banner banner banner banner

Як перевірити себе у списках виборців онлайн чи без комп'ютера: Інструкція

Перевірити себе в реєстрі варто, наприклад, якщо ви нещодавно змінювали прізвище, місце проживання чи голосуватимете вперше

112.ua

В Україні 25 жовтня пройдуть місцеві вибори, і саме час дізнатися, чи можете ви проголосувати і чи є ваші дані у реєстрі виборців. Згідно з новим Виборчим кодексом, виборчу адресу цього разу було змінити простіше (інструкцію читайте ТУТ). Але це потрібно встигнути зробити до 10 вересня. Розповідаємо, як ви можете перевірити себе у реєстрі.

Онлайн-запит

У яких випадках потрібно перевіряти себе у реєстрі? Варто приділити увагу перевірці, якщо ви нещодавно змінювали прізвище, ім’я чи по батькові, змінювали зареєстроване місце проживання, досягли повноліття та голосуватимете вперше.

Перший і найпростіший спосіб - онлайн. Потрібно зайти на сайт у Державного реєстру і зареєструватись у сервісі "Особистий кабінет виборця".

Ось так виглядає форма реєстрації:

Особистий кабінет виборця Скриншот

Реєструємося ми для того, щоб зробити  запит до Державного реєстру виборців. Далі орієнтовно протягом 1 доби можна отримати дані щодо свого внесення до реєстру на свою електронну адресу. Також вам прийдуть номер виборчої дільниці та її розташування.

Кількість запитів онлайн обмежена - не більше як один запит протягом доби.

Після того як ви побачили себе у списку, не спішіть радіти. Потрібно уважно перевірити, чи правильно вказані такі дані:

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • дата народження;
  • зареєстроване місце проживання;
  • відсутність чи наявність відмітки про постійну нездатність самостійно пересуватися.

Якщо дані правильні, то вам потрібно прийти у день виборів на свою дільницю з паспортом з 8:00 до 20:00 та проголосувати.

Якщо немає комп'ютера, як перевірити?

Є декілька способів перевірити себе у списках офлайн.

З відкритих джерел

1. Потрібно особисто звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за вашим зареєстрованим місцем проживання. Вказані відділи працюють на постійній основі.

2. Іменне запрошення, яке ви отримуєте перед голосуванням. Воно має бути доставлено вам дільничною виборчою комісією не пізніше як за 10 днів до дня голосування (не пізніше як за 3 дні до дати повторного голосування).

3. Список виборців у приміщенні дільничної виборчої комісії, до якої ви належите за зареєстрованим місцем проживання. Ви можете ознайомитися з попереднім списком виборців наступного дня після дня його отримання дільничною виборчою комісією. Такий список передається комісії не пізніше як за 13 днів до дня голосування.

4. Ви за кордоном і можете особисто подати письмовий запит щодо змісту персональних даних у реєстрі до закордонної дипломатичної установи України за місцем проживання чи перебування, пред’явивши при цьому паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України). 

У прізвищі помилка, що робити?

Якщо вас не внесли до списку виборців або дані вказано неправильно, потрібно не пізніше як за 5 днів до дня голосування особисто подати заяву з доданими до неї документами (копіями документів), які підтверджують зазначені в ній відомості, до:

• відділу ведення Державного реєстру виборців;
• дільничної виборчої комісії.

Кожен виборець має право звернутися до суду з адміністративним позовом про уточнення списку виборців у встановленому Кодексом адміністративного судочинства порядку.

З відкритих джерел

Якщо вас немає у реєстрі, заяву про внесення до нього можна подати онлайн. Однак для цього вам знадобиться електронний підпис (ЕП) (його можуть зробити онлайн клієнти "ПриватБанку").

Заява повинна містити адресу електронної пошти, на яку буде надіслано повідомлення про результати розгляду. Виборча адреса виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, визначається за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб або органом ведення реєстру за мотивованим зверненням виборця.

Якщо ви перебуваєте за кордоном і вас не внесли до реєстру чи припустилися помилки, потрібно особисто звернутися до закордонної дипломатичної установи України за місцем  проживання чи перебування із заявою (форму заяви можна завантажити тут).

До такої заяви додається копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорта для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта, службового паспорта або тимчасового посвідчення громадянина України.

Керівник дипустанови України передає заяву до органу ведення реєстру в МЗС.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>