Коли я прийшов працювати у ВР, у мене не було трудової книжки

ВІТАЛІЙ КУПРІЙ - політик, народний депутат України 8-го скликання. Позафракційний, член політради партії "Укроп". Заступник голови комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Член ВГО "Маємо право!". У минулому - успішний бізнесмен у сфері будівництва, торгівлі, реклами. У жовтні 2010 року обраний депутатом тоді ще Дніпродзержинської міської ради. Під час Революції гідності – черговий комендант КМДА, голова юридичної служби. Був радником голови Дніпропетровської ОДА з питань правоохоронних органів і боротьби зі злочинністю, позаштатним радником міністра екології з питань боротьби з корупцією

Коли я прийшов працювати у ВР, у мене не було трудової книжки
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

ВІТАЛІЙ КУПРІЙ - політик, народний депутат України 8-го скликання. Позафракційний, член політради партії "Укроп". Заступник голови комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Член ВГО "Маємо право!". У минулому - успішний бізнесмен у сфері будівництва, торгівлі, реклами. У жовтні 2010 року обраний депутатом тоді ще Дніпродзержинської міської ради. Під час Революції гідності – черговий комендант КМДА, голова юридичної служби. Був радником голови Дніпропетровської ОДА з питань правоохоронних органів і боротьби зі злочинністю, позаштатним радником міністра екології з питань боротьби з корупцією

Влащенко: Сьогодні в студії народний депутат України Віталій Купрій.

Добрий вечір. У вас загинула дитина, і ви звинувачували МОЗ у непрофесіоналізмі, корупції. Що сьогодні відбувається в МОЗ?

Купрій: Я однозначно впевнений, що в смерті дитини була ціла низка лікарських помилок, за які має бути кримінальна відповідальність. Зараз розслідується прокуратурою Києва відповідна кримінальна справа. Але мене здивувала позиція самого міністерства, коли я звернувся з проханням перевірити всі обставини. Загибель відбулася, я вважаю, тому що з одного департаменту "Охматдиту" у кардіологічний центр, який поряд, вчасно не перевели дитину. З боку лікарів була недбалість, і ніхто не хоче розібратися у цій ситуації з боку міністерства. Проведена перевірка, перші особи надали мені звіт по цій перевірці, підписала Уляна Супрун, але по половині фактів, які я вказував, абсолютно нема ніякої реакції в цьому звіті. А відповідальність лікарів – догана. Тобто смерть дитини, і не тільки моєї – і далі догани не йдеться. А коли я пішов в "Охматдит" і зустрівся з лікарями, там було 50-60 завідуючих відділень, мені хором кричали "Ганьба" за те, що я прийшов захистити інтереси своєї родини. Це замість того, щоб вибачитися. І головне, що в. о. міністра Супрун повністю підтримує це.  Реформи не буде в такій ситуації – треба захищати інтереси пацієнта, а не лікаря – оце головна проблема, яка зараз є в цьому міністерстві.

- У нас з боку пацієнта ніхто не стоїть.

- Так, хто винуватий у тому, що не проводиться реформа в галузі страхування?

- В. о. міністра можуть зняти в будь-який момент, і їй зовсім ні до чого проводити реформу охорони здоров'я.

- Оберіть мене в.о. генерального прокурора і я пересаджаю половину всіх злочинців. Топ-корупцію ліквідую. Це залежить від людини.

Новини за темою

- Пересаджати простіше, ніж проводити реформи – для цього потрібні професіоналізм, знання. Чому ВР не призначає міністра МОЗ? Чому Супрун призначав президент?

- Гройсман повинен був внести кандидатуру – її не вносили, ми не голосували. Йому не вигідно вносити, тому що є певний тиск з АП – когось цікавить ситуація законсервована. Є великий фармацевтичний бізнес, який має свої інтереси, крутяться мільярди грошей у доларах і євро, крадуться великі гроші звідтіля, до сих пір немає референтного ціноутворення. Можна закуповувати вдвічі-втричі дорожче, нікого не притягнуть до відповідальності. Тотальна корупція.

- Кого захищає АП?

- Мені важко сказати прізвища. Я спілкувався з Ольгою Богомолець з приводу реформ, і ми зараз співпрацюємо в певних напрямках щодо виділення з структури МОЗ судово-медичної експертизи, щоби можна було лікарські помилки в судовому процесі вже взнавати і притягувати винних до відповідальності. А щодо фармацевтичного питання вона мені і казала, що до сих пір вони роблять кроки, щоб вирівняти ціни, щоб вони були ринкові, нормальні, а Кабмін на теперішній час не вживає адекватних заходів. Тому що це вигідно, тому що на цьому заробляють мільярди і виводять в офшори.

- Хто є основним гравцем на цьому ринку, і кого покривають?

- Не має жодного грошового потоку, за яким не стоять інтереси Порошенка, який потім призначає певну особу для курації. На енергетичному ринку це, однозначно, пан Кононенко. Можливо, він координує також і цю галузь. Там, де великі гроші – там права рука президента, однозначно.

- Все це повинен контролювати і курувати прем'єр-міністр Гройсман. Він це робить?

- З моєї точки зору, він взагалі нічого не вирішує. Він тільки може пожурити якогось голову ОДА за те, що він вчасно не включив опалення. Всі серйозні  рішення в уряді приймаються через П. О. Порошенка, який довірив це якійсь особі, яка немає нічого спільного з Кабміном. Ігор Кононекно – це та людина, до якої можна прийти і вирішити всі питання. Однозначно, ця людина отримала мандат від Порошенка. Я звертаюсь до пана Гройсмана з очевидними фактами порушення прав людей, з масою корупційних схем, які я викрив, і прошу їх зупинити – він публічно заявляє, що готовий це зробити: наприклад, призначення Зуєва керівником стратегічного підприємства "Укренерго". Потім йде сигнал від Кононенка, прокуратура РК фабрикує проти цієї людини кримінальну справу в державній зраді, починається судовий процес, незаконним рішенням все зупиняється, і Гройсман тепер не знає, що робити. З одного боку, він зробив публічну заяву, а з іншого боку, правоохоронці, суди спрямували в іншому напрямку. Це однозначне свідчення того, що управлінські процеси в країні не такі очевидні.

- Як сьогодні у парламенті працюють з мажоритарниками?

- Є лобістські законопроекти, які дають комусь заробити гроші на цьому, і є ті, які потрібні з патріотичних мотивів нашій державі. За патріотичні ніхто не буде платити гроші. А от якщо є лобістський законопроект, як, наприклад, вносив пан Насалик, про ринок електроенергії, де дозволялося продавати дешеву електроенергію через посередника, по ринковій ціні. А от хто буде цим посередником – вони самі і будуть визначати. Однозначно, певні групи хочуть зайти на цей ринок, бо там мова йде про декілька мільярдів гривень щорічно. Тому, я думаю, що є певна сума, яку вирішили роздерибанити. Якщо не вистачатиме голосів, докуплять у певних депутатських груп. Зараз йде перше читання, я думаю, що доламають, заплатять, поділяться цим награбованим.

- Раніше ваша група в парламенті була дуже помітна – Ярош, Філатов, Купрій, Денисенко. А зараз ви якось розсіялися.

- У нас вже знову сформувалася група до 10 людей, партії "Укроп".

- Хто є "директором" парламенту?

- Не бачу зараз такої людини.

- А найвпливовіші люди в парламенті?

- Кононенко з БПП, Аваков з НФ. Ляшко. Мені важко коментувати інші фракції. Ми - мажоритарщики.

- Наскільки зараз Коломойський контролює депутатські сили в парламенті? Хто здійснює координацію між фракціями, де є його люди?

- Я не знаю такої координації. "Укроп" працює окремо, інші фракції працюють окремо.

- Після від'їзду Корбана в Ізраїль у партії "Укроп" немає лідера. Хто є лідером партії, хто координує цю роботу?

- У нас є кому доносити нашу точку зору – я, Тарас Батенко. Молодь підростає. Нам не треба вождізму – ми приймаємо рішення колективно.

- Ви були особисто за зняття Корбана?

- Зняття Корбана з посади голови політради настало тільки тоді, коли відбувся реальний арешт. Треба було проводити з’їзд, а без лідера було неможливо провести його – тоді, дійсно, постало це питання. Проголосували всі.

- Хто сьогодні інвестує партію?

- "Укроп" за минулий рік заявив чи не найбільше фінансування в офіційній звітності. Ми не можемо собі дозволяти працювати втемну. Там можна подивитися, звідкіля надійшли ці гроші. Коломойський, Палиця, Філатов, Корбан підтримували нашу партію. Там багато крупного бізнесу.

- А Корбан досі дає гроші?

- Я знаю, що він до сих пір дуже серйозно впливає на Дніпровську організацію. Зараз міський голова може, використовуючи ті можливості, які надані, показати свою роботу, проявити себе. Він не буде красти, буде ефективно інвестувати кошти в розвиток міста, і не треба нікому з власних кишень фінансувати партію. Партія і так буде працювати.

- У вас у декларації за 2015 рік майже мільйон гривень - дохід від підприємницької і незалежної професійної діяльності. А що це за незалежна професійна діяльність?

- Я прийшов на роботу в ВР – у мене не було трудової книжки. Я ніколи не працював, у жодному органі – завжди був підприємець і працював сам на себе. У моєї родини два магазини, був юридичний бізнес, рекламний бізнес, який знищив Вілкул свого часу, будівельний. Все офіційно, все задекларовано.

- Ви не шкодуєте, що ви вплуталися в це після двох років досвіду і залишили бізнес?

- Не два роки, а це відбулося десять років назад, після першого Майдану, коли я був в Австралії, у мене була хороша робота, але я як романтик вирішив повернутися, кинув все і почав розбудовувати державу. Тоді я почав займатися громадською правозахисною діяльністю. Після цього я тільки по голові получав – і замах, і майно в мене нищили. Але я – борець. Я подивився, як люди живуть, і знаю, яке має бути верховенство права.

- Хто у дніпровській команді вам ближче за все, як людина?

- Коли І. В. Коломойський був на посаді в Дніпропетровській ОДА, я був радником з питань боротьби з корупцією і з правоохоронних органів. Після цього я став народним депутатом. Я пройшов тест на поліграфі, і поліграф підтвердив, що я ніколи не брав гроші за голосування – мені ніхто ніколи не дзвонив. І. В. Коломойський ніколи не дзвонив, і мене це дуже приваблює. Мені подобається спілкуватися з І. В. Коломойським. У минулому у всіх є свої скелети в шафі. Але в 14-му році встали на захист України, зараз – за правду. Мене ніхто не зупиняє, на мене ніхто не тисне, а я займаюся жорсткими речами – критикую владу.

- Дякую.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>