Від підтримки сепаратизму до розбещення неповнолітніх: У що трансформувався скандал із львівським артистом Санжаревським

Квазімодо із "Есмеральди", Тібальд із "Ромео і Джульєтти", Ганс із "Жизелі", а віднедавна можливий сепаратист і любитель "ДНР" зі Львова... І список поповнюється

Микола Санжаревський Фото з відкритих джерел

Колишнього соліста балету Львівської опери Миколу Санжаревського відтепер, крім підтримки і фінансування бойовиків на Донбасі, підозрюють у шпигунстві і розбещенні неповнолітньої.

Як стверджує радник міністра внутрішніх справ, народний депутат Антон Геращенко, силами волонтерів, працівників Служби безпеки та поліції вдалося встановити, що артист довгий час займався збором і передачею бойовикам інформації про дії Збройних сил України, зокрема - шляхом спокушання неповнолітньої дівчини Вікторії, яка вивідувала дані через свого брата, військовослужбовця ЗСУ.

Нардеп уточнює, що в "стосунках" з неповнолітньою Санжаревський був від того часу, як їй виповнилося 13 років.

Отже, у що трансформувався скандал з екс-солістом балету Львівської опери Миколою Санжаревским? Розповідаємо.

Хто такий Микола Санжаревський?

Для того, щоб розібратися у всіх аспектах цієї історії, для початку варто розуміти, ким є її головний фігурант.

Варто відзначити, що офіційна біографія Миколи Санжаревського досить коротка: народився 5 листопада 1982 року у Львові, у п'ять років пішов до хореографічного гуртка у місцевому Будинку вчителя, далі навчався у Львівській хореографічній школі, закінчив хореографічне відділення Львівського училища культури, а пізніше і Київський університет культури, з 1997 року був артистом балету Львівської національної опери.

До списку зіграних ним ролей потрапили вже згадані Квазімодо, Тібальд і Ганс, а також Фавн із "Вальпургієвої ночі", Бірбанто з "Корсара" та низка інших.

На сторінці Санжаревського у Facebook інформації вже явно побільше.

Микола Санжаревський Фото з відкритих джерел

Хто і в чому звинувачував Санжаревського?

Початок було покладено цією публікацією:

Микола Санжаревський Фото з відкритих джерел

У ній одеський блогер Олена Добровольська опублікувала кілька скріншотів зі сторінок Санжаревського в соціальних мережах, а також показала низку фотографій, які нібито доводять відданість балетмейстера сепаратистам "ДНР".

З публікації випливає:

- Санжаревський репостив сепаратистські пабліки, дописи, в яких Майдан названо "державним переворотом", а також пропаганду "за "ДНР". Наприклад:

Микола Санжаревський Фото з відкритих джерел

Микола Санжаревський Фото з відкритих джерел

Микола Санжаревський Фото з відкритих джерел

А також проти мобілізації:

Микола Санжаревський Фото з відкритих джерел

- Санжаревський нібито збирав допомогу військовим формуванням "ЛДНР". Звертається увага на електронний паспорт WMID на цій сторінці (йому належать кілька інтернет-гаманців):

Микола Санжаревський Фото з відкритих джерел

"Вказані реквізити видано WebMoney-ідентифікатору, який зареєстровано 19 квітня 2014 року о 15:04:58 (GMT +4) на прізвище громадянина України Санжаревського Миколи Євгеновича, 05 листопада 1982 року народження", - пише Добровольська.

- Як висновок публікації: дії Санжаревського потрапляють під кілька статей КК:

А) ч. 2 ст. 109 (Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади).

Б) 1 ч. ст. 114-1 (Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період).

В) ч. 1 ст. 258-3 (Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а також організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації).

Г) ч. 2 ст. 258-2 (Публічні заклики до вчинення терористичного акту).

До того ж у публікації згадується випадок, що стався 2 листопада 2017 року. Тоді на сторінці Школи академічного та сучасного балету було опубліковано допис про міжнародний конкурс танцю Fairy Dance в Мінську. На одному з опублікованих фото серед прапорів, які тримають у руках діти на сцені, є прапор "ДНР".

Микола Санжаревський Фото з відкритих джерел

Що спливло напередодні?


Напередодні, 16 квітня, стало відомо, що це була лише вершина айсберга. Як стверджує Добровольська у новій публікації на сайті enigma.club, до складу минулого повідомлення не увійшло і половини матеріалів, які вона може оприлюднити тільки зараз з певних причин, зокрема і через слідчі дії Служби безпеки.

Ось вона:

Открытый источник

Отже, тепер Добровольська стверджує, що Санжаревський вів активну діяльність проти суверенітету України як адмін груп "Антимайдан" у соціальних мережах. Але не тільки це. Створюючи пабліки і маскуючи їх під патріотичні українські, він і його спільники займалися прихованою пропагандою:

Открытый источник

Открытый источник

Открытый источник

Також він здійснював організацію інформаційних провокацій:

Открытый источник

Дуже важлива деталь, Добровольська також оприлюднила реакцію Санжаревського на перевірки Служби безпеки його діяльності літа 2016 року:

Открытый источник

Також блогер підкреслює, що артист не тільки адміністрував групи в соціальних мережах, а й збирав інформацію про розташування позицій українських військовиків та пересування військової техніки. Частково його джерелом ставали його учні, чиї родичі служили в ЗСУ:

Открытый источник

Открытый источник

Открытый источник

При цьому Санжаревський використовував всі методи впливу на неповнолітніх. В одному із листувань з дівчиною на ім'я Віка є ознаки розбещення:

Открытый источник

Інші приклади, більш відверті, ми не наводимо, але вони також є.

Потім інформація передавалася бойовикам.

Олена Добровольська

Олена Добровольська

При цьому Добровольська уточнює, що вже згаданий збір грошей для потреб бойовиків через електронні гаманці, які артист оприлюднив у повідомленнях груп, які він адміністрував, – окрема тема, оскільки чутливих українців використовували, поширюючи фейкові повідомлення про хворих дітей:

Открытый источник

Що відомо про кураторів і спільників Санжаревського?

До того ж у своєму матеріалі Добровольська також називає деяких можливих кураторів Санжаревського і спільників:

Азаматхан Карімов - безпосередній керівник групи Санжаревського, офіцер російських спецслужб, який, окрім координації дій цієї групи, вів і продовжує вести ще кілька напрямків підривної роботи проти України.

Олександр Сімкін - координатор дій групи Санжаревського за відсутності Карімова, працівник білоруських спецслужб.

Ірина Білик - за фахом психолог, брала участь у зборі коштів на потреби бойовиків, використовує свою професію для підбору потенційних агентів для російських спецслужб.

Артур Сенько – журналіст, займається координацією підривних акцій та адмініструванням антиукраїнських груп у соцмережах.

Олена Гузь під псевдонімом "Олена Майська" адмініструвала сепаратистські пабліки і займалася антиукраїнською пропагандою.

Давидюк Анастасія під керівництвом Санжаревського займалася не тільки збором коштів на потреби бойовиків угруповання "ДНР", але й організацією антиукраїнських акцій на території ЄС.

Ольга Ткаченко, яка обіймала з 2014 року різні посади в управлінні так званої "ДНР", забезпечувала зв'язок групи Санжаревського зі структурами бойовиків, здійснювала прийом матеріальної допомоги на потреби бойовиків.

Як підкреслює Добровольська, це далеко не всі дійові особи в історії Санжаревського.

Що говорить Санжаревський

Після першої публікації Добровольської Санжаревський заявив, що звинувачення в його бік необґрунтовані. "Справа в тому, що доступ до сторінки у ВК було втрачено ще в 2014-му, спроби відновлення пароля нічого не дали. Десь у 2015-му або 2016-му СБУ вже проводила перевірку подібних звинувачень, і моєї причетності до протиправних дій не виявили", – зазначив він у коментарі Zaxid.net.

При цьому Санжаревський підкреслював, що після нових звинувачень "змушений буде запросити нову перевірку або щось на зразок цього", підкресливши, що вони можуть "знищити все, що я і моя команда створили".

Трохи пізніше артист все ж зізнався, що в 2014 році дійсно в соцмережах модерував групу Антимайдану (вона, за його словами, була другорядною) і переказував кошти на окуповані території, проте вже припинив це робити, і сепаратистом себе не вважає. 

"Був медичний працівник, з яким ми були знайомі, бо я гастролював у Донецьку. Він запевняв, що є брак ліків. Я створив ці гаманці. Допомога повинна йти для цивільного населення, але я зрозумів, що інші люди можуть використати за іншим призначенням, і зупинив всю цю діяльність. Тоді звернувся із запитом на закриття тих гаманців", - пояснював він.

Реакції артиста на другу публікацію блогера поки немає.

Що далі?

У січні Служба безпеки провела в будинку Санжаревського обшук за підозрою у сприянні діяльності терористичної організації. Як зазначили у відомстві, у пропагандиста було вилучено всю техніку і носії інформації, вони будуть вивчатися.

Через місяць після цього стало відомо, що Санжаревський звільнився з Львівського національного академічного театру опери та балету.

Як припустив радник міністра внутрішніх справ, нардеп Антон Геращенко, найближчим часом правоохоронці дадуть гідну оцінку Миколі Санжаревскому за його підривну діяльність проти України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів