Янукович нагородив вогнепальною зброєю Путіна, Медведєва і ще трьох європейських президентів

Всього Віктор Янукович встиг підписати 22 указу про нагородження іменними пістолетами, примудрившись при цьому нагородити лише 18 осіб

Екс-президент України Віктор Янукович "ТАСС"

Колишні президенти Леонід Кучма, Віктор Ющенко і Віктор Янукович вручили 126 одиниць іменної вогнепальної зброї під час свого президентства. Про це повідомляють "Українські новини".

Повідомляється, що інформація отримана у відповідь на запит від Адміністрації Президента про повний список всіх нагороджених з моменту започаткування цієї державної нагороди в 1995 році і по листопад 2016 року.

Згідно з наданою інформацією три президента вручили 126 одиниць зброї з моменту підписання Кучмою у 1995 році указу №341, містить вимоги до вручення іменної зброї.

Таку державну нагороду могли отримати особи офіцерського складу Збройних сил, Прикордонних військ, інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, а також державні службовці, які мають офіцерське звання. Для отримання нагородної зброї громадянин повинен був проявити особисті заслуги в справі підвищення обороноздатності, захисту державного кордону або боротьби з злочинністю.

Згідно вимогам до іменним зброї, мова йде виключно про пістолет "Форт" з гравіруванням і декорованим корпусом, а також комплекті з 16 патронів до нього.

Зокрема, колишній президент Віктор Янукович двічі нагородив іменними пістолетами тодішнього главу Російської Федерації Дмитра Медведєва - в 2010 і 2011 роках. Також 27 жовтня 2010 року від Януковича отримав українське іменна зброя Володимир Путін.

Тричі - у 2008, 2010 і 2011 роках - отримував іменні "Форти" від Януковича російський олігарх, власник компанії "Система" Володимир Євтушенков.

Іменні пістолети від Януковича ще в 2010 році отримав начальник УБОЗ Києва Олександр Плужник і в 2012 році - Міністр оборони Росії Анатолій Сердюков.

Крім Плужника нагородженими українцями виявилися народний депутат Юрій Вернидубов і голова Конституційного суду України Андрій Стрижак.

У жовтні 2011 року від Януковича іменну зброю отримав власник російської "ТНК" Герман Хан.

Не посоромилися прийняти іменні пістолети з України президенти трьох країн Європи, де такі нагороди взагалі-то не прийнято. У вересні 2010 року указом №924/2010 іменний "Форт" отримав президент Польщі Броніслав Коморовський. У березні 2013 року указом 139/2013 - президент Латвії Андріс Берзіньш. А в червні 2013 року указом №332/2013 - президент Сербії Томіслав Ніколіч.

Також пістолети від Януковича отримали президент Азербайджану Ільхам Алієв, емір Катару Бін Халіфа Аль Тані та прем'єр-міністр Катару Бін Джабера Аль Тані, президент Шрі-Ланки Махінда Раджапакса, президент Таджикистану Емомалі Рахмон та голова партії "Процвітаюча Вірменія" Гагік Царукян.

Всього Віктор Янукович встиг підписати 22 указу про нагородження іменними пістолетами, примудрившись при цьому нагородити лише 18 осіб.

Раніше повідомлялося, що міністр МВС Арсен Аваков розповів, що за час керівництва міністерством протягом 2014-2016 років подарував 1085 одиниць нагородної зброї.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів