banner banner banner

Мені здається, у нашій країні з'явилася така професія – інформаційні кілери

Депутат від БПП Сергій Березенко в інтерв'ю "112 Україна" розповів про необхідність реформування прокуратури та судів, про те, як його прийняли у фракції і чи був він запрошений на день народження Порошенка

Мені здається, у нашій країні з'явилася така професія – інформаційні кілери
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

Депутат від БПП Сергій Березенко в інтерв'ю "112 Україна" розповів про необхідність реформування прокуратури та судів, про те, як його прийняли у фракції і чи був він запрошений на день народження Порошенка

Влащенко: Сьогодні події тижня ми обговорюємо з народним депутатом України Сергієм Березенком.

Здрастуйте, Сергію Івановичу. Що нам заважало за півтора року вибрати легітимну ЦВК?

Березенко: Подання про ЦВК вноситься президентом України  після консультацій з парламентськими фракціями. Уявіть собі, якби ми після президентських виборів почали консультації з фракціями, які були в парламенті, включаючи комуністів, "Партію регіонів", і кожен з них порекомендував би нового члена ЦВК. Тому абсолютно логічно, що ми йшли на парламентські вибори зі старим складом ЦВК. 

- "Опозиційний блок", "Відродження" - вони нікуди не дінуться. Ми так і не будемо переобирати ЦВК до кінця роботи цього парламенту?

- Президент дуже чітко сказав: закінчуються  вибори  - змінюємо цей склад ЦВК. 29 листопада відбуваються останні вибори  - і все, крапка. ЦВК вичерпала себе повністю. Але в ЦВК є багато абсолютно порядних людей, до яких я ставлюся з великою повагою.

Новини за темою

- Чим ці вибори відрізнялися від попередніх?

- Світова спільнота і моніторингові місії, які слідкували за виборами місцевих рад, сказали, що ці вибори були достатньо чесними. Навіть по результатах другого туру міських голів, де була запекла боротьба, порушень не було зафіксовано в такій кількості, як  було раніше.  

- Як ви вважаєте, те, що чиновники перед виборами їздять містами, це допустимі речі?

- Все залежить, в першу чергу, від кандидата і програми, з якою він йде на вибори, а не від чиновників. 

- Чи потрібен нам новий закон про вибори народних депутатів?

- Нам треба вносити зміни в частині відкликання народних депутатів, якщо вони не виконують свої функції: якщо вони не ходять, не займаються законотворчою діяльністю, якщо вони ведуть себе непристойно в залі, опускаються до бійок. Це мають бути зміни до регламенту. 

- Частина депутатів весь час говорить про свої зарплати.

- На моє переконання, це популістичне рішення -  платити зарплату депутату в 400-500 доларів і чекати від нього об'єктивного прийняття рішень,  і що він не буде мати спокусу взяти копієчку від тої чи іншої фінансово-промислової групи. Я переконаний, що беруть. Хтось червоніє і бере, хтось бере просто тому, що вважає, що він прийшов в парламент для того, щоб таким чином заробити. Пристойні зарплати депутатів, утримання помічників - бюджету України це все обійшлося б до 10-15 млн доларів на рік. А скільки лобістських законів проводиться через парламент  фінансово-промисловими группами і наскільки страждає бюджет України. Я думаю, що це сотні мільйонів доларів.

- А зараз є доплати депутатам?

- Ми намагаємося підтримувати  наших депутатів по округах. Тобто в нас є відкриті рахунки нашої партії, і ми підтримуємо мажоритарників по округах. Допомагаємо відкривати їм приймальні і т. д.

- Велика зарплата, наприклад в 4000 тис. дол., як було раніше, зупинить народних депутатів від того, щоб лобіювати закони за гроші, від того, щоб подавати депутатські запити за гроші?

- Треба все зробити для того, щоб відповідальність депутата була набагато вищою, і для багатьох депутатів це може бути  виходом з ситуації, коли  цих коштів йому буде вистачати. В порівнянні з попередніми парламентами, людей, які мали свою точку зору на багато питань і були незалежними, було раніше більше.

- Чи можливе сьогодні переформатування коаліції?

- Коаліція абсолютно жива – понад  270 мандатів, значить,  ми можемо прийняти будь-які рішення. Треба працювати і розбиратися, що нас роз'єднує, або йдемо на перевибори. Ніякої ширки з представниками "Опозиційного блоку",  з іншими політичними силами в цьому парламенті не буде. Результати виборів показали, що наш середній рейтинг по країні  21-22%. Це такий самий рейтинг, який ми мали рік тому, коли прийшли до парламенту.

Новини за темою

- Чи буде ВР денонсувати закон про вільну економічну зону в Криму? Чи будете ви ініціювати закон про санкції стосовно Криму?

- Ситуація зайшла вже так далеко, що Росія однозначно стверджує, що це її територія, а ми розуміємо, що це анексований Крим, і, безумовно, що ті недолугості, які були в законах, треба змінювати. А що стосується Криму, санкцій, то треба визначитися – там живуть українці чи там живуть виключно росіяни. Там живе кримсько-татарський народ, за який ми переживаємо.

- Там живуть українці і кримськотатарський народ, але ця територія окупована.

- Це питання моралі. Але що стосується блокади, то треба продовжувати продуктову блокаду, показувати, що Україна різними способами, не військовими,  буде боротися за те,  щоб Росія зрозуміла, що захоплювати територію держави, яку ти називаєш братерською, неможливо. Чи правильно розвиваються питання енергетичної блокади – це  велике питання. 

- Чому скасували брифінг щодо Майдану за участю трьох відомств?

- В мене немає відповіді на це питання. 26 вироків, 119 справ, переданих до суду, 270 підозр, які видані людям, абсолютно кокретні імена – Сівкович, Янукович, Клюєв. Все є.  Якщо прокуратура не може пояснити і показувати, шо вона робить кожен день – це проблема. Генеральна прокуратура має або змінюватися, або по-офіцерськи написати заяви.

- Можливо, нам треба відставити в сторону принципи особистої відданості, політичної доцільності та повернутися до професіоналізму для призначення людей на посади, включення людей у партійні списки?

- Дуже важливо, щоб ми не стерли ту межу, за яку не можна переходити.  У нас вже в парламенті це назріває, коли народний депутат - це не велика якість професіонала, не велика якість інтелектуала, який повинен не своїм словом довести свою правоту і переконати опонента, а пнути ногою, дати в морду, накричати. Хоча, на диво, запит на такі політичні сили є.  

- Багато хто говорить, що ВР 8-го скликання дуже піарна. Можливо, нам потрібно реформувати саму ВР і її роботу, тому що абсолютна більшість депутатів не читають закони, за які вони голосують. Для багатьох фізично неможливо розібратися, що в цих законах написано. Люди голосують за те, що їм скаже керівник фракції.

- ВР – це дзеркало того суспільства, яке обирає тих депутатів. Є ряд законів,  які ти просто не встигаєш прочитати. Але для цього є фракція, є колеги, які працюють в тому чи іншому комітеті, які пояснять - піде на користь Україні закон  чи ні. Для того ми збираємося на фракції, для того працюємо дуже тяжко один з одним. Але, об’єктивно, навіть ті закони, які ми проводимо по євроінтеграції, рівень того матеріалу, який там викладений, набагато вищий рівня багатьох депутатів, які,  не розуміючи суті, починають шукати там якісь загогулинки для того, щоб розкритикувати і підняти рейтинг. 

- Депутати від БПП зареєстрували у ВР законопроект, що дозволяє отримати в користування на 50 років сільгоспземлі країни фактично безкоштовно. Чи може це бути і чи проголосують за це?

- Я не знаю про цей закон, але, очевидно,  це пов’язано з угодами  про розподіл продукції, які зараз діють в Мінекології з добування корисних копалин, нафти, газу. Запрошується велика компанія, вони вкладають великі гроші в розвідку, розробляють родовище, і тоді спільно розподіляють здобуту продукцію разом з державою. Якщо така сама логіка закладена в цьому законі, коли держава отримує продукцію і кошти від її реалізації, можливо, він має якийсь сенс. Але я так розумію, що це тільки перше читання і тільки внесений закон – треба детально розібратися. 

- Як ви вважаєте, чи близький Яценюк до закінчення прем`єрства?

- Мені здається, що це питання в руках самого Арсенія Петровича. Коли ти працюєш на такій високій посаді, коли від тебе залежить розвиток економіки, то треба дивитися на якісь макропоказники. Якщо ти бачиш, що йде спад, якщо ти бачиш, що країна незадоволена темпами реформ, які проводяться -  треба критично подивитися на себе. Люди зневірюються, а коли є зневіра людей до уряду – нічого не буде. Краще відійти або перезавантажитись.

Новини за темою

- Лещенко, депутат вашої фракції, звинуватив АП у змові з Іванющенком. На питання, чому він не виходить із фракції, Лещенко сказав, що вся справа в імперативному мандаті. Чи діє у нас в парламенті імперативний мандат? Наскільки глибокі розбіжності між Сергієм Лещенком і фракцією? Що ви знаєте про змову АП з Іванющенком?

- Мені складно  коментувати фантазії Лещенка. Він, безумовно, гарний журналіст, але, напевно, не до кінця розуміє функцію, що таке народний депутат.  Треба шукати, що з'єднує в тій складній ситуації, а не постійно шукати те, що роз'єднує. Ми, напевно, унікальна фракція влади, з якої виходять депутати. Ще до жодного не застосували імперативного мандата. Ми нікого силомиць не тримаємо. Чим швидше ми зробимо команду щільною і одним колективом, який здатен приймати рішення – тим більшим буде успіх. Навіщо працювати з депутатами, які все одно не прийдуть і не проголосують. Середнє голосування по фракції – 110-120 депутатів. 20 або недисципліновані, або мають позицію. Заяви її - будь чесним перед собою і перед тою політичною силою, яка подарувала тобі місце в списку і провела тебе в парламент.  

- Геннадій Корбан назвав Ігоря Кононенка організатором свого арешту. Дійсно Кононенко - комунікатор між президентом і владними структурами? І чи правда, що вас готують на посаду керівника фракції?

- Мені здається, що в нашій країні з’явилася така професія – інформаційні кілери. Якщо ти хочеш очорнити якусь людину і маєш для цього ресурс – ти  можеш давати непідтверджені тези і потім розганяти по телеканалах тиждень-другий, і люди починають вірити. Ігор Кононенко ніколи не хотів йти в політику, не хотів бути народним депутатом. Він дуже гарний менеджер і на диво відкритий і прозорий бізнесмен. Ігор - єдиний бізнесмен, який з 1999 року декларує свої доходи, і всі ці декларації він передавав руху "Чесно", і в руху "Чесно" нема жодного запитання до нього.  А я хотів бути в політиці, я відчуваю в собі сили будувати партію, і для мене це важливо. 

- Чому прокуратура порушує кримінальні справи, а судді відмовляються їх ратифікувати, по суті?

-  Ми заявили, що ми маємо в країні корумповану судову систему, що ми будемо боротися і всіх суддів познімаємо, і це говорять політики, які займають дуже високі посади в нашій державі,  і після цього ми чекаємо, що ці судді не піддадуться, щоб заробити лишню копійку, розуміючи, що вони вже на виході. Ця система працює сьогодні на повний спротив. Судді шукають в першу чергу вигоду, аніж об’єктивне рішення. Багато є ситуацій, коли суддя покриває суддю. Судова реформа неминуча – якщо ми її зараз не проведемо, ми втратимо державу. І судова реформа має бути відображена в Конституції, це другий етап після децентралізації.  

- Чим плодити багато різних майданчиків для боротьби з корупцією, чи не простіше було б внести закон про держслужбу, який би передбачав, в тому числі, і конфіскацію майна будь-якого держслужбовця, який не може підтвердити своє майно офіційними податками і своєю зарплатою.

- Зараз прийнято закон, що можна конфіскувати майно у третьої особи, на яку переписано майно. Закон про НАБ  - це також європейська практика. Ми сподіваємося дуже на

Антикорупційне бюро. Давайте дочекаємося від нього результатів.

- Чи не буде конкуренції між новоствореними майданчиками?

- Ми повинні  мати конкуренцію між тими відомствами. Саме тому зараз іде переатестація всіх прокурорів.

- У вас троє синів. Дохід у вас дуже невеликий за 2014 рік. Але у вас понад мільйон гривень в "Укрсоцбанку", дві машини, будинок і квартира. Звідки все це, якщо ви ніколи не займалися бізнесом?

- Автомобілі в мене вже давно. Я мав стосунок до бізнесу, і цим продовжує займатися моя сім’я.  Я декларую, що тих коштів вистачає нашій родині для того, щоб жити. Я працював в КМДА всього два роки – я більше не був чиновником, ніж був.

- Ви родом з Вінниці. Чи знайомі були ваші батьки з сім'єю Порошенка?

- Ні.

- Чи знайомі ви з сином президента?

- Так. Два чи три роки.

- А де ви познайомилися?

- Під час виборчої кампанії 2012 року.

- Чи запитує президент ваших порад зараз?

- Коли є  необхідність – так.

- Хто ваш улюблений літературний герой?

- Воланд – "Майстер і Маргарита".

- Ви були радником Черновецького в 2007 році. Коли ви востаннє спілкувалися з Леонідом Михайловичем?

- Останній  раз я його бачив в 2009 році, коли підписав у нього заяву про звільнення.

- Що ви про нього думаєте як про людину?

- Це неоднозначна абсолютна особистість, дуже яскрава. Він залишив свій слід в історії, і я б хотів на цьому поставити крапку.

- Коли ви востаннє гуляли зі своїми синами?

- Сьогодні зранку мав можливість з ними бути і пообідати всією родиною. Дуже щасливий від того.

- Як вас прийняли у фракції? Як до вас ставляться?

-  Так само, як і я до них. Вони – мої колеги, дуже позитивно.

- Ваш улюблений ресторан у Києві?

- "Царське село".

- Ви запрошуєте дружину до ресторану?

- Намагаюсь раз на тиждень, раз на два тижні це обов’язково зробити.

- Який найдорожчий подарунок ви зробили своїй дружині за роки вашого подружнього життя?

- Такий самий, як і вона мені – моїх дітей.

- Де ви любите проводити відпустку і де ви провели останню відпустку?

- Після кампанії 2015 року я з усією сім’єю поїхав до Греції, був на Кріті, 7 днів. 

- Чи є ви племінником Анатолія Матвієнка?

- Так.

- Чи часто вас дорікаютьу непотизмі?

- Ми йдемо абсолютно паралельними шляхами. Він так само повноцінний член фракції, як і я. І кожен має свою думку з багатьох питань.

- Чи були ви на останньому дні народження Порошенка?

- Ми його вітали в АП. 

- Три досягнення українського парламентаризму після Революції гідності?

- Я знаю, що вдалося зробити країні в цілому. Це – нова армія, це солідарність всього світу з Україною, проти російської агресії, і  початок реформи, підвалини якої заклала нова команда, яка прийшла до влади. 

- Дуже дякую, Сергію.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>