Захоплення українських кораблів: СБУ оприлюднила чергові переговори російського військового командування

Записи свідчать, що вище керівництво РФ віддало прямий наказ здійснити таран українського буксира "Яни Капу"

Фото з відкритих джерел

Служба безпеки України перехопила радіопереговори одного з офіцерів ФСБ РФ та командира корабля "Дон", який 25 листопада пішов на таран українського буксира "Яни Капу". Про це під час брифінгу повідомив керівник апарату СБУ Ігор Гуськов, трансляцію вів "112 Україна".

"28 листопада завдяки технічним можливостям українських спецслужб було перехоплено чергові радіопереговори одного з офіцерів ФСБ РФ та командира російського корабля російської прикордонної служби ФСБ РФ капітана другого рангу Саляєва. Саляєв командував кораблем "Дон", який безпосередньо здійснив таран українського буксира "Яни Капу". Як вбачається з перехоплених радіопереговорів, офіцер ФСБ РФ контролює гучність звучання двох речень, які раз-у-раз ретранслюються телефоном з борту корабля "Дон". Наприкінці розмови російський офіцер зазначає часові позначки 2:30, 2:35 іншого запису, що є для нього еталоном", - повідомив Гуськов.

Як виявилося, тимчасові позначки 2:30, 2:35 було взято з фрагмента інших радіопереговорів, які були оприлюднені Генштабом ЗСУ 26 листопада цього року.

"Йдеться про переговори між посадовими особами оперативної служби ВМФ РФ та командуванням російських військових кораблів, які переслідували броньовані катери і мали буксир ВМС України під час їхнього курсування до Керченської протоки днем раніше. Фрагмент підтверджує, що вище російське керівництво віддає прямий наказ російським морякам здійснити таран, зокрема буксира "Яни Капу". Крім того, зазначається, що вже після тарану 2 російські кораблі "Дон" та "Ізумруд" зіткнулися між собою", - констатував Гуськов.

Новини за темою: Клімкін повідомив, що частину українських полонених моряків мають намір перевести до Лефортово

Раніше в СБУ повідомили, що військовики РФ свідомо віддавали наказ на застосування зброї проти українських кораблів. Відомство також оприлюднило переговори екіпажу російського винищувача Су-30 і вертольота Ка-52 з військовим управлінням, які свідчать про те, що українські кораблі 25 листопада було обстріляно цілеспрямовано.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів