Сміттєзвалище біля Львова
З відкритих джерел

Сьогодні, 23 січня, під час позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення про те, щоб повторно звернутися до обласної та державної комісій з ТЕБ і НС щодо критичної ситуації з ТПВ у Львові. Місто звернеться до уряду з проханням виключити критичну ситуацію на полігоні, а також з проханням щодо забезпечення посиленого патрулювання на полігоні, щоб виключити будь-які провокації. Про це повідомляє прес-служба міського голови Андрія Садового.

Як відомо, 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом під час гасіння пожежі стався обвал сміття. Мер Львова Андрій Садовий звернувся за допомогою до свого київського колеги Віталія Кличка. Той зі свого боку ініціював рішення про спалення частини львівського сміття столичним заводом "Енергія". Мер столиці заявив, що спалювання частини сміття зі Львова не чинить негативного впливу на екологічну ситуацію в Києві. 1 серпня Київ припинив приймати сміття зі Львова у зв'язку з початком планових ремонтних робіт на сміттєспалювальному заводі "Енергія".

Зазначимо, що у зв'язку з переповненістю контейнерних майданчиків Львова в місті навіть створили оперативний штаб для вирішення проблеми з вивезенням сміття.

"Минулого тижня у нас була не одна робоча зустріч. Ми звернулися до обласної і державної комісій з надзвичайних ситуацій з питанням невідкладного розгляду проблеми Львова на обласному та державному рівні. На сьогодні я не володію інформацією про скликання такої комісії ні в області, ні на рівні держави. Тому пропоную сьогодні повторно звернутися до обласної та державної комісій, тому що ситуація дуже складна. Якщо буде потепління, ми можемо опинитися на межі дуже великої біди", - сказав Садовий на засіданні міської комісії з надзвичайних ситуацій.

За словами мера, у даний час близько третини майданчиків для збору побутових відходів у Львові переповнені.

"Ми вимагаємо, щоб обидві комісії включилися в роботу і надали нові полігони, куди можна було б вивозити сміття безпосередньо зі Львова. Тому що ми знаємо, що продовжується блокування полігонів, куди раніше вивозили сміття зі Львова", - цитує прес-служба слова міського голови Львова.
У той же час директор департаменту інфраструктури та житлового господарства Львівської міськради Сергій Бабак заявив про необхідність невідкладно розпочати протиаварійні роботи на Грибовицькому полігоні у зв'язку із загрозою дамбі. "З потеплінням виникне ще більша небезпека на рухомій частині тіла полігону, є реальні загрози зсуву", - підкреслив Бабак.

Як повідомлялося раніше, мер Львова Андрій Садовий обурений бездіяльністю уряду в ситуації з вивезенням сміття, він розкритикував Кабмін і обласну владу за те, що вони тиждень не можуть скликати комісію з надзвичайних ситуацій.