Відмова "Газпрому" від постачання газу "Нафтогазу" позбавляє його права на take or pay у 2018 р., - Коболєв

"Вартість цієї помилки для менеджменту "Газпрому" - це потенційно сотні мільйонів доларів", - зазначив голова правління

З відкритих джерел

Відмова ПАТ "Газпром" поставити газ НАК "Нафтогаз України" відповідно до здійсненої передоплати позбавляє російську компанію права на виконання take or pay (бери або плати) в 2018 році. Про це заявив глава НАК Андрій Коболєв в ефірі "5 каналу".

Коментуючи можливість поставок російського газу в Україну в березні Андрій Коболєв зазначив:

"Важко сказати, чи будуть вони (постачання газу, - ред.) чи ні, тому що наше розуміння ситуації дуже просте. Це не рішення "Газпрому". Від того, що вони зробили сьогодні, а вони зробили дві речі – вони не виконали свої зобов'язання за контрактом, який переглянув попередній трибунал. Це автоматично означає, що вони не зможуть вимагати у нас у цьому році take or pay, однією цією помилкою. Вартість цієї помилки для менеджменту "Газпрому" - це потенційно сотні мільйонів доларів", - зазначив голова правління.

"Ми не зобов'язані викуповувати 4 млрд куб. м, і це не наша вина. Це дії "Газпрому", які суперечать контракту, які суперечать рішенням трибуналу, які суперечать духу відносин клієнт-постачальник і які, я думаю, будуть коштувати "Газпрому" багатьох політичних проблем у Європі", - додав Коболєв.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" повинен сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховуватися відсотки - 526 тис. доларів у день, починаючи з 1 березня.

Однак "Газпром" не згоден із рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

У цьому зв'язку Україна направила ноту ЄС про застосування механізму раннього попередження кризових ситуацій в енергетиці.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів