Заява про оголошення "виборів" у "ДНР" і "ЛНР" суперечить мінським угодам, - ЄС

Європейський Союз очікує, що Росія повністю використає свій вплив на сепаратистів

РИА Новости

Заява про оголошення виборів у так званих "Донецькій народній республіці" і "Луганській народній республіці" 11 листопада 2018 року суперечить духу і букві Мінських угод. Про це повідомив прес-аташе ЄС в Україні Девід Стулік, передає прес-служба представництва ЄС в Україні.

"Європейський Союз повністю підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - йдеться в заяві ЄС.

Наголошується, що ключовим для досягнення стійкого процесу мирного врегулювання конфлікту на сході України є виконання мінських угод усіма сторонами.

"В даному контексті оголошення про проведення так званих "виборів" у так званих "Донецькій народній республіці" і "Луганській народній республіці" 11 листопада 2018 року суперечить духу і букві Мінських угод, в яких містяться конкретні положення про проведення місцевих виборів на цій території", - зазначено в заяві.

Крім того, ЄС очікує, що Росія повністю використає свій вплив на сепаратистів.

Нагадаємо, раніше бойовики анонсували проведення "виборів" на території "ДНР" і "ЛНР" 11 листопада 2018 року. Так звана "Донецька народна республіка" планує провести "вибори" ватажка у зв'язку із загибеллю Олександра Захарченка.

В ОРДО у вбивстві підозрюють охоронця Захарченка, а МЗС РФ звинувачує "київський режим". У той же час в СБУ повідомляли, що "смерть Захарченка може бути результатом внутрішніх кримінальних конфліктів серед бойовиків, насамперед пов'язаних з перерозподілом захопленого бізнесу протягом 2014-2018 рр..". А в МЗС України заявили, що швидка реакція МЗС Росії щодо вбивства Захарченка є спробою РФ прикрити маріонеток, яких вона підтримує. 2 вересня Захарченка поховали в Донецьку поруч з бойовиками "Гіві" і "Моторолою".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів