Ми з Ляшком візьмемо вила і підемо рятувати Крим

Народний депутат Вадим Рабінович в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" розповів, чого наслухався під час поїздки Україною, про свою нову партію і чому щоранку хоче піти з парламенту

Ми з Ляшком візьмемо вила і підемо рятувати Крим

Наталія Влащенко

Журналіст

Народний депутат Вадим Рабінович в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" розповів, чого наслухався під час поїздки Україною, про свою нову партію і чому щоранку хоче піти з парламенту

Влащенко: Сьогодні у нас у гостях народний депутат України Вадим Рабінович. За останніми соцопитуваннями, якщо б завтра довелося обирати президента – на першому місці Тимошенко, а на другому – Бойко. Вас здивувало, що Бойко настільки популярний?

Рабінович: Я не знаю такого опитування. Я знаю, що "регіони" його робили, керівника цієї служби я завжди бачив у Льовочкіна в кабінеті – він завжди чекав, коли що-небудь йому винесуть. Це смішне опитування. Є чотири служби в країні, які можна вважати реальною соціологією. І то, з великою натяжкою. Соціологія сьогодні стала такою ж продажною, як і все інше, тому треба довіряти тому, що бачимо і чуємо.

- Як ви вважаєте, з Юрія Бойка був би хороший президент?

- З Юрія Бойка був би хороший прем'єр-міністр. Він азаровського типу чиновник, і в деяких економічних ситуаціях саме такі люди і потрібні.

- Чиновник азаровського типу – це, як би, Радянський союз. А вже 21-е століття.

- Ми ще до 20-го до кінця не доїхали. Треба або різко змінювати і рватися в 21-е, або призначати Бойка, який зуміє виправити ситуацію.

- Якщо вам так подобається Бойко, може, вам не потрібно було з "Опоблоку" виходити?

- Мені не Бойко подобається, мені жінки подобаються. А прем'єр-міністр не повинен бути політичним діячем, а повинен бути чистим економістом. Що стосується політичної сили, яку Бойко представляє – вона мені сьогодні не цікава.

- Відхід Ложкіна напередодні нового політичного сезону щось означає, чи це просто рокіровка одного чиновника на іншого?

- Він давно говорив, що хоче піти. Він зумів стати таким главою АП, якого не було видно. Ложкін був просто менеджером і так само як менеджер пішов. Держава - це та ж сама велика корпорація, яка повинна управлятися ефективними менеджерами. Сьогодні менеджери – неефективні. Треба міняти менеджерів, а не кричати, що ми заспіваємо і гривня підніметься. Причому треба брати нових менеджерів, а не повертати старих, які вже один раз завалили роботу.

- У нас вже досить багато молодих людей пробували себе на державних посадах. Ви бачите великі результати?

- Так що, посадити навічно пару осіб, якщо далі гірше буде? Так чому вигнали Януковича? Сидів би собі страусами займався і шив би туфлі. Ми що, найгірша держава? Інші змінюють - у них виходить.

- А якщо за професіоналізмом сортувати, а не за поколінням? Кому ви хочете віддати країну?

- Я вважаю, що країну доводять до такого стану, з якого її вивести потім неможливо буде. Підводять до загального краху для того, щоб приховати сліди своїх злочинів, у тому числі економічних. Злочини в даний момент - це те, що ми бачимо на вулицях України. Я влітку об'їхав майже всю країну. Я наслухався від людей такого, що якщо вирізати мат – буде повна тиша. У країні правлять якісь заїжджі дебіли. Супрун сказала, що завезли вакцину, яку два роки не завозили в країну. А що ж Квіташвілі два роки робив? У СРСР говорили, що кухарка може керувати державою. Але ми не можемо знову 70 років чекати, поки вони навчаться керувати. Але вони і не хочуть – вони хочуть розікрасти та втекти.

- Чи правда, що Кернес з усіма помирився і тепер у Харкові себе добре почуває?

- Я не питав у Кернеса, з ким він мирився. Я бачив мужню людину, яка в інвалідному візку щоранку приїжджає на роботу. Нехай вони з ним миряться.

Новини за темою

- Що буде у ВР у новому політичному сезоні?

- Це будуть три місяці, які визначать долю держави. Треба зібратися всім разом і сказати: "Або ми зупинимо тарифи, або країни не буде". Люди не можуть платити. Реформи закінчилися – зараз питання про виживання держави. Тому вони або проголосують бюджет і знищать країну, або треба всім об'єднатися, щоб підвести кінець сьогоднішньої системи, зупинити тарифи, посадити тих, хто за ці два роки розікрав країну. Ми зобов'язані заблокувати Раду, не приймати законів, тому що закони, які вони приймають – тільки їм у кишеню. Це може зробити Ляшко зі своєю силою, який це робить. До нього повинні приєднатися Тимошенко, "Самопоміч", "Опоблок", позафракційні депутати. Тоді в країні будуть перевибори. Нинішня влада не має права на існування, тому що вона економічно не в змозі врятувати країну. Я з усіма ними в хороших відносинах – але вони не можуть керувати. Гройсман зробив одну велику помилку – йому треба було прийти і посадити Яценюка.

Новини за темою

- Гройсман же не генеральний прокурор. Як він може посадити Яценюка?

- Розкрадання – це частина економічного процесу. Міністр МВС входить у його єпархію.

- Ви зверталися до НАБУ?

- До НАБУ, до ГПУ про конкретні розкрадання, про мільярди, вивезені за кордон. Найнахабніший злочин – країною править коаліція, якої не існує. Я подав Парубію запит, щоб дізнатися склад коаліції. Він мені відповів, що це не його повноваження.

- Як ви вважаєте, за своїм рівнем Гройсман може бути прем'єром?

- Я вважаю, що Гройсман продовжує політику Яценюка, яка є тільки фіскальною. Він працював мером міста, зовсім в іншій системі. Він – фіскальний прем'єр. Такий же й Азаров був. Є два шляхи економіки у світі. Перший – фіскальна, шокова терапія Бальцеровича. Тому він сьогодні радник, він допомагає будувати. Є другий шлях – стимулювання власного бізнесу. Треба відкрити двері і запросити тут, в Україні, реєструвати підприємства, не брати два роки податки. 16 млн українців за кордоном – дайте їм паспорти, нехай безподатково повертаються в Україну будувати бізнес. Для того, щоб з усього малого і середнього бізнесу на два роки зняти податки і дати їм піднятися – потрібно 10 млрд. Вони крадуть у рік у 4-5 разів більше, навіть за тими фактами, у яких вони один одного звинувачують. Яка проблема у держави прийняти закон, який я передав Парубію – зняти заставу за корупційні злочини? Цей закон не вимагає навіть 5 копійок з бюджету.

- Але попередні теж крали, а ви кажете, що Бойко був би прекрасним прем'єром. Але він був частиною цих попередніх, і вони дуже активно цим займалися.

- Кого б не поставити на систему роздачі грошей у нашій країні – він буде красти. Треба не намагатися змінити людину – це Бог змінює людину. Треба поміняти систему підходу. В Ізраїлі сидять президенти, прем'єри, 45 міністрів. Треба, щоб генеральний прокурор, НАБУ не мали ніякого відношення ні до президента, ні до прем'єра, треба поміняти Конституцію України. Ми живемо за конституцією 19 століття. Нам потрібна нормальна конституція розвиненої держави, яка враховує реалії сьогоднішнього дня, яка повинна включати в себе нейтральний статус країни, земельний поділ, як у Німеччині, і цілу низку інших речей.

- У Німеччині федеративний устрій. Ви пропонуєте в Україні федерацію?

- Ні, я пропоную конфедерацію, як у Швейцарії. А Німеччина зі своїм земельним устроєм федерації живе краще, ніж унітарна держава? А Чорновіл, який є великим патріотом, ніж сьогоднішні всі разом узяті, говорив, що Україні потрібна федералізація.

- Диявол у деталях. Що сьогодні може означати федералізація в наших умовах?

- Диявол у платіжках, у нахабній брехні патріотів, які кажуть, що ми будемо стояти до кінця, і дорозкрадають цю країну. Краще зробити федералізацію і не красти.

- Що нам робити з Донбасом?

- Аваков оголосив, що протягом 24 годин він наведе там порядок. Я тоді сказав, два рокитому, що ми згубимо тисячі людей та повернемося знову до мирного договору. Не буде миру на Донбасі – у нас буде чорна діра, яка буде з нас висмоктувати все. Війна знищить усе. Але у війні є дуже багато зацікавлених сторін. НФ відбувся на цій війні – якщо немає війни, їх просто немає. Крім того, там величезний бізнес, там наркотики, трансплантація. Я писав про це до СБУ – скільки чартерів з лікарями прилітають у Харків, їдуть у бік АТО, а потім - у бік Європи на санітарних машинах.

- Ви знаєте, хто "кришує" ці явища?

- Ми з вами не можемо приїхати і почати бізнес в АТО.

- Чому ви назвали свою партію "За життя"?

- Я вважаю, що нам потрібно побудувати таку країну, в якій людям буде приємно жити. Я вважаю, що будь-який політик, який говорить, що він через 5-10 років наведе порядок, у той же день повинен піти.

- Хто буде фінансувати партію?

- У нас йде скромне партбудівництво, за наші кошти. Ми поки що спромоглися замість 26 відділень відкрити тільки 12. Але грошей ми поки брати ні в кого не будемо.

- Хто фінансує Тимошенко?

- Сама Тимошенко.

- А Саакашвілі?

- У Саакашвілі чудовий пул. Він створив собі фонд.

- А чому ви не створюєте такий пул?

- Бо мені нічого запропонувати бізнесменам.

- А хто фінансує "Солідарність"?

- Вона може сама фінансувати всі інші партії. Там досить заможних чоловіків.

- А як ви збираєтеся йти на вибори, якщо партія ще не побудована? Хто у вас у першій п'ятірці?

- Я реальний рейтинг нашої партії оцінюю сьогодні на рівні 6-7%. Я жодного разу не голосував за два роки за те, за що голосував весь "Опозиційний блок". Я ні разу не підвів виборців. Я не думаю, що за два роки з мого президентського рейтингу – 2,4%, я щось втратив. Якщо ми підемо на вибори, і я побачу, що ми не можемо реально набрати, щоб змінити ситуацію, то я піду з тими, хто буде найбільше відповідати трьом параметрам – прибрати владу, прибрати тарифи і посадити злодіїв.

- Якби ви стали раптом президентом, як би ви повертали Крим?

- Я навіть гіпотетично не буду президентом і не хочу бути президентом України. Я хочу, щоб в Україні пост президента було скасовано. Ми з Ляшком візьмемо вила і підемо рятувати Крим. Парубій сказав, що наш військово-морський флот може за один день звільнити Крим. Тому, я думаю, що треба дати цей один день Парубію – нехай він звільнить Крим. У мене немає таких технологій.

- Ви особисто заповнили е-декларацію і чи будете її заповнювати?

- Мені нема чого лякатися, я її заповню.

Новини за темою

- Ви запостили на ФБ статтю, що Україна постачає Росію зброєю. У вас є докази?

- Я передруковую найпопулярніші статті з мережі у себе на ФБ. Якщо бути точним, то за даними бюджету ми продали Росії комплектації на озброєння всього близько 30-40 млн за останній рік.

- А чому ви так рідко пишете в ФБ власні думки?

- У мене їх мало. А ті думки, що у мене є – без мата не викладаються.

- Які стосунки у вас з Фірташем?

- У мене немає з ним відносин. Я зустрічався з ним 3-4 рази в житті.

- Коли востаннє?

- Три місяці тому, коли я їздив до Відня.

- Хто з українських політиків щиро вас захоплює?

- Я.

- Відчуваєте ви себе в безпеці?

- Ні, як і всі в країні.

- Про який скоєний вчинок ви шкодуєте?

- Таких багато.

- Хотілося б вам повернутися в часи "1+1" з Роднянським?

- Не дай бог.

- Чи вважаєте ви його досі зрадником?

- Ні.

- Чи були ви за останній рік у зоні АТО?

- Ні.

- Ви вважаєте Росію окупантом?

- Я вважаю, що для того, щоб налагоджувати стосунки з сусідами, треба язичок притримати.

- Чому нам не вдалося зробити таку армію, як в Ізраїлі?

- Не знаю.

- Місячний бюджет вашої родини?

- Не менше 5-6 тис. доларів.

- На якій машині ви їздите?

- Lexus.

- Загальна площа вашої квартири?

- Я живу в одному будинку 24 роки і поступово його розбудовую. Спочатку він був 120, а сьогодні – 400.

- Чи є у вас охорона?

- Так.

- Найкращий і найгірший міністри уряду Гройсмана?

- Найгірший – Рева, а кращий поки відсутній.

- Коли ви востаннє спілкувалися з президентом?

- Я взагалі з ним жодного разу не спілкувався.

- Кого ви вважаєте своїм суперником на українському чи світовому телебаченні?

- В українському телебаченні у мене основний суперник – ваша передача. У світовому масштабі я себе не розглядаю.

- Три ваших особистих досягнення в парламенті?

- Перше – я жодного разу не попався на корупційну вудку і не проголосував за жоден закон, навіть з "Опозиційним блоком". Друге – я подав якісні і правильні законопроекти, до яких парламенту все одно треба буде повернутися, щоб виправити ситуацію. І третє – це те, що я звідти не пішов, тому що мені щоранку хочеться це зробити.

- Дякую, Вадиме Зиновійовичу.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...