Крим може повернутися тільки як територія під управлінням декількох держав

Екс-нардеп Інна Богословська в ефірі програми "Гордон" на телеканалі "112 Україна" розповіла, чи планує знову іти в політику, чи повернеться в Україну Крим і чи можлива в Раді поява незалежних людей

Крим може повернутися тільки як територія під управлінням декількох держав
112.ua

Дмитро Гордон

Журналіст, письменник, телеведучий, співак

Екс-нардеп Інна Богословська в ефірі програми "Гордон" на телеканалі "112 Україна" розповіла, чи планує знову іти в політику, чи повернеться в Україну Крим і чи можлива в Раді поява незалежних людей

Гордон: В ефірі програма "Гордон" і сьогодні мій гість Інна Богословська.

Добрий вечір, Інна Германівна. Навіщо вам політика - розумній, яскравій, красивій і талановитій.

Богословська: Я прийшла в політику - мені вже було 38. До цього часу я створила вже одну з найбільших консалтингових компаній в Україні. Я - юрист, а для юриста політика це, напевно, наступний етап, екзальтація реалізації та професіоналізму. Тому для мене це була просто наступна професійна ступінь.

- Вам в українській політиці перебувати не соромно?

- Ні, не соромно, тому що я в політику прийшла однією з найбагатших жінок. А пішла з неї, не заробивши на політиці ні цента і поставивши все на те, щоб реалізувати той план розвитку країни, заради якого я три роки відмовлялася від усіх благ: і ми його написали. Він був написаний 12 років тому, книгу надрукували тиражем в три мільйони примірників. Цей план розвитку країни актуальний  до сьогоднішнього дня на 90%. Тому я не зупинюся в цій роботі до тих пір, поки я його не реалізую.

- 20 років в політиці. Ви поміняли чотири партії і п'ять фракцій. Зі зміною партій і фракцій переконання змінювалися чи ні?

- Переконання одні й ті ж. 20 років в політиці - це неправда, тому що у мене були величезні перерви. Просто я не змінюю свій тип діяльності в залежності від того, депутат я чи не депутат. Я весь час роблю ту справу, в якій я впевнена. І зараз я не пішла в цей парламент, принципово, тому що я вважаю, що потрібно зробити паузу, усвідомити все після Майдану. Тому що Майдан для кожного з нас став початком нового життя - для когось життя мародера, для когось життя героя, для когось життя громадянина. Я дуже багато усвідомила за цей час, і у мене набагато більше сил, моральних, ніж було б, якби я, не дай Бог, пішла б у цю владу.

- Партія регіонів сама огидна для мене партія. Ви були в першій п'ятірці цієї партії. Вам не було соромно знаходитися в першій п'ятірці цієї клоаки?

- Тоді ні. Це був 2007 рік, дострокові вибори. У кожній конкретній ситуації справжній політик повинен вибирати. Черчілль ходив з однієї партії в іншу чотири рази і говорив, що він шукає ту партію, яка прийме його ідеологію. Так ось я зараз шукаю той момент, коли країна прийме мою ідеологію.

- Свого часу ви були в сильній конфронтації з М. Азаровим і навіть запустили термін "азаровщина". Що вам не подобалося в М. Азарові?

- Це була не просто конфронтація. Я була першою і, мабуть, єдиною людиною в Україні, яка пішла з Кабміну за власним бажанням і з програмною промовою. Те, що я тоді назвала "азаровщиною", зараз можна назвати "яценюківщиною", "аваковщиною" і т.д., тому що нічого не змінилося в країні. Іржава пострадянська система, огидна, залишилася. Вчорашнє вбивство в Авдіївці мирних жителів - це наша плата за те, що ми інфантильні, за те, що суспільство не хоче дорослішати. Значить, воно буде платити кров'ю. У нас хороший народ і йому просто треба повірити в самого себе. Комплекс неповноцінності - головна проблема сьогодні.

- Що за людина В. Янукович?

- Пора вже про нього перестати говорити. Президент, який втік зі своєї країни, не заслуговує, взагалі, розмови про нього. Єдине, що я б хотіла сказати: ніколи дурень і ідіот не стає президентом. Такого не буває. Він, безумовно, мав таланти, здібності, але виявився занадто жадібним і боягузливим, і від цього постраждала вся країна.

- У вас з Януковичем були особисті контакти?

- Так, звичайно. Він особисто мене запрошував до першої п'ятірки.

- Яким він вам здався?

- Фантазер. Він дуже багато придумував.

- У 2009 році ви перша заявили про підготовку угоди між Партією регіонів і БЮТ про захоплення влади. Завдяки публічному скандалу переворот був зірваний. Вони хотіли поділити сфери впливу і царювати удвох?

- Вони не просто хотіли, вони поділили. Був підготовлений текст Конституції, який повністю міняв демократичний устрій країни на повністю авторитарно-тоталітарний. У першому ж розділі Конституції була записана норма, що ЗМІ, які допустили публікацію дезінформації, позбавляються ліцензії без права поновлення. Це була потворна Конституція. Але ще безобразнішим був договір, який вони, фактично, парафували. За цим договором вони домовилися, по схемі Путін-Медведєв, міняти владу в Україні. До 2025-го року було розписано: сьогодні Янукович - президент, а Тимошенко - прем'єр, завтра Тимошенко - президент, Янукович - прем'єр-міністр. Вся територія України була поділена за кількістю виборців. Були розписані всі посади, аж до директорів шкіл: за якою партією закріплюється яка посада в якій школі. Це реальність.

- Цей договір готувався за допомогою Путіна?

- Він готувався точно під керівництвом Медведчука. Але, оскільки Медведчук і Путін, з моєї точки зору, це одне і те ж для України, то, скоріше за все, в цьому брав участь Путін.

- Тобто двілюдини, Янукович і Тимошенко, які ненавидять один одного, змогли знайти спільну мову?

- Їх зводили. Була величезна переговорна група. Я про це дізналася досить стрімко і пішла на прямий ефір на телебачення.

- Ви заявили, свого часу, що Тимошенко була б більш небезпечним тираном, ніж Янукович.

- Так, це так. Вони обидва однакові: обидва авторитарні. Вони обидва пішли в політику, щоб зализати свої рани дитинства. Вони жадібні і абсолютно безпринципні. Найважливіше - вони обидва жадають безмірної неконтрольованої влади і безмірних грошей. Але якщо Янукович йшов до своїх виборців через шлунок, то Тимошенко йшла через серце. А небезпечніший той, хто через серце.

- Чому ви так не любили Юлію Володимирівну?

- Ю. Тимошенко - це людина, яка прийшла на крадіжці, на брехні, на корупції в політику. У 1996 році вона вперше стала депутатом лише тому, що їй була потрібна депутатська недоторканність, - щодо неї вже була кримінальна справа за контрабанду. Вона прийшла, створивши з Лазаренком найстрашнішу корупційну оборудку в історії України. Ті мільярди доларів, які вони вкрали в держави, розбомбивши, фактично, її економіку на початку 90-их, це сьогодні сотні мільярдів доларів. Вона не мала права йти в політику. А найбільший цинізм, коли зло одягається в білий одяг.

- Це правда, що Ю. Тимошенко посадили саме ви?

- Ні. Працювала велика машина, але я, завдяки роботі комісії з газу, повністю витягнула всі документи, зв'язки. Ніхто не брався за це, поки я це не зробила.

- Це правда, що Ю. Тимошенко посадили в день вашого народження?

- Так, але це збіг.

- Коли Юлія Володимирівна опинилася у в'язниці, вам не було її шкода, як жінці жінку?

- Я жодного разу з цього приводу не раділа і не говорила в інтерв'ю, що добре, що вона сидить. Але вона повинна сидіти - вона зробила страшний злочин, внаслідок якого українська економіка втрачає приблизно 6 млрд дол. в рік. Сьогодні вже не втрачає, тому що ми, нарешті, відмовилися від прив'язки до газових контрактів. А що стосується статі, то коли ти в політиці збираєшся зробити велику справу, то стать відходить.

- Сьогодні відносини з Тимошенко у вас відновилися?

- Ні. У нас як не було відносин, так і немає.

- Свого часу ви заявили, що С. Льовочкін був останнім острівцем демократії в оточенні Януковича.

- Так, це правда. Це було ліберальне крило фракції - Льовочкін, Тігіпко, я. Ми не голосували, навмисне, за закони, які штовхала "сім'я". Я не голосувала за Арбузова, коли його призначали, спеціально полетіла. Коли "сім'я" вирішила, що вони вже царі, Льовочкін, фактично, був останній, хто цьому опирався з найближчого оточення Януковича. Він подав першу заяву про відставку, коли Янукович в 2012 році заявив, що молодим потрібна дорога і всі повинні піти. З тих пір почався великий розкол у ПР.

- Ви працювали довго з С. Тігіпком. Він боягузлива людина, на ваш погляд?

- Я вважаю, що це головний його недолік для політики. Це не можна назвати боягузливий - це не те. У політиці настає момент, коли принцип важливіший від всього іншого. Справжня політика і справжня державна діяльність вимагають, щоб у момент "Ч" ти забув про все.

- Чи правда, що Майдан фінансували Льовочкін, Фірташ і Бойко?

- В тому числі. Я не знаю щодо Бойка, але Льовочкін і Фірташ - так. Всі українські олігархи, так чи інакше, прямо чи опосередковано, фінансували Майдан.

- І Р. Ахметов?

- Не знаю.

- Хто організував Майдан?

- Не знаю. Я вважаю, що цей Майдан почався зі студентів, які прийшли.

- Яценюк і Тягнибок взаємодіяли з Януковичем? Це були його люди, в хорошому сенсі цього слова?

- Це не були його люди, але він їх прекрасно знав, і вони, звичайно, взаємодіяли. Головним із взаємодії з Януковичем був Яценюк.

- Хто розстріляв Майдан, ви знаєте?

- Там точно були присутні росіяни. У мене є достовірні відомості одного з "беркутівців" про те, що 20 осіб з "Беркуту" вивезли в Конча-Заспу і забрали у них обмундирування, жетони. Їх обмундирування і жетони на когось було одягнене, і це дає мені підставу стверджувати, що там були задіяні не наші поліцейські. Я особисто бачила відео, де особа, одягнена в форму "Беркута", стріляла з даху спочатку в бік Майдану, потім в сторону поліції. 20 лютого нам це показали "беркутівці" прямо на вході в ВР. Без Януковича це не міг зробити ніхто. Я знаю, як була влаштована система влади тоді. За всі вуличні акції відповідав тоді тільки Клюєв, а потім це курирував тільки Саша Янукович. У Януковича завжди все було побудовано дуже жорстко - ніхто не міг залізти в сектор відповідальності іншої людини.

- Клюєв талановита людина?

- Так, але абсолютно аморальний, в сенсі політики.

- Під час Майдану ви відмежувалися від ПР, Януковича публічно. Це було самостійне рішення, чи під чиїсь гарантії?

- Звичайно, самостійне. Ми вийшли разом з чоловіком. Мені в кишеню кидали записки з погрозою вбивства, автоматники підійшли до нашого дому, чоловік відстрілювався. Йому пропонували кілька мільйонів доларів, щоб він мене повернув до фракції. Нам розбили скло в машині, забрали все, що було в машині.

- Вам не страшно було?

- Ні. Це стан, коли я знаю, що я роблю правильно. Тоді мене неможливо похитнути.

- Ви вірили, що Януковича не буде?

- Я це знала. Коли я 30 листопада написала, що це операція Путіна з розчленовування України: скільки ЗМІ сказали, що я піарюсь Бог знає на чому. А 31 січня я сказала, що Путін піде на територію України і буде забирати Крим, Донбас, Харків і Запоріжжя.

- Є. Кушнарьова вбили, чи він загинув сам?

- Не знаю.

- Ви знали про те, що Кушнарьова планували на заміну Януковичу з Москви, як лідера ПР?

- Ні, я не знаю. Я знаю, що він становив конкуренцію Януковичу. Кушнарьов був людиною некон'юктурною. Він був людиною з дуже високим почуттям власної гідності.

- Ви заявили, що за час перебування при владі в Харкові Г. Кернес став доларовим мільярдером.

- Так, це так. Він має вулиці за кордоном, літаки, машини. Харків'яни платять кожну секунду Кернесу - у нас лава може коштувати 170 тисяч.

- Мені Г. Кернес представляється дуже розумною людиною. Дуже сильним організатором.

- Безумовно.

- Вам шкода його зараз?

- Так.

- Ви заявили, що Кернес знаходиться до цих пір на своїй посаді, а не в тюрмі, бо відкупився від Авакова, повернувши йому газові вишки. Що це означає?

- Це правда. Коли Аваков втік з Харкова після того, як він був там губернатором, щодо нього була величезна кількість кримінальних справ. У тому числі за незаконне відведення земель, за розкрадання. Він відсиджувався в Італії, а в той час команда Добкіна-Кернеса забрала практично всю його власність. Забрала напівзаконно, нелегально. Коли він повернувся, на посаді міністра МВС, йому було повернуто всі його газові вишки в Харкові. Більш того, Аваков у нас великий ділок в сфері нафти і газу: нафта в Полтаві, і маса родовищ, і Котвицький, який вивів 40 млн доларів з країни, нібито, за борговим зобов'язанням. Будемо карати - вони повинні сидіти.

- Що за людина Аваков?

- Це погана людина. Він не повинен бути на посаді міністра МВС.

- Що зараз відбувається в Харкові? У кого влада в місті?

- Влада зараз у Кернеса, але Аваков намагається зробити комбінацію, при якій він отримає владу над містом. Він у Харкові "осідлає" все схеми Кернеса.

- Кернес сказав, що його "замовив" Аваков. Ви з цим згодні?

- Після того, як я прочитала в інтернеті переписку Авакова з Балутою, колишнім губернатором, я можу в це повірити.

- Що зараз відбувається в Україні, в двох словах?

- Повний розпад старої системи і нестворена нова. Тому і така корупція.

- Безвіз - це перемога України?

- Так, звичайно.

- Що буде з Кримом і Донбасом?

- Я не можу сказати, що буде, я можу сказати, що повинно бути.

- Крим і Донбас повернуться до складу України, на ваш погляд?

- Так. Але Крим може повернутися тільки як територія під управлінням декількох держав. Якщо ми хочемо спокою в чорноморському регіоні, то це повинен бути кондомініум Україна - Туреччина - Росія. Але це можливо тільки після того, як у Росії не буде Путіна.

- Хто був кращим президентом України за всі роки незалежності?

- Безумовно, Кучма. Це об'єктивна оцінка того, що він зробив. Кучма створив пострадянську Україну, повністю. Він запровадив інститут приватної власності, спрощене оподаткування для малого бізнесу, ввів хорошу базу для створення транснаціональних українських компаній з транснаціональним капіталом, ввів опозицію, як легальний інститут у владі. Він почав свободу слова, тому що, якби не було свободи слова, то не було б і "Україна без Кучми". Він відрізав нас від "совка" і заклав основи пострадянської держави.

- Чому такий низький рівень українських політиків? Чому у владу пробираються, пробиваються не найкращі, а гірші?

- Велика біда сталася тоді, коли Ющенко зламав тенденцію розвитку Кучми. Коли Кучма йшов, ми три роки поспіль мали найвищий темп розвитку ВВП в світі - 9, 12, 12%. Коли Ющенко призначив Тимошенко прем'єр-міністром, він відкрив двері війні у владі. Ця війна поховала з собою Україну.

- Поява в ВР незалежних людей, в принципі, можлива?

- Так. У всіх молодих людей в ВР є шанс стати політиками, але вони повинні зрозуміти, що політика це теж професія. У ній є свої правила, закони, вимоги і т.д.

- Восени вибори президентські і парламентські у нас будуть в Україні?

- Ні. Але я вважаю, що якщо ми не вийдемо на дострокові президентські вибори наступної весни, в країні буде повстання.

- Вам не хочеться знову в ВР?

- Ні. Я, швидше за все, піду іншим шляхом - у ВР я не піду.

- Вам у президенти не хочеться?

- Не хочеться, але, можливо, це потрібно буде зробити.

- Гарній жінці серед чоловіків в українській політиці складно?

- Вже ні. Було спочатку складно, коли вважали, що я така, як багато жінок, які заходять в політику через ліжко. Коли зрозуміли, що не така - стало легко.

- Більшість жінок в українську політику заходять через ліжко?

- Багато. Або через ліжко, або через зв'язки, або через патерналізм. Але дуже багато бізнесменів заводять в політику жінок, які управляли їх бізнесом. Це просування вірного надійного професіонала в політику.

- Сексуальні домагання по відношенню до вас з боку українських політиків, може бути президентів, були?

- Були. Але це закінчувалося нічим, тому що у мене завжди був коханий чоловік. Такого не повинно бути в політиці. Зараз є один політик, дуже яскравий. Насправді цей політик, коли він у владі, їде і бачить красиву жінку, - цю жінку затягують до нього в машину. Таких політиків не можна в Україні приймати. Ми заслуговуємо іншої якості влади - тільки ми самі повинні в це повірити.

- Україна проб'ється?

- Так. Ще за мого життя.

- Дякую вам.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>