Європейська комісія запросила у ЄС мандат на переговори з Росією щодо "Північного потоку-2"

Газопровід повинен відповідати правилам ЄС

DW

Європейська комісія запросила у Ради Євросоюзу мандат на узгодження з Росією принципів функціонування проекту газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляється на сайті Європейської служби зовнішніх зв'язків.

"Європейська Комісія вимагає гарантій того, щоб "Північний потік-2", якщо буде збудований, функціонував транспарентним і недискримінаційним чином, з належним рівнем регуляторного контролю, у відповідності з основними принципами міжнародного та європейського права у галузі енергетики", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: П'ять європейських компаній погодилися фінансувати створення "Північного потоку-2"

У Європейській комісії пояснили своє рішення тим, що газопровід повинен "повним чином відповідати енергетичним правилам ЄС, передбаченим у так званому "Третьому пакеті законодавчих заходів".

У Європейській комісії заявили, що "Північний потік-2" не сприяє цілям Енергетичного союзу з надання доступу до нових джерел постачань, маршрутами або постачальникам.

Новини за темою: Литва підтримує Польщу в суді щодо "Північного потоку-2", Україна має залишатися основним транзитером газу, - Сквярняліс

"Також він може дозволити одному постачальнику ще більше зміцнити свою позицію на газовому ринку Європейського Союзу і може призвести до подальшої концентрації маршрутів поставок", - йдеться в повідомленні.

"Існуюча, добре функціонуюча газотранспортна інфраструктура забезпечує енергетичні поставки Європи. При цьому будівництво "Північного потоку-2" може поставити під загрозу існуючі транспортні маршрути, зокрема через Україну", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Голова МЗС Німеччини заявив, що збереження транзиту газу через Україну було умовою будівництва "Північного потоку-2"

Відзначимо, "Північний потік-2" - газопровід з Росії в Німеччину через Балтійське море довжиною 1220 км і потужністю 55 млрд куб. м на рік. "Північний потік-2" спрямований на те, щоб зв'язати російську ресурсну базу і європейських споживачів. Будівництво газопроводу заплановано на 2018 рік, його хочуть завершити в кінці 2019 року.

Раніше Україна і Польща домовилися координувати кроки з метою недопущення реалізації проекту "Північний потік-2". Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що "Північний потік-2" - проект політичного характеру, який втручається в енергетичну безпеку країн.

Новини за темою: Прокладка труб "Північного потоку-2" у Балтійському морі запланована на 2018-2019 роки

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів