banner banner banner banner

Ми воюємо з російської логістикою, російським бюджетом, але ми не воюємо з російською регулярною армією

В гостях у Наталією Влащенко в програмі HardTalk Олексій Мочанов. Автогонки, машини, гітари та кантрі-рок – це не весь коло його інтересів. Майстер спорту міжнародного класу, чемпіон України, чемпіон Німеччини, абсолютний рекордсмен Росії з автоперегонів. У 1994 р. працював каскадером на ОРТ. У 2003 р. за два тижні проїхав з найзахіднішої точки Європи-мису Кабо-да-Рока під Лісабоном, до Владивостока. Лицар ордена Богдана Хмельницького. Нагороджений іменною вогнепальною зброєю. Любить розповідати анекдоти. Вважає, що всі вони з життя. Брутальний, але добрий. Відчуває себе шерифом, хоча зараз  на ділі блогер і волонтер: з літа минулого року проїхав з гуманітарною допомогою 70 тис. км

Ми воюємо з російської логістикою, російським бюджетом, але ми не воюємо з російською регулярною армією
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

В гостях у Наталією Влащенко в програмі HardTalk Олексій Мочанов. Автогонки, машини, гітари та кантрі-рок – це не весь коло його інтересів. Майстер спорту міжнародного класу, чемпіон України, чемпіон Німеччини, абсолютний рекордсмен Росії з автоперегонів. У 1994 р. працював каскадером на ОРТ. У 2003 р. за два тижні проїхав з найзахіднішої точки Європи-мису Кабо-да-Рока під Лісабоном, до Владивостока. Лицар ордена Богдана Хмельницького. Нагороджений іменною вогнепальною зброєю. Любить розповідати анекдоти. Вважає, що всі вони з життя. Брутальний, але добрий. Відчуває себе шерифом, хоча зараз  на ділі блогер і волонтер: з літа минулого року проїхав з гуманітарною допомогою 70 тис. км

Влащенко: Сьогодні у нас в гостях людина, яка нікому нічого не винна й ні від кого не залежить. Таким людям завжди зручніше говорити правду. Це журналіст, професійний гонщик, волонтер Олексій Мочанов.

Здравствуйте, Олексію. Судячи з ваших записів у Фейсбуці, настрій у вас не дуже. Один із останніх записів звучить так: "Військовий збір за відсутності офіційно визнаною війни? Немає ніяких сумнівів, що все піде в тінь. І зануриться у морок.

На зміну нахабно бандюкової босоти прийшло утворене просунуті досвідчені шахраї зі знанням української й англійської мови. Прийшли на чужій крові і на наших плечах".

Мочанов: Так і є. 26 лютого 2014 р. я був останнім, хто виступав зі сцени Майдану, до того як туди вийшов уряд. Я й тоді казав, що Майдан не для того зібрався, щоб на зміну одній організованому злочинному угрупуванню до влади прийшло інше організоване злочинне угрупування, а судячи з прізвищ, не прийшло, а повернулося. При Януковичі у нас дві третини заступників міністрів (а це люди, які роблять всю погоду) були з Донецької області. Це така ж маячня, як зараз 24-річний син Пашинського – керівник "маленького" відділу договорів в "Укроборонпромі", розповідає, що він там не працює, а тато його розповідає, що син чудово знає англійську і три роки займався угодами. Я знайшов людину, яка 12 років займається угодами та знає англійську – п'ять різних діалектів. Подзвонили туди, запропонували його як претендента на посаду, були послані відкритим текстом.

Новини за темою

- А на посаду Національного агентства з енергетики ви нікого не пробували знайти старше 24 років і не маркетолога?

- Коли ми розмовляли з Петром Олексійовичем Порошенком (у мене були з ним у житті три розмови), у мене була чітко сформульована стратегія антикорупційної боротьби, з чітко сформованою командою, бо заходити в політику одному не можна.

- Якщо повернутися до теми батьків і дітей, чому не в коня корм?

- Поки було багато балабольства – "бандитам тюрми". Найбільше це казали Тимошенко й Луценко. Бандити чесно чекали, коли їх припаркують. Коли нічого не сталося, вони розправили плечі і припаркували Тимошенко й Луценка. Треба було, коли були можливості це робити. У нас ситуація дуже банальна – безкарність. У внутрішній політиці у нас інтереси, а у зовнішній – принципи. Для будь-якої країни всередині завжди були важливі принципи, а у зовнішній – інтереси. Не пустять в Європу країну, в якій йде війна, розруха, в якій розлючені люди. Не зробить Європа безвізового в'їзду з країною, в якої хоча б 40 см неконтрольованого кордону. У нас має бути жива освіта, справжній, а не купований диплом, і неможливість кумівства. Влада повинна бути з людьми чесною. І спілкуватися, пояснювати хоч якісь кроки. Садовий у цьому плані дуже добре показав, як, не маючи серйозної підтримки у Львові, довго залишатися мером, ще й обожнюваним усією країною, крім самого Львова. Низка людей, яких я бачив у "Самопомочі", мені на голову не налазило, як вони можуть йти туди. Я їх добре знаю в особистому житті. У Києві фракція мера Львова є, ВВ – є, а у Львові – ні. Може, львів'яни щось знають? Якось це дуже дивно. Тим не менше, принципи порушені. Коли ми говоримо про сина Пашинського, він має на все право, бо є син Порошенка у ВР.

- Зараз іде хвиля викриттів. Чи є шанси у цієї влади?

- Ні. У цій при таких розкладах 100%  – ні. Просто соціально активні люди, вони ще не дембельнулись. У нас генеральний прокурор країни призначений із кнопкодавством, із чужими картками, з відсутніми депутатами. Він повинен був сам підійти до Гройсмана і попросити переголосувати, щоб хоча б людина, що відповідає за дотримання законів у країні, була призначена законно. З претензій до Януковича завжди в першій трійці було те, що він затягнув сина у парламент. Те  саме зробив Порошенко. Він сказав, що заради боротьби з корупцією готовий свого брата посадити. Але брат його, Царство йому Небесне, помер у 1997 році. Дуже легко давати слово, що ти відріжеш палець, якщо у тебе ампутована рука. Такого обсягу неправди важко собі уявити. І Іловайському "котлі" не Гелетей винен. Міністр оборони за нинішньої ситуації це всього лише господарський відділ, який допомагає начальнику Генерального штабу фінансово, людьми і боєприпасами реалізувати те, що придумав НГШ. У нас мало хто чомусь десь учився.

- А чому президент так захищає Начальника штабу?

- Я чув від людей, що Порошенко дуже важко сходиться з людьми, але коли зійшовся, то дуже важко розходиться, тому що розійтися – це визнати, що ти в людині помилявся.

Новини за темою

- Керувати державою – це вміти відмовитися від своїх інтересів.

- У нашій ситуації думати, що бізнесмен прийде сюди… Він звик заробляти собі. Не може людина хотіти отримати посаду, на якій вона реально загине. Коли Порошенко і Кличко так сильно рвалися до влади в травні минулого року, вже йшла війна. Ми тоді казали, що зараз вибираємо не цивільну людину, а Верховного головнокомандувача на час війни. Це були не вибори в один тур.

- Чи сильно змінилося ваше життя?

- Ми стали дуже цинічними людьми, на жаль. Реально хочеться, щоб у всіх була усмішка на обличчі, але життя змінилося, тому що воно все у відстеженні новин. Причому ми за ними стежимо не через телевізор або інтернет, тому що там брешуть весь час. Наприклад, я можу вам сказати абсолютно точно: ми не воюємо з російською армією. Я думаю, що на тому боці  40-45 тис. осіб протистоять нам. Там, природно, є навіть не найманці, а добровольці, як, наприклад, Моторола (це Арсеній Павлов, який приїхав з Комі, з Ухти, там працював на мийці). Є й такий, як Гіві – Михайло Сергійович Товстих, і родом він з Іловайська. І він, власне, більше там у себе вдома, ніж люди з Франківська чи Тернополя, які намагаються там боротися за цілісність країни. Це війна артилерій. Все, як у 42-му році, тільки з'явився ще планшет і навігатор. Те, як почали стріляти з жовтня-листопада, говорить про те, що на ці позиції або прийшли росіяни, або за час конфлікту росіяни попередньо відібрали частину людей звідти і навчили їх. Ми воюємо з російською логістикою, російським бюджетом, але ми не воюємо з російською регулярною армією. Пацани, які там сидять, кажуть, що нас всього в чотири рази менше – їх 150 млн, а нас – 40 млн. Але порядок б'є клас, і кількість людей тут, які готові стати за ідеали, величезна. Але з ними ніхто не розмовляє. У нас відсутні репутаційні втрати. Поки не прийде реально революційний матрос Железняк і не скаже: "Караул втомився", і не запропонує відвалити, справи не буде.

- Як швидко це відбудеться?

- Це відбудеться протягом десяти днів, якщо люди просто зберуться до купи. Вони притягли сюди грузинів. Ми не повинні тягнути сюди тих, хто навчить нас жити і поїде назад. Ми повинні робити, як той же Китай в Сінгапурі: відправляти людей туди, щоб вони проходили практику і поверталися. Цей експеримент добром не закінчиться. Я хочу, щоб наші діти не знали, що таке війна, ходили на футбол, і щоб ви розмовляли з художниками, письменниками, а не з волонтерами, які бували на війні.

- Я дуже сподіваюся, що коли-небудь так і буде. З нами був Олексій Мочанов. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>