В ОБСЄ висловили невдоволення просуванням ЗСУ в "сірій зоні" на Донбасі

Хуг заявив, що такі дії української армії загострили ситуацію в західних районах Луганщини

Twitter ОБСЕ

У моніторинговій місії ОБСЄ незадоволені тим, що українські військові беруть під контроль населені пункти в так званій "сірій зоні" на Донбасі. Про це заявив заступник голови місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг на брифінгу в четвер, пише "Українська правда".

За його словами, недавнє входження бійців ЗСУ в маленьке село Новоолександрівка, яке перебувало в "сірій зоні" Луганської області, перемістило позиції Збройних сил України ще ближче до лінії зіткнення.

"Таке переміщення, що передбачає зменшення міжпозиційної відстані, неминуче призводить до ще більшого насильства", - заявив Хуг.

Він сказав, що такі дії української армії загострили ситуацію в західних районах Луганської області.

Представник місії нагадав, що, згідно з мінськими домовленостями, сторони не можуть просуватися вперед, а повинні залишатися на своїх позиціях.

"За останні кілька років ми маємо низку прикладів з різних місць уздовж лінії зіткнення, коли результатом просування вперед, ближче до протиборчої сторони, стає підвищений рівень тривалого і непередбачуваного насильства", - зазначив Хуг.

Нагадаємо, село Новоолександрівка близько місяця тому перейшло під контроль Збройних сил України, що подтверили в прес-службі Луганської ОДА. Раніше воно було між позиціями сил АТО і бойовиків. 2 лютого в штабі АТО повідомляли про перехід під контроль ЗСУ села Катеринівка. До цього з "сірої зони" ЗСУ були виведені кілька сіл в Донецькій області, зокрема Травневе і Гладосове. Після цього жителям населених пунктів відновили виплату українських пенсій і подачу електрики.

Відзначимо, в штабі АТО заявляли, що зазначені населені пункти повинні контролюватися Україною відповідно до мінських угод.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів