Дайте нам зброю і будемо гнати Росію до Сибіру

Минулий тиждень був сповнений різними геополітичними подіями, обговоренням реформ, війни, нових органів МВС і багато чого іншого. І в цих діалогах з суспільством нам надзвичайно важливо мати у співрозмовниках людину, яка викликає довіру у всіх. І яка абсолютно незаангажирована. І ось сьогодні у нас в студії саме така людина. Народний депутат України – Михайло Гаврилюк.

Дайте нам зброю і будемо гнати Росію до Сибіру
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

Минулий тиждень був сповнений різними геополітичними подіями, обговоренням реформ, війни, нових органів МВС і багато чого іншого. І в цих діалогах з суспільством нам надзвичайно важливо мати у співрозмовниках людину, яка викликає довіру у всіх. І яка абсолютно незаангажирована. І ось сьогодні у нас в студії саме така людина. Народний депутат України – Михайло Гаврилюк.

Влащенко Доброго дня, Михайло. На вас така популярність впала просто з неба. Вам це заважає чи ні?

Гаврилюк: Вона мені не заважає. Я просто на це не звертаю уваги. Я знаю одне: це, що "звалилося з неба", може зараз комусь багато допомогти.

Я знаю, що ви часто буваєте в зоні АТО. Як ви вважаєте, те, що кажуть по телевізору, те, що пишуть в Інтернеті, те, що пишуть у газетах, і те, що відбувається там насправді, наскільки це збігається?

Те, що там насправді відбувається, я думаю, яку інформацію подають, так її і потрібно подавати нашому українському народові. Якщо почнуть пококазувати, що там насправді відбувається, то поначнуть матері знову підніматися, як це було літом. Що матері піднімалися, що не хотіли своїх синів відпускати в зону АТО. Хоча, я вважаю, що це неправильно, бо чоловік, мужик він повинен встати, коли це потрібно, піти і захистити свою країну. Захистити свою сім'ю, свою маму. Багато з ким спілкувався, багато хто говорити: "А чо я піду туди? Вони коли прийдуть сюди, тоді я буду захищати". Я кажу: "Упасі Господь, щоб вони прийшли сюди і щоб принесли такі руїни, які зараз відбуваються там. Краще їх там зупинити, на тій території, де вони зараз є. Зупинити, нагнати їх, чим допустити аж до самої хати".  

А що насправді відбувається у Дебальцевому? Є небезпека оточення?

Дебальцево зараз обстрілюють. Хоче Росія, все ж, знову сотворити нам "котьол". Але у них це не вийде, бо одного разу в нас уже був дуже гіркій досвід. Зараз, в даний момент, ми цього не допустимо.

Кажуть, що в армії, як і раніше дуже багато корупції. Що генерали піднялися духом, знову почали будувати будинки. Корупція в армії під час війни – це особливо огидно. Як вам здається, наскільки там ось цього?

Я вважаю, і моя би була воля, у воєнний час тих людей, тих генералів, які витратили кошти не на війну, не на армію, не солдатів, а витратили їх на свої блага, я вважаю, що таких треба ставити без суда і слідства до стіни і розстрілювати. Бо, як не як, за таких генералів багато наших солдатів гине.

Багато взагалі в армії є корупції?

Чутки ходять. І багато чуток. Поки я точно не буду знати, поки точно в мене не будуть даних, що так, є, саме це, і на  нього факти, я не можу на даний момент нічого сказати. Коли я буду впевнений у тому, що так, є, тоді я можу щось розказати. Поки все під слідством.

А ось таке цікаве явище, як комбати. Є дуже багато бойових хлопців, які воюють, продовжують воювати. Але є, напевно, і самозванці. Проекти якихось олігархів. Як ви вважаєте, всі ці люди такі вояки, як вони з себе представляють?

З тими людьми, з якими я зустрічався, з якими я спілкувався, тими, якими, мої люди, є в мене такі, мої волонтери, які допомагають, з такими людьми я не зустрічався. Теж нічого не можу сказати. Тих людей, яких я бачив на передовій, то я бачив людей справедливих, чесних, справжніх воїнів, які борються за справедливість  і за нашу державу.

Наскільки, на вашу думку, армія підросла? Стан бойової готовності, кваліфікація?

Спочатку, коли починалася ця війна, ми були дуже слабкі. Але в даний час наша армія зросла, наші воїни навчилися воювати, вони в даний момент Росію стримують і не пускають далі. Видно, як наші воїни навчилися воювати, у тому ж аеропорту, в Донецьку. Так само в Донецьку наші воїни показали свою справжню мужність. Для наших воїнів зараз би дати ще сучасну зброю в руки, то ми Росію будемо гнати аж у самого Сибіру.

А де його взяти, цю сучасну зброю?

Я сподіваюся, що, все ж, США нам допоможуть, дадуть нам зброю.

Дискутували на цю тему, що Європа і США повинні підтримати нас сучасною зброєю. Але немає ж поки рішення.

Я думаю, це не за горами. День, два, три, і я думаю, що це рішення буде. І у нас буде сучасна зброя і, все ж, ми поженем Росію аж у самого Сибіру з нашої держави. 

Чому так довго затримався те, що ми називаємо реформами?

Нещодавно помінявся склад депутатів. Досі там засідали різні люди,  і багато хто там засідав, кому вільна, процвітаюча  держава не була цікава. Їм було цікаво, що тут, все ж,  панувала Росія. І того ці проекти не приймалися. На даний момент склад депутатів помінявся,  і більшість в даний час хоче змін. І от зараз ми на рахунок цього і працюємо.  

Ви кажете, що там засідали різні люди. Різні люди і зараз там є. Представники "Опозиційного блоку" – це саме ті люди, проти яких ви виходили на Майдан. А коли ви з ними зустрічаєтеся, які почуття ви при цьому відчуваєте?

Нині мої почуття залишаться при мені. Щоб я не розповсюджував по всій країні. Моя би воля, я б тих людей, які прийняли 16-го числа рішення, щоби розстрілювали Майдан, тих людей, через яких зараз відбувається у нас війна, я би тих людей поставивши би до стіни і розстріляв би.

Реформи для простих людей – це дуже серйозне випробування. Ви, напевно, єдиний з народних депутатів,  хто не втратив зв'язок з простими людьми. Ви ж живете в селі у себе?

На даний момент

Коли ви приїжджаєте на сесію, ви живете в Києві?

Нє, я в Києві не живу. Я живу у себе на виборчому окрузі. Виборчий округ в мене 95-й. Місто називається Боярка. Там я і живу.

Люди в Боярці що говорять про реформи?

Є багато вже людей, які розуміють, що через ці санкції, які впливають на Росію, падає російська економіка, і вона і нас за собою затягує, у цю прірву. І не тільки нас, а й усі оточуючі країни.

Ви думаєте що ось це причина – що в Росії криза, і вони нас затягують?

Я думаю, що так. Бо багато що ми експортували в Росію, в даний час у нас експорт цей припинився. І з кожним разом все тяжче й тяжче стає. Знаю точно, що в першу чергу нам потрібні ці реформи. Треба протриматися цей рік. 

А які настрої у людей – всі готові "протриматися"?

Я багато спілкувався з людьми, що навіть не знають, як зводити кінці з кінцями. Ту зарплату, яку вони отримують, на місяць їм не вистачає. За комунальні послуги і то не вистачає, щоб виплатити. Багато і обід, багато нарікань є, але, все ж, треба набратися терпіння, все ж треба перемогти війну. Якщо ми переможемо цю війну, яка зараз у нас є в державі, я думаю, що наша країна стрімко піде вгору.

За вашими спостереженнями, як ставляться до народних депутатів? Як до політиків нинішнім ставляться? Кого більше люблять – Порошенка чи Яценюка?

Це треба людей спитати.

Ви ж з ними спілкуєтесь постійно.

Я спілкуюся з ними. Нема довіри. Поки Яценюка ще підтримує народ. Більшість, як я чую, людей,  Яценюка ще підтримує. У Порошенка, говорять, що рейтинг падає, що нема вже тої довіри "він нам обіцяв, він нам сказав".

А що він не виконав?

Перше, що він не виконав, коли балотувався в президенти, він говорив,  що за два тижні у нас в державі буде спокій. І через це багато людей повірили. І багато з людьми я зустрічаюся, і багато смороду мені говорять,  "що, ось, ми йому повірили,  що він за два тижні наведе лад у нашій державі, а замість того,  щоб він навів лад, у нас перемир'я, у нас якесь стояння, чекання якісь, і незрозуміло чого". Багато хто говорити, що коли воно починалося, і коли починали в Криму з'являтися зелені чоловічки, їх треба було зразу давити, й знищувати. Прийшов ворог на нашу землю, у Росії спитали "Ваші люди?" "не наші люди". Якщо це не ваші люди, отже,  це бандити, це теж не наші. Що вони у нас шукають, зі зброєю в руках, незрозуміло. Тоді їх гнати в шию, й знищувати ворога. Бо ворог прийшов на нашу землю. Цього не відбулося.  

А як ви вважаєте, якщо б задавили відразу в Криму, не було б того, що зараз є?

Я рахую, що так. Вони би не розмножилися. І укріпили би собі границі.

Викинули б з Криму і не почалися б заворушення на сході?

Це моя думка така. Скоріш за все що воно так і було. Що ми не  дали б це розповсюджувати. А так без жодного пострілу Крим опинився в Росії.

А люди в селах, маленьких містах, вони як і раніше інфіковані політикою? Які канали дивляться, кому вірять?

Я чую такі думки у людей, що вони кажуть, що вже не можуть дивитися ці новини. Зранку встаємо, і зразу до телевізора, що там відбувається. Багато дивляться і 112 канал. Багато знаю людей, які говорять, що вже нічого не дивляться, тільки мультики. Щоб розгрузитися від всєї тої ситуації.

Що ви дивитеся?

В мене не вистачає часу. Якщо в мене є час,  то в мене є багато інших зайняти, якими зайнятися.

А в Інтернеті ви буваєте? Вам подобається?

Коли ще я на Майдані знаходився, мені подарували ноутбук. Я навчився користуватися, і з нього беру інформацію, що мені потрібна. "Українську правду" я читаю. В Інтернеті все, що потрібно, набравши, і це зразу знайшов. Я люблю проживати життя. Подобатися, то значить ти маєш  у ньому сидіти, весь час у ньому зависати. В мене нема до того любові. Я люблю своє життя проживати, бачити людей, спілкуватися з людьми вживу.

У Раді є люди, які тільки прийшли з життя, що називається. Такі люди, як ви. Як ви себе почуваєте? Наскільки вам комфортно? Подружилися ви з кимось? Наскільки ви відчуваєте, що політика – це ваше?

Мене стримує в політиці те, шо я багато чим можу допомогти людям. До того я намагався допомогти людям, але у нас був відворот-поворот. Нас зразу розвертали, хоч ми знаходили і справи, і все ми знаходили. І на чиновників, і на усіх. Ми говорили: "от діло, саджайте цю людину. Ми за вас всю роботу поробили". Після нас приходили ці чиновники, приносили валізи грошей, ми приходили, і нам показували "складу злочину ми не виявили". І проста людина нічого нікому не могла доказати. Зараз я можу багато кому що допомогти. Хто до мене звертається за допомогою, я кажу: "то, шо ви до мене словесно говорите,  то дуже добре, але зайшло в мене в одне вухо, в друге  вухо вийшло. До мене звертайтесь, але письмово. Надавайте мені факти, надавайте мені справи, і я вже буду далі розповсюджувати, куди воно повинно йти".

А вже вдалося комусь допомогти?

Так, в мене є дуже багато справ, у яких ми вже  багато допомогли яким людям. Багато деякі будівництво зупинили, які там застроювалися незаконно. Сьогодні навіть був у нас суд, апеляційний. 14 га землі у Бучі розкрадає одна людина Калєтнік. Це дідусь того народного депутата. 14 га лісу він закупивши. Вони знайшли 140 людей, цих 140 людей, тіпа, вони їм роздали, але насправді ніхто нічого нікому не роздавав. Вони замість них навіть розписалися. Один, Ірпінський суд ми виграли. Апеляційний суд нас вислухав. Я так помітив, що судді на нашій стороні,  простих людей, вони підтримують людей. Підтримують їхню сторону. Протилежна сторона навела дуже знатних, дуже розумних юристів. І ці юристи так огризалися, такі заковирочки в тих законах знаходили. Але я думаю, що правда, все ж, буде на нашій стороні.   

Сьогодні ситуація така, що на їх боці освіта, довгий досвід шахрайства. На вашій стороні віра в Україну, бажання допомагати людям. Ви сказали, що ви починаєте вчитися говорити, формулювати свої думки. Ви відчуваєте, що вам потрібні знання?

Обов'язково людина має знати, як допомогти, що треба зробити. Стараємось, вчимося.

Я бачила проект бюджету. Я би в ньому взагалі не розібралася. Там абсолютно взаємовиключні були пункти, він дуже складно був написаний. Ось ви голосували "за" бюджет?

Так, я голосував "за".

Ви його якось подужали чи ви повірили на слово своїм товаришам, що вони сказали вам так проголосувати?

У мене є помічники. Є багато волонтерів, які допомагають мені просто так. За справедливість, за щастя, люди навіть законопроекти пишуть. Прості волонтери, вони знають, як писати,  вони пишуть. Я кожному помічнику розділив по десять сторінок, щоб вони продивилися і мені розказали. Були деякі нюанси, що треба було їх трошки поправити. Я думаю, що це все з часом.

Тобто. ви спробували, все ж, чесно розібратися в тому, що там написано? А вам вдалося?

Моїм помічникам вдалося, вони мені показали там де, шо. Закладочку були, вони мені все розказали. Вдалося мені розібратися.

А Податковий кодекс вам подобається новий?

А що у нас в Податковому кодексі?

Бізнесмени кажуть, що фактично та ж сама ситуаціяія, що була і раніше з податками. А ви як вважаєте, він дійсно прогресивний, цей новий Податковий кодекс?

Давайте ми поживем, побачим.

Одна з великих проблем України – корупція. Корупція є і в уряді, і в міністерствах. У вас які відчуття від того, що відбувається?

На тих корупціонерів потрібно відкривати справи, находити факти злочину, подавати в суд, прокуратуру, і з такими людьми розбиратися.

Відкриті були справи на "сім'ю". В кінцевому підсумку нічого з цього не вийшло, жоден бізнес не заблокований. Не наводить вас на думку, що в силових структурах щось негаразд?

Треба, щоб замість мене тут знаходився наш головний прокурор, Ярема, і щоб він на ці питання відповідав. Як то так, що досі ніхто, ніде і ні за шо не посаджений. Я рахую, що погано працюють. Напевно, мають свій інтерес у тому якийсь. Напевно, щось вони з того  мають, якщо вони не хочуть ні на кого відкривати справи, нікого не хочуть притягувати до відповідальності. Закрадається тільки одна думка в голову,  що та людина хабарник або взяла якісь гроші, що їй нецікаво. Вона, навпаки, покриває того бандита, того злочинця.

Я прочитала, що ви навчалися в школі-інтернаті. Чому?

Склалося так у мене, доля моя, що мені прийшлось учитися в інтернаті.

Маленькій дитині це дає якийсь урок в житті?

Це дуже великий урок. Дається урок виживання. Ти маєш вижити, нє маєш упасти в бруд обличчям. Ти можеш в будь-який момент захистити себе і дати відсіч противнику.

У вас є цивільна дружина і син?

Це заплутана історія. Може, нехай вона буде краще заплутана, чим її розпутувати? З цивільною жінкою, з якою я проживав або з якими я проживаю, ні з одною в мене нема сина. В мене один законний син, це в законному шлюбі. Я розведений вже 11 років. І син зростає з мамою. Я спілкуюся з ним, приїжджаю в гості, фінансово допомагаю, і всім, чим потрібно, допомагаю.

Будь-якій людині потрібна любов у житті. А ви живете один?

Як козак може жити один?

Тобто є у вас кохана жінка?

Є. Все є.

Незабром весілля чекати?

Я не знаю, незабаром чи не незабаром

Яку жінку у ВР ви вважаєте найкращою?

Нема такого, щоб у мене були некрасиві жінки. В мене всі жінки красиві. Я їх бачу всих красивими.

Скільки грошей ви витрачаєте на місяць на утримання сім'ї і на допомогу синові?

У нас в даний момент 6,5 тис. зарплата, яку я отримую на руки.

У вас немає ніяких надбавок?

Є гроші, які надаються на помічників. Помічники їх і отримують.

Ви сюди приїхали на "Жигулях". Ви єдиний з народних депутатів, хто їздить на "Жигулях". У вас є бажання поміняти якось своє життя, з точки зору комфорту?

У нас є багато людей, які й "Жигулі" навіть не мають. А "Жигуль" не мій, це мого друга. Він знаходиться у Василькові. Женя Архіпов. Це його машина, він її дає мені, якщо потрібно. У нього просто дві машини. А я себе дуже нормально почуваю, щоб щось міняти.

Коли ви востаннє бачилися з Яценюком чи розмовляли з ним?

Вже давно. Тиждень, півтора.

Яку книжку ви читаєте на данний момент?

Нещодавно закінчив читати книгу "Тигролови" Івана Багряного.

Подобається?

Дуже цікава книжка. Рекомендую вам її прочитати.

Часто згадуєте Майдан?

Кожен раз, коли я проїжджаю. Я ж на роботу доїжджаю на метро. Якщо проходиш по алеї Небесної сотні, серце зжимається.

Якщо б вам дали 2 млн дол. і будиночок в Австрії, ви би поїхали?

Ні. 2 млн, якщо б мені дали, я зараз бачу дуже багато є людей, які просять, щоб допомогти дітям. Я би їх пораздавав.

Хто винен у тому, що у нас досі є корупція? Хто ці люди?

Самі ж ті корупціонери. Я вважаю, що влада винна, що не притягує їх до відповідальності.

Ви голосували у парламенті хоч раз проти своєї волі?

Ми ж домовилися, що кожна людина має свою думку і точку зору. 

Ви розраховуєте отримати квартиру в Києві від ВР? Яка за законом вам покладена?

Я такого не чув і не розраховую.

У вас є улюблена пісня?

У мене дуже багато. Особливо козацьких.

Три найбільші проблеми України?

Війна, корупція і люстрація.

Дякую, Михайло Віталійович. З нами сьогодні був народний депутат України, народний улюбленець, козак Гаврилюк, Михайло Гаврилюк. Мені здається, його вустами говорив сам народ. Добре, що такі люди прийшли сьогодні у Верховну Раду України. 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів