В Ірані сьогодні обирають президента

Фактично іранці обиратимуть між подальшою політичною відкритістю їхньої країни та поверненням до курсу на конфронтацію із Заходом

  • Вибори в Ірані, 19 травня 2017
    Вибори в Ірані, 19 травня 2017 AP Photo
  • Вибори в Ірані, 19 травня 2017
    Вибори в Ірані, 19 травня 2017 AP Photo
  • Вибори в Ірані, 19 травня 2017
    Вибори в Ірані, 19 травня 2017 AP Photo

Сьогодні, 19 травня, в Ірані проходять вибори президента. За посаду глави держави борються чотири кандидати. Крім нинішнього президента Хасана Роухані на президентське крісло претендують колишній віце-президент Мустафа Хашемі Таба із табору реформаторів, керівник одного з найбагатших фондів ісламського світу "Астан-і Кудс Разаві" Ібрагім Раїсі та колишній міністр культури Мустафа Ага Мірсалім. Раїсі та Мірсалім дотримуються вкрай консервативних поглядів.

Як пише Deutsche welle, за прогнозами, основна боротьба розгорнеться між Хасаном Роухані та Ібрагімом Раїсі. Як указують експерти, обираючи між ними, фактично іранці обиратимуть між подальшою політичною відкритістю їхньої країни та поверненням до курсу на конфронтацію із Заходом.

Право голосу в Ірані мають близько 56 млн виборців. Виборчі дільниці будуть відкриті до 18:00, але зазвичай влада країни вирішує продовжити голосування на кілька годин. На сьогоднішніх виборах влада очікує явку на рівні 70%. Черги на дільницях спостерігаються із самого ранку. 

Нагадаємо, в Ірані посада президента є другорядною. З часів ісламської революції 1978-1979 років основна роль належить духовному лідеру, яким з 1989 року є Алі Хаменеї. Він ухвалює всі важливі рішення як у внутрішній, так і в зовнішній політиці, а також є головнокомандувачем. Президент в Ірані очолює виконавчу гілку влади, але його рішення має схвалити аятола.

Президента в Ірані обирають на чотири роки. Щоб бути обраним у першому турі, кандидату потрібна проста більшість голосів. Якщо простої більшості на сьогоднішньому голосуванні не отримає жоден з кандидатів, то 26 травня відбудеться другий тур виборів. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...