banner banner banner banner

2014 рік був дуже важким для українського шоу-бізнесу

Альона ВІННИЦЬКА - відома українська співачка, автор і виконавець пісень у стилі поп-рок. Одна з перших учасниць жіночої поп-групи "Віагра". Після розставання з групою у 2003 р. зайнялася сольною кар'єрою. Випустила 8 альбомів. Була наставницею в масштабному проекті Костянтина Меладзе "Хочу V ВІА Гру". Сьогодні веде програму "Зоряний шлях" на телеканалі "Україна". Захоплюється йогою, фотозйомкою та їздить верхи. Без п'яти хвилин дайвер

2014 рік був дуже важким для українського шоу-бізнесу
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

Альона ВІННИЦЬКА - відома українська співачка, автор і виконавець пісень у стилі поп-рок. Одна з перших учасниць жіночої поп-групи "Віагра". Після розставання з групою у 2003 р. зайнялася сольною кар'єрою. Випустила 8 альбомів. Була наставницею в масштабному проекті Костянтина Меладзе "Хочу V ВІА Гру". Сьогодні веде програму "Зоряний шлях" на телеканалі "Україна". Захоплюється йогою, фотозйомкою та їздить верхи. Без п'яти хвилин дайвер

Влащенко: Сьогодні у нас в гостях «дівчина з характером» Альона Вінницька.

Здрастуйте, Альоно. А що кажуть про вас люди, які з вами поруч?

Вінницька: Кажуть різні речі, різні люди, тому що всі люди оцінюють нас по-різному, з огляду на своє власне наповнення.

- Що сьогодні потрібно артистці для того, щоб вона «вистрілила»?

- Що стосується моєї особистої кар'єри, то деякі причини мені відомі – аж до того, що я знаю людей, які заважали мені в моєму просуванні. За великим рахунком, я досить задоволена тим, що зі мною сталося за останні десять років, тому що мені все-таки вдалося себе реалізувати як сольного виконавця, і було написано чимало пісень. А не вистачає мені нахабства, грошей, таланту. Однозначно ніхто сказати не може.

- А що це за люди, які заважали вашому просуванню вперед?

- Мені б не хотілося ставити на цьому акцент. Ніхто мені за великим рахунком не заважав. Вставляли палиці в колеса, але ми це «з'їли» і поїхали далі. Бо якщо в тебе є характер, є талант, то ти на багато що здатний.

- Яка різниця між дівчиною, яка співала у «Віагрі», і дівчиною, яка зараз сидить у кріслі навпроти мене? Був у вас такий момент, коли ви вважали Меладзе

богом?

- Ні. Я ніколи не вважала його богом. Я завжди його поважала і поважаю донині як композитора. Я прийшла в групу на рівне місце – не було навіть назви. І я не дуже добре була знайома з творчістю навіть Валерія Меладзе. Це було 15 років тому, і в мене були інші музичні вподобання. Я була «альтернатива-рок», і російська естрада мене мало цікавила. Я працювала на телебаченні, на «BIZ-TV», я дещо знала з тих пісень, які були представлені у нас в ефірі, але ніколи не була його прихильницею.

Новини за темою

- А з якою метою дівчата, які люблять альтернативний рок, погоджуються співати попсові пісні?

- Напевно, у всіх по-різному, але в мене на роздуми був рік. І на пропозицію Костянтина взяти участь у проекті я однозначно не відповіла відразу. І в підсумку було прийнято мудре рішення, що в будь-якому випадку треба спробувати. Все, що тобі пропонує життя (природно, ми не маємо на увазі важкі наркотики або якісь капості людські, а якісь шанси, які тобі пропонує життя), їх не можна відкидати. Треба спробувати. Це краще, ніж сидіти і думати, що ти цього не зробив. Рішення було прийнято, хоча мені хотілося іншої музики. Але це велика сцена, великий продюсер, великий композитор. І однозначно треба було говорити «так».

- Великий зал, коли у тебе все вперше ... Це серйозно «зриває» дах?

- Для початку це просто елементарно страшно. Перше, що ти відчуваєш, це страх. Я пам'ятаю прекрасно свій перший концерт. Це просто було дико страшно вийти на велику публіку. Це шість пісень у репертуарі, і це Палац спорту в Дніпропетровську. І в тебе одне завдання - вийти і не померти на сцені, відпрацювати.

 - А коли попускає?

- Поки я була у «Віагрі», я не пам'ятаю сольників взагалі. Перший концерт – це був сольний, а переважно це корпоративна група, яка працювала на корпоративах. Я навіть не знаю, чи були потім у «Віагри» повноцінні концерти. Здебільшого, я пам'ятаю, нескінченні корпоративи.

- А це, строго кажучи, можна назвати шоу-бізнесом?

- Можна. Це і є шоу-бізнес. І ДК, і корпоративи – це шоу-бізнес, тому що на корпоративах сидять такі ж люди. І ти як артист не маєш права людину не поважати. Вона тобі заплатила гроші, і ти приїхав виступати. І вокал має значення. Має значення ваша майстерність. Тому що більшість цих людей, у яких є певний фінансовий багаж ... Саме ці люди бачили дуже багато артистів. Вони мають можливість їх замовляти. Відповідно, у них більше можливостей порівнювати нас з кимось. І це не та публіка, яка просто без розбору «їсть» все, що їм дадуть.

- Успіх і бажання замовити артиста на корпоратив має, скоріше за все, стосунок до розкрученості і бажання подивитися живцем на артиста.

- Це має також стосунокі просто до елементарної любові до артиста. Якщо б у мене була фінансова можливість, я б теж запросила групу, яку люблю, наприклад, до себе на день народження.

Новини за темою

- Що вдалося вам зробити після відходу з «Віагри» і що не вдалося?

- Я пишу вірші з раннього віку. Навколо віршування проходило все моє життя. У 14 років почалася моя любов до групи «Кіно», до Віктора Цоя, і я почала писати пісні. Моя юність проходила в жахливі 90-ті, тому що це був час «нуль», коли нічого не було, а слова «продюсер» взагалі не існувало. Не було конкурсів, як зараз, де можна було себе показати. Тоді був суцільний андеграунд: ти брав гітару, йшов у під'їзд і співав там пісні. Якщо у тебе була репетиційна база, то ти йшов на репетиційну базу. Музиканти всі між собою дружили. Це були зовсім інші часи.

- Чи вважаєте ви цей час втраченим для себе?

- Я не люблю цей час в усіх аспектах. Мені не подобається мода 90-х, дух 90-х. Напевно, тому що в цей час я некомфортно почувалася.

- Бувають часи важкі, але деякі ще важчі.

- 2014-й був дуже важким для всіх, а що більше для українського шоу-бізнесу. Не буває простих часів, і нічого неможливо прорахувати. Я знаю артистів, у яких є гроші завжди, в усі часи, але вони не популярні, і слухач їх не буде слухати. Їх не люблять.

- А де вони беруть гроші?

- Чоловіки або ще щось. Ви можете купити популярність, але ви ніколи не купите любов глядача і слухача. Я зараз вивчаю інтернет-ринок, а там любов. Я бачу абсолютно незнайомих виконавців, яких я за 15 років ніколи не чула. А люди слухають цих виконавців, тому що вони їх люблять. Ці пісні їх чіпляють.

- Але популярність в мережі це інша історія.

- Це дуже добре. Я вважаю, що це шанс для будь-якого артиста, до того ж початківця.

- Якби Повалій починала в мережі, вона ніколи б там не стала популярною. Це

інша естетика, інше ставлення до життя.

- Там є все що завгодно. І слухають будь-яких виконавців: і приблизно такого ж формату, як Повалій, і абсолютно нові молодіжні рухи. Дуже багато людей слухають стару музику, давно забуту. І це дуже добре. Я по-іншому відкрила для себе людей: у людей є душа, і вони вибирають артиста виключно серцевими клапанами.

- Як зміниться український ринок шоу-бізнесу, враховуючи і глобальні процеси, і наші суб'єктивні, українські?

- Буде все дуже добре. Буде відродження через занепад. Дуже важкий рік, який просто знищив український шоу-бізнес, а з іншого боку – дав нові можливості.

Подивіться, скільки сольних концертів дають зараз українські артисти. І не має значення, ДК або якісь клуби. Головне, що це квиткові концерти. Заробив той механізм, який і повинен був працювати, як в усьому світі: якщо ти артист, то на тебе повинні купувати квитки. Розраховувати лише на корпоративи – це приємно, добре, ти захищений відразу гонораром. А тут тобі потрібно рівень свій піднімати, адже для того, щоб збирати зали, треба рівень мати. Пісні з'явилися інші, артисти стали уважніше ставитися до того, що вони, взагалі, співають.

Новини за темою

 - Ваша сім'я, ваш чоловік інтегровані у творчість. А де гроші брати?

- Тільки те, що ти сам заробив. Я цим живу, це моє життя. Я пишу пісні, якась концертна діяльність, яка приносить мені масу задоволення. Це моє життя.

- Чи відчуваєте ви гострий «голод» по людях, які називаються продюсерами? Чи не хочеться вам періодично поміняти образ?

- Як людині творчій, мені цікаві нові моменти, і вони, слава Богу, в моєму житті відбуваються. У мене з'явився новий склад людей, з якими ми почали працювати. З'явився новий піар-менеджер, а це свого роду продюсер, який влаштовує піар-кампанію на основі якогось нового погляду. А музичний контент потрібно будувати на тому, що вам подобається, і на тому, що ви любите, тому що тільки тоді ви будете вкладати в цю душу, і це буде ставати безцінним. Це перевірено мною особисто за 15 років. Всі пісні, які були записані від душі, без кон'юнктури, – всі вони стали хітами. Треба просто робити те, що тобі подобається, що ти любиш.

- За цей рік, я так розумію, ви провели для себе внутрішній аудит?

- В усьому. У мене був дуже важкий період. З антидепресантами, з роботою з психіатром. Відбувся загалом перегляд у глобальному. Можливо, навіть віковий перегляд себе. У принципі, навіть як жінки. Я нормальна, звичайна людина, і я, передусім, жінка. У мене немає корони на голові, що я, мовляв, артистка і тільки цим і живу.

- Це не важко, коли твоя близька людина весь час з тобою на роботі? Це не додаткове навантаження на особисті стосунки?

- Звісно, це дуже важко. Це все перетворюється на єдиний робочий момент, тому що сама професія забирає, в принципі, все. Але потрібно приймати це як даність. Життя змінюється, і повинно змінюватися, бо болото, застійність ні до чого доброго не приводить. У житті повинні відбуватися якісь зміни.

- А якою ви вийдете до глядачів на майбутньому сольному концерті? Якою ви себе почуваєте? Що для вас є найважливішим, і що б ви для себе залишили в житті?

Новини за темою

- Любов, напевно.

- Ви можете поставити мені запитання.

- Вам було цікаво зі мною розмовляти?

- Мені було цікаво.

Дуже дякую. З нами була Альона Вінницька, красива, розумна жінка і хороша артистка.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>