Нам довелося робити реформу поліції, однією рукою воюючи з Росією, а це непросто

Народний депутат України від НФ, член колегії МВС Антон Геращенко в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" розповів, чи хороший міністр Арсен Аваков, хто демонізує "Азов", а також про розслідування вбивств Олеся Бузини, Павла Шеремета та Дениса Вороненкова

Нам довелося робити реформу поліції, однією рукою воюючи з Росією, а це непросто
"112 Украина"

Дмитро Гордон

Журналіст, письменник, телеведучий, співак

Народний депутат України від НФ, член колегії МВС Антон Геращенко в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" розповів, чи хороший міністр Арсен Аваков, хто демонізує "Азов", а також про розслідування вбивств Олеся Бузини, Павла Шеремета та Дениса Вороненкова

Гордон: В ефірі програма "Гордон" і сьогодні мій гість народний депутат України Антон Геращенко.

Добрий вечір. Чи згоден ти з тим, що сьогодні, як і раніше, в системі МВС процвітає кумівство, хабарництво і корупція?

Геращенко: Вона вже не процвітає, але те, що ці явища ще мають місце бути - звичайно є. А хто сказав, що легко змінити сотні тисяч співробітників міліції, тепер вже поліції, за кілька років? Це великий процес. Ми почали з патрульної поліції - найняли вже 16 тис. молодих хлопців і дівчат на роботу через конкурси. На сьогодні вже немає тієї ситуації, коли вони чатують на водіїв і вимагають у них по 100 доларів. Вони не стоять в кущах і не махають паличкою, продаючи порушення за 50 гривень. Такий же процес зараз йде зі слідством. Сама нереформована, поки, частина, це відділ боротьби з економічними злочинами. Однак, ми створюємо новий спецназ, нову службу дільничних інспекторів, і все це йде на користь нашому суспільству. Але це неможливо зробити одномоментно.

- Суспільство цікавить, чому немає швидкої та рішучої реформи поліції, як це було, наприклад, в Грузії?

- Про Грузію є багато оповідань, фантастичних, про те, наскільки там добре. Якби там було все так чудово, то М. Саакашвілі залишався б далі президентом Грузії або шанованою людиною. Оскільки там не все так добре, то президент Саакашвілі засланий до нас. А Україна, відповідно, відіслала пана Черновецького в Грузію - такий собі обмін. Це перший момент. Другий - Грузія країна з населенням трохи більше 3 млн людей. Коли там розгорталися реформи, у них не було війни. А нам довелося робити реформу, однією рукою воюючи з Росією, а другою - роблячи реформу в поліції. Це дуже непросто.

- Арсен Аваков хороший міністр?

- Я вважаю, що він один з кращих міністрів нинішнього уряду. Один з найдосвідченіших міністрів. Причому з кожним роком його досвід, його мудрість зростає. Насправді не буває готових міністрів, ними стають. Тому я вважаю, що в уряді вони повинні працювати хоча б кілька років для того, щоб мати можливість реалізувати ті проекти, які розпочаті. Сьогодні в уряді є тільки два міністри, які працюють всі три роки - міністр юстиції П. Петренко і А. Аваков. Саме ці два міністерства, за висновками багатьох українських та зарубіжних експертів, є лідерами в справі реформ.

- Чи правда, що батальйон "Азов" це сьогодні елітна армія А. Авакова?

- Неправда. Бійці "Азова" принесли таку ж присягу на вірність народу України, як і будь-який інший український військовий, солдат, нацгвардієць. В першу чергу це хлопці, які захищають нашу країну. Я в 14-му році займався формуванням батальйону "Азов". Ми взяли хлопців з Майдану і ці хлопці звільняли Маріуполь 13 червня 14-го року. На той момент у нас не діяла і СБУ, і армія, і у нас не знайшлося нікого, крім 150 хлопців, які ще вчора не носили зброї, для того, щоб звільнити центр 500-тисячного міста. Є величезна кількість пропаганди і російських фейків, які займаються тим, щоб в очах українців і Заходу показати, що це негідники, схильні до фашизму. Потрібно відокремлювати правду від пропаганди. А те, що в кожному військовому підрозділі, Національній гвардії бувають люди, які відступилися - так це буває. Є закон великих чисел: на кожну тисячу людей рано чи пізно знайдеться хтось, хто порушить закон. Нехай за це відповідає.

- Кілька людей, серед яких і колишні генерали СБУ та МВС, говорили мені, що "азовці" тренуються на елітній базі в Новопетрівцях. Що чисельність складу "Азова" доходить до 2-3 тисяч осіб. Що зарплата рядового 1000 доларів, а зарплата офіцера від 2 до 5 тис. доларів. Чи це правда?

- Це абсолютна нісенітниця. Бійці Нацгвардії полку "Азов" отримують рівно таке ж матеріальне і грошове забезпечення, як і інші підрозділи. Зарплат для офіцерів в 3-5 тис. доларів в українській армії, на жаль, не існує. Що стосується тренувань на базі в Петрівцях, то основна база, на якій тренується "Азов" - це база під Маріуполем, яка за сприяння батальйону "Азов" була побудована. У Петрівцях це база для охорони м. Києва, і там якщо "азовці" і бувають, то тільки на якихось стрільбах або змаганнях. Є величезна позиція по демонізації батальйону "Азов". В тому числі його використовують, як пугало, або жупел.

- Хто в цьому зацікавлений?

- Ті, хто бояться, що в країні, нібито, може бути військовий переворот і батальйон "Азов" і його почесний командир Білецький можуть зробити цей переворот. Це все абсолютна нісенітниця. А. Білецький, якого я добре знаю останні 3,5 року, абсолютно адекватна людина, і він прекрасно розуміє, що ніякі військові перевороти цю країну не врятують. А врятує демократичне, впевнене, сильне правління.

- Мені доводилося неодноразово чути, що президент Порошенко боїться батальйону "Азов", тому що вони можуть зробити переворот, і А. Аваков утримує свої позиції саме завдяки цьому.

- А. Аваков утримує свої позиції завдяки тому, що він є міністром від фракції НФ, в якій є 81 депутат, і вона є разом з БПП основою коаліції. Якщо коаліції не буде, парламент може бути розпущений, оголошені нові вибори, і нова коаліція буде призначати нового міністра внутрішніх справ. Якщо президент вважає за потрібне зараз розпускати парламент, нехай він це зробить.

- Тобто П. О. Порошенко А. Б. Авакова не боїться?

- Такого поняття, як "боїться - не боїться" не існує, в даному випадку. Є поняття "політичної конкуренції". П. А. Порошенко хоче переобратися на другий термін. Чи буде це відповідати інтересам фракції НФ, поки ще публічно це не заявлено. Можуть бути різні кандидати в президенти. Є кандидат в президенти Ю. Тимошенко. Мені, наприклад, вона категорично неприйнятна. Я вважаю, що це та людина, яка поверне Україну під ярмо РФ і готова буде укладати таємні пакти з Путіним. Що стосується третіх можливих кандидатів, то якщо дивитися соцопитування, там досить обмежена лава запасних. У соцопитування ставлять, наприклад, С. Вакарчука. Треба задати йому питання, чи готовий він стати президентом України в тому стані, в якому він є? Є відомий кандидат О. В. Ляшко, він вже набрав третій рейтинг в 2014-му році, і я думаю, що він буде обов'язково балотуватися на наступних виборах (якщо йому не завадить в цьому історія). Буде, можливо, кандидат А. Садовий.

- Яка історія?

- Все постійно змінюється. Місяць тому депутат Розенблат ходив по парламенту і розповідав про прийняття закону про бурштин. Зараз він ходить на допити. Тому різні бувають ситуації. У нашій країні ніколи не зарікайся ні від в'язниці, ні від суми.

- Ти сказав, що для президента гарний будь-який глава МВС за умови, що його прізвище не Аваков.

- Так. Президент України П. О. Порошенко хотів би повністю управляти всіма міністрами, усіма фракціями, всім парламентом. Це природне бажання в умовах української реальності на 26-му році демократії. Ющенко начебто слабкий, кволий президент, але втручався в роботу парламенту, прем'єр-міністра і т.д. Тому я говорю про те, що, звичайно ж, президент хотів би мати міністром МВС іншу людину - того, який би був до нього максимально лояльний. Але у нас на сьогодні поки що демократія. Це означає, що обраний парламент і партії сформували коаліцію і дали міністрів. НФ, крім Авакова, дав таких міністрів, як Гриневич, Семерак, Омелян, Петренко, Жданов. Тому ми можемо сказати, що це наша команда, яка відповідала за такі ось напрямки, і за підсумком своєї роботи зробила або не зробила такі ось реформи. Відповідно тому будемо розраховувати результати на наступних виборах.

- Колись в Харкові ти був помічником Г. Кернеса. Що це за людина?

- Це людина, яка жадає абсолютної влади, абсолютного підпорядкування всіх і вся. Мене доля зводила з ним, коли мені було 19-23 роки. Ми працювали досить близько поруч, я займався, в тому числі, виборами до міської ради Харкова. Я був наймолодшим депутатом Харківської міськради. Але потім я для себе зрозумів, що Г. Кернес це не та людина, яка хоче добра для Харкова. Він може створити парк Горького або якісь інші проекти, але при цьому не забути себе і свою команду. А найголовніше, що потім за ці проекти дуже дорого доведеться розплачуватися майбутнім керівникам Харкова і майбутнім міським радам. Все це робили за рахунок кредитних коштів, які, як правило, не оплачуються вчасно, за якими нараховано значні відсотки, не на ринкових умовах. Насправді в міськраді Харкова поки що не створилася та команда, яка б поставила питання Кернесу і самим собі: "А яке місто Харків ми будуємо?"

- Кернес - розумниця?

- Він дуже розумний чоловік. Якщо б він був нерозумною людиною, він би не був тим, ким він є. Просто для мене є люди зі знаком добра, а є зі знаком зла. Так він не зі знаком добра.

- Люди в Харкові, які кажуть, що люблять Кернеса, помиляються, чи він, дійсно, хороший мер?

- Аль Капоне під час перебування його мером Чикаго теж дуже багато чикагців поважали, особливо італійського походження. Але закінчив він погано.

- Яка кішка пробігла між Аваковим і Кернесом?

- Це звичайне зрадництво. Кернес свого часу підлабузнювався перед Аваковим, я особисто мав можливість це спостерігати, але коли він дорвався до влади, він робив все, щоб зводити рахунки з Аваковим найжорсткішими способами. За часів панування Партії регіонів, в яку переметнувся Г. Кернес, перед цим побувавши в партії Ющенка НСНУ, він зробив все можливе, щоб знищити бізнес А. Авакова і його партнерів. Завдяки жорстоким діям слідства фінансовий директор однієї з компаній, близьких до Арсена Борисовича, викинувся з вікна в 2012-му році.

- Губернатора Кушнарьова, людину дуже розумну, вбили, чи він загинув сам?

- Це був нещасний випадок на полюванні. Але моя думка, що результат цього вбивства був повішений не на ту людину, яка скоїла це вбивство з необережності. Це не тільки моя думка. Це не було навмисним вбивством, на моє глибоке переконання, і на думку суду. Але є питання до того, хто, дійсно, зробив це фатальне натискання на курок.

- Росіяни свого часу втомилися від Януковича і поставили на Кушнарьова. Це так?

- Кушнарьов загинув в січні 2006-го року. До того моменту росіяни не могли встигнути втомитися від Януковича.

- Кернес сказав, що його замовив Аваков. А Добкін додав, що і Геращенко. Він сказав, що це особиста помста Геращенко. За що ви з Аваковим Кернеса "замовили"?

- Те, що вони сказали, це абсолютна маячня. Причина цього марення полягає в тому, що Добкін міг взяти пігулки у свого брата, який їх використовує і потім знаходиться в цікавому стані в ВР. Я думаю, це єдине нормальне пояснення. Я підготував позов проти Добкіна про захист честі і гідності. Я буду вимагати від Добкіна і видання, яке процитувало його абсолютну маячню, вибачень, оскільки я не маю ніякого відношення до замовлення на замах і вбивство Кернеса і М. Добкіна.

- Хто насправді організував замах на Кернеса?

- В даний час у слідства немає конкретного підозрюваного. Одна точка зору, що це міг зробити, в якості помсти, Жилін, оскільки Кернес спровокував Жиліна, щоб він активно виступав проти Майдану, але потім Кернес залишився в Харкові, а Жилін з масою кримінальних справ у РФ, де його в підсумку застрелили. Інша версія, що недоброзичливців у Г. Кернеса так багато, що це міг бути хто завгодно.

- Тобі чисто по-людськи шкода Кернеса, який зараз в інвалідному кріслі?

- Шкода.

- Добкін сказав, що не даватиме заставу і готовий йти в СІЗО. Він веде себе, як чоловік, і я розумію, що йому пряма дорога в другий тур президентських виборів. Наскільки нерозумно було робити М. Добкіну таку славу?

- Коли рік тому ми призначили генеральним прокурором Ю. В. Луценка, ми дали йому право на внесення подання про зняття недоторканності з народних депутатів. Тільки він ставить свій підпис під цим документом. Це означає, що він повинен бути впевнений, що в документі про зняття недоторканності буде достатньо підстав, щоб цю справу довести до суду і отримати обвинувальний вирок. Якщо цього не буде, то М. Добкін отримає індульгенцію, в тому числі і від переслідування і з інших питань. Ті звинувачення, які йому висувають, дев'ятирічної давності, порушення при виділенні земельних ділянок, можливо, і швидше за все, мали місце бути. Але у цій справі, в першу чергу, потрібно притягати до відповідальності осіб, які знали, що цю землю можна виділяти і ставили свої підписи. І тільки після цього ставити питання депутатам. Там було колегіальне рішення. Тому я боюся, що в суді прокуратура може не отримати того результату, на який розраховує генеральний прокурор. Ми зняли недоторканність і з Довгого, і з Добкіна для того, щоб суд міг дати оцінку їх діям. Очевидно було, що за такою статтею Добкін буде отримувати заставу. У мене немає сумнівів, що друзі Добкіна і він сам внесуть заставу в 50 млн гривень і він буде перебувати під нею і нікуди не втече. Побачите, що слова про бажання сидіти в СІЗО закінчаться внесенням застави.

Новини за темою

- Добкін гідно поводиться?

- Якщо порівнювати його з Онищенком або з Насіровим, то щодо них він поводиться гідно. Але найкраще було б, якби він не робив всіх тих негативних моментів, які він робив для міста і для країни: повну підтримку Януковича, дії проти Майдану в Харкові. Якраз ситуацію з Майданом варто було б розібрати серйозніше. Ніхто, жоден чиновник не поніс відповідальності. А це вже завдання генерального прокурора України. І тут було б набагато більше розуміння суспільства, якби були чітко розслідувані ці події. Єдина справа щодо Кернеса в полтавському суді розглядається вже два роки, тому що йде процес штучного затягування справи з боку обвинуваченого. Розрахунок на те, що ця влада впаде і необхідності в цьому не буде. Точно така ж стратегія у Януковича, який зараз робить все, щоб затягнути справу.

- А ця влада впаде?

- А це залежить від нас з вами і від депутатів ВР, і від президента Порошенка. Якщо ми припинимо займатися брудними сварками всередині коаліції, влаштовувати війну всіх проти всіх і приймати ті рішення, які відчує на собі кожен громадянин, тоді цій владі будуть довіряти.

- Хто і навіщо вбив О. Бузину?

- Є дві особи, які підозрюються в цьому вбивстві. Слідство вважає, що ці дві молодих людини вбили О. Бузину з мотивів особистої ненависті або з бажання прославитися. Інших підозрюваних у цій справі немає.

- Чи розкрито вбивство П. Шеремета?

- Ні, не розкрито. Моя особиста думка, до цього причетні російські спецслужби. П. Шеремет, як і Г. Гонгадзе, був у близьких стосунках з О. Притулою, редактором УП. За Гонгадзе стежили міліціонери, і його ж вбила група міліціонерів на чолі з генералом Пукачем. Судячи з усього, щодо Шеремета хотіли зробити такий же сценарій. Було заявлено, що за П. Шереметом стежив В. Троян, заступник голови Національної поліції. Цю інформацію запустила група російських пропагандистських сайтів. Хотіли звинуватити, що до вбивства Шеремета причетний Троян, Аваков, "Азов", але не вийшло, тому що я виступив в той же день і сказав, що "Азов" дружив з П. Шереметом - я познайомив керівництво "Азова" з ним. І останній його пост на УП був в підтримку батальйону "Азов".

Новини за темою

- А існує московський слід, що тягнеться до колишніх представників української влади?

- П. Шеремет працював на радіо "Вести", яке належить А. Клименку. Клименко запрошував Шеремета в Москву за тиждень до його загибелі, де у них були переговори і Клименко пропонував Шеремету очолити радіо "Вести". П. Шеремет відмовився від цього, але вважати це мотивом для вбивства Шеремета вкрай необгрунтовано і малоймовірно.

- Мотиви вбивства Вороненкова відомі?

- Вбивця Д. Вороненкова знаходився в розшуку в Україні за вчинення дрібних фіскальних злочинів. Після цього він переховувався в РФ, і як ми розуміємо, проходив там спеціальне навчання. Повернувся він пішки з Білорусі. Після цього він пішов в батальйон "Азов", але його не взяли. Він пішов в батальйон "Донбас" і його туди взяли. Завдання було влаштуватися в якесь добровільне об'єднання і чекати команди. Він чекав її більше року. У серпні 2016 року він звільнився з батальйону "Донбас" і далі чекав команди на вбивство. Д. Вороненко загинув в 11:23, а останню свою смску він написав мені про те, що він мені скинув інтерв'ю виданню "Гордон", щоб я його подивився.

- У січні співробітники СБУ запобігли замаху на тебе. Що це було?

- У грудні мене запросив керівник СБУ і сказав, що до Києва з окупованого Криму через РФ приїхали двоє громадян, яким поставлено завдання на мою ліквідацію, імовірно, за мою роботу, пов'язану з проектом "Миротворець", і за активний захист інтересів України в різних сферах. Ці люди, приїхавши до Києва, звернулися до агента російських спецслужб, який в цей час вже був перевербований і вже був подвійним агентом. Далі їх документували з усіх боків. Вони кілька разів поверталися до Росії, отримували нові команди, вели переговори по електронних месенджерах з представниками російських спецслужб. І коли вони вийшли ставити вибухівку за тією ж схемою, що і П. Шеремету, або як полковнику розвідки М. Шаповалу, їх затримали співробітники СБУ. Справа перебуває в суді, там буде суд присяжних. У цій справі ще двоє людей будуть оголошені в міжнародний розшук: один громадянин України і один співробітник спецслужб РФ, який безпосередньо займався цією операцією.

- Це означає, що проти будь-якої людини, яка займає високий пост, в Києві можна організувати будь-який замах?

- Легко. У вересні минулого року був убитий колишній майор ГРУ І. Мамчур в Рівному. Виявилося, що це помста за його роботу в Грузії, коли він у 2008 році допомагав грузинам збивати російські літаки з українських установок БУК. У січні був замах на мене. Потім було вбивство Д. Вороненкова. У квітні був підірваний підполковник СБУ в Маріуполі. Потім був замах на Осмаєвих, потім вбивство Шаповала і в той же день полковник Возний.

- Яке відчуття людини, яка знає, що його мали вбити?

- Перші кілька днів неприємно, а потім до цього звикаєш.

- Багато зброї сьогодні на руках у людей в Україні?

- Офіційно - 900 тисяч. З них десь 130 тисяч нарізних і 800 з "копійками" гладкоствольних. А незареєстрованої зброї точної цифри немає. На сьогодні у нас дозволено мати на руках будь-який вид озброєння, крім короткоствольної зброї.

- Чи потрібно легалізувати зброю в Україні?

- Це питання потрібно винести на консультативний референдум.

- Що Україні робити з Росією?

- Нам треба озброюватися, зміцнюватися, робити державу сильною, щоб Росія більше не могла нас руйнувати, як зсередини, так і нападати на нас знову. Ми повинні стати Південною Кореєю, у якої під боком знаходиться Північна Корея. Південна Корея озброєна до зубів, вони мають суперсучасну армію, згуртований народ і найпотужнішу економіку.

- Проти нас ведеться потужна гібридна війна. Хто сьогодні в ній перемагає?

- Росія не домоглася тих цілей, які вона хотіла поставити. Якби вона домоглася своєї мети, то Україна була б розділена на три частини. Інша мета - перемогти на виборах президента, який буде контролюватися з Росії таємно, повернути контроль над ВР через нові вибори, як це було раніше. Фракція комуністів і половина фракції регіонів у попередній Раді - це були агенти Росії. Без Росії жодне серйозне рішення в цій країні ніхто не приймав.

- Зараз агентів Росії в парламенті теж досить?

- Їх вже не так багато, але безумовно, вони є. Це люди, у яких є спільний бізнес з РФ, спільна нерухомість. Але їх вплив не настільки великий.

- У Росії видатна пропаганда. Чому у нас така слабка контрпропаганда?

- Гроші. Путін розумів, що він став президентом за півроку завдяки телевізору. Тому він захопив контроль над всім телебаченням, не даючи критикувати себе. Вони беруть талановитих людей, щедро їх оплачують. Коли ми почали створювати Міністерство інформаційної політики, там був штат 21 осіб і 4 млн гривень бюджет. Це міністерство потрібно воюючій країні, щоб допомагати захищати нашу країну. У міністерстві пропаганди "ДНР" штат 130 чоловік. Близько 500 осіб відповідають за роботу в соцмережах. І для цього виділяється Росією бюджет.

- Артисти, включені в сайт "Миротворець", привіти тобі передавали?

- Лоліта Мілявська в ефірі російських телеканалів сказала, що вона відьма і вона мене прокляне. Можу порекомендувати російським артистам не порушувати державний кордон України: коли ви летите літаком з Росії до Криму, ви порушуєте наш державний кордон. Хочете приїхати законно в Крим: приїхали в Україну, а далі - через Херсонську область. Наші прикордонники вас пропустять - тоді ви можете проїхати. Макаревич, Гребенщиков не їздять в Крим. Вони розуміють, що Росія вкрала у нас Крим, і не вважають правильним своєю присутністю цю крадіжку освячувати.

- Цілий ряд російських популярних артистів втратив тут ринки, які оцінюються в мільйони доларів. Хтось із них пропонував тобі хабара, щоб їх виключити з сайту "Миротворець"?

- Ні, тому що вони розуміють, що це марно.

Новини за темою

- У Вітебськ на фестиваль "Слов'янський базар" поїхала ціла делегація провідних наших артистів, які будуть на одній сцені з артистами країни-агресора співати, танцювати і показувати дружбу слов'янських народів. Це нормально, взагалі?

- Ми не воюємо з російським народом. Він виявився, тимчасово, під гнітом диктатора Путіна, який замість того, щоб покращувати життя свого народу, намагається возвеличитися в очах росіян шляхом захоплення територій нашої країни. Це тупиковий шлях, історією він буде покараний. Може бути, коли-небудь і судом. Тому наші спортсмени змагаються зі спортсменами з Росії і поїздка в Білорусь - це не дуже погано. А ось коли наші артисти навмисно займаються бізнесом у Росії і заробляють там, до цього можна ставитися по-різному. Хтось дає свою оцінку таким артистам - просто не ходить на їхні виступи.

- Чи згоден ти з тим, що НФ - це мильна бульбашка, яка вже лопнула?

- Будь-яка партія, яка в роки війни закликає до непопулярних рішень, не може бути популярна апріорі. Але ще за два тижні до виборів 14-го року НФ малювали цифру 5-6%. Вийшло 22%. Янукович і його оточення були свято впевнені, що вони прийшли назавжди. Підсумок плачевний. Тому курчат по осені рахують і я б дуже хотів, щоб у нас громадяни вчилися дивитися не тільки на пропаганду, а на суть питань. Ми почали багато реформ, які ще поки не закінчені, їх закінчення буде однозначно позитивним. Олігарх Онищенко в своєму інтерв'ю говорив, що П. О. Порошенко просив його фінансувати компанію публічного осуду НФ. Він назвав цифру 30 млн дол. Він, звичайно, обдурив рази в два-три, але, тим не менш, це факт. І коли у нас в державі різні політичні сили, які декларують єдність, за спиною друг у друга займаються публічною критикою і іншими інтригами, то в країні, яка воює, це до добра не доведе.

- Тобто Петро Олексійович "Народний фронт" не любить?

- Це очевидний факт.

- ВР у нинішньому вигляді - це ганьба?

- Ця ВР краща попередніх ВР. Ми, наприклад, не приймаємо рішень про здачу нашої території в оренду ЧФ РФ на 30 років. Ми приймаємо рішення, які намагаються поступово вивести нашу країну на чіткий європейський шлях розвитку і створити умови для розвитку економіки і бізнесу. Багато громадян хотіли б, щоб за помахом чарівної палички ми стали жити, як в Німеччині, або в Швейцарії. Так не вийде. Для цього треба працювати, дотримуватися законів, як в Швейцарії або в Німеччині. Для цього треба мати віру. У нас же дуже багато людей не вірять в Україну. За соцопитуваннями у нас 25-30% людей до сих пір не вважають Україну державою. Це результат того, що у нас 15 років вільно працювала російська пропаганда, яка підривала довіру українців до власної держави.

- Як змінити нашу прогнилу і протухнулу політичну еліту?

- Для цього на виборах треба вибирати не тих, хто вам обіцяє три пачки гречки, а тих, хто говорить непопулярні речі. Тільки ті люди, які говорять вам правду в очі, можуть цю країну міняти.

- За моїми даними держсекретар США Тіллерсон в бесіді з Порошенком сказав, що наш парламент наскрізь корумпований і наполягав на дострокових виборах до ВР. Дострокові вибори будуть?

- Ні, не будуть. По-перше, не зовсім вірю, що Тіллерсон заявляв такі речі, а по-друге, Америці не вигідно, щоб у нас був парламент, в якому буде в три рази більше прихильників РФ. Вибори зараз, коли економічні реформи розпочато, але не завершено, приведуть до того, що в парламенті буде більше прихильників РФ.

- Чому багато наших чиновників найвищого рангу так ненавидять Саакашвілі?

- Якби я особисто вірив, що М. Саакашвілі хоче добра нашій країні, я б особисто допомагав йому в усьому. Я особисто познайомив Саакашвілі з Аваковим, і бачите, що з цього вийшло? Саакашвілі пересиджував в Одеській області, чекав результатів виборів у Грузії. Він не працював, по-справжньому, губернатором. Він чекав, що його партія набере великий відсоток і він зможе повернутися в Грузію. Але його партія зазнала нищівної поразки, в тому числі завдяки його незграбній політиці, його заявам, що він повернеться до Грузії і зведе рахунки з усіма. Сьогодні в його партії, де було 26 депутатів, залишилося 5. Він повний політичний банкрут в своїй країні. Тому він робить все, щоб здатися хорошим українському народу. Але шалений піар і його незграбні дії - це неправильно і нечесно.

- Чи потрібно істотно підвищити зарплати чиновникам, дати їм соціальний пакет і зробити закони жорсткішими?

- Тільки чиновник, який отримує достатній рівень зарплати і досить компетентний, буде приймати рішення, які підвищать рівень життя для всієї країни. Англійці вже двісті років тому платили нормальні зарплати чиновникам і суддям, і тому у них вже двісті років порядок і економічний розвиток. Не можуть працювати компетентні люди на мінімальній зарплаті.

- Як ти худнеш?

- Я тримаю себе на рівні. Став просто менше їсти і намагаюся більше рухатися.

- Яка твоя вага зараз?

- Важив 160 кг, опустився до 115-118.

- Україна прорветься?

- Я вірю в це, працюю для цього, і готовий не шкодувати себе і своє життя для цього.

- Ти ідеаліст?

- Ідеаліст більше, ніж прагматик. Країну поміняти, якщо ти будеш просто прагматиком, не можна. Треба вірити ще й в ідеали.

- Переможуть ідеалісти або прагматики?

- Повинен бути розумний баланс ідеалістів і прагматиків.

- Я тобі вдячний за чесні щирі відповіді.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>