banner banner banner

Наша мета – зробити з ВДНГ ворота в країну

Що планує нове керівництво ВДНГ, скільки коштує утримувати весь комплекс і чи повернеться на майданчик "Гогольфест"

Наша мета – зробити з ВДНГ ворота в країну
Євген Мушкін 112.ua

Що планує нове керівництво ВДНГ, скільки коштує утримувати весь комплекс і чи повернеться на майданчик "Гогольфест"

Це здається неймовірним, але після всіх погодних коливань стовпчик термометра впевнено піднімається вгору і Гідрометцентр заявляє, що літо все ж буде. Всім, хто вже бронює квитки на літак, ми знайдемо в собі сили побажати удачі, а от якщо ви, як і ми, зустрічаєте літо в місті, пропонуємо поглянути в бік старого доброго ВДНГ. Не зеленими алеями єдиними багатий цей комплекс. У павільйонах експоцентру діють сферичний кінотеатр, роботопарк, басейн та майданчики для занять спортом. Про те, чим ще може здивувати київський ВДНГ, які сюрпризи заплановані на літній сезон і над якими проектами працює команда, ми поговорили з керівником експоцентру Євгеном Мушкіним.

Євгене, ви багато вчилися економіки та менеджменту, а потім працювали в бізнес-середовищі. Але наразі працюєте на державній службі, а до цього керували розвагами. Що привело вас зі світу строгих цифр і планів у більш спонтанний світ творчості? Складно було занурюватися в нову для себе область?

Я ж все життя працював менеджером і керував проектами різного масштабу. Працював і в металургії, і в харчовій промисловості, і в торгівлі, і в медіа. Перше моє співробітництво з ВДНГ почалося, коли мені запропонували зайнятися розважальними проектами, такими як "Вартові Мрій", "Зимова Країна", "Країна Розваг". Коли попередня команда менеджерів ВДНГ вирішила піти, і мені надійшла пропозиція очолити Національний експоцентр, я, звичайно, сумнівався. Але я вважаю, що якщо можна зробити щось нове, масштабне і, головне, позитивне, то треба вплутуватися в бійку, а там розберемося. Так і вийшло.

А чому Максим Бахматов і Максим Яковер до закінчення терміну контракту залишили посади?

Вони пішли за власним бажанням. Було розпочато кілька цікавих проектів, але головна пристрасть Максів – це технології, IT, підприємництво. А ВДНГ – це, в першу чергу, парк, розваги, фестивалі, події, ярмарки, потім виставки, спорт, мистецтво, освіта, технології... Хлопці добре передали мені справи, я їм за це вдячний.

ВДНХ, Київ
ВДНХ, Київ пресс-служба
ВДНХ, Київ
ВДНХ, Київ пресс-служба

Які в Адміністрації президента вам поставили завдання?

У нас збігається базове бачення – це створення культурно-інноваційного центру країни. І під нього ми зараз розробляємо концепцію і продовжуємо роботу над напрямками, розпочатими попередньою командою, адже немає нічого гіршого за незавершені справи.

Чи стикалися ви з критикою, що, мовляв, якщо це громадська територія, то все має бути безкоштовно?

Потрібно розуміти, що безкоштовних благ не буває – все одно хтось буде платити. І якщо ми говоримо, наприклад, про парки чи, скажімо, автодороги, якими ми користуємося нібито безкоштовно, то ми все одно за них платимо зі своїх податків, але рішення платити за нас прийняли інші люди. А якщо ми прийшли, наприклад, на фестиваль шоколаду і заплатили за вхід 60 грн, то ми самі прийняли рішення – треба нам це благо чи ні, платити за нього чи ні. Ботанічний сад, наприклад, громадський, його підтримує місто, але там платний вхід, мабуть на утримання не вистачає муніципальних коштів. Але знаєте, як говорять: місто платить, а кияни скидаються.

Повернемося до ВДНГ – це громадський простір не тільки для киян, але й для всієї України, і для іноземних гостей. В радянські часи ВДНГ в принципі називали воротами в країну. Цю його функцію ми хочемо повернути. І тут слід пояснити, що цей майданчик ні державою, ні тим більше містом фінансово не підтримується. Час складний, і ми знаходимося на самофінансуванні. Вхід сюди безкоштовний, але істотна частина розваг є платними, що дозволяє підтримувати підприємство на плаву. Хочу наголосити, що експоцентр підтримується не за кошти платників податків, а за фінанси гостей та бізнес-партнерів. Ми самі робимо проекти, заробляємо на них, і ці кошти йдуть на благоустрій і на зарплати. Апарат президента, місто нам допомагають адміністративно, а ми шукаємо можливість заробітку. І, знаєте, це навіть непогано, адже жити за рахунок держави – це жити за рахунок всіх порівну: неважливо громадянин хоче цього чи ні. А госпрозрахунок – це підтримка за рахунок тих і тільки, кому наші послуги цікаві і потрібні, інші – не платять. І тоді починається нормальна конкурентна боротьба за клієнта, зростає якість продукту і сервісу.

Скільки приблизно коштує утримання ВДНГ?

В середньому витрати на обслуговування в місяць складають близько 3,5 мільйонів гривень. Це тільки на підтримку в поточному стані – без капітальних ремонтів, без розвитку. Взимку дорожче, тому що опалення.

ВДНХ, Київ
ВДНХ, Київ пресс-служба
ВДНХ, Київ
ВДНХ, Київ пресс-служба

Ще ваші попередники запустили тестовий проект енергозберігаючого освітлення – ліхтарі з сонячними батареями, які вдень накопичують енергію. Яка його доля?

Цей проект не відбувся, на жаль. У мене ж на порядку денному стоїть проект зеленої енергетики зовсім іншого масштабу, але поки рано про це говорити, і ми продовжуємо витрачати на освітлення гроші.

Чим ще, крім перерахованого, плануєте залучати і розважати городян? Які активності запропонуєте киянам та гостям міста в літньому сезоні крім фестивалів?

У нас є 2 види активностей – стійкі (можна скористатися в будь-який день) і подієві активності (тривають від 1 до декількох днів). З основних стійких активностей ми пропонуємо гойдалковий парк (за нашими даними, на сьогоднішній день він найбільший в світі); контактний зоопарк (найбільший в Україні); величезний батут у формі надувної подушки для діток, місце для лазерних боїв; озеро з лебедями, фудкорти і ресторани, поле з кіньми, батути, скакалки, кілька барбекю парків та "Сад мрій". У 10 павільйоні працює сферичний кінотеатр "Телепорт 360", продакшн якого надає туди відео – ті самі фахівці, які зробили графіку для переможного номеру Джамали на Євробаченні. Окремо хочу сказати, що в четвертому павільйоні працює цілий Роботоцентр! Крім спостережень за різноманітними видами дронів, там можна надягати спеціальні електронні руки, ви і ваші дітки можуть керувати роботами, які грають у футбол, і є багато інших неймовірних штук. Ви би бачили очі дітей, які туди потрапляють! Також не забувайте про наші точки велопрокату та павільйон, де можна скористатися індивідуальним електротранспортом: різні гіроскутери, гіроборди ("сігвеї"), гіромопеди.

Тепер розповім про подієві заходи: за теплий сезон у нас пройде понад 40 заходів. Поділюся кількома з них.

З 7 по 10 червня пройде головна сільськогосподарська виставка України. Ми запрошуємо не лише тих, хто цікавиться сільським господарством. Адже там можна буде подивитися на новітні технології, пристрої, гігантські машини!

17 червня відбудеться марафон собак. Взагалі всі подібні виставки у нас дуже популярні.

17-18 червня відбудеться фестиваль для матусь "Badmama", там навіть буде антистресовий майданчик, де можна побити посуд. У ці ж дати буде великий автофестиваль з тест-драйвами, дрифтом, звичайно ж, експозицією крутих "тачок" і багатьма іншими атрибутами автомобільного стилю життя.

24 червня – "Еко-фестиваль".

27 червня – день йоги на ВДНГ.

З 28 червня по 2 липня запрошуємо всіх на Atlas Weekend. Судячи з лайнапу і заявленого масштабу він вже зараз буде одним з найкращих і найбільших фестивалів Східної Європи.

З 5 по 11 липня – фестиваль "Просто неба".

8 липня відкриється арт-виставка "Трансформація", де архітектори продемонструють сучасну інсталяцію про тему виходу із зони комфорту: правильний розвиваючий зміст і видовищна приваблива форма!

А з 12 по 13 серпня у нас відбудеться фестиваль фарб Холі. Обіцяю особисто допомогти партнерам у правильній організації входу, адже пам'ятаю, як два роки тому ми приїхали з сім'єю, але навіть після кількох годин очікування в черзі з квитками на руках не змогли туди потрапити.

13 серпня приводьте діток на фестиваль "На хмаринці".

І враховуючи, що теплий сезон у нас закінчується в жовтні, з радістю повідомляю, що з 9 по 17 вересня у нас планується "Гогольфест". З Владом Троїцьким ми знайшли спільну мову і з нетерпінням чекаємо всіх на найбільш яскравий театральний фестиваль країни. Переконаний, що в цьому році він пройде на висоті і буде яскравішим за попередні.

ВДНХ, Київ
ВДНХ, Київ пресс-служба
ВДНХ, Київ
ВДНХ, Київ пресс-служба

Говорили, що у 17 павільйоні запрацює Американський університет?

Цей проект не відбудеться, але я не володію інформацією про причини.

Враховуючи світовий тренд на спорт, чи плануються відкриті спортивні майданчики, ще говорили про душові та роздягальні для бігунів, як з цим?

Частина цієї роботи була розпочата раніше, наскільки я пам'ятаю, починали будуватися душові, але потім з якоїсь причини розібрали. Зараз на території парку є майданчик для кросфіта і кілька спортклубів.

Як ви плануєте вирішувати проблему будівель з радянською символікою, місцями вже досить застарілих? За рахунок яких коштів будуть проводитися роботи з ремонту і реставрації?

Ми вже відремонтували кілька будівель, але коштів у нас поки дуже мало. Будемо заробляти більше – відремонтуємо все. З точки зору радянської символіки ці будівлі не потрібно чіпати, а просто відновлювати і підтримувати. Адже це частина історії. Комуністи завдали серйозної шкоди економіці, культурі, вони переписували історію. Не можна повторювати те, що вони робили, але і заперечувати цей період теж не можна. Люди повинні бачити цю символіку і розуміти, що ніколи знову це не повинно повторитися. Саме для цього на території ВДНГ і буде створено Музей монументальної пропаганди.

Розкажіть про цей музей.

Комплекс центральних будівель ВДНГ є архітектурною пам'яткою і тому недоторканний. А закон про декомунізацію на території ВДНГ ці споруди та елементи радянської пропаганди захищає. І тому саме тут, у Національному Експоцентрі України до листопада цього року буде створено унікальний Музей монументальної пропаганди. Відкрита частина його експозиції буде налічувати десятки пам'ятників радянського століття в Україні, зібраних з усієї країни. Та й сам експоцентр (архітектурна частина його центральних павільйонів), який створювався в СРСР, як один з основних об'єктів пропаганди, стане органічною частиною цього музею. Мета цього масштабного спільного проекту міста Києва та Експоцентру, як дуже точно сказав Володимир Прокопів (заступник міського голови, секретар Київради, - ред.): перевернути нарешті радянську зокрема і тоталітарну загалом сторінку історії в Україні, щоб і нас, і наших дітей на покоління в майбутньому більше ніколи не спіткала така доля.

Якою ви бачите свою місію на ВДНГ? Можливо, у вас є якась мета, досягнувши якої ви зможете спокійно сказати: "Я все виконав, я можу йти"?

Якщо я зможу зробити як мінімум три правильних позитивних проекти, які прогримлять на всю країну і надихнуть сотні, а то й тисячі українців. Якщо підприємство буде мати стабільний прибуток не тільки для підтримки своїх "штанів", але мати можливість активно розвиватися, стабільно поліпшувати якість сервіси для своїх гостей і резидентів. Якщо буде завершена, схвалена суспільством і розпочата до впровадження програма розвитку ВДНГ на 40 років вперед. Тому що тільки це, я вважаю, може зберегти те краще, що тут є сьогодні, а також розвинути експоцентр як інноваційно-культурний центр країни, а не як черговий будівельний майданчик для забудовників житлових будинків і торговельних центрів.

А є тиск з їхнього боку?

Є. Наприклад, перед центральним входом хочуть побудувати торговий центр. Ми судимося. Це верх цинізму, я вважаю. Уявіть, що у вас є приватний будинок і просто перед парадним входом хтось поставить торговий ларьок. Але в цьому питанні місто нас підтримує, і ми обов'язково переможемо.

Порадьте три кращих місця, де можна погуляти на ВДНГ всією родиною.

Гойдалковий парк, контактний зоопарк і музей роботів.

Які закордонні паркові комплекси вас надихають?

Сентрал парк в Нью Йорку, Діснейленд, московський Парк Горького, кампус Google.

Розмовляла Ліза Данилівська

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>