З'явилося відео проходження українських суден "Корець" і "Донбас" під Кримським мостом

Українські судна "супроводжували" російські десантно-штурмові катери і судна російської прикордонної служби

Пошуково-рятувальне судно A500 "Донбас" і морський буксир A830 "Корець" при переході Керченської протоки Український мілітарний портал

В інтернеті з'явилося відео проходження українських суден "Донбас" і "Корець" під Кримським мостом. Відео опубліковане виданням "Керч. Інфо".

Першим міст проходить буксир "Корець", слідом за ним судно "Донбас".

Далі за українськими суднами курсують російські десантно-штурмові катери і судна російської прикордонної служби. 

"Донбас" і "Корець" у четвер вийшли з одеської (Західної) військово-морської бази і попрямували в сторону Криму. Неподалік від окупованого Севастополя їх почав супроводжувати патрульний корабель берегової охорони ФСБ РФ "Аметист", а згодом до нього приєднався ще один невстановлений корабель. Сьогодні вранці "Донбас" і "Корець" увійшли в контрольовану окупантами Керченську протоку, а після обіду пройшли під Кримським мостом.

З порту Бердянська, куди направляються "Донбас" і "Корець", для їхньої зустрічі в напрямку Керченської переправи вирушили малі броньовані артилерійські катери P177 "Кременчук" і P178 "Лубни".

Зазначається, що українські судна мають увійти до складу з'єднання, що буде дислокуватися в новій військово-морській базі ВМСУ, створеній у Бердянську. Посилення угруповання ВМСУ в Азовському морі — відповідь на агресивні дії Росії в Азовському морі. Відповідно до угоди від 2003 року, Азовське море — це внутрішнє море двох держав, де цивільні та військові судна під прапорами України і РФ можуть безперешкодно заходити через протоку і прямувати до своїх портів.

Судно A500 "Донбас" було побудовано на Щецинській судноверфі в Польщі 1969 році, називалося "ПМ-9". Судна цього підприємства тоді вважалися найбільш витривалими, активно застосовувалися в бойових походах з початку 1970-х років.

У 2000-х роках судно було переобладнано під корабель управління з демонтажем незадіяного обладнання плавної ремонтної майстерні. 20 березня 2014 року корабель було захоплено російськими окупантами. 18 квітня 2014-го його перевели до Одеси.

Морський буксир "Корець" призначений для буксирування і кантування інших суден та плавних споруд у море. Його побудували на Ярославському суднобудівному заводі в 1973 році. Увійшов до складу Чорноморського флоту.

На буксирі "Корець" служить команда тральщика "Черкаси", екіпаж якого був змушений залишити борт під тиском окупантів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів