Київ, якщо ви порівняєте з іншими регіонами, – це острів благополуччя. Немає безробіття, найвища середня заробітна плата

Київ, якщо ви порівняєте з іншими регіонами, – це острів благополуччя. Немає безробіття, найвища середня заробітна плата
112.ua

Віталій Кличко

мер Києва

Мага: В спілкуванні двох друзів є той момент, коли ти відчуваєш його на відстані. Іноді буває так, що ти десь внутрішнім чуттям відчуваєш, що людині не дуже добре, і тобі просто потрібно з нею поговорити. Я хочу запросити мера Києва – Віталія Кличка.

Шановний пане Віталію. Я дивлюся на ці масові атаки з різних боків, і я подзвонив нашим продюсерам, що в мене є відчуття, що треба поговорити з Віталієм Володимировичем. Ніяких заперечень не було. Нам треба поговорити?

Кличко: Обов’язково. Я дуже вдячний, що ви мене запросили. Поспілкуватися, дякуючи телевізійному каналу, і дати ще й відповіді на багато питань. Багато що цікавого буде відбуватися в нашому місті в найближчі дні, тижні, місяці.

- Мене от вразила фраза, коли сказали: "Віталіку, в тебе тут інститут смотрящих". Я такі очі у Віталія Кличка бачив один раз, коли у міській раді у вас була така дуель поглядів із Олесем Довгим. Мені здалося, що Олесь Довгий дуже далеко хоче втекти в цей момент, і по очах читалося, що краще йому втекти. Що відчуває мер, якого вибрало все місто, коли приходять і, не підтверджуючи нічого, починають висувати якесь звинувачення?

- Це політика. Раніше бої Кличка бачили всі, тримали кулаки. Коли ти йдеш в політику, ти хочеш – не хочеш наступаєш на хвости, на п’яти тим людям, яким це не подобається. Ти обмежуєш їхній простір, і вони починають виливати багато бруду. Коли брешуть, коли маніпулюють інформацією – це дуже неприємно. Але я знаю одне: коли ти маєш мету, коли ти йдеш до своєї мети – найважливіше досягти її. Результати роботи – це найголовніше.

Новини за темою

- А яка мета в Кличка найголовніша? Я знаю, що з’явилася мета ще раз виграти вибори. Це друга мета, а основна?

- Крісла, посади, вибори – це процес. Ключова мета: ми, українці, маємо велику можливість – найкраща країна в світі, величезний потенціал. В 90-ті роки я тренувався в Академії фізичного виховання в Варшаві. Потім їздив через Польщу до Німеччини, де мав спортивний контракт. Я бачив, як Польща змінювалася на очах. І на сьогоднішній день я заздрю тій інфраструктурі, тим досягненням в дуже короткий проміжок часу, які зробили поляки. Чому вони змогли, а ми не можемо? Є гарне прислів’я, яке мені дуже подобається: "хочеш зробити добре – зроби сам". Можна сидіти спостерігати, можна коментувати, можна робити з себе експерта і розказувати, як потрібно зробити, і т.д. Але від коментаторів, від людей, які чогось чекають чи спостерігають, нічого не залежить. Залежить тільки від тих людей, які беруться за справу, беруть завдання і виконують. Моє завдання – не посади, не вибори. Я мав можливість жити і в Німеччині, і в США, – я хочу жити у себе на батьківщині, в місті Києві. Київ і Україна мають величезний потенціал. І я переконаний, що цей потенціал ми повинні використати. Ми набагато маємо більше можливостей, ніж поляки, ніж угорці, ніж Словаччина чи інші країни, які раніше були також частиною великої радянської імперії.  

- Коли в Польщі будують щось, і людина-політик намагається якийсь мішок "цементу" видерти на гору, то навіть його опоненти допомагають йому той мішок туди видерти. Наші опоненти скоріше витягнуть з-під тебе драбину. От у чому проблема. У нас настільки неандертальським чином вибудувана політична боротьба, настільки готові закопати один одного і настільки радіють неуспіхам своїх колег з іншого табору, що просто я дивуюся, як ви живі дотепер. 

- Я погоджуюся з вашими словами. По-перше, звинувачення. Я можу сказати, що Київська міська рада була однією з найефективніших рад в Україні по прийняттю рішень, по засіданнях. Ніколи в нас блокувань не було, все працювало ефективно. Потім пан Богдан виходить і робить звинувачення, що корупція, потім розказує (я був шокований), що якась людина приходить і пропонує 20 млн дол., щоби Кличка не чіпали. По-перше, я нікому не делегував це – від мого імені спілкуватися, мене представляти, а по-друге: так багато грошей! Хтось мене так цінує. І мені цікаво, і я переконаний, що всім цікаво знати – де це було, хто свідки, коли і найважливіше, прізвище цієї людини – хто це? Я звернувся до НАБУ, звернувся до пана Богдана: будь ласка, назвіть прізвище, хто це зробив? Тиша – ми не чуємо. Що це означає? Брехня, маніпуляція. Але маніпуляція в тому, що Андрій Богдан казав, що Кличко не керує Київрадою. А потім почалася така гра, що до депутатів дзвонять, розказують, щоб не приходили на засідання, і депутати перестають збиратися. Комусь з депутатів телефонують, комусь погрожують, "випадково" деяких викликають до правоохоронних органів, коли йде сесія. Але в нас ключове питання соціальне – розвитку міста. Питання підвищення зарплатні працівникам освіти, медицини, коректування бюджету на транспортну інфраструктуру. Нам потрібно підготуватися до опалювального сезону. Мета – занурити Кличка в лайно, закидати лайном. Я звертався до всіх керівників держави: якщо опалювальний сезон будуть зривати… вони в боротьбі проти Кличка хочуть погано зробити для людей. Якщо опалювального сезону не буде – люди вийдуть. Їх не цікавить, як люди будуть жити, як тепло буде в їх домівках. Політична боротьба – це ключове питання, за рахунок людей. Це дуже погано, коли ставлять персональні інтереси чи політичні вище за інтереси міста, держави. Але я однозначно буду боротися, переконувати, все зроблю, щоби місто, Київрада розвивалися. Це моя мета – європейське місто Київ. І коли Київ буде по-справжньому, по стандартах життя, європейським містом, ми будемо робити такі ж самі стандарти в кожному місті, містечку. Україна починається з серця, всі зміни і реформи.

112.ua

- Будь-який неуспіх Кличка – для них це мед, радість. Вночі було мінус три. Проїхав в метро кілька зупинок – люди чихають, кашляють. На коли людям сподіватися, що в квартири прийде тепло?

- Завтра вже буде плюс 18. Холодний фронт вже пройшов. По нормах середньодобова температура повинна бути 8 градусів тепла протягом трьох діб – і ми підключаємо опалення. Зараз підключені школи, дитячі садки, лікарні, а всю систему будемо підключати, коли температура вже буде опускатися. Коли на вулиці тепло, то це додаткові рахунки на ЖКХ. Коли ми бачимо, що холодна погода наступає, то ми обов’язково повідомляємо, щоб підключати центральне опалення.

- Я знаю, що вас винуватили, що ви вкрали старий Шулявський міст. Навіщо він вам?

- Те, що я роблю – воно дратує моїх опонентів. Наприклад, пішохідний міст. Його вже скандальним назвали, тому що навмисно робили скандали. До речі, я подав до суду на "1+1" за маніпуляції і неправдиву інформацію. Підійшов до мене кореспондент і каже: ви обіцяєте до кінця року побудувати міст, а де ви діли старий міст? Я пожартував: з вашої точки зору, Кличко повинен був його вкрасти. І дійсно, інформація вийшла, що міст вкрали. Я можу сказати, що йому більше 50 років, консолі з залізобетону вже в такому стані, що його утилізували. Під мостом були МАФи, вони горіли, і конструкція мосту вже не витримувала, була аварійно небезпечна. І тому міст демонтували, і зараз будуємо новий. Я вибачаюся за тимчасові незручності. 12-14-го ми перекриваємо проспект Перемоги на дві доби.

- Вас з’їдять.

- Хай мені розкажуть, як можна дорогу побудувати, не перекривши на цей час рух. Це будуть вихідні – ми всіх попереджуємо. Ми будемо намагатися за добу встигнути, але дві доби взяли на всякий випадок, для того, щоб встановити ключовий проліт над проспектом Перемоги – він буде перекритий. І до кінця року моє завдання, щоб рух транспорту по Шулявському мосту вже відновити.

- Ті, хто вас не любить, каже, що можна було поставити так само залізобетонний міст і зробити це набагато швидше. Чому був вибраний металевий варіант, ще і з таким німецьким дорогим покриттям? Тому що знову: "вкрали, відмили, заховали".

- Ми почали навесні, і зараз вже, ближче до зими, відкриваємо міст. Півроку для такого мосту – це достатньо стислі строки. І в цьому напрямку ми робимо все максимально швидко, але є технології, витримка металу. Робимо все абсолютно відкрито. Ще міст не побудували, а вже багато спекуляцій: щось вкрали, не стільки грошей, як потрібно. Така сама ситуація, як з пішохідним мостом: він став інструментом політичної боротьби: "Проект вкрали, грошей багато взяли. Натягнули гроші з Володимирської гірки, з парку "Хрещатий" на цей міст, вартість мосту піднялася". Коли відкривали міст, я умисно, знаючи, що такі маніпуляції будуть, кажу, що ми не розрахувалися з підрядником – вони зробили за свої кошти, і зможемо перерахувати кошти тільки тоді, коли інститут судових експертиз зможе перевірити – дасть нам "окей".

- Ви вже зробили це?

- Ми ще цього не зробили, а вже кажуть, що гроші вкрали. Я кажу: а як можна їх вкрасти, коли вони лежать на рахунку мерії? В політиці є такий жарт: "- Ваша донька повія. - Та в мене доньки нема. - А ви докажіть".

- До мене приїжджали друзі, з Нью-Джерсі, які не були тут 20 років. Вони їздили зі мною по Києву і були в захваті – від отих величезних будинків. А я їм сказав, що у нас в місті дуже багато людей проти. Вони кажуть, що немає єдиного архітектурного плану, що все забудовується хаотично і що ці будівлі нікому не подобаються. Я говорю те, що говорять іноді кияни. 

- Я не згоден. Треба підходити дуже уважно. Є історична частина міста. Можна побудувати новий Нью-Йорк, але Київ повинен мати свій характер, свою привабливість. Нам дістався спадок, що багато будівель побудували на київських пагорбах, які руйнують взагалі зовнішній вигляд міста. До цього питання потрібно підходити дуже ретельно. Я запропонував ввести мораторій на будівництво в центрі міста, до того моменту, поки не буде прийнятий Генеральний план нашого міста, де ми зможемо побачити, яким чином місто буде розвиватися, щоб в ніякому разі не загубити спадщину.

Новини за темою

- Він вже діє, цей мораторій?

- Це залежить від Київради, тому що таке рішення мер не може самостійно прийняти. Депутатам потрібно зібратись, і проговорити це питання, і прийняти. Нам досталася спадщина – другого такого міста в світі немає: з островами, з пагорбами, з архітектурою, і я переконаний, що нам цю спадщину потрібно зберегти. Але місто повинно також і розвиватися, будуватися, рости. Є для того лівий берег, де можна будувати хмарочоси по 100 м і більше, але історичну частину ми повинні зберегти. На жаль, нам дісталася непроста ситуація, але ми робимо все для того, щоб спадщину не загубити. Це вкрай важливо. Моя перша професія – екскурсовод. Я люблю місто, Я знаю його історію.

- А ви комусь розказували про це? Куди ви водили екскурсії?

- По всьому місту. Бюро молодіжного туризму "Спутник" було на Голосіївській площі, в готелі "Мир", і з 86-го по 89-й рік я працював екскурсоводом. Зі всього Радянського Союзу приїжджали школярі, і я проводив екскурсії. Мене загубити було неможливо – мене всі бачили, я всіх бачив. Я знаю історію, я люблю це місто. І я переконаний, що в нього великий потенціал. І я роблю все для того, щоб місто було привабливим і для киян, і для людей, які приїжджають до нашого міста. В 15-му році один мільйон туристів був, а до кінця цього року ми очікуємо 4 млн туристів. Це також надходження до бюджету нашого міста, тому що кожен турист залишає за добу 3000 гривень в нашому місті.

- Напевно, все одно вас оточують якісь певні протистояння. Ви не відчуваєте, що вам у чомусь заважають? Що десь саботують? Коли Шулявський міст вистоювався, як ви кажете, всі навколо верещали, що Кличко з Микитасем вкрали гроші, далі нічого не буде будуватися. Одного разу я їхав вранці через Гідропарк – це будівництво вже прокляли, Віталію Володимировичу.

- Після того, як ці консолі Шулявського мосту впали, я дав завдання перевірити всі мости. Я був шокований. 75 мостів знаходяться в передаварійному стані, 3 – в аварійному. Я зобов’язаний закрити мости, які знаходяться в аварійному стані. Як я можу закрити міст Метро, як я можу закрити міст Патона, який в аварійному стані? Дійсно, там ускладнений рух, але ми повинні зробити, щоби вони не рухнули. Десятками років не вкладалися гроші в інфраструктуру, і ми зараз всі сили кинули на те, щоб ці мости далі продовжували виповняти свою функцію. До кінця наступного місяця протока біля Гідропарку буде вже повністю відкрита – роботи йдуть і вдень, і вночі. Роботи йдуть ще й під мостом.

112.ua

- Є ще одне місце, про яке багато пишуть – там нічого не йде. Це як спускатися з Південного мосту в бік Конча-Заспи, в бік Корчуватого , там, де мостик через Либідь. Там вже давно щось закрито зеленим поламаним парканом. Просто одна смуга дороги закрита. І що там робиться, хто там робить – таємниця за сімома замками. Це те, що я просив би вас від усіх киян подивитися, тому що це те, що так само ставлять вам у вину.

- Багато киян не знають прізвищ голів районів, їх замів – Кличка знають всі, і Кличко за все відповідає. Ми робимо все, і 26 мостових переходів вже відремонтовано. Але 75 ще є і можна собі уявити – біля мільярду Шулявський міст. Нам потрібно зараз ремонтувати Південний, ремонтом якого займаємося, Північний міст. Подільсько-Воскресенський міст – він змінився візуально, вже тих іржавих підпорок нема. Завдання, яке я ставлю перед підрядниками – до кінця наступного року запустити автосполучення між лівим та правим берегом. Що стосується метро на Троєщину – не буду маніпулювати, ні в якому разі не буду щось обіцяти: якщо буде фінансування – це питання 3-5 років.

- Те, що Південний міст ремонтують – це стабільна історія останніх років двадцяти. Просто коли їдеш, тільки поклали асфальт, проходить місяць-два, і воно починає…або він проклятий, цей міст, або там щось не так роблять.

- Південний міст, наступний міст, нижче по Дніпру 200 км. Вантажівки їдуть через цей міст. Дороги, які ми робимо, розраховані максимум на 30-тоннки, а є 40-60 тонн навантаження. Ці колеса видавлюють асфальт, особливо коли тепла погода. Це питання і поліції, і міста Києва, і дорожників. 

- З одного боку в вас зараз значно менше повноважень, а з іншого боку, мали би перестати так багато вимагати у Кличка, тому що раніше ви очолювали і місто, і міську адміністрацію.

- І до сьогоднішнього дня очолюю. Там бажання обмежити повноваження, дуже.

- От зараз випливає ім’я пана Ткаченка. Це бажання зв’язати по руках і по ногах? Або ви поки що відчуваєте себе достатньо сильним для того, щоби протистояти цьому і щоби швидко приймати рішення? Тому що мер не може робити, якщо не прийме рішення міська рада, правильно?

- Так.

- Коли у вас була "своя" міська рада, коли ви мали на неї максимальний вплив, ви швидко могли прийняти ці рішення, які вам були потрібні. Зараз це не так просто.

- Хтось буде виправдовуватися: хтось йому заважає, хтось не дає можливості. Хочеш – роби. Я не борюсь за крісло, за посади – вони мені не потрібні. Я хочу жити в європейському місті, в місті Києві. І роблю все для цього. Дійсно, постійно є люди, які вставляють палки в колеса. Є люди, яким не подобається, які гальмують, і т.д. Людей це не цікавить: - цікавить результат. І в цьому напрямку я продовжую далі. Дуже прикро, коли пан Ткаченко, маючи долю в цьому каналі, "1+1", поливає мене брудом. Я звернувся до суду про захист честі і гідності. Я і далі буду робити, для того, щоб відстоювати інтереси, а не з кимось боротися, незважаючи на те, що борються брудними методами, розповсюджуючи неправдиву інформацію, брехню. Я роблю свої справи, і люди оцінюють по справах. За останні чотири роки, незважаючи на те, що з Києва забирають 60% нашого бюджету, ПДФО, кожного року ми збільшуємо наш бюджет на 20-30%. 5 років тому бюджет був 18 млрд, сьогодні – 60. Це в часи, коли економіка не працює.  Звідки гроші? Виводимо з тіні. Всі забули, що систему Prozorro розпочали ми, у Києві. Бюджет участі розпочали ми. Ми відкрили всі абсолютно надходження і витрати, і зараз кожен може побачити. Ми зробили ключові реформи, робимо зараз абсолютно відкритими тендери і аукціони – це дуже важливо, щоби наповнювати бюджет. Щоби чиновник не мав можливості особисто розпоряджатися – ринок повинен. Ті, хто пропонують найкращу ціну, повинні отримувати перемогу. Зробили пересувні кав’ярні – можете стояти там, де ми скажемо, але, ви повинні вибороти це місце, на електронних торгах. Скільки було спекуляцій по кінотеатру "Київ"? – Заберуть, перебудують, кіна не буде. А ціна питання була в тому, що при старому орендареві три зали були закрито, і він платив 47 тис. гривень в місяць. Зробили аукціон – 2 млн 700 в місяць. Моє завдання – наповнювати бюджет, для того, що гроші були на дороги. За три останні роки 900 км доріг зроблено. Закуплено 100 трамваїв, 110 тролейбусів, 57 трамваїв найсучасніших, четвертого покоління. 26 дитячих садків побудовано, 8 найсучасніших шкіл. Я можу сказати, що до багатьох політиків недовіра, тому що вони продавці повітря – розказують про велике майбутнє. Мені є чим звітувати перед киянами, і це найважливіше. Я розумію, що багато викликів, багато зауважень, є багато речей, які потрібно зробити максимально швидко, але, одне можу сказати: Київ, якщо ви порівняєте з іншими регіонами, – це острів благополуччя. Нема безробіття, найвища середня заробітна платня, 60% загальних інвестицій в минулому році було в місто Київ. І я дуже радий, що місто Київ розвивається. І буду робити все, що залежить від мене, щоб цю динаміку не зупинити.

- Люди в нас не зовсім бачать те, що є, а бачать те, що вони хочуть бачити. Ви кажете, що політики торгують повітрям, але вони завжди знають, де вставити свої п’ять копійок так, щоби людей це задовольнило. Перестав ходити швидкісний трамвай – це тому, що Кличко в кінці трамвайних шляхів побудував свій торгово-офісний центр. Нові зупинки відкриваються, біля них акуратні скляночки-будочки – ви що, не знаєте, що це Кличко будує свої МАФи?

- Ми заборонили брати готівку за паркування – переходимо на електронне. А з нечистоплотних хтось збирає. Кажуть: Кличко сказав. Багато чуток. Я одне можу сказати: в мене нема конфлікту інтересів, в мене нема ніякого бізнесу. В мене один інтерес – жити в європейському місті. Я поставив на кон найдорожче, що в мене є – репутацію, і своє ім’я. Я цим дорожу. На репутацію і ім’я можна працювати все життя, а загубити за одну хвилину. І в цьому напрямку я роблю абсолютно все чесно, абсолютно прозоро. Нема чого ховати. І я презентую все, що я роблю – відкрито. Всі звинувачення, брехня – воно не прилипає. Я готовий відверто відповісти на будь-яке питання. Я дуже радий, що я, відрізняючись від інших політиків, ходжу своїми ногами, їжджу на велосипеді, спілкуюсь з людьми і отримую задоволення, коли підходять люди і кажуть дякую за новий парк, за нову дорогу, за новий дитячий садок, нову школу. Це дає велику мотивацію далі продовжувати робити. І ти розумієш, що результат є. Критикують, і я вдячний за критику, але коли не маніпулюють, бо критика – це підказки. І тільки ті, хто нічого не робить, можуть не робити помилок, а я роблю все щиро, від серця. І максимально ефективно. 

- Люди в щирість не вірять. Стоїть пацан з плакатом напроти мерії: "Кличко, дякую за новий парк". Боже, яка хвиля піднімається в інтернеті: Кличко найняв бомжа, поставив його. Повірити в те, що хтось може щиро за щось дякувати… якби він кожен день стояв з плакатом: "Кличко – злодій", сказали би, що це так має бути. Ми чомусь любимо перекреслювати все хороше, але чітко бачимо все погане. Чого ви більше бачите навколо себе: негативу чи позитиву, коли ходите серед людей? Ви ж не ховаєтеся від них.

- Коли я ходжу серед людей, я отримую велику підтримку, енергію. До мене підходять з проблемами, і у мене є важелі вирішити ці проблеми. Я це роблю. Багато людей підходять і дякують. Цей хлопець, якого ви згадали, десь два місяці кожного понеділка приходить і стоїть перед мерією. Врешті-решт я вийшов до нього, познайомився. Це велика мотивація, коли те, що ти робиш, не проходить дарма. Я підійшов до нього і сказав: я дякую, що ви бачите добрі речі. Є ще багато викликів, які потрібно подолати. Роками не вкладалися гроші в інфраструктуру. Зараз ремонтуємо вулицю Алма-Атинську – останній раз ремонт був 50 років тому. Це була не вулиця, а напрямок, і таких вулиць достатньо багато. Але 900 км доріг – це майже перейшли екватор відремонтованих доріг. Коли ти їдеш по нормальній дорозі – ти не звертаєш уваги. Тільки яма – ти згадуєш Кличка.

- Почекайте, ще скоро сніг почнеться.

- Будемо прибирати.

- До зими готові?

- Ми купили снігоплавильні машини

- Вони вже в минулому році працювали?

- Так. Техніка є. Велика проблема – велике перевантаження вулиць автівками. Будемо прибирати вночі, просити людей, щоб не залишали автівки, щоб нам була можливість прибирати. Дійсно, транспортна ситуація в Києві в жахливому стані.

- Повернемося до того негативу…

- …а чому ми тільки про негатив розмовляємо?

- Тому що я за тебе хвилююся.

Новини за темою

- Скажуть, що ми з тобою домовилися і Кличко проплатив.

- Дуже добре "проплатив". Все одно напишуть, що я облизав Кличка.

- Журналіст повинен бути нейтральним.

- Я не журналіст. Сьогодні я виступаю як близький твій товариш, дуже багато років. Якщо будуть далі такі атаки, якщо будуть розказувати знову про "смотрящих", про неправильно звільнених або про неправильно призначених заступників, радників, є план "Б"? Є правостороння стійка, щоб зустріти тих людей чимось несподіваним? Ти міцно стоїш на ногах зараз, у цій ситуації міцно на ногах себе почуваєш?

- Я почуваю себе впевнено. Я п’ять років мером працюю. Спокійно сплю.

- Досить хороша соціологія.

- Приберемо ці соціологічні дослідження. Дуже важливо, коли ти робиш якісь речі – гармонія, і ти повинен бути впевнений, що ти робиш правильно. Я дуже радий, що п’ять років мером – я гуляю без охорони. Я пересуваюся містом на велосипеді, пішки, я міцно сплю. Я переконаний в тому, що я роблю правильні речі для свого міста, тому що з цим містом я пов’язую своє майбутнє, майбутнє моїх дітей. Я переконаний, що я можу, і знаю, як це зробити. Багато ще потрібно зробити. Неприємно, коли тебе обливають брудом, коли розповсюджують чутки чи брехню. Але воно не прилипає – у людей залишається завжди не що ти говориш, не як говориш, а що ти робиш. Вічного нічого не буває. Пройде час і будуть згадувати. Ті об’єкти, які побудовані, залишаться назавжди. Зараз відкриваємо новий зоопарк. Директор берлінського зоопарку, який консультує нас, каже, що якщо ти приходиш в зоопарк з дітьми і відчуваєш співчуття до тварин – то не є добрим зоопарком. Зараз ми робимо по європейським стандартам. Наш зоопарк, який викинули з європейської асоціації, зараз повернули. Відкриваємо стадіон "Русановець" для заняття спортом дітей. Відкриваємо легкоатлетичний манеж, такий, яким можна пишатися. Останню частину парку "Наталка". Моє завдання – робити постійно все для того, щоб кожного дня відкривати нові об’єкти, презентувати киянам реальні зміни, а не слова. Ось Арнольд Шварценегер, якщо будуть вибори – пообіцяв приїхати, підтримати.

112.ua

- Кажуть, що Кличко не використовує всі свої міжнародні можливості. Кажуть: от це могло би зацікавити якогось… А Кличко каже: та він у мене тут є, в телефоні. У вас в телефоні є стільки серйозних "Шварценегерів" усіляких. Ви плануєте все-таки використовувати більше міжнародні свої зв’язки для того, щоб зробити Київ більш потужним і красивим?

- Я роблю все, що від мене залежить. Місія амбасадора – це не таємниця, я можу відкривати багато кабінетів, в усьому світі, достукатись до багатьох людей. Я роблю все, щоб привернути увагу до України, для того, щоб Україна була на слуху, для того, щоб в Україну інвестували. Недарма 60% від загальних інвестицій в країну були в місто Київ – роблю для цього. IKEA 15 років не могла прийти до Києва – в минулому році ми підписали контракт – до кінця цього року повинні відкрити перші магазини. Я дуже радий, що я сказав, що ми при одній умові зробимо Uber, і два роки тому, після Давосу, я був першим пасажиром Uber. Я дуже радий, що використовуючи зв’язки, німецька компанія подарувала нам відкритий бюджет, і ми почали працювати.

- Електронний квиток буде чи ні? Я знаю, що ви взяли Бахматова на роботу, і це зараз його напрямок. З інсайдерської інформації: крику від нього багато, а іноді проскакує ненормативна лексика у спілкуванні. Вірніше так: проскакує нормативна, серед всієї ненормативної, яку він застосовує до тих людей, з ким він працює. Є сподівання в тому, що щось зрушиться з місця, тому що кажуть, що вже було до чогось дойдено, тепер можемо втратити якісь певні гроші, і це можуть звалити на вас.

- Він не тільки людина, яка брала участь в КВК, – він достатньо ефективний менеджер, який вивів ВДНГ з банкрутства, і ВДНГ зараз почало працювати. UNIT.City – він дуже непогано працював. Спираючись на його досвід і те, що він був успішний в цих напрямках, я доручив йому займатися тими напрямками, які є дійсно болючі в Києві. Електронний квиток вже запускаємо, і до кінця року вже все місто буде працювати по електронному квитку.

Новини за темою

- Нас з вами зараз подивилося на 40% людей менше, ніж могло би подивитися. Рівно настільки зменшилася кількість наших глядачів після того, як в нас забрали цифрову ліцензію. Нас не показує Т2. Мені здається, що не треба нікому пояснювати, що затискання свободи слова( мені соромно за людей, які працюють в Нацраді, тому що там є наші колеги-журналісти) завжди приводить до краху будь-якого правителя. 112 канал дуже сильно потребує допомоги. Ми втратили дуже багато людей, які хотіли би дивитися. Ваше ставлення до свободи слова? І, сподіваюся, ваша підтримка нашому каналу?

- В першу чергу, якщо ми будуємо демократичну державу – свобода слова, свобода спілкування є одним з ключових. Хтось на когось нападає, комусь не подобається риторика… Якщо Трамп, найпотужніша людина в світі, скаже, що CNN – це демократи і давайте їх закриємо…

-…то скоріше закриють Трампа.

- Якщо ми хочемо побудувати сучасну європейську державу, свобода слова – це один зі стовпів, на якому базуються ключові цінності сучасних країн. І це вкрай погана новина. Я переконаний в тому, що буде можливість в найближчі часи виправити ці помилки і не робити помилок в майбутньому, що стосується свободи слова і джерел інформації. Але інформація завжди повинна бути об’єктивна і чесна.

- Шановні глядачі. Дуже важко отримувати гостей на наші політичні ток-шоу. Багато хто з політиків, дізнавшись, що наша аудиторія трошечки зменшилася, почали ходити на інші, "дружні" нам канали, і не зовсім заходити до нас. Для Віталія Кличка це не стало ніякою проблемою, і за це я йому вдячний. Дякую, Віталію Володимировичу.

- Дякую за запрошення і можливість поспілкуватися.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>