Ілля Кива: Раді тільки два місяці, а ми вже не знаємо, що з цим балаганом робити і куди вони нас заведуть

Ілля Кива: Раді тільки два місяці, а ми вже не знаємо, що з цим балаганом робити і куди вони нас заведуть
112.ua

Ілля Кива

Народний депутат України від фракції "Опозиційна платформа - За життя"

- Цього тижня у ВР чи то ескорт, чи то секс-скандал затьмарив навіть скандал корупційний (інтерв'ю вийшло 1 листопада, - ред.). На "гарячій" переписці в сесійній залі попався "слуга народу" Богдан Яременко. А він не просто народний депутат, а голова комітету із закордонних справ ВР. Скажіть, будь ласка, що мав би одразу заявити спікер парламенту після скандалу, який виник після цієї переписки?

Кива: Це не перша історія, яка обговорюється доволі бурхливо в ЗМІ та суспільстві. Ми називаємо це секс-скандалом, а я б сказав, що в цьому разі депутат Яременко став учасником кримінального злочину. Ми перебуваємо в парламенті, створюємо закони, за якими живе наша країна. І в основі будь-яких наших дій має стояти буква закону. Та є одна норма для будь-якої розсудливої людини, добропорядного громадянина: ти живеш за законами України, ти дотримуєшся законів України? І це норма твоєї етики, твоєї поведінки. Це він буде на кухні з'ясовувати зі своєю дружиною і своїми дітьми, кому він там писав, і для чого він це все робив.

- Пан Яременко з трибуни все пояснив, а в кінці став погрожувати журналістам, що їм грозить навіть кримінальний вирок.

- Як на мене, це взагалі позиція слабаків та ідіотів: шукати проблему не в собі, а перекладати її на оточуючих. Факт, що він у стінах парламенту порушував закон. З подібними ініціативами проституцію вони таки легалізують, за нею вони легалізують наркотики, гральний бізнес, потім продадуть усю землю. І яку картинку українця ми намалюємо? Це п...т, який вживає наркотики, грає в ігорних закладах і, мало того, ще пише доноси на свого сусіда. Це я вам приблизно показав обличчя майбутньої української нації ось з такими "слугами народу". У КПК є кримінальна стаття, і він повинен бути притягнутий.

- Але він журналістів лякає.

- А наступне його правопорушення - те, що він, фактично будучи державним чиновником 1-го рангу, маючи вплив, маючи можливості, погрожує журналістам: "якщо ви помітите ще раз, що я порушую закон, то я вас посаджу на три роки". Це кого ви обрали? Злочинець сьогодні погрожує журналістам тюремним ув'язненням за те, що вони викрили його злочинну діяльність. І мало того, у цього злочинця, високого посадовця, є покровителі. Тому що всі ті, хто сьогодні це покриває, потурає і намагається все це розмити і перевести в площину домашньої сварки... він же повій за американські долари в стінах парламенту знімає. Ти злочинець і повинен відповідати перед українським законодавством, перед українським народом за те, що тобі довірили мандат. Одні там хлопчиків замовляють, інші корупційні схеми вимальовують. Він сьогодні наклеїв спеціальне скло, звинуватив журналістів – це для чого? Може, він завтра дітей розбещувати буде?  

- Він залишився головою комітету, хоча було три варіанти.

- Ви, я голосував за президента Зеленського в надії на те, що щось зміниться в нашій країні. І що вийшло? Хто сьогодні в парламенті, хто вирішує долю наших дітей? Ці виродки? І на кому відповідальність? На нас відповідальність. Так, нас ще раз використовували, надурили. Нові технології. На нас також ось цей відбиток, тому що ми були десь короткозорі, були сп'янілі ось цією історією телефільму. Я сам дивився це кіно, я сам досі закоханий у Зеленського як президента моєї країни. І що ми отримали?

- Маєте любити і його команду. Ви згадали, що нібито Яременко приклеїв захисну плівку на телефон, щоб не можна було фотографувати переписку. Звідки ви дізналися про цю інформацію?

- А до мене підійшли журналісти, здається, з каналу ICTV, і запитали, що я думаю з приводу того, що в нього тепер наклеєна плівка на телефоні. Якщо злочин не буде покарано, він буде повторюватися. Злочинець ніколи не зупиняється. Ми бачимо в цьому листуванні 18-річних дівчаток. Ви бачили цього сивого чоловіка похилого віку? Це куди тебе понесло?

112.ua

- Там була не одна переписка. Коли він пригрозив журналістам, вони виклали  переписки також з іншими жінками. Питання в тому, що у фракції ніби розглядали три варіанти його відходу з голови комітету і взагалі складання мандату. У всьому світі сексуальні скандали призводять до того, що справді людина йде з посади. Тут президент має відреагувати?

- Була низка скандалів. І яка реакція гаранта законності, гаранта Конституції в нашій країні? У нас є генеральний прокурор, який також повинен був дати правову оцінку, тому що його функція – дотримання законності в нашій країні, в державних органах влади. А вони відправили на детектор брехні, який, як і "Битва екстрасенсів", - це телевізійне шоу.

- Але Яременко на це шоу не відправили, він навіть детектор брехні не пройшов.

- Я офіцер поліції у відставці. І я не можу зрозуміти, де в якому законі написано про використання детектора брехні. Є слідчі органи. Я можу зрозуміти, що наш президент не до кінця сильний в юридичних аспектах тих питань, з якими він стикається. Тому я показав приклад, що, якщо ти став очевидцем порушення закону, злочинних дій, ти зобов'язаний про це написати, поставити своє прізвище, щоб правоохоронна система мала можливість припинити подібні дії. Щоб вони не повторювалися. І я звернувся до ДБР щодо народного депутата від "Слуги народу" Медяника. Навіщо ми настворювали купу Антикорупційних органів, на які ми витрачаємо мільйони гривень? Толку від них нуль.

- Скандалів багато – реакції немає. На конкретно цей скандал як має відреагувати президент?

- Я кажу про закон, про те, що має бути верховенство права.

- Якщо немає реакції президента, це означає, що Богдан Яременко буде і надалі обіймати свою посаду, буде при мандаті та буде захищений "слугами народу"?

- І не тільки такі, як Яременко, Медяник. Два місяці минуло, а ми вже не знаємо, куди ось з цим цирковим балаганом діватися. І що вони взагалі далі з нами зроблять? І він буде ходити на роботу і далі розбещувати наших дітей. Він же купує людське тіло.

Новини за темою

- Ми маємо кілька повідомлень у вайбер. Пише Ніна: "Це його особиста справа. Він же викликав повію не до ВР". Володимир пише: "Народний депутат повинен на робочому місці вирішувати проблеми держави, а не займатися невідомо чим". Денис пише: "У Тернополі люди збираються, щоби вигнати такого "слугу", як Яременко. Він недостойний бути в Раді". Наталя: "Яременко треба гнати з парламенту. Я не хочу оплачувати зі свого гаманця хтивого депутата".

- Народний депутат – обранець українського народу, в стінах вищого органу законодавчої влади порушує закон. Ось де початок – порушення закону людиною, яка має цей закон формувати. І на цьому я роблю наголос. А все інше – це його питання з його дружиною. 

- Наскільки це його особиста справа? Як можемо оцінити те, що будь який пранкер може написати народному депутату, і він йому вірить? Він йому може розповісти будь яку державну таємницю, будь яку інформацію.

- Це ще один злочин – розголошення. Сьогодні багато хто почав звинувачувати журналістів за те, що вони занадто уважно відстежують життя політиків. Якщо вам не подобається така занадто пильна увага до себе, йдіть з політичної арени. Люди повинні знати, кому вони довіряють своє життя. Це правило. Ми ж там рукава не закочуємо і ями не копаємо. Фізично ми там не працюємо. Тому це особливості цієї роботи – за вами стежать. Ви повинні бути на видноті, і все ваше життя на видноті. Тому ви і називаєтеся політиками. Не подобається - йди до верстата, якщо вони в нашій країні ще залишилися, або йди мети вулиці, чого не вистачає сьогодні так нашому Києву. І звинувачувати, що хтось втручається в його приватне життя... ми ж до нього вдома в ліжко не залазимо. Я маю на увазі журналістів. А коли він на видноті та виконує свою роботу, це частина твоєї роботи. За що ти свою дурість, ущербність, аморальність перекладаєш на журналістів? У нас не канали погані, не журналісти негідники, а у нас ось такий політикум сьогодні. Показати нема чого і розповісти нема про що. Ми ж всі звикли останнім часом зніматися в рекламних роликах і говорити завченими фразами – темниками. Ти йдеш і повинен за шаблоном розмовляти. Та не хочеться за шаблоном.

- З пранкером зловили не лише пана Яременка. Ще один народний депутат від "Слуги народу" погорів - Михайло Радуцький. "Джокер" оприлюднив листування, в якому обговорювали розмір доплат у конвертах, які мали б отримувати "слуги народу". Там різні суми фігурували, одна з них 40 тис. дол. І він їх порівнював з іншими виплатами для фракцій. Там нібито по 20 тис. дол. дали. Радуцький підтвердив факт діалогу, але заявив про те, що він знав, з ким спілкується. Повідомлення йому надходили з номера його знайомого. 

- Ми генії у своїх виправданнях. В основі завжди лежить дуже важлива деталь – буква закону. А тепер усе переводять у шоу, у жарт. Ні – ти або злочинець і тоді відповідай за свої злочини, або ти чесний громадянин. Інших формулювань бути не може. Такі великі зарплати платять за те, що ти повинен бути педантично акуратним у своїх діях, у своїх висловлюваннях, у своєму життєвому вигляді. За професіоналізм.

- Я хотіла би повернутися до Яременка і до того, що пранкер так легко зміг його розкрутити. Підписався генеральним прокурором, і той одразу почав вибачатися. Питання в тому, що ця людина є очільником комітету з зовнішньої політики і міжнародних стосунків. Що б він міг ще написати абсолютно лівій людині - він же володіє інформацією?

- Ви розумієте, взагалі, який рівень виховання у цієї людини? Подивіться на рівень освіченості, рівень інтелігентності цих людей. Це і є наше сьогоднішнє суспільство. І ту модель знищення моралі, яку пропонують нам "Слуги народу": вони ж кажуть, що нам бюджет нічим наповнювати. Так ось, давайте проституцію легалізуємо, ігрові автомати легалізуємо, марихуану легалізуємо. Кажуть, що марихуана допомагає онкохворим. Онкохворим допомагають знеболювальні. Медикаменти, які в нашій країні завжди були. Куди вони поділися?

- Говорять про медичний канабіс.

- Не треба шукати панацею в подорожнику, що росте. Медицина знищена, і для того щоб повністю стерти нашу ясну свідомість, давайте ще нас і наших дітей одурманювати наркотиком. Нехай вони ходять в цьому стані в будинки розпусти і програють гроші в ігрових салонах. А потім, щоб заробити, вони пишуть анонімки на своїх сусідів. Ось та модель, яку сьогодні пропонують нашому суспільству для майбутнього покоління. Наші діти ж будуть жити і виховуватися в цьому хаосі. А де слово: Батьківщина, мати, честь, гідність?

- Так це батьки повинні вкладати в дітей.

- Це відповідальність усіх нас. Тільки та модель, яку запропонувала дана ВР, це злочин перед українським народом. Це остаточне знищення нашої нації. Все, що вони придумали - це все є зло. Жоден розсудливий батько не захоче, щоб в цьому дурдомі народилася і була вихована його дитина. Ми що, хочемо розбещувати наших дітей гомосексуалізмом, отруювати їх наркотиками і розповідати про те, що покупка жіночого тіла - це норма?

112.ua

- Всі ми не без гріха - в кожного є свої скелети в шафі. Відома юрист-криміналіст Ганна Маляр дала оцінку цій ситуації, і вона говорить, що депутати не розуміють, що такими переписками і такою своєю поведінкою вони підживлюють криміногенну ситуацію. Тобто злочинність. Це можна розцінювати, по-перше, як торгівлю людьми, а це означає, що це "кришується" правоохоронними структурами. Таким чином це є злочинний бізнес. Що робити з цим?

- Це правда. Все це відбувається від безкарності. Хтось за корупцію в нашій країні сів? Ні. Всі, хто краде мільйонами, вони всі залишаються безкарними. І в цьому у всьому замовити собі повію в стінах ВР - на це уваги не треба навіть звертати. Саме ця модель сьогодні і прищеплюється, саме це підноситься, як норма. Тому що ви ж не чуєте офіційну позицію. У будь-якій нормальній країні після подібного інциденту, кримінального злочину, була б спущена вся правоохоронна система. А я сьогодні не готовий навіть говорити про те, що це все стало похідною того, що саме правоохоронна система покриває і дає можливість розкладатися нашому суспільству. Це питання виховання суспільства, питання виховання особистості, питання прищеплення цінностей: любити, поважати, цінувати, вміти самопожертвуватися заради своєї країни.

- Вчора у ВР був ще один гість - генсек НАТО Єнс Столтенберг. Він виступав з трибуни і заявив, що Росія повинна вивести свої війська з Донбасу і припинити дестабілізацію ситуації в Україні.

- Державний кордон було порушено. Подивімося, що призвело до подібних дій. У 13-му році ми різко міняємо курс і починаємо зближення з ЄС. Це дуже сильно напружує наших сусідів на сході, тому що є геополітика. І вони не могли допустити присутності ракет середньої дальності поблизу своєї території. Так влаштований світ - все міряється щодо відстані та можливості підльоту стратегічних ракет. А Україна є однією з найдовших територій і найближчою точкою до Москви. 400 км східного фронту, які протягом 5 років сьогодні у нас існують, це всього лише наслідок наших домовленостей і нашого бажання інтегруватися в НАТО, а значить, несе загрозу нашому східному сусідові.

Новини за темою

- Є реакція політиків, які говорять, що політика вступу України в НАТО шкодить не тільки тим питанням, про які ви говорите, а безпосередньо території України, тому,  що це перешкоджає поверненню контролю над тимчасово окупованими територіями Донбасу. Так вважає народний депутат і голова політради "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук: "Відношення громадян, які проживають сьогодні на неконтрольованих територіях, громадян України - категоричне протистояння вступу України в НАТО. І тому це додаткова точка відліку, яка буде заважати і яка не буде сприяти, на сьогоднішній день, інтеграції цих теріторій в Україну, поверненню людей, по відношенню до яких пан Зеленський збирався діяти через їх свідомість, через те, щоб вони усвідомили необхідність жити в єдиній країні, як це і необхідно робити, як це і передбачає, в тому числі, наш мирний план. Але курс в НАТО буде заважати цьому". Є різні думки стосовно НАТО, але ми пам'ятаємо, що чи ставати Україні членом НАТО, мають вирішити українці. Принаймні Володимир Зеленський, коли ще був кандидатом в президенти, заявляв, що це питання винесе на всенаціональне обговорення. Чи воно відбудеться? Чи є плани провести референдум?

- На сьогодні не чекайте реалізації обіцяного вам у передвиборчій кампанії. Не тільки це питання має бути винесене на загальне обговорення. Це і реалізація продажу землі, і відновлення співпраці з НАТО.

- Тобто це питання не буде виноситися?

- Ні, звісно. Слова про Україну, про незалежність - це все фарс. Ми давно перебуваємо під контролем наших західних і американських партнерів, які на сьогодні формують політику нашої країни, формують закони в нашій країні, і формують майбутнє нашої країни. Ми давно перетворилися в ресурсну колонію. Або, на сьогоднішній день, ми є активом "Фонду Сороса". Подивіться кількість народних депутатів, які сьогодні підіймають руки за приватизацію стратегічних об'єктів. У нас вся країна розграбована, розкрадена, знищена. І говорити про якусь суб'єктність або "самостійність", як нам люблять це підносити, немає сенсу. Адже що послужило окупації нашої території? Революція гідності, в якій я брав участь, як чесна людина, яка хотіла зміни своєї країни, і яка стала жертвою маніпуляції, що привела до окупації територій, до приходу до влади людей, безпосередньо підконтрольних західним і американським партнерам. Невже ви думаєте, що Америка не знала, що Порошенко злодій і мародер, і грабує нашу країну? Гроші він зберігає в Америці, але за великим рахунком нічого з ним не відбувається.

- Пане Ілля, але нас окупували не США.

- Їм зручно нас сварити для того, щоб користуватися нашими ресурсами.

- А вам не здається, що ви применшуєте вплив РФ на Україну?

- І, як наслідок, Росія не могла дозволити втратити контроль у Чорному морі.

- І забрати Крим теж не могла собі не дозволити. 

- Вони вводять війська, порушують державний кордон, окупують Крим, але тодішній уряд України, в особі Турчинова, спокійно приймають ці умови, без бою здають. Це вам не зрада Батьківщини? А з чого починався Донбас? Коли з'єднання Гіркіна могли спокійно вийти зі Слов'янська - їм теж все це давали робити. Це була прописана програма. І сьогодні, як тільки у нас починаються процеси, які можуть послужити досягненню миру, який ми так хочемо побачити в нашій країні, і йдуть перші переговори, хвилинні потепління: розведення військ в Золотому, прийняття "формули Штайнмаєра", підготовка до "нормандського формату" - тут же до нас приїжджає генсек НАТО. І виступає з полум'яною промовою в парламенті. А ви не вважаєте це маніпуляцією? Тому що Америці потрібен цей конфлікт, Америці потрібна ця територія, потрібно це протистояння. І сьогодні ми є, на жаль, лише всього-на-всього розмінною монетою. Пан Зеленський, наш президент, висить на цій жорстокій розтяжці, на яку він сам себе поставив. З одного боку, йому диктує умови Америка, змушує його вести і далі політику інтегрування в НАТО, яка, фактично, знищить будь-яку нашу незалежність. З іншого боку, звичайно ж, диктує умови РФ, яку повністю не влаштовує наша доктрина і наш вступ до НАТО. Тому що це буде нести загрозу її територіальній цілісності і її державі. Тому Зеленський метається між цих двох вогнів, а в той час виродки, які знаходяться поруч з ним, використовуючи цю ситуацію, використовуючи його необізнаність, ще слабку позицію, як політика, маніпулюють, знищуючи далі нашу країну і нас з вами. Адже за цей час не відбулося жодної дії, яка була б спрямована на поліпшення вашого, нашого з вами життя. Не був прийнятий жоден закон, який би дозволив хоч трошки покращити соціальні норми для простих українців. Я говорю про тарифи, про медичне обслуговування, про виховний процес наших дітей. І в цьому  всьому ми з вами сьогодні вмираємо. Помирає наша країна. Я - патріот і люблю свою Батьківщину. Я в 14-му році просто виконав свій обов'язок, як це мав зробити кожен нормальний чоловік. І сьогодні я бачу, що та країна, яку я люблю, в якій виховується мій син, в якій живе і працює моя дочка, вона зникає як суб'єкт. Я не знаю, чи буде у нас завтрашній день. Так, звісно, ми якось будемо жити, але України не буде. Не буде тієї країни, яку нам передали наші батьки: великої, квітучої, могутньої країни, в якій були щасливі люди.

- Ви – народний депутат. Як ви можете говорити, що України не буде? Зробіть щось для покращення, як народний депутат.

- Я - народний депутат і я роблю свою роботу. Я в опозиції до нинішньої влади. Це завжди бути на вістрі атаки, це завжди бути досяжним для влади, тому що ті закони, які вони ухвалили, вони можуть будь-якої хвилини стерти будь-якого опозиційного політика. Будь-яке інакомислення. Ваш канал "112 Україна" хіба не став жертвою сьогоднішньої монополії влади і сьогоднішнього диктату нинішнього режиму?

- Не тільки наш канал.

- Ви даєте ще можливість збалансовано сповіщати людей про те, що відбувається в нашій країні. Хіба не вам чи затикають рота? Хіба не ваших генеральних продюсерів викликають до СБУ і висувають звинувачення в державній зраді? Під улюлюкання і гигикання знищується опозиція. Та опозиція, яка готова була і готова зараз боротися з усім тим маразмом і хаосом, шарлатанством, непрофесіоналізмом. Ми думаєте, ми не подавали закон, не готові були до ситуації, яка допомогла би вийти із ситуації, що нині склалася в нашій країні? Але нас ніхто не чує. Ті закони, які ми подавали: про зниження ціни на газ, про відновлення економічних відносин з нашими сусідами, які могли би підняти виробництво, а це додаткові робочі місця, - нас не чують, об нас витирають ноги. Сьогодні немає опозиції в принципі. Ми є, але це лише усього-на-всього той сегмент, який готовий вас інформувати і давати ту правду, яка є в дійсності, а не те, що вам розповідають на підконтрольних владі телеканалах "1 + 1", "Україна".

112.ua

- У нас питання з аудиторії, від Людмили: "Якщо політик поводиться на людях непристойно, що йому за це потрібно зробити?".  

- Є проста формула: ви або вірите, або не вірите. Ви насправді даєте життя тому чи іншому політику. Сам політик без вашої підтримки нічого не вартий. Якщо ви не будете довіряти і підтримувати мене, то мене не існує. Я не потрібен. І все. Тому найкраща оцінка діям політика - це вибір кожного громадянина. Тут ви повинні ставити питання собі насамперед: за кого ви віддавали свій голос, кому ви довірили своє життя? А політик - така сама людина, як і ви, яка робить помилки. Хтось більше, хтось менше. Але є норма закону, і якщо політик переступає через цю норму, то тут має включатися не ваша довіра або недовіра, подобається він мені чи не подобається, а тут він порушив - і його привели до відповідальності. Ось так влаштований сьогоднішній світ.

- Є дуже важливі рішення, в яких ти не можеш припуститися помилки, тому що від цього рішення залежить доля цілої країни. Повертаючись до питання Донбасу і перемовин. Передумови, які ми маємо на сьогодні: цього тижня почалося розведення військ. Cподіваймося, що й надалі дотримуватимуться тиші. Як ви вважаєте, потрібно проводити референдум і спитати людей: потрібно виходити на прямий діалог безпосередньо з Росією чи з так званими "Д/ЛНР"? Чи не потрібно, а просто можна опиратися на соціологію?

- Твій конфлікт ніколи тобі ніхто не вирішить, окрім тебе. Не треба шукати помічників, прокладки, які будуть тебе просто використовувати. Схаменімося: в цій країні живуть українці насамперед. І сьогодні та ситуація, яка на Донбасі, звісно, підігрівається РФ. Їм зручно, коли у нас на сході є подібний конфлікт, тому що це не дає можливості увійти військам НАТО і завдати шкоди і загрози їхній території. Але ми, українці, на своїй території повинні навчитися знаходити спільну мову самостійно. Не треба кричати один одному: "вата", "терористи", "бандерівці". Це ж були спеціально закладені камені, які не дозволяють нам спокійно сісти і поговорити. Поки ці с..и закладали ці камені, ми в цей час убивали один одного. І цей рів ненависті ріс до нескінченності. І я сподівався, що людина, яка не була прив'язана до політики, а більше, в моєму розумінні, ототожнена з народом, зуміє переступити через свою гординю, зуміє переступити через себе, для того щоб вийти на прямий діалог. Так, не одразу, це дуже складно. Ми п'ять років вбиваємо один одного. Я повернувся в 16-му році з війни. У мене ненависті було більше, ніж я не знаю в кого. Але ти ж повинен над собою працювати. У тобі має щось змінюватися. Ти ж дивишся на свого сина і думаєш: невже ти хочеш, щоб і його закопали в цій землі? Тоді ти повинен знайти в собі сили, розставити пріоритети, сісти і почати говорити. Діалог повинен початися.

Новини за темою

- Умови ми свої повинні ставити?

- Повинні обов'язково. У чому капітуляція, якщо це територія України? Капітулювати нічого - там теж живуть українці з українськими паспортами. Коли ми зуміємо домовитися, сядемо і вирішимо всі свої питання, коли ми будемо враховувати нашу думку, не тільки на Західній Україні, адже Україна це не тільки Львів, Хмельницький...

- Пане Ілля, ви зараз самі ділите Україну – відділяєте Західну Україну від Східної.

- Я не ділю, я говорю про те, що є різне ставлення до окремих історичних подій. І я не сказав, що ті або ці погані. Я говорю про те, що ми повинні подумати про те, як ми будемо ростити наших дітей: що ми хочемо запропонувати нашим дітям і яке ми хочемо для них майбутнє? І які б у нас розбіжності не були, якою би мовою ми не розмовляли, єдине, що нас буде об'єднувати, це майбутнє наших дітей, тому що ми хочемо, щоб вони жили в багатій країні. І це бажання кожного нормального чоловіка або жінки.

- Як примирити ці дві частини?

- Ви хочете одним словом знайти рішення п'ятирічної трагедії, яка торкнулася сьогодні дуже багатьох сімей. Я хотів би почати з малого: прийти й один перед одним вибачитися. І сісти за стіл і почати говорити.

- З ким ви сядете за стіл? З бойовиками?

- З українцями. З ким сьогодні ми, наставивши зброю один на одного, стріляємо, вбиваємо. На нашій території рвуться бомби. Не на російській, не на американській і не на французькій. І не у німців. А ми з вами п'ять років чуємо бомби і носимо труни. Одні в один бік, а інші - в інший. І матері плачуть однаково - як на Донбасі, так і в Хмельницькому. Материнські сльози і горе - ось що сьогодні нас об'єднує. І це повинно змусити нас шукати компроміси. І ми знайдемо. Я це знаю, я в це вірю і ми до цього прийдемо. Іншого шляху не маємо.

- Дякуємо вам. З  нами був Ілля Кива, народний депутат України, "Опозиційна платформа – За життя".

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>