banner banner banner banner

Денис Вороненков думав, що не можна вбити його в Києві ось так нахабно

Екс-депутат Держдуми Росії, оперна співачки Марія Максакова в інтерв'ю програмі "Гордон" на телеканалі "112 Україна" розповіла, чому пішла в Держдуму РФ, як вирішила переїхати в Україну і про те, чим має намір займатися після смерті свого чоловіка - Дениса Вороненкова

Денис Вороненков думав, що не можна вбити його в Києві ось так нахабно
Марія Максакова 112

Дмитро Гордон

Журналіст, письменник, телеведучий, співак

Екс-депутат Держдуми Росії, оперна співачки Марія Максакова в інтерв'ю програмі "Гордон" на телеканалі "112 Україна" розповіла, чому пішла в Держдуму РФ, як вирішила переїхати в Україну і про те, чим має намір займатися після смерті свого чоловіка - Дениса Вороненкова

Гордон: В ефірі програма "Гордон", і сьогодні моя гостя екс-депутат Держдуми Росії, оперна співачка Марія Максакова.

Добрий вечір. З чуток твоя бабуся, народна артистка СРСР, прима Великого театру, не тільки мала роман зі Сталіним, а й народила від нього дочку - твою маму. Виходить, що ти внучка Сталіна?

Максакова: Це чутки. Моя бабуся вважала за необхідне приховати батька моєї мами. Безумовно, цей батько був особливою людиною, зв'язок з яким, ймовірно, згубно би вплинув на мамине життя в СССР.

- А про роман зі Сталіним вона щось говорила, чи це теж вигадки?

- Мені нічого не відомо, крім деяких епізодів, коли він ходив на її спектаклі і ставив у приклад її зовнішній вигляд, її талант.

- Відносини з мамою у вас складні?

- Вони ускладнилися. Вона провела демаркаційну лінію, через яку я переступити не можу.

- Ти визнала, що до Держдуми пішла від безнадійності. Що це значить?

- Це означає, що у мене на той час склалися настільки важкі відносини з батьком моїх старших дітей, і мені ніхто не хотів допомогти. Єдиний чоловік, який мені протягнув руку, був Сурков. Після того, як мене прийняли в партію, ми їздили по всіх регіонах, й астраханці побачили в мені перспективу, побачили людину, яка була їм симпатичною як депутат.

- Чи можна сказати, що ти була протеже Суркова?

- Звичайно. Я, взагалі-то, і не збиралася. Це звучало якось абсурдно - я і Держдума. Я ж співала все життя.

- Що за людина Сурков?

- Розумна людина, видатний інтелектуал.

- У нас його називають одним з головних ідеологів захоплення Криму. Це так?

- Я так не вважаю - з того, що мені відомо.

- Просидіти в російській Думі 5 років - це втрачені для співачки роки?

- Весь мій шлях мав сенс, тому що я в Держдумі зустріла своє кохання. Я вважаю, що заради тих двох років щастя я і з'явилася на світ.

- Яка обстановка була в Державній думі?

- Наше скликання дуже відрізнялося. Це було єдине скликання під головуванням Наришкіна. Він людина широкого кругозору.

- У російській політиці є багато нормальних адекватних людей, а сама російська політика ненормальна і неадекватна. Чим це пояснити?

- Я вважаю, що до якогось поворотного моменту її можна було розглядати як стратегію, як політику, а зараз я з сумом дивлюся на те, що відбувається. Незважаючи на те, що я поїхала і постраждала, у мене немає ні найменшої зловтіхи на цю тему. Люди ні в чому не винні - вони вибрали для себе такий дивний ура-патріотичний режим. Але мені здається, любов до Батьківщини - вона в іншому. Не в тому, щоб ходити з портретами невідомих тобі людей. З моєї точки зору - це інтимне почуття. Я не вважаю, що це те, про що є сенс постійно говорити. Це нормальне явище - людина повинна любити землю, яка тебе народила. Певний перекіс зараз у тривалому негативному відборі. Ми завжди недооцінюємо таку категорію людей, як дурні. Відбувається зниження загальної кваліфікації - через негативний відбір, через кон’юктурні просування своїх: знайомих, родичів (а не за принципом розуму або таланту), еміграції, і третє, основне - всім абсолютно заправляє ФСБ. Всіма процесами в громадянському суспільстві, всюди прикомандировані співробітники. Найменший успішний бізнес миттєво стає предметом їхньої уваги. Контролюючих та наглядових вже більше, ніж громадянського суспільства в цілому.

- Як депутату Держдуми Росії тобі було відомо щось про те, що росіяни хочуть забрати Крим - задовго до того, як забрали?

- Хрущов, практично, нав'язав Україні Крим. Україна могла витратити ці гроші на інші свої території - замість цього вона взяла на свої плечі Крим, виправила наскільки можливо ситуацію там, а потім у неї шляхом городнього права це якось незрозуміло забрали.

- Рішення поїхати в Україну було єдиноможливим?

- Я вважаю, що з точки зору здорового глузду і логіки рішення було правильним.

- Жах ситуації в тому, що Д. Вороненкова було застрелено в самому центрі Києва. Хто тобі повідомив про загибель Дениса?

- Мені подзвонила Таня, яка займається моїм піаром. Я взагалі не повірила, бо він тільки вийшов з дому. У мене була надія, що він тільки поранений, коли я бігла туди. Я знала, що йому загрожує небезпека, але мені здавалося, що ми все зробили, щоб від неї піти. Я сподівалася, що ми його врятуємо.

- Хтось знайшов якісь слова, щоб тебе привести до тями?

- Патріарх Філарет. По-перше, він благословив його відспівування у Володимирському соборі, а там не відспівували вже нікого давно. Патріарх, по суті, аскет, чернець, який ось так живе, близький до своєї пастви. Він мені сказав, коли я попросила благословення: "Умремо ми всі, але він загинув за правду". І з цього моменту я зрозуміла, що ми ще там всі зустрінемося. Звичайно, на сьогоднішній день життя без нього для мене - катування.

- У Дениса Вороненкова були впливові вороги в ФСБ. Хто?

- Він сам про це говорив. Це не секрет. Він говорив про генерала Феоктистова, з яким він, до речі, навіть не був знайомий. Він говорив про якийсь рівень ненависті до нього, який зашкалює, за ті розслідування, які вони проводили в рамках контрабанди.

- Він говорив колись, що його можуть "дістати" в Києві?

- В інтерв'ю твоєму виданню він сказав, бравуючи, що в Росії говорять, що його треба вбити. Він розумів, що його переслідувачі хочуть це зробити. Але він думав, що це не можна зробити в Києві, ось так нахабно.

- Почалися затримання людей, задіяних у вбивстві Вороненкова. Ти особисто знаєш, хто його вбив? На чиє замовлення?

- Це таємниця слідства, і мої домисли та міркування не повинні порушувати тиші. Але зараз я розумію, що я зобов'язана Україні до скону, тому що П.О. Порошенко прийняв рішення виділити для мене держохорону. Він змінив мою долю і не дав мене вкрасти - привезти в російське посольство. Він зіграв у моєму житті роль рятівника. Слідство, яке сумлінно виконує свої обов'язки, і я хочу сказати велике спасибі всім, хто за мене заступився.

Новини за темою

- Як це, коли ви жили душа в душу, залишитися одній?

- Це нестерпно. Але він все одно зі мною. Якби я не знайшла в собі сили зібратися і стати знову тим, ким я була - то я б зрадила просто його пам'ять.

- Він був заможною людиною?

- Він непогано заробляв, і був дуже здібним.

- Все його майно відійшло його колишній дружині?

- Воно не відійшло - воно на ній і було. Він на неї все це оформляв. Просто вона зрадила його - не стала виконувати свої зобов'язання. Мені складно сказати, чому так бридко всі від нього відвернулися.

- Твоя мама, знаменита актриса Л. Максакова, не любила твого чоловіка?

- У моєї мами було важке переживання, коли її син перебував під арештом. Для неї це було важким випробуванням. Мене Денис змусив йому допомогти, і його перевели під домашній арешт.

- З мамою сьогодні ти спілкуєшся? І що буде далі?

- Не спілкуюся. А далі я буду виховувати Івана, буду співати, буду жити в Україні, буду займатися фондом, який буде займатися пошуком і просуванням обдарованих дітей в області академічного мистецтва. У мене дуже великий досвід і навички, є система, як я це хочу зробити. Людина завжди повинна бути вдячною - я дуже вдячна Україні і хочу, щоб ця вдячність була не на словах.

- У Москві і в Пітері у тебе залишилося багато друзів. Ти з ними сьогодні спілкуєшся?

- З тими, у кого вистачає сміливості зі мною спілкуватися. Їх мало. Я для них - недобитий ворог. Якби там почалося нормальне слідство, якщо б це слідство не вів слідчий Жаренов, який всі чотири роки фабрикував кримінальну справу. Я завжди кажу, що мого чоловіка вбив не Путін, але, якби він втрутився зараз у цей процес - і слідство б провелося нормальне, а не цинічний танець, який триває донині.

- А були сигнали тобі якісь від Наришкіна, від Суркова?

- Пєсков сказав, що він не бачить ніяких перешкод для мого повернення. Я думаю, що вони мені всі загалом співчувають.

Новини за темою

- Тобто, якщо б ти сьогодні повернулася до Москви, то держава Росія по всіх телеканалах говорила би: "Браво!"

- Це неможливо. Тому що в тій державі ніхто мені не допоміг. А ця держава мені протягнула руку. Поки я жила в Росії, я намагалася робити все, що могла, щоб в Росії жилося краще. Але руку мені простягла Україна. Я розумію, що я буду лежати поруч з Денисом на Звіринецькому кладовищі.

- А не тягне в Росію?

- Мені хочеться хоч на хвилину опинитися поруч з Денисом.

- Собчак сказала, що ти звикла жити яскраво, а робити ти це можеш тільки в Росії.

- Вона навіть не розуміє, як мало мені треба. Людина, в першу чергу, повинна бути самодостатньою. Зараз у мене немає можливості виходити на сцену, тому що це просто небезпечно - слідство ще не закінчено. Але у мене є блискучий концертмейстер, якого мені надано київською оперою. Це не творчий простій - ми закладаємо фундамент під мої подальші нові кроки. Не потрібен той, хто не може нічого дати.

- Твій батько - німець. Ти громадянка Росії і Німеччини. Ти ніколи не розглядала для себе можливість жити в Європі? Чи відчуваєш ти себе німкенею?

- Цей вибір зробили за мене батьки. Щось хороше від німців у мені є - дзвінке почуття справедливості, воно, мені здається, німецьке. Я дуже люблю Німеччину, тому що я захоплююсь людьми, які змогли побудувати таку державу. Особистість К. Аденауера в мене просто викликає захоплення. Так, мені багато чого подобається, але зараз я навіть думати не можу про це.

- Київ не здається тобі, в порівнянні з Москвою, провінцією?

- Ні, навпаки. Я переконана, що в Києві буде відродження якоїсь ще недорозквітненої слов’янської цивілізації. Київ - місто ласкаве. Москва - це еклектика. Там вже москвичів справжніх - де вони? Кого викинули, кого викинуло життя - це інтелігенція, яка, безумовно, була в Москві.

- Ти вже трошки говориш українською. У тебе є вчитель?

- Звичайно. І я прошу всіх, хто зі мною працює, щоб вони спілкувалися зі мною українською. Я знаю п'ять мов: німецьку, англійську, французьку, італійську, російську. Українська буде шостою.

- Тут ти живеш з сином від Дениса Вороненкова. А що з двома старшими дітьми?

- Старші діти зробили свій вибір на користь батька через мій переїзд. Вони зараз знаходяться в Росії.

- Двоє старших дітей далеко, з мамою відносин немає. Це біда?

- Чому? Треба закрити одні двері, щоб відчинити наступні.

- Про твого першого чоловіка В. Тюріна пишуть, як про главу братського ОЗУ.

- Мене ж взяли обманом - тоді ж про нього ніхто нічого не писав.

- Але любов була?

- Ні, з мого боку була вдячність, тому що я вважала, що з моєю непростою ситуацією він готовий був взяти за мене відповідальність. Що таке любов, я зрозуміла, коли я зустріла Дениса. В. Тюрін прийшов до нас на зустріч і сказав, що я гідна нормального життя, якого він мені дати не зміг. Він сказав Денису, що бачить у ньому нормальну людину і бажає мені щастя, тому що думає, що Денис мені зможе його дати.

- Тобто помститися Денису за те, що він тебе у нього забрав - він не міг?

- Не повинен був би цього робити. Так, безумовно, у них не склалися відносини - вони з дуже різних світів.

Новини за темою

- Ти здатна ще закохатися, як ти думаєш?

- Я ще навіть не уявляю собі до кінця себе завтрашню. Я не можу відповісти на це питання.

- Ти співала на провідних сценах світу. Де краще співалося?

- У Маріїнці співалося дуже добре, тому що все залежить від особистості маестро Гергієва. У сенсі музичному він просто бездоганний.

- Яка улюблена оперна партія у тебе?

- Я закохуюся в будь-яку роль, якою починаю займатися. Але найвдаліший мій образ - це Кармен.

- Де тебе найкраще приймали?

- У Японії. Там 100 осіб пересувалися за мною по всьому туру.

- Київський оперний театр зараз не такий, як у 70-80-ті.

- Тут просто не вистачає фінансування. Абсолютно все розцвіте, коли трошки налагодиться економіка.

- Я вдячний тобі за бесіду.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>