Головним фактором, що спричинить за собою розпуск парламенту, буде міжнародний

ДМИТРО ДОБРОДОМОВ - народний депутат України 8-го скликання. Позафракційний. Народився у Львові. Закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка, факультет журналістики. У минулому – журналіст-розслідувач, генеральний продюсер телеканалу ZIK, автор і ведучий програми журналістських розслідувань "Хто тут живе?". На сьогоднішній день - у парламенті, секретар комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції

Головним фактором, що спричинить за собою розпуск парламенту, буде міжнародний
Народний депутат Дмитро Добродомов в студії "112 Україна" 112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

ДМИТРО ДОБРОДОМОВ - народний депутат України 8-го скликання. Позафракційний. Народився у Львові. Закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка, факультет журналістики. У минулому – журналіст-розслідувач, генеральний продюсер телеканалу ZIK, автор і ведучий програми журналістських розслідувань "Хто тут живе?". На сьогоднішній день - у парламенті, секретар комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції

Влащенко: Сьогодні у нас у гостях народний депутат Дмитро Добродомов.

Доброго дня, Дмитре. Чому ви зникли з екранів телевізорів?

Добродомов: Насправді, я залишився, але на вільних площадках, таких, як ваша, де дають говорити. Це ще один принцип нашої політики – давайте подивимося, кому належать телевізійні канали? Як тільки я, особисто, почав говорити про "вишки Бойка", я майже рік не був на каналі "Інтер". Як тільки ти починаєш вказувати на негаразди прем’єра або Порошенка – рік мене вже не запрошують на "5-ий канал". Цей ряд можна логічно продовжувати. У нас ЗМІ часто-густо переважно тісно пов’язані з політикою, бо олігархи нас і далі контролюють, і парламент, і є активними (тіньовими) учасниками політичного життя України.

- Аналітики говорять, що олігархи кажуть, хто повинен бути на каналі. Така підтримка теж може бути?

- З такою підтримкою особисто до мене не зверталися. Але мене запрошують, постійно беруть коментарі, і не тільки про антикорупційну діяльність. У нас сьогодні антикорупцією не займається хіба що лінивий. Питання тепер у результаті цієї роботи. Ми, наприклад, свої сили зосередили на тому, щоб показати якісь певні результати – ті, що можуть залежати від нас безпосередньо як від народних депутатів.

- Чому вас більше немає поруч із Саакашвілі?

- Цінності, які сповідував Саакашвілі,з якими він увірвався в український  політикум – повністю відповідали моїм принципам, навіть нашим партійним засадам. Я, до речі, під час тої "таємної вечері", фотографії якої облетіли ЗМІ, був єдиним, хто відразу виступав за те, щоб відразу той громадянський рух має перетворитися в політичну силу, який би мав всіх об’єднати. І навіть пропонував це робити на площадці нашої партії "Народний контроль". Мені одразу всі казали, що поки що про політику і про партію – "ні". Я казав, що є стратегія і тактика. Стратегія – це об’єднання всіх адекватних людей, які розуміють, що ті правила, які зараз діють у країні… бо Янукович фізично зник, але фактично він залишився: чи то в прокуратурі, чи в АП, чи на місцях.

- А чому всі розбіглися? Адже потім це вже сприймається як черговий піар-проект.

- Я переконаний, що тільки широко об’єднавшись, можна дати реальний бій тому, що зараз відбувається. Але на той час сам Саакашвілі не готовий був. Він постійно говорив про те, що ніяких політичних проектів. Тому є кілька причин. По-перше, він був призначений президентом головою Одеської ОДА і по суті був по вертикалі президента, і не особливо він Порошенка і критикував. Якщо він міг критикувати Яценюка, Авакова, то Порошенка, Кононенка – вже ні.

- Багато аналітиків говорять про те, що він був використаний президентом як таран проти Яценюка, Коломойського. І після того, як він зробив свою справу – він повинен піти, тому що ніхто і не думав, що він буде хорошим головою ОДА, тому що він ніколи не працював у виконавчій владі – він завжди був політиком.

- Я і хотів під це підвести. Друга невизначеність була – грузинські вибори. Дивилися з оглядкою на грузинські вибори і розуміли, що він до жовтня ніяких рішень не прийме. Третє – дуже поверхневий підхід до справи. Я був учасником трьох Антикорупційних форумів: приїжджали на місця - був величезний запит. Але за собою ніхто нічого не залишав. Активісти залишалися розгубленими і не розуміли. В кінцевому результаті, в нас є партія, яка далі працює на своїх засадах, ми є щодо цих постулатів беззаперечними союзниками, і ми готові до будь-якої конкретної розмови. Ми готові далі приступати, тому що в нас жива партія.

- Тобто, ви залишаєте за собою варіант, що ви можете знову об'єднатися з Саакашвілі?

- Я допускаю будь-які варіанти, які можуть піти на благо і можуть бути раціональними. Зараз треба дивитися, що сам Саакашвілі буде робити. Спроба об’єднання вже вилилася в дві, умовно, політичні платформи: "ДемАльянс", до якого приєдналася частина депутатів, які є в коаліції. І це теж незрозуміла ситуація – люди перебувають в провладній коаліції й одночасно перебувають у партії, яка позиціонує себе як опозиція. Так не буває. Але тут головне, що немає чинника цього об’єднання. Чомусь вважають, що чинником цього об’єднання мають бути або оголошені дострокові вибори, або строкові вибори. І ось тоді - побачите, процеси об’єднання підуть на всіх шляхах. Зрештою, на це є запит суспільства.

- А чи можливе ваше об'єднання з "ДемАльянсом"? Адже там багато людей з власними політичними амбіціями.

- Це теж одвічна проблема української політики. Ще тоді, пропонуючи зробити це на платформі "Народного контролю", я говорив про те, що нам головне зробити зараз справу. Умовно, отримати понад 226 голосів у парламенті для того, щоб ми могли приймати рішення. Тому що всі наші засади можна виконати тільки маючи відповідні важелі впливу. Зараз є в Раді, можливо, 60-70 нормальних, адекватних депутатів. Ця кількість найбільша за всю історію, але це недостатня кількість для того, щоб ми могли реально впливати. Це я сам для себе порахував. До цього я був вашим колегою, журналістом, цікавився політичним життям – їх було не більше 10 – тих, що я вважав такими. Це моє суб’єктивне до цього ставлення - ті, хто я вважав, дійсно, люди зі світлими намірами, з якимись певними конструктивними речами.

- Які основні виклики стоять сьогодні перед парламентом?

- На сьогоднішній день  найбільший виклик це буде бюджет, безперечно.

- А що ви будете робити з мінськими угодами?

- Ми не знали, що були якісь таємні домовленості до цього. Міністри закордонних справ Німеччини, Франції, Байден говорять, що були обіцяні вибори. Ще два місяці тому президент Порошенко категорично говорив, що ніяких виборів. А тепер риторика змінилася. Я, взагалі, до документа, який називається "мінські угоди", ставлюся доволі скептично, тому що це не ратифікований документ, з незрозумілими повноваженнями переговірників. Я далі настоюю на тому, що правильним форматом є "нормандський формат", а ще краще - повернутися до будапештських гарантій. Щоби внести пункт про зміни до Конституції щодо зміни особливого статусу Донбасу, потрібно 300 голосів. Їх у парламенті немає. І це є, в принципі, певним політичним самогубством. Треба відтягнути час терпіння наших партнерів. Зараз вибори в штатах, Німеччині, Франції – а це час, який грає на користь Порошенку. Кожен день перебування при владі приносить цій владі зиск. Це мій особистий аналіз того, що я бачу всередині цього процесу. Тобто, цей документ не буде внесений у парламент – парламент, скоріше, буде просто розігнаний. Під іншим приводом. І цей привід, я переконаний – закон про спец конфіскацію. Чітко видно, як його неприйняття регулюється з Банкової, незважаючи на публічні заяви. Саме цей закон і стане каменем спотикання для розпуску парламенту. Розпуск парламенту – це 60 днів виграти, потім 90, а потім він просто розведе руками і скаже: "Я – за, але парламент не голосує".

- Коли можливий цей розпуск парламенту?

- Навесні, цілком ймовірно. І саме головне, що головним чинником буде міжнародний. Не всередині країни, хоча зараз, після оприлюднення декларацій, перших платіжок - градус росте. Я минулого тижня був у Вінниці – просто ненависть, реально. Я був шокований, бо ще рік тому, особливо в Вінниці, якось ще лояльніше ставилися до вихідців з їхнього регіону. У нас же Вінниця тепер, як Донецьк.

Новини за темою

- НАБУ не буде зараз займатися е-деклараціями, але це стане політичним інструментом. Чим це може закінчитися?

- Я позитивно оцінюю те, чим все почалося. І це правильний крок, хоча болісний і який шокував країну. Але має відбутися, безперечно, невідворотність покарання і, безперечно, без вибіркового переслідування. Якщо цим займається НАБУ і САП, НАЗК – то в мене є віра в це.

- Ситник на очах всієї країни зробив адміністративний протокол своєму близькому другові Лещенку, хоча питання придбання ним квартири залишилися. Чи можна довіряти такому НАБУ? Є питання щодо члена НАЗК Руслана Рябошапки. Чому народ України може довіряти таким людям чистити ряди чиновників і політиків?

- Це, власне, і буде найголовнішим, найсерйознішим тестом для цих новостворених органів. Я їх підтримував, тому що я є співавтором всіх законів, які дали зелене світло для роботи цих органів. Я завжди люблю дивитися по результату. Щодо квартири Лещенка, то відкрита кримінальна справа, і хотілося би побачити її  результати.

- НАБУ повинно було виявити твердість.

- Вони зробили висновок, і це тепер відповідальність директора НАБУ. Якщо буде висновок іншого правоохоронного органу, який буде побудований на фактах і заперечувати НАБУ, тоді треба буде ставити питання про відставку директора НАБУ. Є рішення процесуального керівника. За ним слідує відповідальність. Треба забрати емоції, якщо ми говоримо про правову державу. В мене є свої емоції щодо цієї теми – я вважаю, що Сергій вчинив неправильно. Більше того, він як людина, яка уособлювала боротьбу з корупцією, підмочила репутацію не тільки собі, але і дуже багатьом новим політикам, яким відрикошетило це.

Новини за темою

- Чи змінився ваш рейтинг, змінилося до вас ставлення колег після того, як три тижні ЗМІ розповідали про вас, що ви агент ФСБ?

- У мене не вперше це відбувається. Коли я працював журналістом-розслідувачем, проти мене організовували подібні кампанії.

- Ви вважаєте, що це було замовлення? Хто дав замовлення?

- Народний депутат від НФ – Сергій Пашинський. Він програв мені справу щодо нафтопродуктів Курченка. Я сам був керівником каналу – мені дзвонили колеги-редактори і називали мені суми, за які їм пропонували, надсилали мені навіть матеріали, які їм пропонували. Наш комітет визнав корупціогенним закон про спецконфіскацію. П’ята версія закону, урядова, набагато краща, ніж та, що була. Якщо цей закон буде прийнятий, то це буде дуже серйозний елемент у репресивних політичних розбірках, рейдерських атаках і легалізації награбованого. Що зробили – награбували награбоване, а тепер намагаються це легалізувати. Депутати НФ дуже люблять наводити приклад Литви, де 50 млн євро було конфісковано таким чином. Тільки там ці гроші визнали безхозними – це найпростіший шлях зарахувати ці гроші в бюджет: оголосити, щоб власники зголосилися (якщо власники приїдуть в Україну – їх арештують), вони не приїдуть, там є термін – визначаємо безхозними і зараховуємо в бюджет. Є заочне засудження – ще простіший шлях.

- Як ви бачите своє політичне майбутнє, і хто на це майбутнє може дати грошей?

- Ні з ким ніяких переговорів ми не ведемо.

- У вас за декларацією 175 тис. гривень, 10 тис. євро і 20 тис. євро. Звідки?

- Я ж працював керівником телеканалу, був генеральним директором. Квартиру я купив ще до депутатства, чотирьохкімнатну, продавши перед цим дві двокімнатні.

- Ваше питання?

- Вас вибори в Америці шокували?

Новини за темою

- Ні, я знала, що Трамп переможе. Величезна кількість моїх друзів говорили мені, що збираються голосувати за Трампа. Подивимося, яка буде політика у Трампа – поки ми про це нічого не знаємо.

- Ми повинні, в першу чергу, самі дбати про свою країну.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>