Або ж у листопаді обов'язковий платіж становить 1000 гривень при соціальній нормі 400 кубів газу, а фактично використано лише 100 кубів. Залишок - 300 кубів - можна використовувати в більш холодні місяці, наприклад, у грудні-січні. При цьому не потрібно нікому нічого повідомляти – ці суми мають зазначатися постачальником послуг у платіжці як переплата (з мінусом).

Якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов'язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Якщо розмір обов'язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило лише на 120 гривень, оплаті підлягає фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень.

Новини за темою: Рева: Для отримання субсидій не потрібно виписувати членів сім'ї з житла

Сума субсидії, яку держава надала громадянам для оплати комунальних послуг у розмірі соціальних нормативів і яка не використана в минулому місяці сім'єю внаслідок економії електроенергії, газу або води, повинна обов'язково враховуватися постачальником послуги в рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів.

Якщо виконавець житлово-комунальної послуги "ігнорує" заощаджену субсидію і нараховує інакше, він порушує чинне законодавство (Постанова КМУ № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива").

Новини за темою: Порошенко заявив, що не підпише бюджету-2019, якщо в ньому не врахують його пропозицій щодо субсидій

У випадку порушення таких прав, українці можуть звертатися зі скаргами до керівників підприємств, що надають послуги, а в разі відсутності реагування - до органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування. Там допоможуть врегулювати ситуацію з неправомірним нарахуванням коштів у разі, якщо на рахунку домогосподарства числиться зекономлена субсидія.