Воєнний стан: Як зміниться робота основних сфер життєдіяльності в Україні (доповнюється)

Як на запровадження воєнного стану відреагували в структурах, що забезпечують життєдіяльність українців? Добірку офіційних коментарів читайте нижче

dniprograd.org

Увечері 26 листопада Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект № 9338, за допомогою якого затвердила указ президента "Про запровадження воєнного стану в Україні". Воєнний стан запроваджують у 10 областях України, розташованих уздовж російського, молдавського (ділянка невизнаного Придністров'я) кордону та узбережжя Чорного та Азовського морів. Це Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська області. Також період воєнного стану скоротили до 30 днів і призначили президентські вибори на 31 березня 2019 року.

До і після рішення парламенту в низці державних органів та організацій, які забезпечують основні потреби в життєдіяльності українців, прокоментували, як воєнний стан позначиться на роботі тих чи інших сфер. Ми зібрали в один текст офіційні коментарі, які надійшли на цю хвилину.

Що таке режим воєнного стану і що він передбачає з погляду законодавства, можна прочитати тут.

 • Банківська сфера

"Воєнний стан не вплине на роботу банків в Україні, заявив голова Нацбанку Яків Смолій. "Рішення, які буде ухвалено, жодним чином не вплинуть на роботу банківської системи, банківські відділення та офіси будуть працювати у звичайному режимі, і рішення не вплинуть на роботу банків", - повідомив він. За словами Смолія, банківська система готова до безперебійної роботи в нових умовах. При цьому в НБУ про всяк випадок попросили банки наповнити банкомати грошима.

 • "Приватбанк" і "Ощадбанк"

Прес-служби обох державних фінустанов пояснили, що воєнний стан у режим роботи банків змін не вніс. 

"Відділення та електронні сервіси "Приватбанку" працюють і працюватимуть у звичайному режимі", – повідомив голова правління банку Петро Крумханзл. 

"Ощадбанк" працює у звичайному режимі у всіх областях України. Ніяких обмежень щодо проведення операцій або зміни часу роботи відділень. Банк забезпечує стабільну роботу своїх електронних сервісів, безперебійне проведення платежів, інкасацію та поповнення банкоматної та термінальної мережі", - поінформувала прес-служба банку.

 • Зарплати і соцвиплати

Віце-прем'єр Павло Розенко повідомив, що соцвиплати і зарплати будуть нараховувати вчасно і в повному обсязі. "Усі соціальні платежі, допомоги, пенсії, зарплати та інші виплати будуть здійснюватися вчасно, в повному обсязі та без обмежень", – зазначив Розенко.

 • Страхові виплати

У Фонді соцстрахування запевняють, що всі види матеріального забезпечення, страхових виплат, медичних і соціальних послуг, які ним фінансуються, будуть надаватися безперебійно і в повному обсязі.

 • Медична допомога

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що в умовах воєнного стану місцеві мешканці регіонів, де його запроваджено, будуть отримувати медичну допомогу без змін. Щодо необхідної спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги українським військовикам, її будуть надавати певні медичні установи. 

 • Освіта

У МОН кажуть, що звичну роботу освітніх установ порушено не буде. Це може відбутися виключно у разі, якщо цього буде потребувати безпека дітей і захист держави. Втім, про таке обіцяють інформувати додатково. Вчителів і батьків просять ставитися з розумінням і зберігати спокій. Міністр освіти Лілія Гриневич підкреслила, що ніяких змін щодо пропускного режиму в установах, графіку їх роботи і т. п. поки не передбачається.

 • Продовольство

У Мінагрополітики заспокоїли: загроз і ризиків продовольчого характеру для українців, перш за все, тих, хто проживає в регіонах дії ВС, немає. "Пропозиція основних продуктів харчування значно перевищує прогнозований попит, а більшість областей, у яких запроваджено ВС, є профіцитними", - повідомив перший заступник міністра.

 • Мобільний зв'язок

Три найбільші українські мобільні оператори "Київстар", "Vodafone Україна" і lifecell також готові до стабільної роботи під час воєнного стану.

 • Інфраструктура

Усі українські вокзали, аеропорти, залізничні станції та порти беруть під посилену охорону. Крім того, запроваджують особливий режим роботи залізничного транспорту, який передбачає забезпечення пропускної здатності залізничної мережі та відповідного рухомого складу для потреб оборони в основних напрямках, визначених Генштабом ЗСУ.

 • Рух поїздів

"Укрзалізниця" має намір забезпечити графік руху поїздів "всіми незабороненими маршрутами" в умовах воєнного часу. У разі зміни логістики перевезення вантажів морськими шляхами, зокрема в Азовському регіоні, УЗ готова до переорієнтації вантажів на інші порти.

 • Робота аеропортів

У "Борисполі" переконані, що воєнний стан не вплине на мобільність населення. Прес-служби інших українських аеропортів також заявляють про роботу в штатному режимі.

 • Авіасполучення

У прес-службі компанії "Міжнародні авіалінії України" констатували, що наразі затверджений парламентом документ не накладає ніяких обмежень щодо економічної діяльності на всій території України. "Відповідно, авіаційне сполучення до/з та в межах України здійснюється в штатному режимі й без жодних обмежень", - йдеться в повідомленні.

 • Пошта

"Укрпошта" працює і буде продовжувати це робити в штатному режимі: умови виплати пенсій і пересилання поштової кореспонденції не зміняться. "Клієнти як і раніше будуть отримувати послуги в поштових відділеннях в повному обсязі. Змін у цінах на послуги та сервіси компанії не відбудеться. Ніяких змін у графіку роботи також не передбачено", - повідомили в держкомпанії.

 • Економіка

Запровадження воєнного стану нині не накладає обмежень на економічну діяльність, суб'єкти господарювання та громадяни можуть здійснювати фінансові операції у звичайному режимі, констатували в Мінекономрозвитку.

 • Співпраця з МВФ

У прес-службі Фонду заявляють, що мають досвід співпраці з країнами, в яких ухвалювали такі рішення, тому переконані, що режим ВС не позначиться на взаєминах з Україною.

 • Енергетика

НЕК "Укренерго" аналогічно готова працювати в умовах воєнного стану. "Компанія в найкоротші строки вжила всіх необхідних заходів щодо забезпечення надійної роботи Об'єднаною енергосистемою України переходу в режим роботи в умовах воєнного стану в Україні", - заявила прес-служба. Своєю чергою "Укртранснафта" готова забезпечувати безперебійне постачання нафти на нафтопереробні підприємства України та Європейського Союзу в умовах воєнного стану.

 • Оборона

Підприємства "Укроборонпрому" в 10 регіонах дії режиму ВС переходять на особливий режим роботи. Він включає можливу зміну графіку їхньої роботи, виробничої діяльності й виконання завдань, пов'язаних із функціонуванням державної системи цивільного захисту.

Як готуються до дії воєнного стану в регіонах, в яких його запроваджено, читайте в нашому матеріалі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів