Народний депутат Людмила Денісова в студії "112 Україна". 04.01.2017
112.ua

Влащенко: Сьогодні у нас в гостях народний депутат України Людмила Денісова.

Добрий день, Людмила. Переглядаючи ваш "Фейсбук", я зрозуміла, що ви збайдужіли до політики.

Денісова: Якось охолола. Багато для цього є приводів.

- А які? Що змінилося в українській політиці за останні 2-3 роки?

- Я займаюся зараз чисто професійною діяльністю, як керівник комітету з питань соціальної політики. Я намагаюся не допустити якісь контрреформи в цьому аспекті, що стосується погіршення життя, зменшення виплат. У мене це виходить і мені це приносить задоволення. Коли я працюю в контакті з урядом, уряд прислухається і вносить нові законопроекти, які або більш м'які, або більш серйозні, або більш відповідають тому сьогоднішньому моменту, щоб можна було надати якийсь соціальний захист нашим громадянам. Я відстояла 90 днів на Майдані, була комендантом в Жовтневому палаці, і були очікування швидкості зміни тих напрямків діяльності уряду, президента, ВР, щоб відчай народу, який і спричинив Майдан-2014, змінився на очікування, що щось зміниться. З очікуваннями, навіть зараз, проблема.

- Ми за три роки не змогли зробити ніяких реформ, збільшили загальний індекс корупції. Адже бізнес розраховував не стільки на євроінтеграцію, скільки на те, що корупція стане меншою.

- Я з вами згодна, що за три роки мало реалізовано, з урахуванням кількості жертв, витрачених на те, щоб Україна змінилася. Ті народні депутати, які прийшли після Майдану, не очікували, що робота в парламенті - це робота в парламенті. Треба щодня або аналізувати чужі закони, або писати свої.

- Судячи з готівки, яку задекларували депутати в е-деклараціях, вони взагалі з іншими цілями прийшли у владу.

- Мені це теж не подобається, але я не можу засуджувати інших, які показали щось в е-деклараціях і при цьому не вели ніякий бізнес, або були чиновниками. Я задекларувала те, що декларувала завжди. Я займалася бізнесом. Це моральна вартість тих людей, які прийшли. Мені некомфортно в залі, де є люди, які мають подвійне-потрійне дно, але їх вибрав народ України.

Новини за темою: НАЗК проводить перевірку понад сотню декларацій

- НФ дуже сильно втратив рейтинг. Чи є вина вашої політичної сили в цьому?

- Я сама була в уряді в 2014 році, після Майдану. Коли нуль коштів на рахунку, коли все вивезли самоскидами або поїздами, люди очікували, що відразу почнеться гарне життя. Але воно відразу не почнеться, тому що спочатку потрібно заробити. Грошей катастрофічно не вистачало. Безумовно, потрібно було не те що збільшити виплати, а потрібно було їх скоротити.

- Експерти вважають вольове рішення Гройсмана про мінімальну зарплату в 3200 вкрай шкідливим для бізнесу. Середній бізнес не може впоратися навіть з мінімальною зарплатою, яка є на сьогоднішній день, за податками.

- Я сама презентувала даний законопроект, так званий "пакет щастя". Там створені правила гри. Всі бюджетники отримуватимуть не менше 3200. У нас 3 млн 400 тис. бюджетників. Перший тарифний розряд: 1600 - це мінімальний прожитковий рівень, який встановлений державним бюджетом. А мінімальна заробітна плата, яка затверджена державним бюджетом - 3200. Перший тарифний розряд - це прибиральниця. У неї буде такий оклад - 1600. Але в касі вона буде отримувати 3200. У вчителя 11 категорії оклад 1,9 першого тарифного розряду. Тобто у нього оклад буде 3152 грн.

Новини за темою: Гройсман розповів про "серйозні штрафи" для роботодавців, які відмовляються платити "мінімалку"

- А що робити бізнесу?

- Коли ми це питання обговорювали на комітеті, то Федерація роботодавців України підтримала дану суму.

- Віддаєте ви собі звіт в тому, що офіційне безробіття стане вищим?

- Офіційне - не впевнена, а сіре, може бути. Людей, може бути, будуть без оформлення використовувати, або на півставки.

- Наскільки правильно було голосувати податкові поправки в одному пакеті з бюджетом? Наскільки правильно розгляд бюджету в нічний час?

- Це було у вівторок, тому що в четвер низька явка і в четвер мав засідати МВФ, щоб розглядати в тому числі і питання України про надання допомоги. Якби не було бюджету, то питання могли б відкласти. І в цей раз ніякого пакетного голосування не було. Багато соціальних ініціатив було розглянуто ще за два тижні до прийняття бюджету. Податкові поправки були, дійсно, затягнуті. Це баланс бізнес-інтересів груп парламенту для того, щоб потім були голоси за бюджет.

Новини за темою: Верховна Рада провалила голосування щодо бюджету ВРУ на 2017 рік

- Чомусь знижена рента на видобуток газу. Чому дані пільги у вигляді несплати податків лотерейщикам? З яким почуттям ви особисто голосували за це все?

- Ми добилися кількості преференцій для наших громадян і зменшення якихось пільг на рівні 15-16 року. Нових урізувань не з'явилося.

- Як депутати, які займаються соціальними проблемами, могли допустити таке кошмарне підняття тарифів в 2016 році, без пояснення, на чому вони будуються?

- Депутати за тарифи не голосували, тому що НКРЕ приймає тарифи. Ми голосували за те, щоб сума субсидій відповідала тому, щоб підтримати необхідну кількість людей для того, щоб вони не платили такі божевільні тарифи. Але я мушу сказати, що програма субсидій спрямована більше на людей вище середнього доходу, ніж на людей бідніших. Тому що вони або не дійдуть, або їм не донесуть, або їм не до кінця розкажуть, щоб вони оформили цю субсидію. Є такі випадки, коли людина отримує субсидію, а з картки оплачує літак за 700 тис. гривень. Кричущі факти. Для цього проводиться програма верифікації, яку веде Мінфін. Ми домоглися, щоб у новому законі обов'язково виписали, кого треба перевіряти, що перевіряти і як.

- А навіщо платити за газ стільки, скільки він не коштує, а потім платити субсидії з кишені тих людей, які самі платять за квартиру свої гроші?

- Я весь час намагаюся пояснити нашому уряду, що треба зробити людей з більш високими доходами, тоді не треба буде 50 млрд закладати в бюджеті на субсидії. Зараз ми це вже робимо. Тепер, якщо прибиральниця у нас буде отримувати 3200, то субсидія у неї буде менша.

- Чим ми будемо покривати 150 млрд дефіциту бюджету?

- Поки перекривати нічим. Якщо ми приймемо закон про спецконфіскацію, а якщо ні, то зменшать витрати бюджету.

- Дефіцит Пенсійного фонду колосальний. Чому ми не хочемо пустити на ринок іноземні, перевірені фонди, які могли б створити альтернативу державному Пенсійному фонду?

- Закон про пенсійне страхування передбачає три рівні: обов'язковий, 22% в усі фонди: обов'язкове особисте страхування, накопичувальна система, яка ще не діє; необов'язкове добровільне страхування. І сьогодні такі фонди є. Можуть зайти будь-хто, якщо вони хочуть працювати на цьому ринку. У нас немає обмежень.

- Ви багато часу провели в БЮТі. У вас були чудові стосунки з Ю. В. Тимошенко. Як ви сьогодні до неї ставитеся?

- Можу ставитися по-різному. Але ми, на сьогоднішній день, не підтримуємо жодних відносин. На жаль.

- З чим це пов'язано?

- З її боку не були виконані деякі зобов'язання по відношенню до групи людей, які стояли на Майдані і сприяли її звільненню. Це були політичні розбіжності. Вона дуже сильна людина, яка добивається всього, і думаю, що у неї є ще якісь перспективи, які вона собі намалювала. Але вони вже без мене.

- Ви - бабуся чотирьох онуків. Мені здається, що ви прийшли до висновку, що, все-таки, особиста історія для будь-якої жінки важливіша, ніж історія кар'єрна?

- 100% ви маєте рацію.

- Ваше запитання?

- Чим ви можете пожертвувати заради того, щоб в вашому оточенні був мир?

- Якщо мова буде йти про мою сім'ю, я пожертвую всім.

- Я точно так само себе веду.

- Вельми дякую.