Великий обмін між Україною і ОРДЛО: Хроніка подій

Всі деталі обміну "306 на 74" між Україною та представниками "ЛНР" і "ДНР"

Новости Донбасса

Цього обміну чекали більше року. Переговори починалися і зривалися, деталі обговорювалися і змінювалися, на обмін погоджувалися і відмовлялися.

І ось напередодні Нового року домовитися про обмін полоненими між Україною і представниками "ЛНР" і "ДНР" нарешті вдалося.

Обмін відбувся сьогодні. Ми зібрали для вас всі деталі того, що відбувається: скільки обміняли, кого не вдалося обміняти і чого чекати далі.

- Обмін стартував сьогодні опівдні на КПП "Майорське".

- Обміняти вдалося не всіх запланованих до обміну. Принаймні, з боку сепаратистів і низки захисників сепаратистів серед українських громадян вже є кілька заяв про відсутність у списках ряду прізвищ:

Так, адвокат Валентин Рибін повідомив, що станом на 14:20 на обмін не поїхали Мефедов, Єгоров, Поляків, Шилін, Чорних, Коваліс, Кімаковський, Сливко.

Адвокат Тетяна Монтян вдень повідомляла про те, що Україна "в останній момент відмовилася обмінювати її підзахисного – громадянина Естонії Володимира Полякова".

- Згідно із заявою представника "ЛНР" в групі обміну Ольги Кобцевої, Україна, в рамках першого етапу великого обміну, передала "ЛНР" 73 особи з 99, які були в списку. Другий етап стосуватиметься обміну з "ДНР".

У відповідь бойовики передали Україні 16 осіб. Кобцева заявила, що на момент обміну частина з 99 звільнилася, а частина відмовилася від повернення на територію луганських бойовиків. Ресурс сепаратистів уточнив, що за словами Кобцевої, відмовилися від повернення на територію "ЛНР" двоє осіб.

- Як повідомляє "Громадське", посилаючись на уповноваженого ВР з прав людини Валерію Лутковську, 43 людини зі списку тих, кого планували передати бойовикам, уже відбули покарання і були звільнені, тому не приїхали на обмін.

Крім того, вона підтвердила те, що є частина людей, які відмовляються від переїзду на окуповану територію.

- В числі звільнених: ультрас луганської "Зорі" Владислав Овчаренко і Артем Ахмеров, контрактник ЗСУ Валентин Богдан, боєць 24 бригади Артем Віндюк і блогер Едуард Неделяев.

- Обмін з "ДНР" відбувається на КПП неподалік від окупованої Горлівки. Як повідомляє "Громадське", бойовики передають Україні 58 осіб, Україна бойовикам - 165 замість анонсованих 207-ми.

- Серед звільнених українців: вчений Ігор Козловський і український блогер Валентин Фомічов.

- Бойовики також передали Україні "кіборга" Олександра Морозова, солдата Олексія Кириченка, який потрапив до полону "ДНР" ще в серпні 2014 року і ще одного військовослужбовця, лейтенанта ЗСУ Андрія Бесараба, який служив в інженерних військах. У червні 2016 року Бессараб випадково потрапив на чужій блокпост і був схоплений "ДНР". Крім того, також звільнено снайпера з 128 бригади Олександра Олійника, який перебував в полоні з лютого 2015 року.

- Фото звільнених ультрас: 

- Процес обміну завершено. Про це в Facebook повідомила представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко.

Всього були звільнені, як і планувалося, 74 українця.

Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко пізніше назвала дещо інші дані. За її словами, в ході обміну звільнені 73 українських заручника, в ОРДЛО передано 233 людини.

Як пише "Громадське", автобуси зі звільненими полоненими вже потрапили на підконтрольну Україні територію.

Серед звільнених, окрім вищезгаданих осіб, члени батальйону "Кривбас" Микола Герасименко та Олександр Лазаренко, які потрапили у полон ще у 2015 році.

Також звільнено "кіборга" Івана Лясу. Крім того, у списку: Євген Чуднецов,  Олексій Кодьман, Олександр Калін, Абрамов, Арбузов, Білов, Бучок, Гайва, Гашпор, Голіков, Даркін, Казначеєв, Кононенко Євген і Кононенко Ігор, Костенніков, Канарський, Коць, Куськов, Левашов, Любчук, Неделяєв, Недосєйкін, Новицький, Овчаренко, Олена Політова, Попов, Радулов, Сапожніков, Симоненко, Сичов, Сінченко, Соболєв, Старченко, Теренко, Храмих, Чмерук, Чулга, Швайко, Яковенко, Василь Гулька, Іовов, Кушпіль, Петрачкова, Радовець, Гладкий.

Ще один звільнений - Роман Фурсов. Він служив за контрактом, в полон потрапив під Луганськом.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів