banner banner banner

Замовив і частково організував: Хто такий Владислав Мангер і яка його роль у вбивстві Катерини Гандзюк

Генпрокуратура заявила про вручення підозри у справі про вбивство херсонської активістки та чиновниці Катерини Гандзюк очільнику місцевої облради Владиславу Мангеру. Розповідаємо, що це за людина і яку роль він, за версією ГПУ, грав у вчиненні відповідного злочину

112.ua

Ще в грудні минулого року генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що слідство встановило всіх замовників та організаторів вбивства громадської активістки і радника мера Херсона Катерини Гандзюк.

"В цьому процесі вже оголошено про підозру помічнику одного з народних депутатів, і найближчим часом ми оголосимо ще ряд підозр, які остаточно покажуть коло осіб, причетних до замовлення, організації і виконання цього злочину", - запевнив генпрокурор.

При цьому він додав, що є кілька десятків версій скоєння цього злочину, але слідство все ж виділило основну. "Мотив - це активність Гандзюк проти однієї з великих корупційних схем місцевої влади", - уточнив Луценко, але ім'я замовників не назвав, мовляв, слідство зробить це тоді, коли матиме проти них достатньо доказів.

Сьогодні, здається, це нарешті сталося і у справі Гандзюк було вручено підозру голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру, якого слідство вважає поки що єдиним замовником вбивства активістки.

У чому звинувачують Мангера?

Про те, що голові Херсонської облради Владиславу Мангеру було вручено підозру, стало відомо сьогодні вранці з повідомлення генерального прокурора Юрія Луценка в Facebook.

"Громадянинові Мангеру В. М. оголошено підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк", - написав генпрокурор і додав фрагмент документа.

соцсети

Згідно з ним, чиновнику інкримінують злочин, передбачений ч. 3 ст. 27; п. п. 4, 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України. Тобто організацію умисного вбивства людини, вчиненого з корисливих мотивів, на замовлення, з особливою жорстокістю за попередньою змовою групи осіб.

Трохи пізніше прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган додала, що підозру Мангеру вручили особисто за місцем його проживання - для цього в Херсон виїхала група процесуальних керівників прокуратури і слідчих СБУ.

Потім правоохоронці провели у чиновника обшуки і взялися за інші слідчі дії.

Яка роль Мангера у вбивстві Гандзюк?

Ближче до обіду цього ж дня генпрокурор Юрій Луценко вийшов до журналістів і розповів, яку роль в організації вбивства Катерини Гандзюк грав глава Херсонської облради Владислав Мангер.

"Він є вершиною цього злочину. Саме він замовив і частково організував його за допомогою свого фінансування", - підкреслив генпрокурор.

З відкритих джерел

І почав зачитувати повний текст підозри чиновнику:

"На початку липня 2018 року громадянин Владислав Мангер, керуючись особистою неприязню, яка у нього виникла на підставі активної громадської діяльності (захист лісів, - ред.) Катерини Гандзюк, яка перешкоджає його корисливим інтересам, вирішив організувати умисне вбивство Гандзюк способом, який завдасть потерпілої особливі фізичні і моральні страждання".

Для реалізації свого умислу, згідно з документом, чиновник звернувся до раніше знайомих йому громадян Олексія Левіна (Москаленка) та Ігоря Павловського і запропонував їм знайти виконавців і організувати вбивство активістки. Ті погодилися і взяли у Мангера гроші в розмірі не менше 10 тис. грн для придбання необхідних засобів зв'язку та закупівлі знаряддя вбивства.

Крім цього, чиновник погодив з Левіним і Павловським суму винагороди за саме вбивство - близько 5,6 тис. дол.

Не пізніше 13 липня в Херсоні Левін і Павловський "за погодженням з Мангером" залучили до свого плану знайомого Сергія Торбіна, а той у свою чергу – Віктора Горбунова, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського і Микиту Грабчука. Потім чоловіки відстежили маршрути пересування Гандзюк, закупили кислоту і створили групу закритих абонентів у мережі.

31 липня Торбін, Грабчук, Горбунов, Васянович, Вишневський організували напад на активістку.

"Не пізніше 4 серпня Павловський за згодою Левіна передав Торбіну 4 тис. дол. за вчинення посягання на життя Гандзюк і дав вказівку всім учасникам нападу вжити заходів для запобігання їх викриттю правоохоронними органами", - підкреслив Луценко.

При цьому він додав, що надалі Торбін передав виконавцям по 500 дол., а решту залишив собі.

"Згідно з висновком експерта, смерть Гандзюк настала від термічних опіків до 40% тіла. Настання смерті перебуває у прямому причинно-наслідковому зв'язку з отриманими нею опіками від нападу. Таким чином, Мангер підозрюється в організації скоєння вбивства Гандзюк, вчиненого з особливою жорстокістю з корисливих мотивів, на замовлення, за попередньою змовою осіб", - резюмував генпрокурор.

Луценко також представив журналістам інфографіку, яка демонструє схему організації вбивства Гандзюк.

"Украинская правда"

На ній, за його словами, зараз лише один "заклеєний квадратик".

"Це ймовірні зв'язки в органах влади та правоохоронних органах, які сприяли вчиненню цього злочину. Тут поки що доказів недостатньо для пред'явлення підозр, але робота над ними йде", - зазначив генпрокурор.

Що ми взагалі знаємо про Мангера?

Владиславу Миколайовичу Мангеру 48 років. Він досвідчений політик, голова Херсонської обласної ради, кандидат економічних наук і батько двох дітей.

Голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер З відкритих джерел

Має чотири вищі освіти (вчений-агроном, юрист, магістр з фінансів, спеціаліст з обліку і аудиту), але досі продовжує навчатися (вивчає держуправління).

За 31 рік трудового стажу від механіка Чорноморського морського пароплавства він доріс до вищих керівних посад.

Перш ніж очолити Херсонську облраду, Мангер був директором кількох підприємств: ТОВ "Альянс", ВТПП "Віендта", ТОВ "А. В.", ДП "Водексплуатація "Державного агентства водних ресурсів України", ТОВ "Екозерно", а також керував Державною податковою інспекцією у Херсоні та Державною інспекцією сільського господарства в Одеській області.

Крім цього, у 2007 році його призначили президентом Херсонської обласної організації Федерації боксу України, а в 2012 році він став віце-президентом Федерації боксу України.

Також відомо, що Мангер був членом Партії регіонів і працював помічником народного депутата України в минулому, а нині відомого сепаратиста Олексія Журавка.

У 2013 році він став членом ВО "Батьківщина". Кілька разів висувався кандидатом від цієї політсили на місцевих та всеукраїнських виборах: у 2014 році на виборах у Верховну Раду посів четверте місце по 182-му виборчому округу, в 2015-му - третє місце на виборах херсонського міського голови. Але з першими чутками про можливу причетність до вбивства Катерини Гандзюк був виключений з партії.

Відповідно до декларації за 2018 рік, у власності Мангера вказаний лише автомобіль BMW 2004 року випуску. Загальний дохід чиновника за рік становить 613,8 тис. грн. У той же час на рахунках в банках у нього зберігається близько 2 тис. дол., 765 євро і 11,7 тис. грн, готівкою вдома – 280 тис. грн.

Чи причетний ще хтось із чиновників до вбивства Гандзюк?

Ще до оголошення підозри про причетність голови Херсонської облради Владислава Мангера до вбивства Катерини Гандзюк заявляв її батько Віктор.

Сам чиновник свою причетність до злочину раніше заперечував: "Я, як людина, нескінченно співчуваю горю родини загиблої Катерини. Це велике горе для батьків і близьких. Я хотів би швидкого і чесного розкриття цієї справи. У той же час вважаю звинувачення, які лунають на мою адресу у зв'язку зі справою Гандзюк, безпідставними і голослівними".

Сьогодні ж він додав, що ховатися від правоохоронців не має наміру і готовий відповісти на всі питання слідства. "Я з Катериною взагалі не був знайомий і ніяких зв'язків з нею не мав. Ті "зв'язки", які сьогодні виникають у пресі деякими політичними силами, комусь потрібні", - підкреслив Мангер.

З відкритих джерел

Також важливо: крім нього, місцеві активісти звинувачували в причетності до вбивства Гандзюк інших херсонських чиновників: голову облдержадміністрації Андрія Гордєєва і його заступника Євгена Рищука.

Після оприлюднення інформації про вручення підозри Мангеру, Рищук за власним бажанням тимчасово відсторонився від виконання службових обов'язків і поїхав в СБУ для дачі показань і захисту свого доброго імені.

Однак, за словами генпрокурора Юрія Луценка, наразі у слідства немає доказів того, що хтось із місцевих чиновників був причетний до вбивства Гандзюк.

Лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко назвала це "свавіллям". Цікаво, що обурило політика не стільки обвинувачення колишнього члена партії, скільки відсутність звинувачень на адресу правлячої партії "Блок Петра Порошенка".

"Очевидно, що це політична провокація. Очевидно, що це брудна боротьба Порошенка за владу. Очевидно, що робиться все, щоб вивести БПП з-під удару і приліпити в це жахливе вбивство "Батьківщину", - підкреслила вона і зажадала пояснень, відпустки генпрокурора на час передвиборчої кампанії і справедливого розслідування.

Замість підсумку

Наразі Мангер на волі. Активісти кажуть - полетів за кордон, але у прокуратурі наполягають, що він в Херсоні.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, через зміни в Кримінально-процесуальному кодексі зараз правоохоронці не можуть його затримати, а замість цього повинні запросити в суд для обрання запобіжного заходу.

"Ми зробили всі можливі заходи безпеки в рамках чинного законодавства, і впевнений, що пан Мангер буде в суді разом зі своїми захисниками, а суд прийме безальтернативний запобіжний захід", - сказав генпрокурор.

З відкритих джерел

Запобіжний захід для чиновника завтра, 12 лютого, мають намір обрати в Шевченківському районному суді міста Києва. Початок засідання заплановано на 12:00.

Прокуратура заявила, що буде клопотати про арешт Мангера без альтернативи внесення застави.

Коротко про справу Гандзюк

Наприкінці липня 2018 року на громадську активістку і радника мера Херсона Катерини Гандзюк напали і облили її кислотою - від опіків постраждало більше 30% тіла.

Катерина Гандзюк Катерина Гандзюк\Facebook

Кілька місяців жінка перебувала на лікуванні в столичному опіковому центрі, проте врятувати її не вдалося. Вона померла 4 листопада.

Ще влітку стало відомо, що у цій справі правоохоронці затримали п'ятьох осіб. Це Сергій Торбін, Володимир Васянович, Віктор Горбунов, В'ячеслав Вишневський та Микита Грабчук. Всі вони - учасники АТО на сході України у складі 5-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу.

Новини за темою: Катерини Гандзюк більше немає: Чим жила і якою запам'ятається радник мера Херсона

Пізніше, у листопаді того ж року, був заарештований ще один підозрюваний - Ігор Павловський, а в січні 2019-го в розшук подали кримінального авторитета Олексія Левіна (Москаленка).

Повідомлялося, що деякі з затриманих співпрацюють зі слідством і вже зізналися у скоєному.

Згідно з матеріалами слідства, які озвучувалися на судових засіданнях, Горбунов купував кислоту, Грабчук здійснив безпосередньо напад, а Васянович і Вишневський стежили за Гандзюк.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>