. Хто тоді був міністром оборони? Його батько. Відтоді він почав скакати, намовляти, "Автомайдан" приїхав під будинок, де я живу, пікетувати, в лютому цього року. Вони сказали, що вони приїхали заявити про свої наболілі питання. Я їм сказав, що в понеділок, у робочий день, зустрінемось. Зустрілися. З представниками Майдану і місцевими активістами, з Чорткова. Наболілі питання: чому до них з влади ніхто не прийшов на мітинг 17 лютого, чому я не приїхав? Ви маєте мій телефон – чого не передзвонили? І третє питання – чому Степана Бандери святкували не 1 січня, а 2-го? Оце є рівень тих активістів. Я їм сказав: якщо ви не попросите вибачення перед моєю дружиною і дітьми, ви будете для мене виключно "автозасранцями". Це є мразь, така сама, як деякі активісти, які під ВР до мене скакали. Я був після аварії, мені лікарняний мали дати на рік, але я ходив.

- Ще один конфлікт, в якому ви брали участь, – коли ви приїхали під будинок Юрія Луценка захищати його, коли туди приїхали і автомайданівці, і активісти. Тоді вам пирснули в обличчя газом. Чи правда, що там ви тоді підбили око одній жінці-активістці?

- Це неправда, це брехня і наклеп. Вона потім приходила тут, підскакувала щось через два дня, в ВР. Гарно виглядала. А те, що пирснули, то в останній раз я на Майдані так "гарно" отримав по очах тим сльозогінним газом. Оце є питання сутності, хто такі активісти. Я займався громадською діяльністю, але я мав основну роботу – вчительську, а після роботи я йшов і допомагав людям. Це я робив безкоштовно. А тут активіст – автомайданівець, тернопільський, без роботи, розвівся, має нову дружину в Києві, щотижня їздить в Київ, і купив собі Porsche Cayenne. Одні є на грантах, такі, як Шабунін, отримують немалі гроші, декларують більше, ніж президент, в три рази, – тут питань немає. А є такі, що не отримують гроші і ніде не працюють, а за що живуть? Такий от Михайло Іваненко – "Громадський супротив корупції", другий – "Ідея нації". Заробляли дуже просто. В січні правоохоронці їх затримали за здирництво 71 тис. з підприємців. Займаються просто рекетирством.

- Після того, як ви пішли у велику політику, ви рахували, скільки разів вас реально били?

- Мене за цей період точно не було випадку, щоб били. Шарпанина була. Після аварії, коли я в’їхав в трамвай, то півроку не зросталися кістки – чотири пластини було і 20 шурупів. Але, я через тиждень пішов у ВР, бо я знаю, що мене люди вибрали не для того, щоб я лежав у 17-й лікарні.

- Чому так стається, що з 450 народних депутатів реально в новинах проходите лише ви і б’ють вас?

- Хто мене бив?

- Активісти, політики.

- Шарпанина – це не бійка. От коли було протистояння і бійка на Інститутській з "Беркутом", коли вони перли – от тоді була серйозна сутичка, 12-14 грудня. 18 лютого, коли була бійка, мене вперше в житті "відрубали". Я вперше в житті втратив свідомість – перебита рука була і шрам. Якби медики мене не засунули в Будинок офіцерів, то не знаю, що би зі мною і було. Бійка – це тоді, коли людина, принаймні, лежить після цього в лікарні, а решта – то шарпанинка.

- У вас багато законодавчих ініціатив. Але з тих, що оригінальні і були дуже резонансними, – ви хотіли, щоб ВР офіційно визнала Володимира Путіна…

- Не було це законодавчою ініціативою.

- У вас був виступ з трибуни.

- Це мало бути просто – всі депутати повинні визначитися у своєму відношенні до Путіна, а це означає, що ви всі повинні його тут публічно назвати …, а не так, що тут говорити про патріотизм, а туди їздити на переговори і щось своє крутити. Є таких багато. Наша біда в Україні, що у нас дуже багато політиків, але мало державників, які вболівають за Україну.

- А вам не здається, що такі заяви і такі проекти виглядають як маніпуляція, тому що відволікають увагу народу від реально важливих проблем? Те, що у нас п’ятий рік війни – війна не названа війною, те, що ми торгуємо з країною-агресором і нарощуємо ті обсяги, те, що у нас не розірвані досі дипломатичні стосунки, страшенна корупція у владі. Ви самі розумієте пріоритети, якщо розставляти?

- Давайте віддамо питання діяльності професіоналам. Кожен до чогось має талант. Але біда країни тоді, коли вчитель вчить медика, як лікувати, медик вчить механізатора, як працювати. Того серед політиків дуже багато, і саме проблема політиків, що вони люблять давати оцінку. Оцінку корупційній діяльності мають давати правоохоронні органи, суд. Політик може говорити про факти. Коли ми говоримо про корупцію, я очевидно можу сказати, що її менше. Якщо вимагають хабарі, будь ласка – пообіцяли, а самі заявили. Бо хабарника треба ловити на хабарі.

- Кого у нас в країні впіймали з великих хабарників?

- Дуже багатьох. Навіть питання Насірова. Коли ми говоримо, чому війна війною не названа, ми повинні виходити з тих обставин, наскільки ми можемо отримувати допомогу світової спільноти, якщо ми самі не можемо протистояти російській агресії. Для того, щоб звинувачувати Росію у війні і наступі, треба було мати факти. Вони вторглися вперше відкрито під час Іловайська. Другий момент – якщо оголосити війну з Росією, то може давайте зразу підемо в наступ, а вони потім пройдуться по всій Україні? А чи тоді би дали нам яку-небудь допомогу треті країни? Мабуть, ні, тому що ніхто не хотів вв’язуватися в цей конфлікт. Тому давайте виходити з тих обставин, в яких ми є, для того, щоб зберегти зараз Україну. Бо легко наламати дров. Третій момент – відносно торгівлі. Це найбільше говорять популісти і дилетанти…

- Це – статистика. Підніміть за 2017 рік об’єми торгівлі.

- …і при цьому роблять піар. Бо я сказав, що я ніколи не буду голосувати за будь-яку дурь, якщо вона навіть прикрита національно-патріотичними гаслами, бо моя позиція – Україна має зростати економічно. І це є основа відродження України. І в першу чергу – армія.

- А як економічно допомагає зростати Україні те, що ви хочете назвати Путіна ла-ла-ла…, і всі про це говорять, замість того, щоб говорити про інші важливі речі, які ви зараз обговорюєте.

- Приклад Китаю. Він перетворився на країну, яка має шикарні інвестиції і найбільші золотовалютні запаси в світі. Так сталося, тому що вони ширпотреб кинули на експорт. І тому я заявляю: щоби Україна зростала, ми повинні продавати Росії все. Залити спиртом, цукром, все, крім того, що вони можуть використати проти нас, і високі технології. Це означає, що ми працюємо, що ми поповнюємо бюджет, викачуємо з них фінансові ресурси, а вони індустріально деградують. Тому що немає виробництва. Оце є війна економічна.

- А купувати в Росії що?

- А от поменше купляти. Але, на превеликий жаль, є питання нацбезпеки відносно певних товарів, без яких ми не можемо обійтися. Наприклад, нафта, газ, енергетика, ядерне паливо – стержні.

- Чому тоді газ не купувати у Росії, а ще накручувати 30-40 дол., як нібито ми купуємо європейський газ?

- Я не є в цьому фахівець, але одне скажу: до цього "Нафтогаз" крав з бюджету 120 млрд на рік, а якщо індексувати по цьому курсу – більше 200 млрд гривень з державного бюджету, за те, що нібито українці мали дешевий газ. Але ним користувалися по 1 гривні всі, в тому числі і багаті. Зараз ми скоротили в два рази споживання газу, і "Нафтогаз" став ще й прибутковий. І фінансуються за ті кошти і інші державні програми.

- Куди ці прибутки йдуть? Чи не на премії в 20 млн, які вже виплатили керівництву "Нафтогазу", з того, що вони нібито виграли у Газпрому, а гроші Газпром ще і не збирається виплачувати.

- 20 млн – це не 48 млрд прибутку.

- Де вони їх взяли?Якщо виграшу навіть ще не має. 46 виписали, 20 вже взяли.

- Вони прибутки мають.

- Прибутки з того, що тарифи піднялися для населення?

- Якщо ми будемо говорити про ціну газу, то нам треба звернутися в першу чергу до економії. Бо мені кажуть на прикладі Європи, що там великі зарплати. А я кажу: ви подивіться, як в Польщі економлять, і німці. При їхніх високих зарплатах. Може, тому вони і багаті, що економлять. 56 млрд доларів, які виграв "Нафтогаз" проти Газпрому, які Газпром виставив Україні по угодах Тимошенко 2009 року – якби ми програли цей суд, України би не стало існувати просто, фінансово. Це півторарічні бюджети повної видаткової частини. Виграли цей суд. Другий суд – 4,5 млрд за транзит, з яких 2 млрд ми віддаємо за оплату боргу Газпрому, а 2,5 вони нам повернуть. Вже арештовують майно Росії. Тому послідовно ми йдемо, і лад буде наводитися в країні.

- Іво Бобул заявив, що збирається піти у президенти України. Чи може вам теж піти у президенти України? Ви не збираєтеся розпочати передвиборчу кампанію?

- Ні. Я гадаю, що є мудріші люди за мене, які там можуть бути. І відносно питання дипломатичних відносин з Росією – то суть не в тому, щоб відрубати мости. А як тоді визволяти чи вирішувати питання наших трудових мігрантів, наших військовополонених, наших політичних біженців. Тому давайте віддамо питання зовнішньої політики нашим професіоналам.

- Якщо наступні парламентські вибори ви не виграєте раптом, що ви будете робити?

- Широкий спектр діяльності. Три освіти є. Може, малювати, може, машини переганяти, може, сільським господарством займатися. Може, в школу вернуся. Може, посада в органах місцевого самоврядування – селищного голови. Є багато досвіду.

- Я вам дякую за інтерв’ю.

- Всього найкращого.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>