Будь-яке мистецтво цікаве, якщо воно щире

Соліст поп-групи Aviator. Актор, режисер-постановник опер і мюзиклів. У 2010 р. представив сюрреалістичну оперу Франсіса Пуленка "Груди Терезія" за мотивами п'єси Гійома Аполлінера в Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва. Наразі активно співпрацює з незалежним театром "Мізантроп". Провідний майстер сцени у виставі "Запрошення на страту" за мотивами твору В. Набокова. ДМИТРО ТОДОРЮК

Будь-яке мистецтво цікаве, якщо воно щире
Соліст групи "Авіатор" Дмитро Тодорюк в студії "112 Україна". 22.02.2017 112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

Соліст поп-групи Aviator. Актор, режисер-постановник опер і мюзиклів. У 2010 р. представив сюрреалістичну оперу Франсіса Пуленка "Груди Терезія" за мотивами п'єси Гійома Аполлінера в Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва. Наразі активно співпрацює з незалежним театром "Мізантроп". Провідний майстер сцени у виставі "Запрошення на страту" за мотивами твору В. Набокова. ДМИТРО ТОДОРЮК

Влащенко: Сьогодні у нас у гостях режисер музичного театру і соліст групи "Авіатор" Дмитро Тодорюк.

Доброго дня, Дмитре. Як працює сьогодні цей механізм, який називається шоу-бізнес?

Тодорюк: Мені здається, що сьогодні це якась нова хвиля. Перша хвиля - початок 90-х, коли реально починала зароджуватися українська естрада, українська музика. Люди відчули, що можна співати музику, яка їм подобається, і починали це робити. Друга хвиля - це коли "піонери", які починали в 90-ті, досягли статусу, визнання, і був певний застій.

Новини за темою

- У чому автентичність сьогоднішньої ситуації?

- Перша відмінність - інформація, яка є в доступі. Є можливість вбирати в себе нові технології, які наша талановита молодь дуже швидко через себе пропускає. Молодь стежить за світовими тенденціями, тому що є доступ до інформації.

- У нас є п'ять-шість людей, які працюють з виконавцями. Ви працювали з Нікітіним. Яку роль він при вас грав?

- У Нікітіна дуже точна інтуїція, і він дуже добре розумів і розуміє, що потрібно ринку. Він не пише сам пісень, але вміє вибрати точну пісню автора, супроводжує, радить і вкладає в проект.

- Чому ви розійшлися?

- Ми розійшлися тому, що ми виросли. Був такий період, коли ми не розуміли, куди нам рухатися далі разом.

- Жоден продюсер не відпустить продукт, який він вважає перспективним.

- Згоден.

- Для вас це було сигналом, що треба щось змінювати в житті?

- Нюанс у тому, що групи, які складаються з хлопців, продюсувати складніше, тому що за спиною в кожного є сім'я, є зобов'язання. Як і в будь-якому бізнесі є хвиля успіху, а є хвиля затишшя. Напевно, хвиля затишшя якось злякала Юру.

- Як ви для себе вирішили, що таке група Aviator і чому вона може мати успіх на ринку?

- По-перше, ми втрьох дуже єдині у поглядах на групу. Ми вважаємо, що романтика і позитив завжди будуть затребувані. Наш головний меседж - "живи радісно, ​​живи позитивно, закохуйся". Все життя в дрібницях, які повинні бути зі знаком плюс, - це наша ідеологія, і ми всі втрьох до цього прийшли. Це було ще закладено Юрою до того, як ми залишилися самі.

- Романтика і позитив стають проблемою в силу того, як люди дорослішають.

- Але чоловіча лірика ніколи не перестане бути актуальною.

- Це завжди питання форми. Особливо, якщо збережена чоловіча енергетика. Через які інструменти ви збираєтеся зберегти свою "Ляльку Машу, ляльку Дашу"?

- У нас немає "Ляльки Маші, ляльки Даші". Ми в минулому році проїздили тур - 36 міст. Нам зрозуміло, що аудиторія є. Нам сказали, що ми самі наповнюємо глядача енергією, яка з нас виходить. Напевно, це запорука того, чому ми досі існуємо.

- Ви їздите не тільки по Україні. У чому принципова різниця між глядачем українським і глядачем, припустимо, західноєвропейським?

- Зараз, на жаль, дуже багатьом людям зручніше жити в сіро-чорному кольорі. Тому до багатьох людей складно достукатися. Щодо публіки, то на заході ця публіка все одно наша. Це мігранти, молоді люди, які поїхали вчитися. Якогось особливого відриву за ними не спостерігається, крім розкутості. На сході - навпаки. Наприклад, ми були в Казахстані, там люди дуже "скуті". У них тільки в принципі зародження великого шоу бізнесу, і вони дуже соромляться - і артисти, і глядачі. Вони соромляться бути природними, реагувати емоційно. Наразі вони готуються до того, що потрібно відкриватися: вони роблять великі шоу, ставлять велику сцену.

Новини за темою

- Сьогодні для вас як для режисера відкритий весь світ. Чому вам не піти зовсім у режисуру? Що вам дають ці тури, ці поїздки? Ви ж не привозите звідти мішки грошей.

- Не привозимо, але привеземо ще. Насправді я тут артист, грубо кажучи, естрадної музики. А консерваторію я закінчував як оперний актор, співак і як режисер музичного театру. І я вирішив, що, замість того, щоб стояти на оперній сцені під чиїмось керівництвом, я буду краще сам керувати, тим більше що мені це цікавіше і зрозуміліше. Поки в мене внутрішніх конфліктів не було. Навпаки, досвід сценічний, "авіаторський", він мені допомагає, як спілкуватися зручніше і простіше і знаходити порозуміння з акторами.

- А ви, коли їздите в поїздки, відвідуєте там театри?

- По можливості так.

- А ви згодні, що західні вистави, мюзикли дуже відрізняються від того пострадянського театру, який сьогодні є в Україні?

- Так. Але є порятунок! Є незалежний театр "Мізантроп", який відрізняється, по-перше, тим, що у нас змішана трупа. Кістяк трупи - танцюристи. Є драматичні професійні актори. У виставі "Запрошення на страту" і танцюристи, і актори грають на інструментах - лунає жива музика.

Новини за темою

- А про що спектакль?

- Про людину, яку не зрозуміли. Про суспільство, яке любить "їсти".

- А що суспільство любить "їсти"?

- Владу, сусіда, чиїсь біди, трагедії.

- Чому людина не здатна самовдосконалюватися?

- Ті люди, які вже на крок попереду, їх дуже мало, і їхні голоси не чутні на тлі тих, хто не хоче, щоб люди розвивалися. Це у всьому - в економіці, культурі, освіті.

- Ви знімали кліпи, ставили опери, робили дитячі спектаклі, працювали у дорослих спектаклях - що вам цікавіше?

- Я ще викладав дітям, тому я розумію, якою з ними мовою спілкуватися. Звичайно, найкраще працювати для дітей, але це найвідповідальніше. Діти дуже щирі: якщо їм не цікаво, вони будуть кричати під час вистави. Найбільша відповідальність - утримати увагу дітей. Моя художня позиція - будь-яке мистецтво цікаве, якщо воно щире. Якщо воно транслює якусь віддачу мене, як художника, глядачеві.

- Що ви скажете в принципі про український театр?

- Я фанат Пітера Брука, і тому театр "Мізантроп" - це модель театру П. Брука, починаючи від репетицій і закінчуючи набором засобів вираження і тем. Репертуарні театри поки нікуди не зникнуть.

- Хто з ваших колег, українських, вам цікавий?

- Театр "Золоті ворота". Режисер С. Жирков. Він мислить досить цікаво, мені подобається те, як він розставляє мізансцени, як він пише мізансценічну партитуру.

- А театральні люди заздрісні?

- Мабуть. Але про себе я такого сказати не можу.

- Вельми дякую.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...