"Відмовитися не можна вакцинувати": Куди ставити кому?

Вакцинуватися чи ні - ось в чому питання!

112.ua

Питання про те, чи варто робити щеплення, чи ні, з кожним роком стає все гострішим. Прихильники вакцинації вказують на численні багаторічні наукові дослідження – противники вакцинації наполягають на неефективності і безпечності вакцинації, а також підкреслюють обмеження прав людини обов'язковими щепленнями.

Пропонуємо вам ознайомитися з обома позиціями і зробити власний висновок.

Вакцинація

Імунна система складається з вродженого та набутого імунітету, які тісно взаємодіють між собою.

Вроджений працює на приблизно постійному рівні і бореться з примітивними організмами. Проте його не вистачає для серйозніших викликів – тут на допомогу приходить гнучкий і здатний налаштовуватися на ефективну боротьбу з інфекцією в залежності від її виду набутий імунітет. Його можна не тільки зміцнити, але і "навчити" на визначені види мікробів – це і називається імунізацією.

Імунізація буває активною і пасивною.

Під час активної людині вводять живий мікроб – ослаблений і видозмінений так, щоб він не міг викликати захворювання, але для імунної системи виглядав аналогічно природному. Цей спосіб – найефективніший, але і досить ризикований. Такий ген може викликати повноцінне захворювання у людей з серйозним дефектом якогось ланки імунітету. Друга небезпека полягає в тому, що і ослаблений мікроб може мутувати в повноцінну форму.

Однак така небезпека загрожує тій категорії людей, які мали б максимум проблем від хвороби при зараженні. Частота такого ускладнення, наприклад, живою поліомієлітною вакциною – від 0 до 13 випадків на 100 тис. вакцин.

Пасивна вакцинація відрізняється тим, що вводять цілісні, але вбиті мікроби. Відповідь імунної системи на таке щеплення слабкіша, але все одно ефективна. Заразитися під час пасивної вакцинації неможливо – там нічого живого немає.

Завдяки вакцинації в світі повністю викорінили натуральну віспу й чуму великої рогатої худоби, а також ліквідовано 2-й і 3-й штам поліомієліту. Крім цього, існують захворювання, для яких немає лікування і тільки вакцинація є єдиним захистом. Наприклад, сказ або жовта лихоманка.

Важливо: помилково передбачається, що вакцинація відбувається виключно в дитячому віці, але це не так. Раз на 10 років, починаючи з 26 років, дорослих ревакцинують від дифтерії і правця.

Вакцинація в різних країнах світу

У США діти не можуть відвідувати дошкільні навчальні заклади та школи, якщо їм не зробили щеплення за календарем. Виняток становлять відмови від щеплень за медичними, світоглядними або релігійними причинами.

В Австралії діє політика "без вакцини немає соціальної допомоги на дитину". При відмові від вакцинації дітей, сім'ю позбавляють стандартної допомоги у зв'язку з доглядом за дитиною і відповідних податкових пільг.

В Італії щеплення є обов'язковими для відвідування дошкільних закладів і школи. Якщо дитина не була вчасно щеплена, то її батьки змушені будуть заплатити штраф.

У Франції 11 щеплень за календарем вакцинації дитина повинна отримати в обов'язковому порядку. В іншому випадку про школи і дошкільні установи можна забути.

Антивакцинаторство

Свою історію рух проти вакцин почав незабаром після розроблення першої вакцини від віспи, створеної в 1798 році. На той момент основним аргументом проти щеплень була релігія. У другій половині 19 століття з'явилися перші антипривакцинні організації, які стверджували, що вакцини небезпечні і не допомагають. Основою цього руху були прихильники альтернативної медицини.

У руху антивакцинаторів існують 9 основних аргументів:

  • Теорія змови фармацевтів

Оскільки виробництво вакцин – надзвичайно розвинутий і прибутковий бізнес на думку противників щеплень, вони вважають, що виробники вступили в змову з медпрацівниками і нав'язують вакцини виключно заради комерційної вигоди. Всі висновки про об'єктивну корисності – або сфабриковані, або зроблені на підставі сфабрикованих раніше даних.

  • Заперечення дієвості вакцин у багатьох випадках

Антивакцинатори вважають, що вакцини не діють взагалі або ж їх ефект мінімальний, отже, не виправдовує ризик небажаних наслідків. Статистичні дані про зв'язки вакцини і захворюваності, а також про епідемії після відмови від щеплення, на їхню думку, перекручують, є математично помилковими або підтасованими для того, щоб виправдати необхідність щеплень.

  • Заперечення ролі вакцинації в зниженні рівня захворюваності

Противники щеплень стверджують, що зниження захворюваності на такі тяжкі захворюваннями, як віспа, дифтерія, поліомієліт, правець та кір, пов'язані саме з вакцинацією. На їх думку, це пов'язано виключно з поліпшенням якості життя, харчування, медичного обслуговування та підвищенням рівня гігієни.

  • Заперечення необхідності вакцинації в даний час

З огляду на те, що частота захворювань, від яких проводиться вакцинація, досить низька, а сучасні засоби лікування цих захворювань дуже ефективні, за твердженням противників щеплень, масова вакцинація себе зжила.

  • Марність вакцинації від хвороб, які малопоширені

Вважається, що немає необхідності робити щеплення всім, якщо ніхто не хворіє або інфікована невелика кількість людей. Факти розвитку епідемії при масовій відмові від вакцинації не беруться до уваги.

  • Акцент на негативні наслідки щеплень

Усі повідомлення про ускладнення після вакцинації або захворюваннях, які з ними можуть бути пов'язані, особливо підкреслюються. Також антивакцинатори вважають, що статистика маскує і спотворює реальні дані про ускладнення після щеплень.

  • Права особистості

У всіх випадках людина має право сама вирішувати питання будь-якого медичного втручання. Антивакцинатори заперечують право держави вживати заходів для відстоювання громадських інтересів, всупереч можливим бажанням окремих громадян.

  • Релігійні переконання

Деякі віруючі вважають неприпустимим людське втручання в Провидіння.

  • Твердження про навмисно неточну статистику ускладнень

Противники вакцинації стверджують, що критерії віднесення захворювань до ускладнень після щеплень прийняті так, щоб можна було різко знизити  проблеми зі здоров'ям, що з'являються після вакцинації. За твердженням антивакцинаторів, медпрацівники приховують відомості про небезпеку вакцин.

Існує міф про те, що вакцини викликають аутизм. Однак це твердження вже багаторазово спростовано. Більше того, лікар, який нібито провів це дослідження, позбавлений диплома і права працювати медиком за підробку результатів дослідження.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>