Люди бачать корупцію у кого завгодно, крім себе, і в цьому проблема

Художник і громадський діяч Сергій Поярков дав інтерв'ю програмі "Гордон" на телеканалі "112 Україна"

Люди бачать корупцію у кого завгодно, крім себе, і в цьому проблема

Дмитро Гордон

Журналіст, письменник, телеведучий, співак

Художник і громадський діяч Сергій Поярков дав інтерв'ю програмі "Гордон" на телеканалі "112 Україна"

Гордон: В ефірі програма "Гордон", і сьогодні мій гість - художник і громадський діяч Сергій Поярков.

Добрий вечір. Як ти відзначав 9-е травня?

Поярков: Це все брехня. Те, що зараз відбувається в Росії - це нахабна брехня. Це святкувати неможливо. Це день скорботи. Це день, коли потрібно згадати про радянське "скотство", що убило десятки мільйонів невинних людей. Це свято брехні.

- Що ти думаєш про В. Ф. Януковича зараз?

- Я думаю, що йому зараз "хреново". Але я впевнений, що буде ще гірше. Причому, не тільки йому, а і його патрону Путіну. Я думаю, що все, що сталося з Януковичем, здасться дитячим лепетом його російським кураторам. Найгірше у нього попереду, а у Путіна попереду - жахливе.

- Що Юлія Володимирівна?

- Я думаю, що вона найголовніший конкурент нинішньої влади. Це рідкісна людина у нас у політиці. Вона любить владу більше, ніж гроші. Вона в цьому прекрасна. Але суспільство зростає. Юлія Володимирівна - безумовно, найбільш кваліфікований опозиціонер нинішнього президента, але все залежить від зрілості суспільства, від виборця. Але, по-моєму, виборець дурніший, ніж політики. Юлія Володимирівна - Сара Бернар у нашій політиці. Вона тримає удар. Вона крутий професіонал, але вона ж - і діагноз нашої країни.

- Чому тобі так не подобається Яценюк?

- Він не вартий того, щоб про нього говорити. Якби перед ним маячила перспектива суду, то я б побажав йому стати успішним кандидатом у президенти відразу після відсидки.

- Що ти маєш проти Пашинського?

- Я попросив Авакова, щоб він дав Пашинському цілодобову охорону, щоб був хтось, хто буде нас від Пашинського охороняти. Я думаю, що у нас ніяких дострокових виборів не буде до 19-го року, якщо хтось із цих "пашиноподібних" не поб'є дітей на Майдані.

- Тобі не здається, що 3,5 року тому на Майдані було багато дивного?

- Я можу сказати, що ті, хто стояв на сцені Майдану, політики, вони бігали до Януковича торгуватися за посади, а Майдан стояв. На мене було відкрито чотири кримінальні справи, і я повинен був сісти. Якби Майдан не переміг, то я б ще досі сидів. Зараз питань виникло дуже багато.

- Побиття Т. Чорновол було?

- Звичайно, було. Але, імовірно, якщо ніхто з тих, хто бив Чорновол, не сів, то питання - хто цю бійку спровокував і з чого вона почалася - залишилося закритим. Спочатку стало зрозумілим, що від нас щось ховають - повного запису немає. Його знищено.

- Булатову вухо відрізали?

- Шматочок вуха йому відрізали. Але я завжди кажу журналістам, щоб при розмові з Булатовим йому поставили запитання, за що його вигнали з ганьбою з "Автомайдану" за три дні до викрадення. А він був виключений за хамство, фінансові питання до нього були у хлопців. Він емоційна людина, для нього це була важка травма. Після революції була офіційна заява "Автомайдану", що ми не віримо в його викрадення. Навіщо було відвозити Булатова, у якого відрізано шматочок вуха, з країни, а Чорновол, побиту до напівсмерті, залишити? Значить, Булатова треба було прибрати, щоб він не наговорив зайвого. Я вважаю, що це інсценування - у це викрадення ніхто не вірить.

- Ти сказав, що Ляшко, жодного дня не працюючи в комерції, вказав мільйон доларів. Не смішно?

- Смішно. Коли люди голосують за акторів, замість політиків, популістів, то їх доля - жити в лайні.

- Що ти думаєш про е-декларації?

- Думаю, що це прекрасно для суспільства. Взагалі, всі чиновники, депутати повинні декларувати свої доходи і, головне, свої витрати.

- Ти позаздрив багатим чиновникам?

- Я тоді відразу сказав, що у нас є осіб вісім-дев'ять у ВР, які чесно написали в деклараціях, що у них є. А решта розділилися на дві колони безпардонних брехунів. Одні написали те, чого у них немає, а інші збрехали, що це все, що у них є. Коли я бачу, як НАБУ намагається посадити Насірова, Мартиненка, то я розумію, що, швидше за все, в НАБУ такі ж, як і ті, кого вони намагаються посадити. Якщо вести боротьбу з корупцією, то її не можна вести з одним корупціонером. Треба обнести ВР колючим дротом, забрати у всіх закордонні паспорти і по одному випускати. Ось Лещенка не можна випускати, бо ця тварюка витратила набагато більше, ніж заробила. При цьому він нас вважає дебілами. Люди бачать корупцію у кого завгодно, крім себе, і в цьому проблема. Янукович покривав Захарченка прямо до втечі, тому що "своїх не здають". Ми всі розуміємо, що Лещенко негідник, який не заплатив податки. А у Заліщук квартирка ще крутіша, ніж у Лещенка.

- Чому "єврооптимістів" ти назвав "євроонаністами"?

- Тому що вони повинні були першими сказати, що вони не будуть покривати своїх - Лещенка, Заліщук, Найєма - "ми вас з ганьбою виженемо". Є проста людська порядність, мужність.

- Чи багато українських політиків і журналістів сидять на західних грантах?

- Я думаю, що політики сидять не на грантах, а там історія складніша. Раніше партії завжди платили за голосування - не жити ж за одну зарплату? Всі схеми Януковича працюють до цих пір. Коли НАБУ намагається все це робити - я говорю, що це "зґвалтування" здорового глузду, тому що вони з Насіровим поводяться так, щоб Насіров виграв суди. Можливо, вони мають свою частку? Вони юридично настільки безграмотні, що вони судять його не за тими схемами, які працюють зараз, а за статтею, де він матиме рацію.

- Сьогодні криза влади. Можливо, якісь нові обличчя врятують владу? Що ти думаєш про Рабіновича?

- Рабінович - це "прекрасна" людина, яка сіла за шахрайство за радянських часів, потім сиділа у дурці, відмазувалась. Якщо голосувати, то тільки за нього, Савченко і Януковича! Дивлячись на Савченко, я розумію, що, напевно, на наступних виборах ми, українці, будемо вибирати між євреями, і причому я буду голосувати за розумного. Тобто, у Рабіновича немає шансів. Як тільки людина голосує на виборах за якийсь матеріальний стимул, як тільки вона продає свій голос, вона стає, автоматично, гірша за наймерзеннішого, найогиднішого політика, тому що вона злочинець №1. Наш виборець не поважає себе, коли голосує за якісь блага.

- Ти ще не дозрів для політики?

- Ми з тобою вже давно дозріли для політики. Але мотивація, напевно, була б показати, що ці люди, що виходять на трибуну, ніякого відношення до долі країни, в основному, не мають. Це чисто комерційне "кришування" бізнесу. Там політиків немає.

- Ти підеш до ВР?

- Для мене питання - з ким? Якщо краще, що там є - Найєм, Лещенко і Заліщук, то нафіг туди йти?

- Чому ти весь час вештаєшся в ВР?

- По-перше, це клуб моїх колекціонерів. Це люди, які купують мої роботи. Потім, там найцікавіші люди країни. Це те, що, на жаль, у нашій країні найкраще. Тому що кращого у нас у країні немає.

- Ти малювати ще встигаєш?

- Встигаю. І ліпити. Я не вмію відпочивати - я не вмію нічого не робити. Для мене це найгірше покарання.

- Тобі шкода, що вбили О. Бузину?

- Мені шкода його маму, його дочку, а його мені не шкода. Бузина дуже хотів зрозуміти, як славу можна перетворити на гроші. Він дуже хотів стати багатим, але не зміг цього зробити і дуже від цього страждав. Він був дуже закомплексованим на цьому.

- У нас налагодиться життя? В Україні добре буде жити?

- У частини людей вже давно все налагодилося - як у мене й у тебе. Для того, щоб воно налагодилося й у інших - завжди перевіряйте будь-яку інформацію. Слухайте всіх, але нікого не слухайте. Критичне мислення - це те, що по крапельці буде рости в нашій країні, і тоді ми будемо жити в нормальній країні. У нас накопичується маса людей, які критично мислять. Людей, які не говорять, що вони хочуть жити інакше, а щось роблять для того, щоб жити інакше.

- Дякую за інтерв'ю.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...