banner banner banner banner

"Коли був актором, хотів бути популярним у США. Теперь я дуже популярний у США": Інтерв'ю Зеленського у Мюнхені

Під час панелі Townhall on Ukraine в межах 56-ї Мюнхенської конференції з питань безпеки президент України Володимир Зеленський дав інтерв'ю. Воно вийшло доволі різким - були як гострі запитання, так і прямі відповіді Зеленського. Український президент не соромився дорікати Європі, що тема України зійшла з першої сторінки порядку денного, висловив протест щодо 12 кроків, запропонованих у Мюнхені для України, зауважив, що світ забуває, що питання Криму є не менш важливим, аніж Донбасу, фактично акцентував, що Трамп не бажає зустрічі з ним, а також відзначив, що за потреби армія України збільшиться до 300 тисяч і буде боротися до кінця. 112.ua пропонує почитати найцікавіші фрагменти цієї розмови.

"Коли був актором, хотів бути популярним у США. Теперь я дуже популярний у США": Інтерв'ю Зеленського у Мюнхені
Офіс президента України

Володимир Зеленський

Президент України

Під час панелі Townhall on Ukraine в межах 56-ї Мюнхенської конференції з питань безпеки президент України Володимир Зеленський дав інтерв'ю. Воно вийшло доволі різким - були як гострі запитання, так і прямі відповіді Зеленського. Український президент не соромився дорікати Європі, що тема України зійшла з першої сторінки порядку денного, висловив протест щодо 12 кроків, запропонованих у Мюнхені для України, зауважив, що світ забуває, що питання Криму є не менш важливим, аніж Донбасу, фактично акцентував, що Трамп не бажає зустрічі з ним, а також відзначив, що за потреби армія України збільшиться до 300 тисяч і буде боротися до кінця. 112.ua пропонує почитати найцікавіші фрагменти цієї розмови.

- Президенте Зеленський, вітаємо вас на нашій програмі. Ваш політичний шлях незвичний і незвичайний. Ви були актором і навіть грали президента в одному з серіалів. Чи ви іноді не шкодуєте, що пішли з телебачення? Чи не хотіли там залишитися і тепер?

- Іноді я думаю про це: як змінилося моє життя. Коли я бачу результат, який моя команда, ми, робимо щодня, особливо, коли ми повертаємо живих людей, і люди зі слізьми на очах дякують нам за те, що вони можуть побачити своїх дітей, свою матір, я розумію, що ми прожили цей день правильно. І правильно, що я вирішив піти в президенти. Якщо ми зможемо впродовж цих років дійсно закінчити війну (чесно кажучи, я впевнений в цьому), повернемо наших людей і території, я думаю, я зробив це не марно. Це моя мета.

- Наскільки ситуація с імпічментом в Америці, внутрішньополітична ситуація, вплинула на ваші головні завдання в країні? І як це вплине на вашу здатність зосередитися на важливих моментах саме для вас?

Новини за темою

- Коли я був продюсером, сценаристом або актором, я мріяв отримати успіх. Я хотів бути дуже популярним в США – а тепер я дуже популярний в США. Але, такої популярності я не бажав. Якщо ж це допоможе Україні, то я готовий навіть вдруге поговорити з паном Трампом. Але, серйозно кажучи, в нас дуже хороші стосунки зі США, і я хочу подякувати всім, хто до цього доклався: президента, сенаторів, простих американців, перш за все. за ту підтримку, яку вони надають Україні, особливо сьогодні, в часи війни. Я дуже вдячний і хотів би аплодувати кожній американській родині, кожному американцю. Ми відчуваємо це нашим серцем, фізично, і крім того, політично. І я можу сказати всім, і в США, і в Європі: допомагайте ще більше.

- Ви щойно сказали, що це не війна України, а це війна в Європі. Можливо, ви чули Держсекретаря, який був незадоволений журналістом з Америки, сказавши йому: "чи ви дійсно думаєте, що американцям є справа до України?". Чи ви дійсно думаєте, що Америка є вашим найсильнішим союзником і підтримує вас найкраще в ці часи?

- Мені складно коментувати те, що сказав Держсекретар, тому що це держсекретар США – іншої країни. Я розмовляв з паном Помпео після цього, і відчуваю, що він дійсно пишається новим рівнем наших відносин. Я впевнений, що він думає про Україну. В нас є важливі контракти, і ми зараз говоримо не тільки про озброєння. Не треба думати, що Україна щодня говорить тільки про війну. У нас сильна армія – одна з найсильніших, в Європі, 200 тис. Я хочу подякувати нашим військовим – ми готові до всього. Але, ми хочемо миру, на наших умовах. На умовах сильної армії. В нас не тільки історія і війна – ми говоримо про інвестиції, про видобуток газу, і т.д. У нас багато стосунків, і багато інвестиційних програм, як для українських, бізнесменів, підприємств, так і для західного сектору, США, європейських партнерів. Я бачу, що в нас гарні відносини. Був "Північний потік", були кримські санкції – США в усіх складних питаннях зайняли сторону України. Тому я вдячний. Питання ж не в словах, в цілому, а в кроках.

Офіс президента України

- Ви казали, що не було на вас тиску, і сказали в інтерв’ю The Times, що ми воюємо, і якщо ви є для нас стратегічним партнером, то ви нічого для нас не блокуєте: йдеться про справедливість і чесність.

- Так. І зараз ніхто нічого не блокує. Зараз ми говоримо про іншу військову підтримку з боку США. В цілому підтримка дуже велика, там декілька програм, на суму біля 700 млн дол. Для нас це сьогодні один з пріоритетів.

- Коли ви вперше почули, що цю допомогу заблоковано, що ви подумали? В сенсі вашої боротьби з російської агресією, з політичної, військової позиції, і щодо дуже сильного противника – Володимира Путіна?

- В мене немає часу, іноді, про щось думати стратегічно. Це був момент тактики. Нам потрібна була ця допомога – нам потрібно було тактично виграти у цій історії, без шкоди для наших відносин зі США. Тактично я думаю про Україну, завжди. І відповідаю, іноді, не так як я хочу, а так, як потрібно Україні. Бо на сьогодні моє тіло, мій мозок, мої очі, належать українському народові. І навіть серце. Але там трішечки для сім’ї, для дітей, я залишу.

- Ви сказали, що не думаєте, що Україна має бути шахівницею для великих країн. Ви кажете, що ми самі гравці на світовому рівні. Чи ви стаєте все глибше гравцем світового рівня?

- Якщо ви ставите багато запитань, пов’язаних з імпічментом, то Україна вже гравець.

- Як це вплинуло на вас? Коли ви почали в грудні переговори з президентом Путіним, ви мали бажання чогось досягти. Чого ви досягли, чи потиснули один одному руки, чи побачили спільності якісь?

- По-перше, у нас був прямий діалог з президентом РФ. Я дуже хотів розпочати діалог з якогось кроку і з якогось результату. Я втомлений просто від дипломатичних зустрічей без конкретного результату. Ми почали цю розмову по телефону, хоча, багато людей були проти цього, як ззовні, так і всередині України. Деякі люди кричали нам, що це зрада українських інтересів, а для мене українські інтереси це просто люди.  Все, що ми робимо – це люди. Навіть території, про які ми говоримо, про повернення, це ж не просто земля, заводи – це все для людей. Тому, після першої нашої розмови був результат – ми повернули моряків, повернули політичних в’язнів. Ми повернули 35 людей, а потім повернули кораблі. Це був початок розблокування нашого діалогу. Так, нам допомагали наші західні партнери,  але, повинен був бути безпосередній діалог з президентом Росії. Три роки поспіль не було зустрічей в Нормандському форматі. І я не міг зрозуміти, що якщо немає Нормандського формату, ніхто не говорить з Росією про повернення наших моряків, то як ми хочемо зупинити війну? Ми домовилися, і зустрілися в Нормандії. Було прохолодно, і не тільки на вулиці. І так і є. Але, зрештою, ми зустрілися і отримали 75 українців повернутими в Україну, за два тижні по завершенню цієї зустрічі. І я думаю, що це чудовий результат. Ми вирішили, що зустрінемося в квітні, для того, щоб обговорити подальші наші кроки, і ми готуємося, наразі, до цього. Тепер ми будемо обговорювати життя 200 людей, щоби і їх повернути додому. Про деяких не знають,  чи живі ці люди, але, результат в тому, що вони мають бути повернуті.

Офіс президента України

- Ви сказали, що за останні часи 125 тис. нових російських паспортів було видано людям на Донбасі. Яким чином ви могли би відповісти на те, що сказав Обама в 2016 році: факт той, що Україна, яка не є країною НАТО, буде вразливою до військового втручання з боку Росії, незалежно від того, щоб ми не робили.

- В цьому є частина правди. Ми завжди говорили про напрямок України до ЄС і до Альянсу. Але я внутрішньо, коли і не був ще президентом, ображався. Україна не може постійно говорити, що ми хочемо, що ми бачимо себе в цьому чи в іншому союзі, а чути відповідь тільки в словах. Я – людина результату, тому не розумів, навіщо ми про це говоримо, а нема результату. Ми повинні йти один до одного. Ми робимо багато зустрічей, і багато робимо для того,  щоб наша армія досягла натівських стандартів. Мій внутрішній напрямок завжди був: сильна незалежна Україна, яку дуже хочуть бачити в тому чи іншому союзі, чи альянсі. Ми бачимо себе ось таким гравцем – якого чекають в гостях, а не таким, який приходить, стукає у двері, а йому кажуть: ще трішечки почекайте.

- Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї в обмін на те, що Росія гарантуватиме вам незалежність і територіальну цілісність, як і інші підписанти: Великобританія, США. Чи це відбулося? Є санкції, але, територія, як і раніше, окупована. Ви кажете: тимчасово окупована. На скільки тимчасово, на вашу думку?

- В мене є внутрішнє відчуття, і не тільки відчуття, а і ті кроки, які ми робимо, що ми дійсно зможемо досягти припинення вогню і повернення наших територій. Скільки нам знадобиться часу я не знаю. Цього хоче Європа – потрібно, щоб цього хотіла Росія. Росія повинна захотіти віддати нам нашу землю. Ніхто не думав, що буде анексія Криму РФ, тому що всі жили колись в Радянському Союзі. Ми всі один одного розуміли, у нас були спільні свята, спільні сім’ї. Від того, хто поруч, ти ніколи не будеш такого очікувати. І незважаючи на Будапештський меморандум, на цивілізований світ, ми всі розуміємо, що сильна армія, ядерна зброя, НАТО, є захистом незалежності, територіальної цілісності тієї чи іншої країни. Ніякі документи, меморандуми, підписанти, не захищають – це ми вам кажемо, як українці, на своєму прикладі. Не захищають. Тому я особисто не вірю в будь-які папери. І всім країнам моя пропозиція з власного досвіду: не можна вірити в будь які документи – ніхто, нічого не гарантує, нажаль. Хоча, ми дуже багато говоримо про міжнародне право: 21 сторіччя – право сильного. Де ми з вами?

- Думаю, що на вас чиниться тиск боротися з Росією на сході. Ви не хочете військового протистояння через те, що не хочете втрачати багато життів?

- Ми не хочемо ескалації цього конфлікту. Скільки людей "коштує" кожний діалог? Не в часах все вимірюється – у нас в країні це вимірюється в людях. Український годинник не з годинами – там люди. 14 тис. людей вже немає. Сотні тисяч людей поранених. Чи тисне хтось на нас. чи не тисне – я думаю про нашу армію. 200 тис., будемо готові, буде і 300 тис. Будемо захищати нашу Україну. Ми її захищаємо, ми ні на кого не нападаємо, тому що це неправильно, аморально, несучасно, нецивілізовано. Що повинні робити Європа чи США в нашому випадку? Вони повинні самі вирішувати, тому що якщо не буде потужної української армії, не буде України, то тоді всі зрозуміють, про що я казав, коли говорив, що ця війна не у нас, а війна в Європі. Тому, ми вам вдячні всім, але ви всі захищаєте себе.

Офіс президента України

- Україну називають однією з найкорумпованіших країн в світі. І це шкодить дуже її репутації. І президент Трамп сказав: "Чому нам давати гроші країні, яка є корумпованою? Ми знаємо, що це третя за корумпованістю країна в світі".

- Це неправда. Коли я зустрічався з паном президентом Трампом, то він сказав, що в попередні роки така була корумпована країна. І я сказав йому, що ми боремося з корупцією кожного дня. Але припиніть говоріть, що Україна є корумпованою, тому що з сьогоднішнього дня це вже неправда. Ми, вся наша команда, намагаємося змінити це. В нашій команді є різні люди. Що ми вкрали? Що я зробив в своєму попередньому житті, щоб називатися корупціонером? Гроші, які я маю, я заробив своїм талантом, ми сплачували податки, тому вже треба припиняти говорити так про Україну.

- Президент Трамп, під час вашого першого телефонного дзвінка, після вашої перемоги запросив вас до Білого Дому. Чи це відбудеться?

- Я впевнений, що відбудеться. Коли в мене була зустріч з паном Помпео, ми говорили про це. І я сказав, що дуже би хотів, щоб мій візит в Америку був чимось особистим для двох країн. З якимось дуже важливим результатом, чимось вигідним, для обох країн. Я хочу приїхати і з чистого аркушу почати наші відносини. Щоб ми підписали якісь контракти, підписали якісь стратегічні речі, інвестиційні речі. Давайте підготуємо пакет цих документів і зустрінемося. Зараз м’яч на боці президента США. Але, ми завжди раді бачити всіх в Україні, і тому я готовий запросити і запрошую президента Трампа в Київ. І я готовий його прийняти швидше, ніж він мене.

- Як, на вашу думку, буде рухатися Україна до більших гарантій безпеки від Росії? Яким чином політика України відчуває на собі політику європейську чи американську, чи вони між собою не суперечать, і чи вони не суперечать вашому прагненню до миру?  

- Ми розуміємо, що для того, щоб затягнути сюди інвесторів, щоб люди, особливо на сході, 2 млн людей, знайшли себе, ми повинні припинити війну, стабілізувати всю систему. Україна продовжить бути тією країною, якою була до війни – транзитною. Відкрите небо, літаки не облітають вас, не банкрутують авіакомпанії, і таких питань багато. Коли я кажу "війна", я не говорю тільки про війну. Ми говоримо і про війну, і про людей, і про гроші. Наприклад, контрабанда. Ми боремося з нею, а з нами борються контрабандисти. Вони просто не їдуть. Зменшено кількість імпорту в рази. Стоять фури і не їдуть – страйк. Хто кого зламає? В нас є контактна лінія з тимчасово окупованою територією. І там ми припинили контрабанду. Наприклад, цигарок, на мільйони, щомісяця. З тимчасово окупованих територій провозилися цигарки в Європу, через Україну. Війна – це глобальне гальмування економіки України.  Життя – пріоритет, друге – території, третє – економіка. Уряд новий працює сім місяців. Ми перезапускаємо ГПУ, але яка вартість перезапустити в Україні Генеральну прокуратуру? Ми не могли звільнити Генерального прокурора, поки не обрали більшість в парламент, тому що ми діємо і хочемо жити за законом. Новий Генпрокурор звільнив тисячі прокурорів, і зараз почав набір нових, чистих прокурорів. Набрав тільки 600, а йому потрібні тисячі. Тобто, боротися з корупцією це не так просто – багато законів, багато дій. Ось що ми робимо паралельно з діями по припиненню війни.

Я завжди ображався, коли про Україну починають говорити, вирішувати питання, десь за спиною у нас. Це я про те, що ви питали, як я відношуся до нового плану в Мюнхені, як врегулювати війну в Україні. А нас спитали? Це в нас війна, хочу нагадати. Перш за все, пріоритет – це наша незалежність. Наша політика, і наше бачення врегулювання цієї ситуації. Дійсно, іншого майданчика, ніж Нормандський формат, який народив мінський процес – не існує. Він єдиний, який дає зараз, хай дрібні для когось, але, результати. Мені не подобається, що нема питання Криму – воно не обговорюється, потужно. Це теж окупована наша територія, там теж наші люди. Чи потрібен новий майданчик? Тут могли би сильніше вплинути США.

Я дуже вдячний всім, що прийшли поговорити зі мною. Я вдячний моніторинговій місії ОБСЄ за ту величезну роботу, яку вони роблять в Україні.

 

   

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>