banner banner banner banner

Коронавірус в Україні: Чи готові регіони до інфекції

Китайський коронавірус, на жаль, добрався до України. Як до цього готові в регіонах? Давайте розбиратися

112.ua

Секретар РНБО Олексій Данілов під час одного із ефірів на телеканалі "1+1" заявив, що китайський коронавірус рано чи пізно потрапить в Україну. І він таки потрапив. Наразі у країні зафіксовано три випадки захворювання коронавірусом. 

При цьому секретар РНБО додав, що влада готова до цього і має всі необхідні кошти, у тому числі і 12,5 тис. лікарняних місць для заражених.

У регіонах, і правда, уже давно триває підготовка до появи в країні коронавірусу Covid-19. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що в кожній області визначили госпітальні бази та бригади екстреної швидкої допомоги, які будуть викликатися в разі зараження Covid-19.

11 березня, до вісьмох регіонів України направили німецькі тест-системи для виявлення коронавирусу, які дозволяють робити тестування на місцевому рівні. Тести вже направили в Житомир, Тернопіль, Дніпро, Вінницю, Київ, Рівне, Львів і Запоріжжя. Від інших областей триває прийом замовлення на закупівлю тест-систем.

ВАЖЛИВО: ТЕКСТ БУДЕ ОНОВЛЮВАТИСЯ.

Київська область

На засіданні оперативного штабу, яке відбулося ще 29 січня, визначили дві госпітальні бази і створили дві бригади екстреної медичної допомоги, які будуть займатися проблемами, що стосуються підозри на коронавірус.

Окрім того, в структурі 14 установ охорони здоров'я Київської області функціонують боксовані інфекційні відділення на 487 інфекційних ліжок, з яких 201 ліжко розгорнуто в 105 боксах. При ускладненні епідемічної ситуації визначено 347 ліжок, які можуть бути перепрофільовані під інфекційні ліжка.

До зазначених госпітальних баз визначили ще п'ять установ як резерв першої черги:

- Броварська багатопрофільна клінічна лікарня;

- Баришівська ЦРЛ;

- Переяслав-Хмельницька ЦРЛ;

- Яготинська ЦРЛ;

- Васильківська ЦРЛ.

В аеропорту "Бориспіль" проводиться температурний скринінг громадян, які прибувають до України з країн, де зафіксовано коронавірус.

З відкритих джерел

Київ

У Києві визначили сім лікарень, до яких будуть госпіталізувати людей з підозрою на коронавірус.

Відомо, що три лікарні обладнали для дітей, ще до трьох будуть госпіталізувати дорослих, а в одну привозитимуть вагітних. Серед усіх лікарень столиці обрали Олександрівську лікарню, Київську № 4 та № 9, дитячі лікарні № 1 і № 2, а також дитячу інфекційну лікарню.

У Києві працюють дві спеціалізовані бригади для транспортування пацієнтів з підозрою на коронавірус. Хворим підготували 500 ліжок - 237 для дорослих, 200 для дітей і 63 для вагітних.

10 березня в Київ надійшли тести на діагностування коронавірусу. У столиці одержано 1200 тест-систем, до кінця тижня їх буде 5 тис. Швидкісні тести направлять в 7 базових лікарень для прийому хворих з підозрою на коронавірус

Волинська область

В управлінні охорони здоров'я заявляють, що область готова до можливої епідемії коронавірусу.

Всі медзаклади отримали інструктаж. В області визначили два базові заклади, які готові прийняти хворих на вірус. Це – Волинська обласна клінічна лікарня та Волинський обласний перинатальний центр, де будуть лікувати вагітних жінок.

Також визначено дві бригади швидкої допомоги, одна з яких базується у Луцьку, інша – в Ковелі.

Ці бригади будуть виїжджати тільки до хворих, у яких є підозра на коронавірус. У бригад є повний комплект індивідуального захисту.

В установах, які надаватимуть медичну допомогу хворим на коронавірус, вже зарезервовано 167 000 хірургічних масок і 200 респіраторів.

Львівська область

У Львівській області базовим медичним закладом у разі появи коронавірусу визначили обласну інфекційну лікарню.

Лікарня розрахована на 410 ліжок, а у відділенні інтенсивної терапії - 6 ліжок. У лікарні є ще 20 ліжок в ізоляторах, а звільнення інших відділень відбуватиметься в міру потреби.

З відкритих джерел

Рівненська область

Область визначила дві лікарні для можливих хворих на коронавірус – центральну міську лікарню Рівного і центральну районну лікарню Сарн.

Ще три об'єкти будуть "у резерві" - це санаторії у Новоставі, Козині і Степані.

Одеська область

Головною госпітальною базою в області стане інфекційна лікарня Одеси, де, за словами голови ОДА, вже готові 20 боксів на 65 місць.

Додатковою госпітальною базою визначено лікарню Ізмаїла. В області створено бригади швидкого реагування, а резервні групи лікарів пройшли додаткові тренінги.

Дніпропетровська область

В області визначено 4 бригади "швидкої" для надання допомоги і транспортування людей з підозрою на вірус.

Для прийому пацієнтів готові  дві госпітальні бази - в Дніпровській міській лікарні № 21 та інфекційній лікарні № 1 м. Кривий Ріг.

В ОДА заявляють, що установи забезпечено необхідними засобами і ліками для дотримання протиепідемічного режиму, а також ізоляції хворих.

Також у регіоні розглядають можливі локації для обсервації.

Івано-Франківська область

В Івано-Франківській області можуть одночасно прийняти до 170 осіб з підозрою на коронавірус в ізольованих палатах інфекційної лікарні. Про це заявив "Укрінформу" гендиректор КНП "Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня" Роман Остяк.

За його словами, в обласній інфекційній лікарні зараз є 12 500 масок та 300 респіраторів.

Всього в лікарні 8 відділень, вона розрахована на 435 ліжок.

З відкритих джерел

Хмельницька область

У разі виявлення на території області випадків захворювання на коронавірус, головною установою для прийому інфікованих визначили Хмельницьку інфекційну лікарню.

Лікарня розрахована на 150 інфекційних ліжок, має 16 боксів та реанімації.

Також область додатково отримає 35 пульсоксиметрів, 31 дихальний ручний апарат, 35 інфузійних насосів, 285 тис. медичних масок, два апарати штучної вентиляції легень та кисневі концентратори.

Житомирська область

В області визначено два інфекційні відділення як госпітальні бази, куди планують доправляти пацієнтів у разі виявлення підозри на коронавірус. Це лікарня № 1 міста Житомира на 40 ліжок і 6 боксів, обласна дитяча клінічна лікарня на 30 боксованих ліжок. Всього в області для хворих на коронавірус можуть виділити 240 ліжок, з них 78 - боксовані. У разі необхідності в області буде задіяно 139 одиниць медичного транспорту.

Медичний персонал проінструктовано, створено запас засобів індивідуального захисту, розроблено транспортні маршрути для двох медичних бригад.

В медустановах є 22 тис. одноразових масок, 444 респіратори, 140 захисних окулярів, 40 захисних біокостюмів.

Зараз, у зв'язку з виявленням в Радомишлі Житомирської області випадку захворювання коронавірусів, в місті оголошено надзвичайну ситуацію, а також встановлюються блокпости для контролю в'їзду-виїзду.

Вінницька область

У Вінниці ізолювали інфекційне відділення 1-ї міської лікарні. Боксовані палати мають окремий вхід для хворих і для медичного персоналу. Санвузол у кожному боксі оснащено окремою системою дезинфекції, і він не пов'язаний із загальною каналізацією.

Також повідомляється, що зараз захисні костюми у відділенні є в достатній кількості.

З відкритих джерел

Черкаська область

На випадок виявлення в області зараження коронавірусом визначено дві госпітальні бази - Черкаська інфекційна лікарня й Уманська міська лікарня. Черкаська інфекційна лікарня має апарат штучної вентиляції легенів і 4 кисневих концентратори.

В області створено три спеціалізовані бригади швидкої медичної допомоги.

Закарпатська область

У Закарпатській ОДА зазначили, що в області є відділення інтенсивної терапії, де є апарати штучної вентиляції легенів, є централізована подача кисню, переносні кисневі концентратори, які можна доставити в будь-яку палату чи бокс для лікування таких хворих.

Окрім того, в достатній кількості є розчини для дезінфекції, дезінтоксикації, запас антибіотиків (якщо будуть бактеріальні ускладнення).

Чернівецька область

У Чернівецькому військовому госпіталі повністю реконструюють інфекційне відділення. У разі надзвичайної ситуації з коронавірусом військові лікарі готові прийняти і цивільних пацієнтів, переобладнавши терапевтичне відділення для потреб лікарів-інфекціоністів.

Після підтвердження другого випадку захворювання коронавірусом, в Чернівцях посилили карантин. Обмежувальні заходи поширили для всіх спортивних комплексів, басейнів, лазень і великих розважальних центрів.

Кіровоградська область

На випадок поширення коронавірусу в області функціонує 557 інфекційних ліжок. З них для дорослих - 275, а для дітей - 282. Інфекційні відділення госпітальних баз - Кіровоградської обласної лікарні і Центральної міської лікарні в Кропивницькому - обладнано реанімаційними ліжками.

Для перевезення хворих створили дві спеціалізовані бригади екстреної медичної допомоги, які забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту.

112.ua

Чернігівська область

На сьогодні в області функціонує 16 інфекційних відділень на 427 ліжок і 124 бокси на 217 ліжок. Визначено госпітальні бази для госпіталізації осіб з підозрою на захворювання, викликане коронавірусом, і відповідні спеціалізовані бригади екстреної медичної допомоги.

Запорізька область

У разі виявлення в області заражених коронавірусом головною госпітальною базою буде Обласна клінічна інфекційна лікарня. Здійснюється температурний скринінг осіб, які прибули літаками на територію області з країн, де було зафіксовано випадки гострої респіраторної хвороби СОVID-19, їхній візуальний огляд та опитування.

Миколаївська область

Видання "Всесвіт" з посиланням на в. о. директора Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб Світлану Федорову повідомляє, що наразі центр у разі необхідності може прийняти 200 пацієнтів, які можуть бути носіями вірусу, але в разі необхідності і при масовому поширені вірусу буде проведено всі необхідні заходи для забезпечення місць усім хворим.

Херсонська область

Херсонську обласну інфекційну лікарню ім. І. Горбачевського визначили базовою для надання медичної допомоги хворим у разі поширення коронавірусу COVID-19 в області.

Лікарню забезпечено 135 ліжками і 6 ліжками реанімації. В області організовано розгортання до 400 боксованих відділень. Цього достатньо для того, щоб надавати медичну допомогу цій категорії хворих. Лікарня також забезпечена медикаментами, дезінфікувальними розчинами, засобами індивідуального захисту.

Заходи контролю на кордоні України з-за коронавіруса, 27 лютого 2020  Facebook Сергія Дейнеко

Донецька область

Наголошується, що область повністю готова до будь-якого розвитку ситуації з коронавірусом - лікарні обладнано необхідним, підготовлено до можливого прийому пацієнтів, лікарів навчено алгоритму дій. Якщо буде велика кількість захворювань, в області є спеціально облаштовані місця, де вони хворі перебуватимуть на карантині.

Як карантинний заклад хворих прийматиме Мирноградська інфекційна лікарня, а людей, уражених коронавірусом, на півночі області зможе прийняти Костянтинівська інфекційна лікарня, на півдні - Маріупольська міська лікарня № 4 і лікарня швидкої допомоги.

Луганська область

У Луганській області визначено госпітальну база для надання медичної допомоги особам у разі підтвердження у них коронавірусу. Це інфекційне відділення Рубіжанської міської лікарні і Луганська обласна дитяча клінічна лікарня. Резервні - інфекційні відділення в Сєвєродонецьку і Старобільську.

Голова Луганської ОДА Сергій Гайдай доручив забезпечити чергування бригад швидкої медичної допомоги на контрольних пунктах, які зараз діють в області - в Станиці Луганській, Міловому, Просяному, Танюшевці. Окрім цього, прикордонникам передали додаткові безконтактні інфрачервоні термометри для посилення проведення температурного контролю людей, що перетинають пункти пропуску.

Сумська область

Заступник голови Сумської ОДА Іван Боршош у коментарі "Укрінформу" повідомив, що в області визначено базу обсервації для осіб з підозрою на коронавірусну інфекцію.

Це Сумська міська та обласна дитячі лікарні, обласна інфекційна лікарня та Сумська міська лікарня № 4, яка є базою обсервації. Також подібні відділення визначено у всіх містах обласного значення

У регіоні є в достатній кількості необхідні засоби захисту.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>