На кількох засіданнях фракції БПП було таке, що ми сварилися

МИХАЙЛО ДОВБЕНКО - український економіст, політик. Народний депутат 8-го скликання, БПП. Закінчив планово-економічний факультет Тернопільського фінансово-економічного інституту. Доктор економічних наук. Автор понад 150 наукових робіт, зокрема, "Економічної енциклопедії", книг "Видатні незнайомці", "Сучасна економічна теорія", "Криза економіки - не криза науки". Майстер спорту з веслування на байдарках

На кількох засіданнях фракції БПП було таке, що ми сварилися
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

МИХАЙЛО ДОВБЕНКО - український економіст, політик. Народний депутат 8-го скликання, БПП. Закінчив планово-економічний факультет Тернопільського фінансово-економічного інституту. Доктор економічних наук. Автор понад 150 наукових робіт, зокрема, "Економічної енциклопедії", книг "Видатні незнайомці", "Сучасна економічна теорія", "Криза економіки - не криза науки". Майстер спорту з веслування на байдарках

Влащенко: Сьогодні наш гість народний депутат від БПП Михайло Довбенко.

Добрий день, Михайло Володимирович. Чи є блок БПП технологічним проектом, а не партією, як каже депутат Лещенко?

Довбенко: Я думаю, що висловлювання Лещенка недалекі від істини. Але, де-юре, така партія зареєстрована. Фракція цієї партії є в парламенті, крім того є осередки партійні на місцях. Розгалуження партійне є.

- У нас є кілька сотень партій, зареєстрованих в Мін'юсті. Чим, з точки зору ідеології, відрізняється БПП від НФ?

- Ми настільки близькі, що зразу навіть важко знайти відмінності. В практичній роботі, і в парламенті в нас рідко коли виникають ідеологічні суперечності.

- Яка економічна платформа БПП?

- Я думаю, що ми центристська партія ліберального штибу.

- У чому ваші розбіжності всередині фракції?

- Я буваю, практично, на всіх засіданнях фракції. Як на мене, наші засідання відбуваються по-діловому. Є окремі моменти, коли ми не маємо єдиної точки зору. Рідко коли, можливо на кількох засіданнях, було таке, що ми сварилися. Є різні погляди, як нам треба викорінювати корупцію. Хтось каже, що треба вже і негайно, а хтось каже, що має бути підведений законодавчий серйозний фундамент. Правники кажуть, що багато речей ще не врегульовані законодавством. Ми створили цілу низку нових інституцій, і природно, що ми  не могли зразу створити достатньо серйозне законодавче підґрунтя.

- Як ви ставитеся до закону про спецконфіскацію і до закону про приватних колекторів?

- Я вважаю, що за закон про спецконфіскацію треба голосувати. Має бути чітко відведений період, коли має діяти цей закон, до яких категорій він має відноситися. Цей закон вимагав Майдан.

- Я була на Майдані, і не чула, щоб люди вимагали цей закон.

- Люди говорили, що та влада, яка була на той час, обікрала людей, і це треба від них забрати на користь держави. 

- Чому ми не можемо написати правильно і кваліфіковано звинувачення проти Януковича, щоб конфіскувати ці гроші?

- Янукович не має ніяких рахунків на собі особисто. Все це на друзях, на далеких родичах. 

- Так ми будемо відбирати гроші у всіх, хто хоч якось знайомий з Януковичем?

- Ні. Ми ж запроваджуємо електронні декларації, і питання будуть тільки до тих, хто має неадекватні володіння грошовими обсягами і не може пояснити, звідки вони.

- Ви готові сьогодні настільки довіряти слідству, щоб відбирати у людей майно без суду?

- Тільки від тих людей, хто працював в команді Януковича і не може пояснити походження коштів. Ми запрошуємо всіх, в тому числі і Януковича, довести походження коштів. А вони ховаються.

Новини за темою

А щодо колекторів, то такого поняття в законі немає. Це - виконавчі служби, які є у всіх країнах Європи і не тільки. Дуже часто люди не можуть добитися виконання судового рішення. Там корупція, і коли сьогодні буде альтернатива до кого звернутися, щоб виконати рішення судове, то це добре. 

- Перед ким будуть відповідати приватні компанії, в разі зловживань?

- В нашому з вами житті є дуже багато альтернативи і ми спокійно до цього ставимося. 

- Гонтарева сказала, що покупка облігацій внутрішньої держпозики - не виведення капіталу, а інвестування в Україну.

- Гонтарева багато говорить речей, які я не розумію. Тут, я думаю, це стосується того випадку, коли очолювана нею інвестиційна компанія придбала за кошти команди Януковича облігації. Тому сьогодні до неї є запитання не тільки у нас, а і у прокуратури. Тут є багато тонкощів, на які вона має дати пояснення. Я якраз серед її критиків, що вона веде нетраспарентну політику - вона повинна давати інформаційне повідомлення і його пояснювати. Цього немає. І дуже часто її інформаційні повідомлення не співпадають з дійсністю.

- Чому ви не піднімаєте питання, що Гонтарева повинна покинути свій пост - дуже багато сталося такого, що вона обіцяла, але не зробила, багато тіньового рефінансування було.

- 16 червня в нас було спільне засідання, нашого комітету і клубу банкірів України. Я там мав доповідь, де я на основі аналізу і фактів довів, наскільки непрофесійно діє сьогодні Національний банк, очолюваний  Гонтаревою, чому в них антидержавна політика в тій частині. Базові речі не виконуються. В законі про Національний банк не написано, що він повинен займатися очищенням банківської системи. Але серед основної функції записано, що Нацбанк повинен працювати над тим, щоби підтримувати стабільні темпи економічного розвитку країни, і в тій частині працювати над виконанням економічної політики Кабміну, що не заважатиме тримати стабільність національної валюти і банківської системи. Це не виконується.

-Але ж Гонтарева - ставленик вашої фракції.

- Вона не ставленик БПП. Я її чіткий критик. Коли її призначили, не було ще коаліції. Ми будемо ставити перед президентом питання про її відповідальність.

-Чому Фонд гарантування вкладів не може створити службу внутрішнього аудиту?

- Це треба запитати керівника фонду - це відноситься до оперативної діяльності самого фонду. Фонд гарантує в межах наданих йому повноважень, і живе за рахунок тих відрахувань, які йому дають комерційні банки, на основі існуючих договорів. Коли фонду не вистачає коштів, то, як законодавці, ми ті речі вирішуємо: вносимо в бюджет відповідні зміни. А люди не несуть гроші в банки, бо це питання довіри до банківської системи. Ми готуємо в комітеті зміни до закону про гарантування вкладів, де ми хочемо чіткіше виписати деякі питання.   

Новини за темою

- Чому коаліція не призначила міністра охорони здоров'я? У нас знову тільки в. о.

- Найбільш корумпованим міністерством в Україні було МОЗ. Швидше за все, при в. о. не буде ніяких реформ. Я чекаю, що парламент має затвердити міністра. В нас теж є тривога з приводу тих людей, які щойно отримали українське громадянство.

-Навіщо ви пішли в парламент?

- Я до цього моменту займався наукою, в тому числі, економічною. Мені хотілося, щоби цей багаж знань, який в мене є, реалізувати в нас. Звичайно, в законодавчому органі можна себе реалізувати. В мене сьогодні підготовлено більше 40 законопроектів - я хочу це реалізувати. Це моя місія.

-Вельми дякую, Михайло Володимирович.

[media type="video" position="1"]

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>