Верховна Рада розглянула питання про запровадження воєнного стану в Україні, - відео спецефіру

Питання введення воєнного стану в Україні гостро постало після загострення в Азовському морі, де російські прикордонні кораблі атакували українські судна, що здійснювали рейд з Одеси до Маріуполя

Розгляд президентської ініціативи щодо запровадження воєнного стану у Верховній Раді Facebook Борислав Береза

Верховна Рада розглянула питання про введення воєнного стану в Україні.

Питання введення воєнного стану в Україні гостро постало після загострення в Азовському морі, де російські прикордонні кораблі атакували українські судна, що здійснювали рейд з Одеси в Маріуполь. В результаті три українські кораблі захоплені росіянами і перебувають у Керчі. Шестеро військових поранені, вони також на російській території, про долю решти членів екіпажів точно нічого не відомо, вони також захоплені, фактично перебувають у полоні. 

25 листопада українські малі броньовані катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу" зранку почали плановий перехід з Одеси до Маріуполя, але їх зустріли 4 кораблі РФ, хоча, за даними ВМС України, про перехід російську сторону повідомили заздалегідь.

Російський прикордонний корабель "Дон" пішов на таран українського буксира "Яни Капу". В результаті обидва кораблі отримали пошкодження. В цей же час на допомогу українським військовим судам з Бердянська були направлені два броньовані кораблі класу "Гюрза". Коли вони підійшли до Керченської протоки, Росія оголосила, що блокує прохід через протоку.

Близько 19 години група українських кораблів, що чекала проходу по Керченській протоці, почала рух на вихід. Російські кораблі почали переслідування і зажадали припинити рух. Пізніше російська сторона відкрила вогонь на ураження і захопила українські кораблі, відомо про 6 поранених військовослужбовців.

У зв'язку з Азовською кризою президент України Петро Порошенко скликав військовий кабінет, Україна вже скликає екстрене засідання Радбезу ООН.

Російська сторона заявляє про нібито "незаконний перетин держкордону РФ" трьома українськими судами, а також звинувачує Україну в провокації.

Довідка: Указ Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затверджений Верховною Радою України, офіційно оприлюднюється разом із законом про затвердження такого указу Президента України та набирає чинності одночасно з набранням чинності такого закону.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів