banner banner banner banner

Олександр Дубінський: Влада намагається створити позитивну картинку, а насправді зарплати падають, швидкі без обладнання

Олександр Дубінський: Влада намагається створити позитивну картинку, а насправді зарплати падають, швидкі без обладнання
112.ua

Олександр Дубінський

Народний депутат України від партії "Слуга народу"

 

- У нас в ефірі була лікар, яка сказала, що лікарі не отримують поки підвищених окладів. Можливо, у вас будуть поради для лікарів, як їм отримати ті гроші?

- Відповідні зміни до бюджету було проголосовано парламентом. Питання на цей момент полягає у виділенні та розподілі цих коштів. Районні лікарні в нас на балансі облрад. Далі йдуть голосування за виділення субвенції, зміни в штатних розписах. Зрозуміло, що доплати в 300% не могли здійснити миттєво після голосування парламентом. Усе буде нормально. Ці 300% є, але тільки завдяки чому їх беруть? Ми нині отримуємо дуже багато скарг з регіонів від лікарів, від працівників невідкладної допомоги, санітарок про те, що їм урізають додаткові ставки. Якщо бригада невідкладної допомоги працювала на 1,25% ставки, то тепер їх змушують писати заяви про зняття 0,25%. Причому 0,25% ставки знімають з усіх. А ті, хто був на 0,25 або на 0,5%, не виходять або взагалі йдуть. Ось за ці гроші й буде формуватися додатковий зарплатний фонд. Тому красива картинка у вигляді 300% може насправді через якийсь час вилитися в істотне скорочення медичних працівників, які є на змінах. Вони, можливо, не звільняться, але будуть виходити на свою одну і не будуть виходити в той час, коли вони потрібні, для того щоб рятувати життя громадян. Доплата - це добре і правильно, але якщо ця доплата завдяки тому, що скоротять якісь менш важливі, як комусь здається, посади і позиції та зменшать час перебування людей на роботі, це буде великою проблемою. Ми ходимо коло та навколо і не можемо визнати, що в нас уже настала не просто фінансова, а економічна криза в країні. Коли йдеться про 8% падіння економіки - це дуже великий удар по бюджету, по гаманцю кожного громадянина, по перспективах відновлення економіки і відновлення рівня життя. Ми докладаємо зусиль залатати дірки, намагаючись створити позитивну картинку, що все нормально, а насправді котимося щодня назад із погіршенням показників. Зарплати падають, коштів для захисту не вистачає, швидкі допомоги приїжджають вчасно, але без обладнання. Багато проблем. Ми перебуваємо в стані турбулентності, фінансово-економічної кризи. Я вважаю, що в будь-яких відносинах: між владою і громадянами, між чоловіком і жінкою - їх треба визнавати. Проблема є, а ми сьогодні її намагаємося не визнавати. Це неприємно, болісно, але це треба озвучувати.

- Чи можна вирішити проблему на рівні обговорення між народом і владою?

- Це ж не просто проголошення факту проблеми. Це ще й наступний крок у вигляді чіткого плану і стратегії його подолання. Ми визнали кризу. Далі в нас є перелік стратегічних кроків, які нам дозволять з цієї кризи вийти. Потрібно зробити цей крок. Він політично завжди складний, складний соціально. З усіх проблем, які є в українській економіці, ми визнали тільки наявність коронавірусу. А всіх інших проблем ми ніби не бачимо. І наслідки від цих соціально-економічних проблем можуть бути куди жорсткіші та серйозніші, ніж від коронавірусу. Тому що падіння економіки плюс карантинні обмеження, плюс закриття малого і середнього бізнесу, втрата роботи, втрата можливості оплачувати орендні квартири призводять до зростання безробіття. Воно буде динамічним. Ми можемо втратити 2,5-3 млн робочих місць найближчим часом.

112.ua

- Пан Шмигаль окреслив стратегію виходу з карантину.

- Це чергове вкидання, щоб ми знову щось обговорювали. Вони вже збираються вводити як силовий апарат Національну гвардію в Одеську область, щоб контролювати ситуацію. Але це ж не стратегія, а ситуативне реагування на спалахи. Це хаотичний рух. А нам потрібна стратегія.

- Хто її повинен визначати?

- Кабмін. В умовах карантину, економічної кризи, пандемії є два відповідальні за економіку та епідеміологічну ситуацію органу: Кабмін (і тут я хочу, щоб Шмигаль проводив екстрені засідання Кабміну ночами не для того, щоб пропхати людину Ахметова на посаду міністра енергетики) і санітарно-епідеміологічна комісія. Така комісія є, її очолює той самий Шмигаль, а першим заступником є міністр регіонального розвитку Чернишов. Це два органи, які повинні виробити економічну стратегію і стратегію виходу з карантину. Повинні бути відкриті документи, дорожні карти з чітким розуміємо того, що я буду робити завтра. А у нас хаос, що посилюється тим, що в нас люди, бачачи новини, самі ізолюються. Великої кількості охочих ходити вулицями немає. Люди розуміють, що, якщо, не дай Боже, щось трапиться, нічого не "розрулиться".

Новини за темою

- Дуже хочеться розуміти, що люди, які керують кораблем, на якому ми всі перебуваємо, діють однією командою. Наскільки заважає внутрішня боротьба у фракції сьогодні працювати?

- Ми в рамках фракції "Слуги народу" послідовно відстоюємо позицію, що Україна опинилася в лещатах зовнішнього управління, яке сформоване за рахунок кредитів. Нам багато років розповідали, що візьміть кредит, він вам допоможе, а ми на вас будемо далі заробляти. І даючи ці кредити, нам виставляли умови: від продажу стратегічних підприємств до продажу землі, чим, власне, ми зараз закінчили. Ми - це організована системна група розсудливих людей, яка говорить: "Хлопці, ви продаєте національні інтереси і, власне, дозволяєте якимось дядькам, тіткам, фондам, Соросу викачувати з України величезні ресурси". Це як до здорового організму присмокталися п'явки і п’ють з нас всі соки життєдіяльності. Заробляючи величезні гроші і вказуючи, як нам вести нашу політику. Ми про це постійно говоримо, і це їх турбує. Це група людей, які найняті агентами впливу і живуть за гроші, які спочатку в нас вони крадуть, за рахунок боргової піраміди. Ми з МВФ не співпрацюємо вже два роки - нам ніхто нічого не дає. А якщо й отримуємо, то 1,5 млрд доларів - це смішні цифри на масштабі української економіки, однієї із найбільших країн у Європі.

- Тобто на дефолт ми не приречені?

- Про ніякий дефолт взагалі не йдеться. Люди позичили нам гроші - вони хочуть отримати свій надвисокий прибуток. Коли в Німеччині ставка Європейського центрального банку - 0, у Швейцарії - мінус (щоб покласти гроші на депозит - тобі потрібно доплатити), нам позичають гроші під 3-4-7. Це в 300% вигідніше, ніж позичати їх Швейцарії. Це як ціна на нафту, яка коштує мінус 3 долари, станом на вчора, за ф'ючерсами, які закінчуються сьогодні. Це глобальний бізнес. Коли вам називають маленький відсоток, то за цей маленький відсоток і трохи землі, і трохи лісу, і трохи озер, і ще змусять ухвалити що-небудь таке, що точно не буде в ваших інтересах. Ми системно про це говоримо. Ці люди на зарплаті в агентів іноземного впливу, які фінансують тут сітку своїх адвокатів.

- Ще ви дуже активно відстоюєте той законопроект, який певна група людей охрестила "антиколомойським".

- Я - член комітету фінансів, митної та податкової політики. У нас було обговорення цього закону. Всім убивають у голову, що це закон, який забороняє повертати банк його колишнім власникам. У цьому документі, в якому 100 сторінок, про "Приват" і його націоналізацію одна сторінка. Якщо ви про це, то внесіть цю одну сторінку окремим законопроектом, і це вимога МВФ, і голосуйте його. Але там 100 сторінок, які дозволяють піти повністю від відповідальності Порошенку і його спільникам: Гонтарєвій, Рожковій, Смолію, яких він призначив на Нацбанк, які грабували вкладників українських банків з 14-го по 19-й роки і продовжують це робити і сьогодні, тому що ці ж люди в Нацбанку і працюють. І ми зараз ухвалюємо закон, який не дозволяє ні вкладникам, ні кредиторам, ні акціонерам піти в суд, оскаржити рішення Нацбанку і повернути гроші. Ми забороняємо людині, підприємству звернутися до суду за захистом. Я називаю це індульгенцією для Порошенка, для якого ми стали вироком, але виправдувальним. Там парадоксальні норми, які говорять про те, що держорган, який завдав вам шкоди своїми діями, сам визначає розмір цієї шкоди. Там кожне слово нісенітниця - її писали, щоб до Петра Олексійовича не можна було підібратися. Був банк, який у 15-му році вирішили ліквідувати. Розікрали всі його активи, а акціонери виграли всі суди. Суд присудив компенсацію в 128 мільйонів гривень за знищений фактично банківський бізнес. Коли Нацбанк виплатить акціонерам убитого ним банку 128 мільйонів гривень, прокуратура прийде до чиновника, який ухвалював відповідне рішення тоді і через якого держава втратила гроші. Вони цього бояться і зараз говорять: ухваліть закон, за яким до нас не можна пред'явити жодних претензій. І для мене найстрашніше те, що ми, я в тому числі, йшов до парламенту й обіцяв своїм виборцям, що будуть покарані люди, які п'ять років ґвалтували Україну, п'ять років обкрадали вкладників, п'ять років будували схеми на оборонці, а сьогодні ми не те що забули прізвища Кононенко, Грановський, Свинарчук, ми ще й для Порошенка виписуємо спеціальну індульгенцію шляхом зґвалтування власної Конституції. Парадокс.

- Якщо пані Гонтарєва спокійно сидить у Лондоні, то пані Рожкова працює в Нацбанку.

- Рожкова фактично виконує обов'язки голови Нацбанку, тому що пан Смолій – це фіктивний адміністративний керівник, "посаджений дідусь". А насправді всім керує взагалі пані Гонтарєва з Лондона, телефоном, даючи вказівки, що їм робити і як їм працювати. Люди Порошенка керують головним банком країни, який визначає валютний курс, регулює інфляцію, може вбити будь-який банк.

Новини за темою

- Ніхто ж не змушує сьогоднішню владу залишати цих людей, забезпечувати їм тотальну недоторканність. Чому так відбувається?

- Тому що країна перебуває, по суті, в зовнішньому управлінні. Тому що так звані фонди, що дали Україні кредит, диктують свої умови щодо зовнішньої і внутрішньої політики нашої держави. Вони кажуть, куди кого призначати, чи можна когось звільнити, а чи можна когось призначити, як якогось пана Лещенка, колишнього журналіста, до наглядової ради "Укрзалізниці" із зарплатою в 300 тис. грн на місяць, за дві робочі години на день. 60 годин людина працює на місяць і отримує 300 тис. з бюджету. Нічого абсолютно не роблячи і нічим не займаючись на залізниці. Це та людина, яка свого часу була одним з інструментів американської зовнішньої політики, допомагала боротися Клінтонам з Трампом, розкидала документи чорної бухгалтерії "Партії регіонів", по суті, здійснювала втручання у зовнішню політику США. Це подяка: призначте, хороший хлопець. Ось звільняйте цих, цих не звільняйте, а ці взагалі недоторканні. Так званий "антиколомойський" закон спрямований на те, щоб Нацбанк, як держорган, взагалі вивести з українського юридичного поля. Жодний суд, прокуратура не мають права прийти до його чиновника, тому що ми цим законом забороняємо оскаржувати будь-які рішення, ухвалені в Нацбанку, який досі перебуває під контролем Порошенка. Ми зараз Порошенка легалізуємо як людину взагалі поза українським правовим полем – він може все що завгодно вчинити з українською банківською та фінансовою системою. Або ми сумніваємося в якостях цієї людини? Я роблю висновок, що є хтось або щось, хто прямо обмежує нашу свободу в ухваленні внутрішніх рішень. Мене це дуже турбує.

- Ваш прогноз щодо фінальної редакції цього законопроекту.

- Я чітко бачу, що є низка депутатів, яким взагалі все одно, за що вони голосують. Є явна команда, щоб цей закон пройшов практично без змін. Ми намагаємося переконувати колег, що це не просто порушення і зґвалтування Конституції за вказівкою когось там і за якісь гроші. Продаж національних інтересів – не має значення, в кредит нам їх дали або просто дали. Янукович отримував гроші від Москви, щоб не піти в ЄС. Обіцяні 15 млрд дол. – це продаж національних інтересів. Нам про це говорили п'ять років.  Чому ж ухвалення рейдерського банківського закону для виведення Порошенка з-під відповідальності –  це не продаж національних інтересів, тільки з іншого боку виплачених. Ті з Москви були, а ці з Вашингтона. Коли 16 січня 14-го року ось так, через коліно, ухвалювалися дикторські закони Януковича, то ті люди, які за них голосували, тепер в Росії ховаються або на допити ходять. Ми говоримо: ось і ви будете ходити. Наше завдання не в тому, щоб закон не був ухвалений, а в тому, щоб зробити цей закон конституційним, правовим, що захищає інтереси громадян і бізнесу, щоб його було ухвалено в тій редакції, яка відповідає Конституції і законам України.

112.ua

- Можливий сценарій, коли закон ухвалюють у редакції, яка порушує Конституцію, ми отримуємо кредит МВФ, а після цього Конституційний суд скасовує закон як такий, що протирічать Основному закону України?

- Якщо комітетом ВР можна управляти в ручному режимі та змусити проголосувати за ту редакцію закону, яка комусь потрібна... Я прямо поставив питання міністру Малюсьці: хто написав і погодив цей текст закону? На що він відповів: ми з МВФ. Я запитав у нього: це має стосунок до суверенітету, незалежності, Конституції? Так навіщо ви нам все... Прямо скажіть, що ми з Вашингтона будемо отримувати вказівки і робити те, що нам скажуть. Ми опинилися в ситуації, коли цю систему зовнішнього управління навіть не приховують. Якщо можна управляти комітетом, парламентом і змушувати його голосувати за антиконституційний закон, то чому не можна управляти Конституційним судом? Законопроект про Фонд гарантування вкладів, який було протягнуто у 2014 році, для того щоб Фонд вивести із системи державних органів, є ідеальним механізмом для крадіжки. Я отримую майно в управління, оцінюю його в три гривні й продаю вам. Цей механізм було оскаржено у 2014 році в Конституційному суді. У 2015 році суд перейшов до закритого розгляду рішення щодо неконституційності системи гарантування вкладів в Україні. Жодної відповіді ми дотепер не отримали.

Новини за темою

- Коли голосували минулої весни за президента, у багатьох перед очима стояв образ Голобородька, який спілкувався з представниками МВФ. Що заважає президентові на всі вимоги МВФ просто відповісти "ні"?

- Про те, що дефолт нам не загрожує. Це не мої слова, а слова міністра фінансів. Коли ми йшли на вибори, загальне розуміння взаємовідносин із МВФ базувалося на одному з епізодів "Слуги народу", де президент Голобородько посилав їх у дупу. Я залишаюся прихильником такої тактики досі, тому що вважаю, що країна з таким потенціалом, як у нас, зі своєю власною національною валютою, Нацбанком, з не до кінця знищеними виробничими потужностями і підприємствами, з людьми, яким потрібно щось споживати... Підприємства швидко переорієнтують внутрішнє виробництво на потреби українських громадян. І імпорт буде проходити. Приклад РФ – в рога, по суті, з яким ми ведемо військові дії на своїй території. Але при цьому санкції проти неї привели до зміцнення її економіки. З'явилися підприємства, які замістили імпорт. Ми ж ідемо вниз, як з гори котимося, як звичайний наркоман, який підживився черговою дозою, але це дорога на кладовище. Ми або це усвідомлюємо й ухвалюємо контррішення, починаємо проводити свою політику? або далі продовжуємо "колотися".

- Які кроки треба зробити?

- Коли ти комусь позичив гроші – це проблема твоя, а не того, хто у тебе їх позичив. Якщо ми, як держава, спираючись на реальні підстави у вигляді пандемії, економічної кризи, глобального уповільнення економіки, говоримо кредиторам, які нами зараз керують: нумо три роки почекайте, ми зі своїми проблемами розберемося і до вас повернемося, то гадаю, що ніяких проблем не буде. Ніхто нам ні в чому не відмовить і будемо ми спокійно далі жити й працювати. Треба виповзти з цієї вічної опіки та підказок, куди нам далі повернути. Почнемо займатися своїм життям – будемо незалежною країною. Поки це не незалежність, це танець під чужу дудку.

- У п’ятницю відбудеться позачергове засідання ВР?

- Так, і ми будемо ухвалювати антиконституційні зміни до регламенту, які дозволять скасувати можливості для депутатів подавати правки до законопроектів. Знову ж таки, нібито для отримання кредиту МВФ. Коли було подано 4 тис. поправок до "землі", це дало можливість послухати суспільство, вивести людей на вулицю, встигнути провести діалог, із владою зокрема. А закон, який буде ухвалено в п'ятницю. не дозволить ніякими правками відтерміновувати ухвалення законопроектів. Можна буде продати що завгодно. Але я намагаюся з цим боротися.

- Зичимо успіху і дякуємо вам.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>