"Хотіли залякати, але не дочекаються". Інтерв'ю за підсумками спецоперації з порятунку

Олексій Гончаренко, якого сьогодні, 23 лютого, спочатку "викрали", а потім врятували, дав інтерв’ю телеканалу "112 Україна". Нардеп розповів, що спецоперація з виявлення злочинної групи тривала кілька тижнів, що спецслужби інсценували його викрадення і потім схопили замовників, а загалом — це вже третій замах на депутата

"Хотіли залякати, але не дочекаються". Інтерв'ю за підсумками спецоперації з порятунку

112.ua

Редакційний блог

Олексій Гончаренко, якого сьогодні, 23 лютого, спочатку "викрали", а потім врятували, дав інтерв’ю телеканалу "112 Україна". Нардеп розповів, що спецоперація з виявлення злочинної групи тривала кілька тижнів, що спецслужби інсценували його викрадення і потім схопили замовників, а загалом — це вже третій замах на депутата

Новини за темою

- Пане Олексію, дуже раді, що Ви вийшли на зв’язок. Хвилювалися за Ваше здоров’я всією країною. Як Ви почуваєтеся?

- Зі мною все гаразд, я в безпеці, почуваюся нормально. Я став учасником операції українських силових структур щодо знешкодження чергового терористичного угрупування, яке планувало низку злочинів в Одесі та в Одеській області.

- З Вами не було зв’язку. Буквально ще вчора, о 23-й годині, Ви виходили до нас на прямий зв’язок, і ближче до обіду стало відомо, що Вас викрали. Чи знали Ви заздалегідь про цю операцію?

- Так, ця операція тривала багато тижнів. Це угрупування вели і документували їх розмови, отримуючи відповідні санкції суду, тобто там була ретельна і клопітка робота СБУ. Я на якомусь етапі був повідомлений про те, що одним з об’єктів атаки для цього угрупування був обраний саме я. Я так розумію, що не даремно вони вибрали саме 23 лютого, такий сакральний для них день, для того щоб здійснити свій задум, а саме моє викрадення та завдання мені тяжких тілесних ушкоджень. Вчора ввечері я ще був у Києві, на засіданні ВР, потім комітету. Потім дійсно виходив до вас в ефір. Після того я одразу поїхав до Одеси. Зранку з’явився, щоб вони побачили, що я вже в Одесі. Далі було інсценоване моє викрадення. Замовники та організатори, думаючи, що я є викраденим, виїхали на відповідне місце, куди мене мали доставити для вчинення розправи. Там вони були затримані співробітниками СБУ. В них вилучено знаряддя, тобто кислоту, зброю, засоби тортур. Я знаю ім’я одного з них. Це Олександр Кушнарьов, депутат від "Опозиційного блоку", чий син Геннадій Кушнарьов був одним з лідерів бойовиків "Антимайдану" в Одесі під час подій 2014 р. і який загинув 2 травня в Будинку профспілок.

Новини за темою

- Тобто, пане Олексію, Ви погоджуєтеся, що мотиви, власне, — це помста за Ваші висловлювання в травні 2014 р.?

- Мені важко сказати, але я розумію так, що це другорядний мотив, бо в них там була ще низка запланованих злочинів, крім того, в Одесі тривають обшуки, вилучаються відповідна і література, і інші речі, тобто, перш за все, мотив був – це здійснення терористичного акту з метою залякування суспільства, демонстрування своєї якоїсь міці. Тобто це був першорядний мотив, наскільки я це розумію.

- Олексію, тепер з Вами поговоримо про реакцію Ваших колег. Ви знаєте, напевно, що була ініціатива навіть про те, щоб створити спеціальний штаб у зв’язку з Вашим викраденням та зникненням…

- Я майже нічого не знаю, бо я щойно увімкнув телефон, щойно мені повернули засоби зв’язку і відпустили з того місця, де я перебував, тому я нічого не знаю. Я вдячний своїм колегам за таку реакцію.

- А це була окрема Ваша співпраця з прокуратурою Одещини чи Ви співпрацювали з прокуратурою загалом?

- Я спілкувався із представниками СБУ та прокуратури Одеської області. Я не знаю, напевно, вони ставили до відома своє керівництво, але мені це невідомо.

- Олексію, чи можете чіткіше окреслити, які були мотиви Вашого викрадення?

- Це, напевно, треба запитувати в тих, хто це організовував, але, як я розумію, це, перш за все, терористичний, спрямований на залякування суспільства, проти мене як громадсько-політичного діяча, який є досить відомий в Україні. Це є, як я розумію, головний мотив, і саме тому воно було призначено саме на сьогодні, на 23 лютого, що мало для них окреме символічне значення.

Новини за темою

- Ви були особисто знайомі з цим паном Кушнарьовим?

- Ні, ніколи.

- Ви дізналися про нього уже в процесі справи?

- Абсолютно.

- Чи був у Вас острах за власне життя, тому що з того, що нам розповіли, Вас там взагалі мали покалічити, облити кислотою, переламати колінні чашечки і знівечити обличчя.

- Ну, я думаю, що в жодної людини це б не викликало захоплення, такі плани щодо неї. Але в моєму випадку це вже втретє. Перша група, яка планувала моє вбивство, була затримана весною чи в червні 2014 р. Друга група була затримана у квітні 2015 р. Це ті, хто планував створення так званої "Одеської народної республіки". І в той, і в другий раз все було дуже схоже, це була спецоперація СБУ - мені казали, що робити, куди їхати, де виходити, де з’являтися. Все це тривало кілька тижнів. Тому я вже все це пережив, зараз для мене це досить звичне. Може, не найкраща звичка, але, знаєте, звичка є звичка.

- Пане Олексію, в прокуратурі та СБУ сказали, що Ви сьогодні будете свідчити. Чи відомо Вам уже, коли Ви будете і де це робити?

- Ні, ще невідомо. Мене повідомлять, і, звичайно, всі свідчення, які я маю дати, я дам.

- Чи плануєте завтра повернутися до зали засідання Верховної Ради?

- Якщо слідчий це дозволить зробити, то так. Якщо ні, то буду вимушений ще один день пропустити. Але, звичайно, я б хотів вже швидше повернутися до нормального життя і нормальної роботи.

- Які Ваші подальші дії? Чи плануєте Ви, можливо, посилити свою охорону або не з’являтися у публічних місцях?

- Ні, не планую, таких планів в мене нема. Відповім їм по-одеськи: "Не дождуться", і мене не залякати.

- Останнє запитання, підсумовуюче. Наскільки в Одесі ситуація є небезпечною в плані дестабілізації? Ваше бачення у зв’язку із сьогоднішніми подіями.

- Як ви бачите, відповідні спроби не припиняються. Все нові і нові угрупування створюються. Як на мене, дуже показовим є факт участі у цьому угрупуванні депутата від "Опозиційного блоку". Тобто це, вибачте, якби депутат, досить серйозно. Тому, я бачу, що спроби будуть і далі, але також я бачу професійну роботу українських спецслужб, за що я їм уже третій раз втретє ставитиму свічку в церкві та дякуватиму.

- Олексію, чи погодитеся Ви на подальшу співпрацю з відповідними правоохоронними органами, якщо буде така нагода з викриття дестабілізаційних груп?

- Так, у цьому немає сумнівів. Поки що в нас непогано виходить, тому треба чистити далі нашу Україну.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...