Корупцію в Україні можна перемогти за допомогою блокчейну

Українсько-американський мільярдер Марк Гінзбург в інтерв'ю програмі "Гордон" на телеканалі "112 Україна" розповів про своїх відомих родичів, перспективи криптовалют, зустрічі з Річардом Бренсоном і Дональдом Трампом, а також про те, чому в Києві так і не з'явився "Трамп-тауер"

Корупцію в Україні можна перемогти за допомогою блокчейну
Марк Гінзбург "112 Украина"

112.ua

Редакційний блог

Українсько-американський мільярдер Марк Гінзбург в інтерв'ю програмі "Гордон" на телеканалі "112 Україна" розповів про своїх відомих родичів, перспективи криптовалют, зустрічі з Річардом Бренсоном і Дональдом Трампом, а також про те, чому в Києві так і не з'явився "Трамп-тауер"

Гордон: В ефірі програма "Гордон". Сьогодні мій гість українсько-американський мільярдер Марк Гінзбург.

Марку, добрий вечір, радий вас бачити. Ви - корінний киянин. Скажіть, ви не родич того самого Гінзбурга Льва Борисовича?

Гінзбург: Так, я родич Льва Борисовича Гінзбурга, короля київських підрядників. Висловлюючись сучасною термінологією - кращого девелопера дореволюційного Києва. Лев Борисович Гінзбург - це старший брат мого рідного діда.

- Що побудував Лев Борисович у Києві?

- Я почну перераховувати, і я впевнений, що ви будете здивовані. Я застав ще тих корінних киян, які прекрасно пам'ятали будинок Гінзбурга. Це була визначна пам'ятка не тільки Києва, а й усієї Російської імперії.

- Він стояв на місці нинішнього готелю "Україна"?

- Він починався на вул. Миколаївській, нині вул. Городецького, і займав весь простір до вул. Інститутської. До Жовтневого палацу фактично.

- Скільки поверхів?

- Фасадна частина була шестиповерхова, потім він йшов 7-8-9 поверхів. Все те місце, на якому зараз знаходиться готель "Україна" і "Глобус" - це все був цей будинок. У 1912 році це був найбільший прибутковий будинок у Європі - хмарочос Гінзбурга. Це був найвищий будинок у Російській імперії і другий будинок у Європі. Вищим за нього був тільки в Німеччині один будинок, побудований за півтора року до цього. Різниця у них була всього 4 метри 20 см - один поверх.

- Що ще він побудував у Києві?

- Він збудував кращі, найбільш красиві і значні будівлі в центрі міста. Більшість цих будівель було зруйновано в 20-их числах вересня 41-го року, коли 23-25 вересня прогриміла серія вибухів. Київське підпілля на чолі з Іваном Кудрею підірвало Хрещатик. І багато будинків було зруйновано. Однак ті, які залишилися, - театр опери та балету, театр оперети, філармонія, колишній міський театр "Соловцов" - нині театр Франка, Державний музей художнього мистецтва внизу вул. Грушевського, Національний банк - одна з найкрасивіших будівель, весь комплекс політехнічного інституту, комплекс будівель Південноросійського машинобудівного заводу - завод "Ленінська кузня" нині. До того ж він отримав золоту медаль всесвітнього конкурсу. Весь комплекс будівель Південноросійського машинобудівного заводу було побудовано за 4 місяці. Католицький костел на Червоноармійській, Будинок актора - кенаса.

- Лауреат Нобелівської премії Віталій Лазарович Гінзбург - теж ваш родич?

- Так. Це двоюрідний брат мого батька. У радянські часи Віталій Лазарович Гінзбург завжди підносився як батько радянської астрофізики. Він очолював журнал "Наука і життя", він був батьком радянської астрофізики. У радянські часи ми практично не спілкувалися, і я відновив, на жаль, спілкування з ним вже в останні роки його життя. Я і мій батько були запрошені в 2003-му році, коли він отримав Нобелівську премію, яку він отримав за відкриття явища надпровідності. Але це виявилося не було справжньою його діяльністю. Уже коли Радянський Союз перестав існувати, відкрилися архіви, інформаційні джерела, і виявилося, що він був одним із творців водневої бомби.

- Ми говорили про будинки, які побудував Лев Борисович Гінзбург. Вам хотілося коли-небудь жити в одному з цих будинків?

- Так, мені дуже хотілося. Коли мої батьки проходили повз будинок №9 на вул. Городецького, вони дивилися на нього, якось багатозначно переглядалися, зітхали. Я завжди наголошував на цій особливості, але поки я був дитиною - вони мені не розповідали. Коли я подорослішав, вони мені розповідали, але в ті часи було прийнято пишатися пролетарським походженням. Коли я вже емігрував до Америки, прожив там кілька років і повернувся до Києва, щоб займатися бізнесом, звичайно, моя мрія була відновити історичну справедливість і купити квартиру, але в цьому будинку не було жодної квартири. І ось через якийсь час продавалася квартира на 6-му поверсі, і я її купив. Зараз я вже подав заявку в місто - я хочу як благодійний проект, і з огляду на те, що це те, чим можуть пишатися кияни, я хочу відновити первісний вигляд будинку - добудувати куполи.

- За 26 років незалежності Київ дуже змінився?

- Дуже. Радикально.

- Він став гіршим або кращим?

- Він став іншим. Він став гіршим. Напевно, треба було б уже перейменувати: "Нью-Київ".

- Як ви стали мільярдером?

- Я б хотів відповісти словами легендарного Генрі Форда: "Я готовий відзвітувати за кожен долар, але не питайте мене, як я заробив перший мільйон". Я пишаюся тим, що всі гроші, які я заробив... у всякому разі мені не можна інкримінувати пограбування народу України. Я за 30 років життя в Америці, а я виїжджав з Радянського Союзу, коли можна було вивезти 90 дол. на людину, виїжджав з дружиною, чотирирічною донькою й однорічним сином. Я працював таксистом, навчався на юриста, потім у мене була дуже успішна юридична практика, потім я багато будував у Маямі, потім я став будувати в Києві. Я нічого не експортував з України, я не крав з бюджету, не працював з ПДВ. Все, що я робив - я щось створював. Мій перший проект в Україні я побудував в 95-му році у відкритому полі під Полтавою - завод з переробки газового конденсату. На той час це було перше приватне підприємство в нафтогазовій галузі. Я дуже пишаюся тим, що він існує досі, вже 23 роки. Там кількасот полтавських сімей протягом усього цього часу без єдиної затримки отримують зарплату. Жодної тонни виробленої сировини ніколи не було експортовано, все йшло на потреби комунальних підприємств Полтави.

- Ви перший у Києві продали квартиру за криптовалюту, і це стало сенсацією. Що ви думаєте про блокчейни і криптовалюту? Чому ви взагалі це зробили?

- Так, це вперше в світі продали об'єкт нерухомості за... про це писали всі ЗМІ. Найсолідніші світові видання про це писали, до того ж навіть більш докладно, ніж в Україні. Вони детально розбирали ситуацію. Це була перша в світі операція продажу об'єкта нерухомості за криптовалюту, з використанням смарт-контракту і повного циклу технології блокчейн. Це технологічно та технічно цілковито ідеальна угода. Я дуже пишаюся, що вона була укладена в Україні. Після цього мене запрошували до багатьох університетів світу читати лекції. Я був на багатьох конференціях. За 3-4 місяці я був у Шанхаї, Сан-Франциско, Гонконгу, Маямі, Нью-Йорку, Канкуні, і всюди мене представляли як учасника легендарної угоди. До мене потім підходили люди з усього світу: програмісти, яскраві представники криптоспільноти - тиснули руки, вітали. Я дивувався, дивився на візитки - Бангладеш, Індонезія, Австралія. Вони знали всі подробиці, вони знали, на платформі якої криптовалюти це було зроблено.

- За криптовалютами майбутнє, ви вважаєте?

- Однозначно. Але я завжди підкреслюю, у всіх інтерв'ю - я ідеолог блокчейну. Я не співак криптовалюти, я співак блокчейну. Я - блокчейн-євангеліст, ідеолог блокчейну. Але питання однозначне - за криптовалютами майбутнє.

Новини за темою

- Курс біткоїна то різко йде вгору, то різко падає. Хіба це добре?

- Дійсно, висока волатильність курсу - це велика проблема. Упродовж останнього місяця дійсно спостерігаються великі коливання, можна сказати, що це різке падіння курсу практично всіх криптовалют. Але моя така теза, однозначно, це не крах. Це корекція. Ваше видання, "Гордон.uа", звернулося до мене, щоб я прокоментував, що відбувається на ринку криптовалюти. Що я пораджу: терміново продавати, тому що падіння триватиме? І я сказав, після чого отримав тисячі відгуків: тримайте міцно свій біткоїн, отриманий у результаті багатоденних роздумів, багатогодинних суперечок і сварок з дружиною, не продавайте, не міняйте його ні на долари, ні на євро. У березні він буде коштувати 25 тисяч.

Новини за темою

- Ви зараз це підтверджуєте?

- Так. Я реально так вважаю. Єдине, що, можливо, це відбудеться не в березні, а в квітні. Я вважаю, що висока ймовірність досягнення ним такого курсу можлива вже до кінця березня.

- Біткоїни це не чергова піраміда МММ?

- Ні. У нас трохи плутають поняття. В одних виданнях його називають піраміда, в інших - бульбашка. Насправді, це абсолютно не синоніми. Піраміда - це апріорі злочинно задумана і вибудувана схема. Бульбашка - це досить нормальне явище, і так воно називається тільки тому, бо стінки тендітні, і при певному моменті може статися вибух.

- Біткоїни - ні?

- Біткоїни - так. Біткоїн має колосальні переваги. Коли мене запитують, що найкраще в біткоїні - я винайшов такий афоризм: найкраще - децентралізація. А що найгірше в біткоїні? - Децентралізація. Глобальна проблема біткоїна полягає в тому, що він став традиційною класичною суперечкою між майнерами і програмістами. Але насправді я вважаю, що це найбільш чесна валюта, на відміну від усіх традиційних фіатних валют, які є емісійними. Емісію ніхто не контролює, крім держави. Тут ми знаємо: є 21 млн біткоїнів, вже видобуто 16 і не буде видобуто жодного більше.

Новини за темою

- Чому в Україні зараз громлять майнінгові компанії?

- Через нерозуміння. Якщо припускати за тими, хто громить, за силовиками України, наявність державного розуму, то, напевно, це неправильно. Ми знаємо, що в зв'язку з негативними явищами в економіці України, спадом виробництва сьогодні в Україні спостерігається явне перевиробництво електроенергії. Електроенергії виробляється значно більше, ніж споживається. І навіть з урахуванням зростального експорту все одно це є. Невже не краще, щоб ці десятки тисяч молоді, які замість того, щоб сидіти на склянці, нехай краще сидять на комп'ютері і добувають криптовалюту. До того ж з урахуванням того, що сьогодні перевиробництво електроенергії, що сьогодні основний виробник електроенергії АЕС, собівартість близько цента, населенню і підприємствам вона продається в рази дорожче, що ж погано?

Новини за темою

- Ви побували на острові теж мільярдера Бренсона. Що на цьому острові відбувалося?

- Річард Бренсон - унікальна людина, мультимільярдер, який відомий всьому світу не тільки своїми колосальними успіхами в бізнесі, але він просто неординарна людина: літає на повітряній кулі навколо Землі, засновник знаменитої компанії Virgin. Зараз його основний проект - організація польотів у космос, досить дешевих, на відміну від космічного туризму на МКС "Мир", який коштував 25 млн, а сьогодні 18 млн. Його політ коштує 250 тисяч. Він мені теж пропонував.

- Полетите?

- У мене взагалі є реальна мрія. Я вже пройшов одну медико-біологічну комісію - я хочу на Еверест. Але якщо це не складеться - то я б полетів.

- Але на острові цікаво там у нього?

- Дуже.

- Це його особистий острів?

- Так. Це Некер-Айленд - найвідоміший острів, який знаходиться в Карибському морі. Але, на жаль, ми можемо говорити про Некер-Айленд у минулому часі. Я побував там наприкінці липня, я побував у раю. Це унікальне місце. Буквально через місяць трапився цей знаменитий ураган, острів практично повністю пішов під воду. Треба віддати належне – всі евакуювалися, а Бренсон прилетів з благополучного Лондона і з усім своїм персоналом перебував у винному погребі, провів з ними найскладніший час, поки відбувалася евакуація екзотичних тварин. Коли була інавгурація Трампа, то Трампи провели Барака і Мішель Обаму до вертольота, і вони полетіли. Вони полетіли на Некер і провели там вісім днів. Унікальне місце, унікальна людина й унікальний склад людей, які там були.

- У чому ви тримаєте свої мільярди?

- Насправді ситуація така. Я сьогодні, ретроспективно озираючись назад, досить скептично ставлюся до нерухомості як об'єкта довгострокової інвестиції. Сьогодні змінюється світ. Змінюються стандарти. Відбувається зміна багатьох параметрів життєвих. Візьмемо Україну. Сьогодні найбільш платоспроможна частина населення - це айтішники. Ті люди, які колись продали свої квартири, вони вже купили кілька квартир у менш престижних районах, щоб була квартира дітям, онукам. Цей сегмент пішов. Міграція з південного сходу в результаті військових дій вже теж практично завершена. Бізнеси просуваються з великими труднощами. Комунальні платежі різко зросли - люди живуть від зарплати до зарплати. А в айтішників неначе своя субкультура. Вони не хочуть сьогодні купувати - вони хочуть орендувати. Точно такий же тренд сьогодні на Заході.

- У чому ви тримаєте?

- У мене прекрасна колекція мистецтва. Я любив це ще з давніх часів. Коли з'явилася можливість, я став купувати твори мистецтва.

- Тобто ви тримаєте гроші в колекції?

- Не зовсім вірно. Раніше можна було сказати, що основна частина мого капіталу була в творах мистецтва, проте в останні кілька років відбулися зміни - я перебудувався. Я полюбив блокчейн, перейнявся усіма ідеями блокчейну. Після того, як я побував на острові, у мене багато в чому змінилася психологія життєва. Я вперше у своєму житті, належачи багато років до кола забезпечених людей, опинився в компанії супер багатих людей. Там були всі батьки-засновники криптовалюти, блокчейну тощо. Мультимільйонери, а сьогодні, у зв'язку з підвищенням курсу восени, вже мільярдери. Я за п'ять днів жодного разу не почув слово Bentley, Chopard. Зате можна було вирішити, що це люди обмежені, тому що у них кожне друге слово прозорість, екосистема.

- Гроші в банках зберігати варто?

- Одна з головних переваг криптовалюти - це децентралізована валюта. Сьогодні вона не належить жодній державі, жоден Центробанк над нею не владний. Вона сьогодні забезпечує повну прозорість угод. Вона дозволяє проводити оплату за будь-який товар, за будь-які послуги безпосередньо без посередників. Від покупця до продавця.

- Без нотаріуса?

- Так. Для банківських переказів нотаріус теж не потрібен. Але в банку сидить якийсь менеджер-самодур і з тебе починає виймати душу - покажи документи. Часто ці документи є твоєю комерційною таємницею. У банку бувають вихідні, бувають неробочі дні. Криптовалюта дозволяє здійснювати 24 години на день, 7 днів на тиждень платежі без посередників.

Новини за темою

- Гроші в банках варто зберігати - так чи ні?

- Уже багато років боротьба з тероризмом плавно переросла в боротьбу з брудними грошима. А боротьба з брудними грошима - в боротьбу з готівкою. В результаті більшість країн Європи обмежують вас у користуванні готівкою: 1000 євро, 3000 євро. А в бізнес життя ви взагалі не можете прийти з мішком готівки, а ви можете робити тільки банківські перекази. А банки користуються цим, відчуваючи повну свою монополію. Вони не тільки стали спочатку знижувати відсоток за користування вашими грошима - вони перейшли на депозити з нульовою ставкою. А сьогодні низка провідних банків, є така негативна амортизація, вони з вас беруть за зберігання - 0,25, 0,75. Практика останніх років показала,.. ну про що говорити, чи можна довіряти банкам, якщо один з найбільших інвестиційних банків світу Lehman Brothers зі 158-річною історією в 2008 році коштував близько 750-760 мільярдів, японцям не продали за 700 влітку 2008 року, а 15 листопада японський банк Nomura купив його всі підрозділи в Європі, Азії і на Близькому Сході за два долари. Банк лопнув, 50 тис. людей залишилися без роботи. 613 мільярдів доларів залишилося боргів. З’ясувалося, банк видавав незабезпечену іпотеку, підробляв звітності тощо.

- У що ви вкладаєте в Україні?

- Виключно в Україну. Одне з моїх улюблених гасел, яке я використовую як український патріот на всіх міжнародних конференціях, я завжди говорю, що Україна сьогодні є, це факт, найбільшим експортером софту, програмного забезпечення в усій Європі. Але 95% програмістів наших працюють на аутсорсингу. Тобто вони продають свій час, таланти, кваліфікацію іноземним компаніям, і кінцевий продукт залишається власністю іноземних компаній та іноземних роботодавців. Так ось, я хочу змінити докорінно цю систему. Я вкладаю в українські стартапи, українські проекти, які робляться силами українських програмістів. Ось це моя основна інвестиція в Україну.

- У вас унікальна, світового значення колекція творів мистецтва. Підробок там немає?

- Сподіваюсь, що ні. Переважну кількість творів мистецтв у моїй колекції було придбано на аукціонах "Сотбіс", "Крістіс". Це картини, скульптури, твори античного мистецтва. Я, сподіваюся, що ні, тому що всі вони, з огляду на те, що вони пройшли аукціонний продаж, мають...

- Сертифікат. Який найцінніший експонат у вашій колекції?

- Якщо ми говоримо про мистецтво як інвестицію, то продається не твір, продається підпис. Тому найважливішим елементом, від якого категорично залежить вартість, є історія володіння, історія походження. Найбільш цінні картини і скульптури в моїй колекції - це ті, які я купував не з калькулятором, а серцем і очима.

- Ну, який художник або скульптор, хто у вас є? З великих хто у вас є?

- У мене багато є з великих. У мене є Пікассо, Марк Шагал, Модільяні, Тулуз-Лотрек.

- Ви, я знаю, придбали повний архів фотографій "Бітлз". Навіщо?

- "Бітлз" - це наше все. Я, як більшість людей нашого покоління, - ми всі були фанатами "Бітлз". Це був перший свіжий ковток повітря. Я любив "Бітлз" завжди. Ну і до того ж "Бітлз" ж це назавжди. Я літаю по всьому світу - якщо ви сидите в барі в будь-якому аеропорту світу, посидьте півгодини, ви обов'язково почуєте якусь композицію "Бітлз". Я прекрасно знав творчість "Бітлз", збирав фотографії, однак ми знаємо, що "Бітлз" стали відомі світу в 1964-му році, а в 1968-му році група розпалася. За чотири роки з'явилося півтора десятка світлин, канонічних, які здебільшого прикрашають обкладинки їхніх альбомів. І коли я дізнався (я летів з Нью-Йорка до Києва, 10,5 годин), я прочитав, що в Нью-Йорку оголошено аукціон дводенний, і буде продаватися 2562 фотографії "Бітлз" невідомих, з негативами і копірайтом, я їх купив.

- За час колекціонування ваша колекція сильно капіталізувалася?

- У порівнянні з нерухомістю - так. У порівнянні з криптовалютою - ні.

- Чи правда, що на місці ділянки землі на Хрещатику біля готелю "Дніпро", що належить вам, на місці колишнього ресторану "Столичний", ви хотіли побудувати "Трамп -тауер" і з цього приводу неодноразово спілкувалися з Трампом?

- Так, це правда. Єдине, що не неодноразово. Ділянка досить велика. Всі кияни знають, там була знаменита варенична, ресторан "Столичний". На цій ділянці стоїть ще кілька будівель. Ми дійсно хотіли побудувати там щось дуже гарне. Коли ми отримали дозвіл на будівництво 40-поверхової будівлі, готельно-житлового комплексу, з'явилася думка побудувати щось таке, як "Трамп-плаза". Якби тоді знати, що тоді Трамп буде президентом! Мої знайомі в Нью-Йорку влаштували мені зустріч з нью-йоркським девелопером, знаменитим жителем міста Нью-Йорка. Ніхто, жоден провісник не міг тоді сказати, що у нього буде така політична кар'єра. Ми з ним зустрілися, я йому розповів про ділянку, показав фотографії та запропонував, що ми хочемо побудувати "Трамп-тауер", щоб він дав своє ім'я. На той час була така практика: він будував будівлі в Сеулі, давав будівлі своє ім'я і брав за це певний відсоток. Трамп вислухав мене, уважно все подивився, йому дуже сподобалася ця ідея, що в самому серці міста буде стояти будівля з його ім'ям. Єдину умову він поставив, що архітектором він хоче, щоб був його друг. Я йому сказав, що це неможливо, тому що коли ми проходили "Градосвет", враховуючи, що це унікальне місце, було оголошено всеукраїнський конкурс, у якому міг взяти участь будь-який ліцензований архітектор. Цей конкурс тривав два роки в Головархітектурі, і я сказав: "Дональде, це неможливо. Повинен бути конкурс". Він мене поплескав по плечу і сказав: "Хлопче, який конкурс? Мій друг - кращий архітектор світу. Це сер Норман Фостер". Він каже: "Домовся з Фостером, і я даю свій дозвіл".

- Це правда, що Трамп показав вам тоді свою квартиру знамениту?

- Так. Я прийшов туди не один, мене супроводжував мій друг, який був близьким другом Трампа. У кабінеті у нього тривав ремонт, ми піднялися в квартиру, і він показав її.

- Ви спілкувалися з багатьма сильними світу цього: від Трампа і Джуліані до Пеле і Майї Плісецької. Хто найбільше вразив вас - одна людина?

- Пол Маккартні.

- Я знаю, що у вас великі зв'язки з Росією, серед політиків, найбільших бізнесменів. Я знаю, що з багатьма ви спілкувалися. Але мені цікаво, що ви спілкувалися з Рамзаном Кадировим. Що це за людина?

- Я дійсно спілкувався з Рамзаном Ахмадовичем Кадировим. І він справив на мене теж достатнє таке враження - ми з ним спілкувалися досить довго. Ця людина в спілкуванні докорінно відрізняється від того образу, який створюють ЗМІ. Предметом наших з ним розмов був проект будівництва в Грозному музею сучасного мистецтва. Наші спільні знайомі рекомендували мене як людину надійну, перевірену, кваліфіковану, експерта. Рамзан Кадиров розповідав мені багато годин про свій план щодо будівництва - це іслам з людським обличчям, умовно кажучи. Іслам багато хто асоціює тільки з тероризмом, з фундаменталізмом, а він хотів показати, що іслам - це релігія, яка багато в чому сьогодні могла б навіть бути зразком, тим часом, як представники всіх традиційних конфесій йдуть на чолі гей-парадів у всіх столицях світу.

- Кадиров який, скажіть? Три слова - охарактеризуйте його.

- Розумний, відповідальний, з явно вираженим державним мисленням.

- Ви - радянська людина?

- Так. Я не соромлюся в цьому зізнатися. І хочу сказати, що чим більше я живу на Заході, тим більше до мене приходить розуміння того, що якщо абсолютно справедливого суспільства, яке максимально задовольняє потреби всіх своїх членів, апріорі не існує, то можна визнати, що в середині 80-их років у Радянському Союзі було побудовано один із зразків такого суспільства. Я зараз не говорю про політичні свободи та інше.

- Корупція в Україні непереможна чи переможна?

- Ще пару років тому корупція в Україні сприймалася як якась данина, як карма. Уже було п'ять президентів, і в каденції жодного з них ми не бачили реальної боротьби з корупцією. Але сьогодні її можна перемогти. Й ім'я цієї зброї, з якою ми переможемо - блокчейн.

- Які професії в світі і в Україні зокрема будуть затребувані найближчим часом?

- Ми говоримо про криптовалюту, про блокчейн. Є ще одна моя улюблена тема - проблеми штучного інтелекту. Людство ще не розуміє, що штучний інтелект докорінно змінить життя людей ще нашого покоління. Впродовж наступних 15 років 70-75% нинішніх професій вимруть. Я говорю завжди: якщо у вас діти абітурієнтського віку, ні в якому разі не відправляйте їх ні на юридичний, ні на фінансовий, ні на економічні спеціальності. Сьогодні будуть затребувані тільки інженерні спеціальності - все повертається на круги своя. І спеціальності, пов'язані з обробкою даних.

- У Нью-Йорку ви в хороших умовах живете?

- Так, у дуже.

- У вас маєток, будинок якийсь?

- У мене будинок на березі каналу, який впадає в Атлантичний океан.

- Скільки у вас дітей?

- Троє.

- Що ви залишите дітям у спадок - гроші і твори мистецтва чи гени й освіту?

- Я їм виключно залишу тільки гени, освіту та особистий приклад. Який я, сподіваюся, їм подаю правильний. Я думаю, що з використанням цього вони зароблять те, що потрібно.

- Я вам вдячний за прекрасне інтерв'ю.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>